GSM-asjandusest

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas Kulibin »

Oled vist pealiskaudselt lugenud mu poste, ma ei ole kusagil kirjutanud, et Android platformil tugijaama saab teha.
Selleks, et tekitada tugijaamavõimekusega telefon, on vaja vahetada KOGU telefonis olev tarkvara.
Ja veel toonitan, et sinu taskus oleva telefoni raudvara on kompatiibel selle raudvaraga, mis asub tugijaamas. ST. sinu taskuseade on võimeline vastava tarkvara olemasolul käituma nagu tugijaam.
Muuseas põhineb sellel võimalusel GSM side pealtkuulamine.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kulibin kirjutas:Oled vist pealiskaudselt lugenud mu poste, ma ei ole kusagil kirjutanud, et Android platformil tugijaama saab teha.
Selleks, et tekitada tugijaamavõimekusega telefon, on vaja vahetada KOGU telefonis olev tarkvara.
Ja veel toonitan, et sinu taskus oleva telefoni raudvara on kompatiibel selle raudvaraga, mis asub tugijaamas. ST. sinu taskuseade on võimeline vastava tarkvara olemasolul käituma nagu tugijaam.
Muuseas põhineb sellel võimalusel GSM side pealtkuulamine.
Sa räägid IMSI catcheritest?

IMSI catcher on virtuaalne tugijaam, mis suunab liikluse päris tugijaama läbi pahalase poolt peegeldatud tugijaama. IMSI catcher ei ole iseseisev tugijaam ning nende baasil ei saa üles ehitada eraldi mobiilivõrku. Ta ei saagi seda olla, sest tugijaamad ei suhtle omavahel otse vaid läbi baasvõrgu, kus on terve hulk olulisi komponente. Tähtsaimad neist GMSC ja HLR. Ilma nendeta GSM suhtlust ei toimu.

Lisaks - minu teada ei saa IMSI catcherit teha tavalise mobiiltelefoni selga (ehkki mingid Raspberry Pi peale tehtud 10-meetrise raadiusega asjad on olemas). Tegu on ikkagi dedicated riistvaraga. Nagu näiteks see siin: http://www.pki-electronic.com/products/ ... i-catcher/

Muide see Raspberry Pi lahenduse väike tööraadius näitab ka ära, mis vahet on tugijaama antennil ja mobiiltelefoni antennil.

Viitaks siis kah ühele dokustaadile:

http://www.diva-portal.org/smash/get/di ... TEXT01.pdf
The average output power of a base station is
typically not more than 20W and the input power at
the antenna connector is most often less than 10W.
However, due to that several transmitters may be
combined into each antenna and the fact that the peak
power of the radio signal may be up to 10 times
greater than the average, the BTS antenna is often
required to withstand at least 500W input power.
Sometimes even 1000W.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas Hydrazine »

Kulibin kirjutas:Oled vist pealiskaudselt lugenud mu poste, ma ei ole kusagil kirjutanud, et Android platformil tugijaama saab teha.
Jah, tõesti, kirjutasid, et "avatud lähtekoodiga tarkvara on mitmeid, mis võimaldavad olema telefonil tugijaam ja vahendama kõnesid". Androidi mõtlesin siia tõesti ise juurde, ilmselt eksitas mind avatud lähtekoodi mainimine. Aga küsimus jääb, mis on need mitmed "avatud lähtekoodiga tarkvarad", nimeta mõned. Oled sa neid ise vaadanud, proovinud jne. Kuskohast saab alla laadida? Neid saab ju alla laadida kui need on open source?
Kasutaja avatar
Frost
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 09 Mär, 2008 14:59
Kontakt:

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas Frost »

OpenBTS projekt on vabavaraline ja tasuta allalaetav.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas Kilo Tango »

Frost kirjutas:OpenBTS projekt on vabavaraline ja tasuta allalaetav.
OpenBTS on VOIP SIP protokollil. Võrguinfrat kasutatakse nii nagu GSM standard ette näeb. Ainult, et kõned ruuditakse läbi VOIP-i, mitte läbi GSM kõne. Samas andmeside, mis selle jaoks vajalik kasutab GSM infrat nii nagu ette nähtud. Mingit raadioside mõttes tugijaama seal ei looda.
Kasutaja avatar
Frost
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 09 Mär, 2008 14:59
Kontakt:

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas Frost »

Mingit raadioside mõttes tugijaama seal ei looda.
Otse vastupidi. OpenBTS projekti eesmärk just ongi luua GSM tugijaam raadioside mõttes. Tegemist on tarkvaralise raadioga (SDR), kus on realiseeritud GSM standardi Um liidese protokollistik - ehk raadioliides telefoni ja tugijaama vahel. VoIP/SIP on seal ainult üks lisamoodulitest, et telefonist algatatud kõnesid ja SMS-e edasi suunata.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas Kulibin »

Et teema ei suikuks ...
Veidike lugemist ja mõtteainet väikese eelarvega majandajatele.
http://epubl.ltu.se/1402-1617/2009/014/ ... 014-SE.pdf
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: GSM-asjandusest

Postitus Postitas aht0 »

Hydrazine kirjutas:
Kulibin kirjutas:Oled vist pealiskaudselt lugenud mu poste, ma ei ole kusagil kirjutanud, et Android platformil tugijaama saab teha.
Jah, tõesti, kirjutasid, et "avatud lähtekoodiga tarkvara on mitmeid, mis võimaldavad olema telefonil tugijaam ja vahendama kõnesid". Androidi mõtlesin siia tõesti ise juurde, ilmselt eksitas mind avatud lähtekoodi mainimine. Aga küsimus jääb, mis on need mitmed "avatud lähtekoodiga tarkvarad", nimeta mõned. Oled sa neid ise vaadanud, proovinud jne. Kuskohast saab alla laadida? Neid saab ju alla laadida kui need on open source?
Ma võin ka eksida aga avatud koodiga GSM stackiga on sellised kurvad lood et sellist looma lihtsalt ei eksisteeri. Niipalju kui ma tean, on kõik implementatsioonid kinnised.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist