Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: 1. JVBr Tagalapataljoni embleemi fantaasia?

Postitus Postitas ggdag »

Tagalapataljoni kõik prooviversiooni embleemid seisavad ilusasti alusel väeosas nö. meenete seinal. Seal on igasuguseid, kuid selliseid seal ei ole. :dont_know:
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas Dogger »

No nii, midagi minu kogust. Olen mõned lihtsalt huvi pärast endale soetanud, kuigi teadsin, et fake.
Manused
Selles embleemis veidi kahtlen, kuna siis kui nad kasutusel olid siis olid nad teises tehnikas ja materjalil tehtud.
Selles embleemis veidi kahtlen, kuna siis kui nad kasutusel olid siis olid nad teises tehnikas ja materjalil tehtud.
KGB. Pärit Venemaalt. Venemaal ja Ukrainas on vuhvlite tootmine väga levinud. Tehakse palju NL aegseid käisemärke järgi ning nende juurde leiutatakse ka uusi nn salastatud vägesid.
KGB. Pärit Venemaalt. Venemaal ja Ukrainas on vuhvlite tootmine väga levinud. Tehakse palju NL aegseid käisemärke järgi ning nende juurde leiutatakse ka uusi nn salastatud vägesid.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas ambur123 »

Lisan omalt poolt ühe vana fantaasia*, mida serveeriti Eesti tolli varrukaembleemina. Seda kohtas sagedamini aastaid tagasi, nüüd päris harva – ent kui kuskil müügiks pakutakse, siis millegi hästi haruldasena.

Aluseks on võetud Tolliameti vormidel kantud embleem (mida kasutati esialgu mõnda aega ka Maksu- ja Tolliameti vormidel), mille kujundust on muudetud: eemaldatud riigivapp ja lisatud inglisekeelne tekst. Sellist embleemi ei ole tollis aga mitte kunagi olnud ja tegemist on 100%-lise fantaasiaga, ka tikandi robustne kvaliteet jätab originaaliga võrreldes ka soovida. Originaali kujundus pärines muide esimesest iseseisvusperioodist, nagu ka politsei ja piirivalve aga ka mitmete kaitseväe vappide kujundus.

*- Terminoloogiast: ma ise liigitan vuhvlid laias laastus kaheks – fantaasiad ja võltsingud/koopiad. Esimesteks pean selliseid asju, mida pole kunagi vormidel kantud ega olemas olnud ja teisteks neid, mis on ehtsate embleemide järeletegemise (kopeerimise) tulemus.

PS: olen näinud eBay's mõned aastad tagasi müügil ka vanat tüüpi Piirivalve Lennusalga embleeme (neid ümmargusi oranži kandiga), mille tikandi kvaliteet ei jätnud kahtlustki et tegemist oli võltsinguga. Konkreetsed eksemplarid olid tehtud kopterite eskadrilli (Mi-8 pildiga) järgi.
Manused
Eesti valeembleem (ungari koguja).jpg
Eesti valeembleem (ungari koguja).jpg (41.58 KiB) Vaadatud 14319 korda
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas ambur123 »

PS: politseikoerte treeningkeskuse embleemist - kas tegelikkuses on vaid sinise-kollasekirju embleem kasutusel olnud?

Ma olen sellist treeningkeskuse embleemi näinud (ja seda suht "värske" / kaasaegse tikandiga) veel kahes värvigammas: punase-sinisekirjuna ja rohelisena (a-la kaitsevärvi). Samas pole iialgi kuulnud, et niisuguseid oleks ka kasutusel olnud, teatakse vaid sinise-kollasekirjuid.
Kasutaja avatar
priit666
Liige
Postitusi: 154
Liitunud: 27 Dets, 2007 17:13
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas priit666 »

Sai soetatud selline. Kas tegu prooviga või jälle uuem välja tulnud.
Manused
1_9_30239512.jpg
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas Dogger »

ambur123 kirjutas:PS: politseikoerte treeningkeskuse embleemist - kas tegelikkuses on vaid sinise-kollasekirju embleem kasutusel olnud?

Ma olen sellist treeningkeskuse embleemi näinud (ja seda suht "värske" / kaasaegse tikandiga) veel kahes värvigammas: punase-sinisekirjuna ja rohelisena (a-la kaitsevärvi). Samas pole iialgi kuulnud, et niisuguseid oleks ka kasutusel olnud, teatakse vaid sinise-kollasekirjuid.
Kollasel taustal oli täiesti kasutuses http://fotoalbum.ee/photos/Dogger/95276279 , aga mida kindlasti ei olnud, siis kaitsevärvi rohelise ja laigulise taustaga. Olid küll veel roheline ja punane embleem, mis olid plaanitud kandmiseks vastavalt atesteerimise tasemele, aga need ei läinud käiku. Ma olen näinud neid mõlemaid koerajuhtidel, aga praegu liikuvad vuhvlid ei ole ligilähedasedki. Kollast kanti kuskil 2000ndate alguses.
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas ggdag »

Tulles tagasi 1.JVBr Tagalapataljoni juurde ja antud müüja, kes müüs kahlasi embleeme, siis viimane oksnon, läks tal hea hinnaga (tema jaoks) ära ja JÄLLE täpselt sama embleem saadaval....

http://www.osta.ee/eesti-sojavae-emblee ... src=search
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

ggdag kirjutas:Tulles tagasi 1.JVBr Tagalapataljoni juurde ja antud müüja, kes müüs kahlasi embleeme, siis viimane oksnon, läks tal hea hinnaga (tema jaoks) ära ja JÄLLE täpselt sama embleem saadaval....

http://www.osta.ee/eesti-sojavae-emblee ... src=search
See on tegelt väga ammune osta.ee müüja - tean teda veel tollest ajast, kui ise saksa staffi kogusin.

Kusjuures tema spetsialiteet ongi kogu aeg olnud saksa koopia või retrostaffi müümine - kas siin aga nüüd ka mingi seos eesti vuhvelemblemaatikaga on, ei tea.....
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
priit666
Liige
Postitusi: 154
Liitunud: 27 Dets, 2007 17:13
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

langevarju järgumärk

Postitus Postitas priit666 »

Kas tegu tavavormile käiva märgiga ja on algaastate oma?
Manused
s-l500.jpg
s-l500.jpg (39.67 KiB) Vaadatud 12258 korda
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: langevarju järgumärk

Postitus Postitas ggdag »

Näen sellist esimest korda. Tavavormil käis langevarjuri (hetkel käivad) metallmärgid ikka.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas ambur123 »

Tere,
ostasse on ilmunud märgid, mida nimetatakse Eesti piirivalve algusaastate mütsimärkideks (mõned on ära müüdud ja üks veel müügis: http://www.osta.ee/eesti-piirivalve-alg ... 58758.html).

Ei ole ma veel selliseid kohanud ega kuulnud.
Kas keegi teab neist midagi – ehtsad? vuhvlid? …?

PS: meil on eraldusmärkide osas praegu kaks alamteemat "SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID" ja "Fake-emblemaatika elik vuhvlid". Esimene peaks käima „päris“ asjade kohta ja teine selgelt vuhvlite kohta, kuid mida teha aga selliste asjadega, mille tausta ei tea - kas on vuhvlid või ehtsad? Näen, et neid küsimusi on mõlemas teemas.

Mida arvate, kuhu oleks õigem sellised küsimused postitada, et põhiteema „puhtana“ hoida? (minu esmane sisetunne on, et kollektsioonides näitaks kindlalt ehtsaid asju ja vuhvlite all kas kindlalt vuhvleid või vuhvlikahtlusega esemeid) Uus alamteema a-la „tarkade klubi“ või „küsimused spetsialistidele“ oleks ka lahendus aga läheb vast üleadministreerimiseks … Kuigi võiks olla huvitavate arutelude oht :)
Manused
EPV märk.jpg
EPV märk.jpg (28.51 KiB) Vaadatud 12074 korda
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas ambur123 »

Ja panen kohe takkajärgi ühe küsimuse: mis "elukaga" on tegemist? (jäi ühel välismaisel lehel silma) Meendub, et kuskil olen aastaid tagasi veebis näinud sarnast metallmärki: üleni säravhõbedane (nagu nikeldatud) ja riigivapp keskel värvilisena.
Manused
EE_Tundmatu.jpg
EE_Tundmatu.jpg (19.36 KiB) Vaadatud 12074 korda
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas Mudakoon »

ambur123 kirjutas:Tere,
ostasse on ilmunud märgid, mida nimetatakse Eesti piirivalve algusaastate mütsimärkideks (mõned on ära müüdud ja üks veel müügis: http://www.osta.ee/eesti-piirivalve-alg ... 58758.html).

Ei ole ma veel selliseid kohanud ega kuulnud.
Kas keegi teab neist midagi – ehtsad? vuhvlid? …?

PS: meil on eraldusmärkide osas praegu kaks alamteemat "SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID" ja "Fake-emblemaatika elik vuhvlid". Esimene peaks käima „päris“ asjade kohta ja teine selgelt vuhvlite kohta, kuid mida teha aga selliste asjadega, mille tausta ei tea - kas on vuhvlid või ehtsad? Näen, et neid küsimusi on mõlemas teemas.

Mida arvate, kuhu oleks õigem sellised küsimused postitada, et põhiteema „puhtana“ hoida? (minu esmane sisetunne on, et kollektsioonides näitaks kindlalt ehtsaid asju ja vuhvlite all kas kindlalt vuhvleid või vuhvlikahtlusega esemeid) Uus alamteema a-la „tarkade klubi“ või „küsimused spetsialistidele“ oleks ka lahendus aga läheb vast üleadministreerimiseks … Kuigi võiks olla huvitavate arutelude oht :)
Sarnane märk oli kasutusel küll,nö."Piirivalve eriüksuses". Märki kanti mustal baretil ja mingi aeg asus üksus Pärlselja pioneerilaagris. Õnnestus veeta koos nendega aega seal, mitte küll üksuse liikmena kuid olime nö. nende n.....a :) et meist saaksid korralikud nooremjuhtivkooseisu liikmed teistes piirivalve õppekeskustes. Aasta oli siis 1992. Antud isendi autentsust kinnitada ei saa kuna aega on pealt 20 aasta möödas.(ehk on keegi koopiaid teinud)
Ega neid palju olla ei saagi ,sest üksus kaua ei kestnud ja väga arvukas ei olnud kui õieti mäletan.Ehk on foorumis mõni "Ilsjani" poistest....
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas Dogger »

Teeks siis juurde alateema "Vormielemendid tuvastamiseks".
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Fake-emblemaatika elik vuhvlid..

Postitus Postitas ambur123 »

Tere,
et meil alateemat "asi tuvastamiseks" pole (veel pole?) siis mõtlesin küsimuse siia panna.

Juhtusin nägema kummalist embleemi: kilbi kuju ja suurus vastab Kaitseliidu omale, keskel on ka Kaitseliidu mõõgaga kotkas ent selle paremal poolel ei hoia kotkas mitte riigivappi (nagu "tavaline" KL kotkas) vaid õhuväe tunnust, sinimustvalget kolmnurka. Mis ASI see veel on - õhukaitseliit??? :shock: :shock: :shock:

Ja näidati mulle veel ühte asja, mille peale oli kirjutatud EKJ LIIKLUSKOMISJON.
Mis üksus see niisugune oli? :shock: (kasutan sõna "oli", sest värvilt ja teolt tundus suht vana asi olevat).
Midagi sõjaväe liikluspolitsei taolist? Ma ep pole kuulnudki sellisest komisjonist ... :shock:

Aitäh abi eest ette ja ilusat jõuluaega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist