Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
pliiasiid
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 23 Okt, 2006 14:16
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas pliiasiid »

Ise olen kah sellist kõlakat kuulnud :roll: Enda käe alt on paar samasuguse probleemiga tüüpi komisjoni poolt minema saadetud. Parim ärasaamise põhjendus oli et tegelasel on " ASOTSIAALNE KÄITUMINE" Tase :lol:
Rahu, ainult rahu!
linnavurle
Liige
Postitusi: 210
Liitunud: 27 Okt, 2006 12:24
Kontakt:

Postitus Postitas linnavurle »

Minu lugude tõelevastavust ei oska ma vande all kinnitada, sest olen neid ise kuulnud ja mitte oma silmaga näinud.
Ühe sõbra isa, sünniaasta kusagil 40ndate ringis, rääkis, et kordusõppustelt uudismaalt pääses nende juurest minema üks eesti mees, kellele ei suudetud kroonu poolt jalanõusid leida. Tüübil olevat olnud tõelised elevandi-jalad, kodust kaasa võetud kingad lagunesid uudismaa-poris ära ja kroonu omalt poolt nii suurt numbrit säärikuid ei leidnud. Ja mees saadeti koju.
Teise loo rääkis mulle isa (kah 40nda väljalase). Tema väeosas olevat mingi lõunamaalane, abhaas vist, lihtsalt lolli mänginud. Olnud allumatu, saatnud ohvitsere persse ja teinud muid väiksemaid sigadusi, sealhulgas haknud rivistuse ajal keset platsi kusele jms. Venda uuriti-puuriti, saadeti ka haiglasse, kus ta tunnistatigi lollakaks ehk ühiselu reeglitele allumatuks. Mees saadeti tagasi väeossa, majutati üheks ööks kohalikku san-tshasti, et järgmisel päeval talle demobiliseerimise dokumendid vormistada. Suurest rõõmust, et saabki koju, oli mees saand tilga kärakat ja ilmselt selle tagajärjel ka natukene päriselt ära pööranud - loopinud asju aknast alla ja lihtsalt niisama märatsenud.
San-tshasti meedikud ehmunud päris ära - nende arvates läks mees ikka päris hulluks kätte. Sidusid ta kinni ja saatsid valve all järgmisse hullumajja. Seal uurisid-puurisid teda aga pisut targemad hulluarstid ja avastasid, et pole mees loll midagi, vaid lihtsalt mängib kergesti ärrituvat tegelast.
Lugu olevat lõppenud kolme-aastase tuusikuga dispatti.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

sadist kirjutas:olen kuulnud,et kuulus poplaulja Tanel P sai enneaegselt reservi seetõttu,et kuses end igal öösel järjekindlalt täis.see võib muidugi ka laim olla,ehkki seda rääkis tollal samas väeosas teeninud ohvitser.
Padari kohta käiv jummala õige. Sama juttu kuulsin ühelt temaga koos teeninult. Ei kahtle, miks ta valetama pidi.
"Tannu" oli paras lohv ja simulant. Kerge elu peal väljas, praegugi käitub nagu teismeline.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Üks allalaskimisega seotud lugu, mida mina oma kroonuajal kuulsin oli selline, et tahtnud üks sell kangesti koju minna ja hakanud siis esimeset päevast peale regulaarselt alla tegema. Paari nädala pärast saadetud seltsimees siis sõjaväehaiglasse läbivaatusele, aga ega seal arstid ka eile sündinud polnud. Andnud siis poisile unerohtu, et vaadata kas siis ka alla laseb. Kui voodi oleks kuivaks jäänud, siis oleks selge, et kodanik on simulant. Poiss oli aga seda kusagilt pealt kuulnud, et selline eksperiment temaga plaanis on ja tal oli õnnestunud oma palatikaaslased ära rääkida, et olge nii head mehed ja kusege mulle öösel voodisse... Nii ka läinud ja hommikul oli konsiilium sunnitud tunnistama, et jah mees töesti kroonusse ei sobi. Saanudki siis koju.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

Üks Saaremaa kutt pääses niimoodi kogemata ära,et läks Kuivastu sadamas kaaskutsealustega praami oodates mentidega tülli ja sai säärase koslepi,et viidi Kuressaare haiglasse.Hiljem pole tema vastu huvi tuntud.
Ja üks teine Saaremaa kutt läks neljal korral vene kroonusse ja pidas iga kord vägeva saatepeo,kuid Tallinna komisjonist kunagi kaugemale ei jõudnud-simuleeris sügelisi."Kao Saaremaale sealauta tagasi!"oli tohter ükskord käratanud. :lol: .
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

marksman kirjutas:KUPpi kõva konkurss............nüüd jah, võrreldes sellega, mis seal 10a tagasi oli, on tänane Rebo KUP suvelaager.........nojah, kui Kasvandihärra välja arvata
Ühel 2007. aasta laupäeva hommikul lükkasime Kasvandihärraga puhtusevankrit käima, enne seda oli pataljonirivistus ja tema omapärane kõne. Sel päeval see vanker igatahes korralikult käima ei hakanud...
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Alati ei õnnestunud arstide abiga saada ennast kroonust vabaks ja järjekindlamad ei loobunud vabastusvõitlusest ka kroonusse sattununa.
Edastan järgnevalt lühidalt mõned näited.

1. Sattunud vene ajal ühte N väeossa koos kahuriliha täiendusega ka 1 päris ehtne mustlane. Olnud kaaslastel ja juhtkonnal temaga päris palju häda.
Loo kulminatsiooniks oli üks suurejooneline poliitüritus, kus esines poliitloenguga kõrgemalt poolt saadetud polkovnik .
Lõpus ta soovis teada, kas kuulajatel on kõik selge ja kas pole küsimusi?
Kohe karanud mustlane püsti ja esitanud temale omase õhinaga küsimuse: "Kui mina nüüd võtan automaadi ja lasen omale jala sisse - kas ma saan siis sõjaväest koju?"

... Peale seda vahejuhtumit polevat seda mustlast seal väeosas enam nähtud ja tema dasise saatuse kohta ei oska midagi arvata...

2. Teenis mu hea sõber ühes NSVL tankiväeosas mingi pisikese ülemusena. Sattus siis segastel asjaoludel tema alluvusse 1 mägilane - inimene täiesti teisest maailmast.
Kui jõudis aeg niikaugele, et see mägede poeg sai sisse võtta koha tankis ja pähe radiofitseeritud peakatte, ning viimase kõrvaklappidest hakkas kostma kõnet... olla mütsi omanik jubeda kisaga tankist välja karanud: "Rääkiv müts! - See on saatanast!!!"... ja põgenenud üle väeosa aia minema.
Kohe organiseeriti põgeniku jälitamine, mis seekord õnneks lõppes ta kinnipüüdmisega.
Aga mu sõbral tuli pärast üle elada palju ebameeldivusi, sest seal väeosas ei vaadanud kohalik juhtkond eestlastele millegipärast hea pilguga...
Oli aasta 1977... ja eestlastesse halva suhtumise üheks põhjuseks võis olla eelmise aasta lõpus Tartus toimunud üliõpilaste mäss, mida väeosa poliittöötajad mu sõbrale ka mitmel korral meelde tuletasid.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Mis Tanelisse puutub, siis juhtumisi tean, et poisil umbjoobnuna põis tõesti ei pea- ehk siis ei peagi. Ehk oli ka sõjaväes taga sama keiss.
Lars
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:49
Kontakt:

Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Lars »

Vaadates teemapüstitust, tahaks muidu üldsegi mitte kiusliku inimesena küsida: Mida kotti te, simulandid, teete militaarfoorumis ja mis õigusega võtate üldse sõna?
Hiniini ja klistiiri teile, raisk!
P.S. Loodan et lahinguväljal seesugustega (või kirjeldatutega) omal poolel arvestama ei pea...
Ma olen vait. Kuni olen endas päris kindel.
Kasutaja avatar
Abramis
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 21 Mär, 2005 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Abramis »

Hiniin - kiinapuu koostises sisalduv alkaloid. Takistab malaariaplasmoodiumide arenemist punalibledes, alandab palavikku, pärsib südamelihase talitust ja suurendab emakalihase erutuvust. Tarvit. malaaria, väituste nõrkuse ja südame rütmihäirete korral ning söögiisu suurendamiseks.
ENE 3, lk. lk 419

Oleme üritanud teemas püsida ja kasutanud sõnavabadusega kaasnevaid õigusi normi piires, sellepärast, Lars. Aga siin on hulgaliselt ka muid teemasid, kus heietavad need, kes pole simulandid. Edaspidise hea tervise huvides loe rohkem neid!
http://www.oldschool.ee

"He also serves, who only stands and waits!"
The New Testament
Lars
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:49
Kontakt:

Teema: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Lars »

Selge, võtan kindlasti teadmiseks nagu mistahes uue, väärtusliku ja sisuka uudise.
Vihje Švejkile läks ilmselt aia taha, aga mis siis ikka - eks ma katsun siis kodurahu huvides rohkem tähelepanu pöörata teemadele kus simulandid ja nahahoidjad sõna ei võta :)

Lars
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Shiim »

Lars kirjutas:Vaadates teemapüstitust, tahaks muidu üldsegi mitte kiusliku inimesena küsida: Mida kotti te, simulandid, teete militaarfoorumis ja mis õigusega võtate üldse sõna?
Hiniini ja klistiiri teile, raisk!
P.S. Loodan et lahinguväljal seesugustega (või kirjeldatutega) omal poolel arvestama ei pea...
Okupatsiooniarmeest hoidumine on nüüd järsku taunitav? :roll:
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Ma ka ei saa aru, mida Lars plõksib. Seda enam, et enamus mehi siin räägib kuuldud lugusid ja on ise sõjaväes käinud.
Ja ma ei kujuta ette, kuidas saab kellelegi ette heita, et too ei tahtnud Nõukogude armees teenida.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

LeBon kirjutas:Ja ma ei kujuta ette, kuidas saab kellelegi ette heita, et too ei tahtnud Nõukogude armees teenida.
Paljud ei saa aru. Eriti need, kes on sündinud hiljem, kui '71-'72 ja seetõttu teeninud pole.
Minu jaoks on kõik kõrvalehiilijad ühtviisi nahahoidjad. Vahet pole, kus oleks pidanud teenima, nõuka- või vabariigi armees.
Mees peab olema sõjaväes käinud.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Palju rohkem mehisust oli vaja selleks, et sõjaväkke MITTE MINNA. Minul seda näiteks ei olnud. Kaido Kama lasi ennast vangi panna, aga Vene kroonusse ei läinud. Lihtsalt ei läinud.

Slikerdamine on teine teema, see on iginaiseliku intrigeerimisoskuse mehelik värdvorm.
------------8<--------------
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 0 külalist