1. leht 1-st
herr ROMMEL
Postitatud: 05 Dets, 2004 14:45
Postitas VANA LÖUKOER
eestis on minu teada välja antud ainult üks raamat marssal Rommelist.(D.Young "Körberebane Rommel")
Kas möni teist äkki teab,kas on veel ehk miskit eesti keeles (ma ei mötle artikleid jms.) välja antud ja kui on siis millal ja mis nime all??
Postitatud: 05 Dets, 2004 16:35
Postitas propatria
Guido Knopp - Hitleri sõdalased - 2003
(Raamatus E. Rommelist üks peatükk - lk. 17-81)
Loomulikult tasuks lugeda raamatut E. Rommel "Krieg ohne Hass", 1950
Võrdselt väärtuslikud nii sisu, skeemid kui fotod.
Tervitustega ProPatria
Postitatud: 02 Juul, 2005 9:07
Postitas Kristjan
Śuhteliselt hiljuti ilmus ka Maurice Philip Remy raamat "Rommeli müüt".Just äsja soetasin selle.Hind on 195 krontsi.
Postitatud: 02 Juul, 2005 10:08
Postitas MOrav
Pole lugenud, aga siin on ka peatükk:
Weissensteiner, Friedrich
Kuulsad enesetapjad : Heinrich von Kleistist Adolf Hitlerini; saksa keelest tõlkinud Kaidi Kask
[Tallinn] : Kunst, 2001
182, [2] lk. ; 21 cm
Postitatud: 04 Juul, 2005 18:42
Postitas A4
David Youngi raamat oli vist kirjutatud suhteliselt vähe aegapeale sõda, kas 1940. aastate lõpus või 1950. aastate alguses. Seetõttu on see ka suhteliselt lühike ja sealt puuduvad mitmed faktid, teooriad, mälestused jne, mis ilmnesid järgmiste aastakümnete jooksul.
Kellel inglise keel aga selge on, sellel soovitan soojalt lugeda David Irvingi Rommeli biograafiat. Seda teost ja palju muid Irvingi raamatuid saab täiesti tasuta ja legaalselt alla laadida Irvingi enda koduleheküljelt:
http://www.fpp.co.uk/books/index.html
Postitatud: 15 Juul, 2005 20:52
Postitas Roco
"viirastus diviis" oli vist raamat ja 1940 aasta prantsuse kampaaniast
pärnus raamatukogus oli autorit ei mäleta

Postitatud: 16 Juul, 2005 14:23
Postitas Steiner
"Viirastusdiviis" on siuke pseudoajalooline põnevusjutt. Mõnus lugeda, aga mingi dokumentaal ta küll ei ole. Autoriks on Kessler. Eesti keeles samalt mehelt ka "Veri ja jää", võibolla midagi veel. Aga see viimati ilmunud, "Rommeli müüt" on küll peris hea raamat, soovitan lugeda, kui selle mehe/temaatika vastu huvi on!
Postitatud: 16 Juul, 2005 16:47
Postitas Kapral Karu
Liigutan selle teema II MS alla: väeosadega siin suurt pistmist pole.