Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Soviet T-34/76; nr. 773; Narva, Estonia; July, 1944; n/t

Postitus Postitas arvolv »

No Text.
Manused
T 34 76 Model 1942 IAN 773 Narva JuL 1944 (1050px).jpg
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas andrus »

Võimalik. et 27. tankipolk
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Soviet T-34/76; nr. 1006; Tallinn, Estonia; post SEP/1944; n

Postitus Postitas arvolv »

No Text.
Manused
T 34 76 Model 1943 nr 1006 Tallinn post SEP 1944 (1050px).jpg
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas Karl XII »

Ei saa mainimata jätta, et mulle tundub, et fotol olev tank ja joonis ei lähe päris hästi kokku. Fotol paistab olevat sarnase torniga T-34 nagu Kurtna järvest välja tõmmati.
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

NL T-34/76; nr. '1006'; v1

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Majesteet Karl XII ( :) );

Ma olen tihti oma joonistustes täpsuste osas väga pedantne. Kui Teie aeg seda lubab, saaksite palun, minuga mõned detailsemad fotod/jooniseid T-34/76 tornist jagada, et ma oma illustratsiooni (paremini) esitada/uuendada saaksin. Kui ma selle värvitahvli valmistasin (T-34/76; nr. '1006'), olin üsna kindel, et allik-foto ja minu T-34 'jooned' üsna hästi kokku klapivad. Kuid ausalt öelda, ma ei ole NL soomustehnikaga väga tuttav.

Soovin ka T-34 tankist nr. '1004' ja '1005' värvitahvlid valmistada - kuid sooviksin väga, et minu jagatud illustratsioonid oleks korralikult allik-fotodega võrdlevad.

Tänan Teid väga ette abi/nõu eest.

Terv.;

ALV
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas Karl XII »

Neid nn. mutrikujulisi torne oli üsna palju väikeste erinevustega, kuid lühidalt öeldes kõige suurem erinevus oli nurgeline- (see mis on fotol) ja ümar torn (mis on sinu joonisel). Väga hästi on T-34 tornide erinevus (mitte ainult tornid) välja toodud venekeelse raamatusarja raamatus "Фронтовая иллюстрация 2007 01 - Т-34-76 Снизу доверху часть 2". Ka sellel foorumi lehel on nendest nn. Nõukogude Eesti eest tankidest juttu, tornide joonistel on küll väikesed puudused-erinevused (vähemalt tankidega nr.1006 ja nr.1005), kuid kuju on sarnane: https://www.warrelics.eu/forum/russia-s ... -a-241681/

Muide, kui vaadata eelmist joonist ja fotot (T-34/76 numbriga 773), ei lähe ka joonis ja foto kokku, nimelt joonisel oleva torniga tanki valmistati ainult ühe torniluugiga, aga fotol on näha avatuna kaks luuki. Seega paistab ka seal olema nn nurgeline mutrikujuline torn.

Õiged tornid peaksid olema masinatel numbritega 1006 ja 1005 selline (1004 koha pealt jään praegu vastuse võlgu):
Manused
t-34.png
t-34.png (218.21 KiB) Vaadatud 2742 korda
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Soviet T-34/76; Eestis; 1944

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Karl XII;

Suur, suur tänu, selgituste ja ka must/valge torni illustratsiooni eest. Saan nüüd paremini aru, kuidas ma oma '1006' tanki-torni uuendama peaksin. Teen parandused ära, siis lisan uuema(d) värvitahvli(d) Teile hindamiseks.

Sooviksin ka väga tankil nr. '773' tanki-torni paremini esitada. Kuidas selle tanki 'õige' torn peaks välja nägema?

Veel kord, olen väga tänulik Teile abi, selgituste ja info eest. Loodan, et saan Teie abiga parimaid, täpsemaid värvitahvleid valmistada.

Terv.;

A
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas Karl XII »

Kahjuks ei ole ma leidnud sellest nr.733 tankist suuremat pilti, kuid kaks asja on kindlad - tankil ei ole ühe luugiga vanatüübi torn (nagu sinu joonisel) ning pildil on näha kahte ühesugust avatud luuki. Selliste luukidega masinaid (ilma komandöri tornita) kutsuti Miki-Hiirteks, eks ta avadud luukidega seda meenutabki. Kuna selliselt pisikeselt pildilt pole võimalik pisidetaile eristada siis panen siia kaks joonist, milline see torn olla võiks, ise kaldun esimese variandi poole.
Manused
T-34-3.png
t-34-2.png
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas Karl XII »

Leidsin interneti avarustest ülesse selle pildi tankist numbriga "773" ja kui mu nägemine mind alt ei vea siis see tagumine tank on numbriga "771". Sellest masinast on internetis liikvel veel teisigi pilte ja kuna neil kahel masinal on ühesugune torn siis arvatavasti sarnanevad nad ka muudes osades. Tasub tähelepanu pöörata veermiku osale, nimelt esimene suur ratas erineb teistest. Panen siia igaks juhuks ka lingi pildist kus on selgesti näha tanki numbriga "771" Narva jõge ületamas: https://pobeda.elar.ru/issues/osvobozhdenie-tallinna/

Kui ma enne kahtlesin tornides siis nüüd olen üsnagi veendunud, et tegemist on esimese variandiga.
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Soviet T-34/76; nr. '1006'; Tallinn/Estonia; post Sep. 1944;

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Karl XII;

Kui Teie aeg seda lubab, sooviksin palun väga teada, kuidas minu 'v2' illustratsioon 'T-34/76 tankist, nr '1006' Teile meeldib? Kasutasin värvitahvli tegemiseksTeie poolt jagatud tanki vaateid/jooniseid.

Tänan Teid abi eest.

Terv.;

A
Manused
T 34 76 Model 1943 nr 1006 Tallinn v2 (1050px).jpg
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas Karl XII »

Tervitus, no nii palju mul ikka aega jätkub, et sinu värvitahvleid vaadata (muideks mulle väga meeldivad, ootan alati huviga uusi). Ei loe end eriliseks eksperdiks, kuid minu lemmikuks on II maailmasõja tankid ja kuna T-34 ehitati kõige rohkem siis tema on saanud ka kõige suurema tähelepanu.
Nüüd siis sellest T-34/76 tankist "Nõukogude Eesti eest" - päris hea on saanud, kuid kuna sa mainisid, et oled täpsuse osas väga pedantne viitaksin veel paarile asjale, esiteks mootori õhuvõtteavade katte tornipoolne külg ei ole originaalis 90 kraadi vaid mingi nurga all. Teiseks (võib olla mulle lihtsalt tundub) paistab suurtükk kuidagi suurevõitu. Sellel pildil (pole küll päris sama masin) peaksid mõlemad näha olema: https://www.worldwarphotos.info/gallery ... 4-hex-244/ ja väike täpsustus ka joonisega.
Manused
t-34-76.png
t-34-76.png (85.47 KiB) Vaadatud 2182 korda
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Soviet T-34/76; nr. '1006'; Tallinn/Estonia; post Sep. 1944;

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Karl XII;

Palun, kui leiate aega, lisasin postitusele Teile vaatamiseks/hindamiseks oma 'v3' värvitahvli NL T-34/76 tankist, nr. '1006'. Arvan, et tegin kõik vajalikud parandused/uuendused ära. Kui tohin palun küsida - on Teil peale paranduste tegemist pisut mugavam tunne selle 'v3' illustratsiooni üle?

Terv.;

A
Manused
T 34 76 Model 1943 nr 1006 Tallinn v3 (1050px).jpg
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas Karl XII »

Väga hea, minu silma jaoks on see supertulemus. Käepidemed mootorikattel, vot nendest ei saa fotodel päris hästi aru, tundub, et osadel "Nõukogude Eesti eest" masinatel on sellised nagu sa joonistasid, aga osadel lihtsalt painutatud nagu korpuse külgedel. Seega võib tegelikult ka nendega rahule jääda. Muidugi oleks võinud ka kuulipildujal mask olla, sest tolleaegsetel T-34 olid kõigil need. Aga muid on väga hea tulemus.

Nüüd siis järgmise masina kallale :D
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Soviet T-34/76; nr. '1006'; Tallinn/Estonia; post Sep. 1944;

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Karl XII;

Olge palun tänatud kenade sõnade eest minu 'v3' T-34 ilustratsiooni üle. "Kurat' on alati detailide sees ;) ...

Kui tohin palun ka küsida - mida Teie silmas pidate, kui kirjutate "Muidugi oleks võinud ka kuulipildujal mask olla..."? Olen vist üks pisiut loll Ami, sest ma ei saa sellest aru. Mida peaksin jonistusele lisama, et 'kuulipilduja maski' paremini esile tuua?

Käepidemed mootori kattel - fotol, '1006' tankist, seda detaili on raske näha - ja mida rohkem ma seda fotot nüüd uurin, seda vähem ma arvan, et sellel tankil olid sellised mootori katte käepidemed olemas. Fotol tankist '1005'' on see detail aga selgelt näha. Lisasin selle käepideme "1006' tankile, sest nii ta oli näidatud Teie jagatud must-valgel joonistusel. Kas arvate, et peaksin selle detaili '1006' tankilt eemaldama?

Jälle, suur tänu Teile abi ja teravate silmade eest.

Terv.;

A
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arvo "käre-maru-vahva" Nurk

Postitus Postitas fossiil »

Esisoomuse kuulipilduja mask:

Pilt

Urmas
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 13 külalist