Kuulujutt tankist

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:wink: Oleme ka Vaikse järve läbi vaadanud seal polnud küll midagi ainult muda :cry:
tudeng
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Dets, 2006 23:49
Asukoht: EESTI
Kontakt:

Postitus Postitas tudeng »

Kuulsin et Otsingu kluubi mehed leidsid selle Pantseri juppi tiigist Elva lähedal ja näitasid Ugandi klubile, ja nood tiirisid ta välla
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

huvitav kas on olemas ka II MS tankide nö "turg"
Jutte et neid leitakse ja välja tiritakse ju liigub, aga kuhu nad siis kaovad? Mõtlem mitte Eestis aga üldisemalt soistest kohtadest.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Ma tean ka,kus üks saksa kolakas on ära uppunud.Käin teist ikka ihal aastal korra kaikaga torkimas,et kas on alles.Siiani veel on. Tegeleks teisega aga lihtsalt pole aega.
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

Eh...nüüd hakkan sind jälgima ning logiraamatut pidama.... :lol:
Et siis sina oledki järgmise kokkutuleku korraldaja :?: :lol:
Ja ürituse peaeesmärk on kolakale hapnikku anda,või mis :?:
Vähemalt lase meil kõigil sellest actionist osa saada,toimugu see siis kuna iganes...
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

kas hakkan kotti pakkima?
ixc
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Juun, 2007 21:03
Kontakt:

Postitus Postitas ixc »

Saab ka appi tulla, ehk leiab ka mõnda tehnika laadi toe, ja kui ei nuh mõne pildi võiksite ikka siia visata :P peletisest
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

ixc kirjutas:Saab ka appi tulla, ehk leiab ka mõnda tehnika laadi toe, ja kui ei nuh mõne pildi võiksite ikka siia visata :P peletisest
kompimispildi???
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
ixc
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Juun, 2007 21:03
Kontakt:

Postitus Postitas ixc »

Soobel kirjutas:
ixc kirjutas:Saab ka appi tulla, ehk leiab ka mõnda tehnika laadi toe, ja kui ei nuh mõne pildi võiksite ikka siia visata :P peletisest
kompimispildi???
Ja miks mitte... ilma sütikuta palun ainul
Viimati muutis ixc, 14 Aug, 2007 8:03, muudetud 1 kord kokku.
ixc
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Juun, 2007 21:03
Kontakt:

Postitus Postitas ixc »

vdreving kirjutas:Ma tean ka,kus üks saksa kolakas on ära uppunud.Käin teist ikka ihal aastal korra kaikaga torkimas,et kas on alles.Siiani veel on. Tegeleks teisega aga lihtsalt pole aega.
Eks ta õigem ole lasta tal seal seista, sest ennem kui välja sikutad, vaja ju välja mõelda mida temaga õieti teha, omale aeda õnuapuude alla Panzer on muidugi tore, kuid asjal on ka ajalooline väärtus :roll: + rahaline väärtus :wink: jne. Teiseks vaja tehnikat, et seda peletist liigutada, maksab tänapäeval päris kopsaka summa(eks tutvused aitavad ka) samas kui ära müüd läheb lihtsalt kuludess. Hakkad ise taastama... huuu palju raha, palju ruumi, jaaa palju, palju aega vaja, kuid tulemus ainulaadne Eestis(vähemalt ma pole kuulnud ühestki taastatus saksmanist eestis).
Räägin seda selleks, et seda asja seal ära ei rikutaks ja ikka eestisse jääks kui se tõesti tangi mõõtu asi on.
Teiseks nagu eestlasel ikka on ka minul oma panzer soos :lol: noo ok sõbra oma ja seegi kolmerattline, vaja koguda teiste kogemusi, mis võib juhtuda ja kuidas selliste asjadega ümber käia, kuidas välja tuua ja kuidas konserveerida. seega lood leidudest, välja toomisest ja hilisematest töödest alati teretulnud.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Asi ilmselt sakslaste enda uputatud.Istub nelja poole meetri sügavusel.Tegelikult oli teise kaks,kuid üks oli kergesti kättesaadav ja eelmisel aastal pühiti sellelt meie riigi tolm maha. Lihtsalt nii oli vaja. Muidugi võib - olla ka nii,et saab selle sealt kätte,kui külm talv juhtub tulema.Väljatõmbamiseks vajalik tehnika on olemas,küll pole veel välja mõelnud kuidas sinna alla saada,et trossid paigaldada jne. Kõige lihtsam vist pealt lahti kaevata. Koht nagu vanajumala seljatagune - hea rahulik nokitseda. Tegemist peaks olema Tamsa lahingus osalenud masinaga,mis hiljem Jõesuu sillapead kaitsesid. Roomikute vahe on ca.2,60 ja laukasse sõidu jäljed on väga hästi nähtavad. Eks näeb,mis asjast kunagi saab.
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

No ma ei mõista, miks sa hr. Dreving seda tööd ei paku kellelegi, kel selleks aega on, erinevalt sinust? :? Kas asi on rahas või selles, et sa soovid asja tingimata Eestisse jäämist, või mõlemat korraga, või tahaks masinat hoopis endale? Kahju kuulda, et miskit on su ajapuuduse tõttu juba meie maalt ära viidud. Kui üks juba leiti ja ära viidi, küllap siis teatakse ka teisest. Palun ära lase enda ajapuudusel sellel asjal määramatult venida, vaid räägi sellest kellegagi. Eesti on muidugi väike ja inimsuhted on siin tihti tõsiseim takistus asjade sujumisel (nagu me ka siin foorumil oleme kogenud :roll: ), aga usun et näiteks hr. Tammiksaar leiaks aega ja raha selle masina Eestile päästmiseks. Tal ju endal Eesti SS Leegioni Muuseum, kus minu teada soomusmasinaid ei olegi. Tehtaks masin korda, ja ehk saaks ka FrontLine mehed seda näidislahingutes kasutada, nagu nad tema Opel Blitzi kasutavad. Lagedi oleks ju ka hea variant, riik (loe: muinsuskaitse) oleks vist viimane, kellega sa sellest rääkida tahaksid :lol: ...
Ok jutt kisub pikaks, aga palun võta midagi ette, sest ega seda piisavat vaba aega enne surma vist ei tekigi, niiet ära nii kaua oota :D Seniks jõudu, ja loodetavasti kuuleme varsti Võrtsjärve lennukitest :wink: !
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Vähemalt lähitulevikus pole pidanud plaani koolema hakata.Kuid kõike võib juhtuda ja olen ka sellega arvestanud.Oma teadmised olen kellelegi edasi andnud.Olen kindel,et seda asja sealt nii lihtsalt ei leita.Mehed,kes teadsid on ammu kadunud. Üks viis kohale ja nädala pärast suri vähki.Ilmselt teadis,et pärast mulle enam näidata ei jõua. See ,mis sealt ära viidi leiti vaid seetõttu,et mina seda näitasin. Hr.tammiksaart tunnen isiklikult ja kui vajalikuks pean suhtlen. asja väljavõtmisel ei ole raha takistuseks.Ei maksa tõstetööd midagi paarsada tonni nagu räägitakse.Omal läbiproovitud asi ja maksab vaid küte. Mind ei tõmba selline rauakoli,pigem huvitab avastamine.Võtan asja välja silitan natuke ja minu jaoks on teema lõppenud.Ja sellest,kas asi jääb Eestisse või läheb välja on mul mõningate kogemuste tõttu poogen.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

sellejaoks on vaja ühte ekskavaatorit. 4,5m pole mingi sügavus. Lisaks on vaja plokksüsteemiga trosse ja käes ta ongi. Võimalik,et ka mõned palgid allaviskamiseks. Kopp võiks olla 32 tonnine ja ka võiks olla rataslaadur abiks. Kopa tund on kuskil 500.- eeku, lisandub treileri vedu. Tööd on seal umbes 4-5 tundi, juhul kui pole vaja vett välja kühveldada ja rajada uut vee reservuaari kõrvale. See ekskavaator kaevab selle välja ja rajab kaldtee väljatõmbamiseks. Kui tegudeks läheb, siis võid mulle teada anda, äkki saan aidata. Alati räägitakse mingitest utoopilistest summadest aga see asi pole kaugeltki nii hull. Palju on muidugi kinni selle maastiku eripäras, kuid kui see tank sinna kunagi sõitis, siis peab ta ka sealt kätte saama. Ja veel lisan, et need lahingud ei olnud talvel ju. Samas on võimalik, et suvel on neid asju isegi parem ajada. Talvel on lihtsalt vastikult külm, mudas mütata. Mul on üks vägagi asjalik kopamees väljapakkuda ja ise saaks vast suure laaduriga tulla.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Mis Tammiksaare suhetesse soomukitega puutub, siis päris ilma ta ikka pole- mingi "tang" tal juba pikemat aega taastamisel (rattad ja mõningad detailid tema koduses muuseuminurgas kenasti kaeda, massin ise mujal).
Гив Ми Мани
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist