Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Karbunkel
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Okt, 2022 18:32
Kontakt:

Relvaloale täiendava kategooria taotlemine

Postitus Postitas Karbunkel »

tere mul ons präägu aint relvaluba tehtu aint püstoli kategooria. ja nüüd tahaks teha püssi (kahe sileraud pump) ka. et mismas edasis toimetans
alosi
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Okt, 2009 7:21
Kontakt:

Enesekaitse relvaga

Postitus Postitas alosi »

vtl kirjutas: 27 Jaan, 2023 17:30 [...]

Ja lihtsalt silmaringi avardamiseks - sest nagu ma eelmises kommentaaris juba kirjutasin - suuruluki laskekatse ei ole kohustuslik, kui Sa suurulukijahis kütina ei osale. AGA suuruluki laskekatse on veelgi keerulisem kui politsei laskekatse relvaloa taotlemisel või pikendamisel. Nimelt on vaja 50 meetri pealt lasta vintpüssiga liikuvat märki ("jooksev siga") ja mäletamist mööda tabada 6-st lasust 5.
Tere

Täpsemalt võttes nn vene siga pead tabama vintrelvaga 3 või sissepoole, sileraudsega on terve ala ehk 5 ringi sisse.
Samas on võimalik teha ka nn pukikatse, kui toe pealt lased, aga see keelab ajujahs oleku relvaga.

A.
NB! jahikatsel võib relv olla õlas.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas bodom »

Lisaks veel niipalju, et suuruluki laskekatsel kaks märki on seisvad ning ülejäänud neli on liikuvad.
Seisvate märkide tabamisaeg on 3 minutit.
MaunoMunnor
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 26 Juun, 2022 15:56
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas MaunoMunnor »

Urz kirjutas: 30 Aug, 2022 15:04 Nüüd väljastati relvaluba, täna tegin soetamisloa taotluse. Näis, kaua sellega läheb, koduleht väitis, et menetlevad kuni 2 kuud.
Väga vana postitus, aga küsin, et kui kaua sul siis soetamisloa menetlus lõpuks kestis?
Urz
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Aug, 2022 8:52
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Urz »

Soetamisloaga läks minul väga kiiresti. 1-2 päeva ja sai juba poodi raha kulutama minna.
MaunoMunnor
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 26 Juun, 2022 15:56
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas MaunoMunnor »

Jutustaks oma loo nüüd relvaeksamini, mis toimus eile, 15. veebruaril. Kokku läks mõttest, et võiks relvaluba taotleda eelmise aasta augusti lõpust eksamini peaaegu pool aastat.

Oktoobri keskpaigaks olid olemas vajalikud dokumendid taotluse sisseandmiseks. Menetlus kestistki peaaegu kaks kuud, pärast mida pakuti detsembris eksamiaega 15. veebruariks, 2023. Elan ise Viljandis ning menetluse ajal helistas ilmselt siis siinne kohalik naiskonstaabel ja küsis hoiutingimuste kohta - vastuseks sobis talle, et ostan relvakapi koos relvaga :) Kohal keegi kontrollimas ei käinud. Võtsin Tartu TLK-s oktoobris ka relvaloakoolituse. Sealt saadud näidisküsimused olid väga suureks abiks - umbes nädal aega igal õhtul need läbi tehes lõpuks enam vigu ei tee.

Eksami tegin Tartus. Teoorias vigu ei olnud, laskmiskatsel samuti mitte. Eksami läbiviijad olid kõik toredad naisterahvad, mingit üleolevat suhtumist ei olnud, kuigi lasta ma küll eriti ei oska :) Meeldiv üllatus laskekatsel oli ka see, et sai teha proovilasu enne kolme nii-öelda eksamilasku. Sain kõik neli lasku vähemalt märklehele ikkagi pihta.

Nüüd ootan, et väljastataks relvaluba ja siis saaks juba soetamisluba taotleda.
Andron
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Veebr, 2023 16:05
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Andron »

Tere!

Kindlasti oskab keegi öelda, et millisest püssist lastakse relvaeksamil Tartus?

Tänud! :)
karina99
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Juul, 2022 20:08
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas karina99 »

Urz kirjutas: 10 Veebr, 2023 16:15 Soetamisloaga läks minul väga kiiresti. 1-2 päeva ja sai juba poodi raha kulutama minna.
Mul küsimus - tegin ka soetamisloa taotluse, ja mul jälle hoiutingimuste kontroll ja eksam iseteeninduses ees 🤔
Kas relvaluba omades mitte peale soetusluba ei peaks taotluse kinnitades saama minna soovitud relva ostma?
pilgrems
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 19 Sept, 2008 21:46
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas pilgrems »

karina99 kirjutas: 07 Mär, 2023 14:39
Urz kirjutas: 10 Veebr, 2023 16:15 Soetamisloaga läks minul väga kiiresti. 1-2 päeva ja sai juba poodi raha kulutama minna.
Mul küsimus - tegin ka soetamisloa taotluse, ja mul jälle hoiutingimuste kontroll ja eksam iseteeninduses ees 🤔
Kas relvaluba omades mitte peale soetusluba ei peaks taotluse kinnitades saama minna soovitud relva ostma?
Jah sama lugu. Päev hiljem soetamis luba käes. Kuna minnakse üle e põhisele süsteemile siis asjad longavad natuke.
slider
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas slider »

Need pallikesed märgitakse lõpuks lihtsalt linnukestega roheliseks, Viimane pall ka ok on siis all on tekst:

"Sinu poolt taotletud luba on väljastatud
Sinu poolt taotletud luba on digitaalne. See on relvakaupmehele nähtav."
MaunoMunnor
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 26 Juun, 2022 15:56
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas MaunoMunnor »

Meil siin lõuna pool vist asjavad venivad siis. Mul läks pärast eksami sooritamist üle kahe nädala, et luba väljastataks. Soetamisloa taotluse andsin ka sisse viis päeva tagasi ja pole midagi kuulda olnud.
hanneshe
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Mai, 2022 8:40
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas hanneshe »

Tere!

Kindlasti oskab keegi öelda, et millisest püssist lastakse relvaeksamil Tartus?

Tänud! :)
Käisin hiljuti just laskmas ja lähen varsti uuesti. Oli üllatavalt raske.
Helistasin neile ise ette, mudelit teada ja sain vastuseks, et "väiksekaliibriline vintpüss". Saan täpselt nädala pärast järgi vaadata.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Seaduse järgi on lubadegrupil aega menetleda sinu relvasoetamisloa taotlust kuni kaks kuud. Vahel on sellest ka üle lastud.

Väikesekaliibriline vintpüss oli vanasti põhja prefis vana vene TOC .22LR ehk 5.6mm "spordika" kaliibris.
Kui need läbi kulusid või kuluvad, siis suure tõenäosusega asendatakse analoogsete CZ .22LR vintidega.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

karina99 kirjutas: 07 Mär, 2023 14:39 Mul küsimus - tegin ka soetamisloa taotluse, ja mul jälle hoiutingimuste kontroll ja eksam iseteeninduses ees 🤔
Kuidas seda mõista - soetamisloa saamiseks peab tegema eksami? Kas relvaloa tegemise ja soetusloa taotluse vaheline aeg läks kuidagi ajaliselt üle?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
MaunoMunnor
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 26 Juun, 2022 15:56
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas MaunoMunnor »

vtl kirjutas: 08 Mär, 2023 12:36 Seaduse järgi on lubadegrupil aega menetleda sinu relvasoetamisloa taotlust kuni kaks kuud. Vahel on sellest ka üle lastud.
Olen sellest teadlik - taotlusel see ka näha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist