Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Täna siis oli see käesurumise päev. Ei hakka pikalt heietama. Panen lihtsalt tulemused üles.

Esimene koht ja Suur Auhind läks sel aastal taas Priit Rifkile. Kaks plaati kõrvu - seal on üsna vähe mehi sellise tulemusega selle auhinna peal!

Lohutusauhinnad siis seekord Kalle ja Erki.

Mis aga seda konkursi arutelu siin puudutab, siis tasub kõigepealt lugeda teema esimest postitust. Kus on kõik kirjas. Miks omal ajal see auhind sai tehtud ja mis selle mõte oli ja endiselt on. Lühidalt - sel ajal oli see mudelifoorum valdavalt erinevat karva "kasse" täis. (Ja on suuresti ikka veel). Auhinna mõte oli ja on tuua värvi juurde. Eesti värvi juurde.

Kui te arvate, et ma hakkan korraldama mudelikonkursse, kus peab hakkama erinevate kasside karva hindama - arvake veel. Enamasti ei ole lihtne see õunte ja apelsinide hulgast õige peaauhinna võitja valimine. Aga senini on see õnnestunud ja vähemasti minu jaoks on selles tegevuses ka mingi mõte sees. "Kasside" hindamisega peaks tegelema ikka need inimesed, kelledele see huvi pakub ja mõtekas tundub.

Soovite teha päris mudelikonkurssi/konkursse - aga palun. Keegi ei keela. Suur Auhind ei ole mingi monopol. Seda nimetust "Suur Auhind" tasub ka võtta pigem sellise (enese)irooniana ja jutumärkides. Sest algul see polnud üldse mingi suur auhind. Nüüd tänu Kalle korraldamistele vähemasti kaalukas.

Ja mis puudutab mudelite kohaletoimetamist, siis näiteks see Stockholmis toimuv "08" mudelinäitus - 08 on Stockholmi telefoni kaugekõne kood - see oli algselt Stockholmi piirkonna mudelistide kokkutulek. Täna sõidetakse sinna oma mudelitega nii üle Rootsi, kui ka Soomest, Lätist ja nüüd ka Eestist.

Pikem samm ja vähem loba.
Enkus
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Enkus »

Hertsog, aga tule siia viewtopic.php?t=51529
Saame kõik juttu ajada, arutada üldisi teemasid ja ka seda, kuidas Minimaailma raames mudelitele võistlust korralda.
Või seda, kuidas järgmine Minimaailm Võrus teha...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Ühesõnaga hea, et see on nüüd selge. Kellele ei meeldi vaikelu, see korraldab ise nii suurepärase konkursi kuhu oleks väärikas osalema tulla. Muus osas jätkub nii nagu ikka, kes maksab, see tellib muusika.
Aga Priidule õnnesoovid kinnituse eest ja järgmise korrani igatahes!:)

Kk
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Selline väike vihje veel, et seda Stockholmi näitust korraldab IPMS Stockholm.

Parim võimalus sulle soovitud tulemust saavutada, on see ise korraldada.
https://www.ipmsstockholm.se/home/08-open-en/
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Hertsog »

vaatan ja loen neid kommentaare... selline õlgukehitav tunne. ausaltöelda poleks sellist kohatist väiklust oodanud :D
Täna sõidetakse sinna oma mudelitega nii üle Rootsi, kui ka Soomest, Lätist ja nüüd ka Eestist.
See on igati tore, ma olen ise ka mõtelnud, et selliseid vahvaid üritusi võiks meilgi olla. Mida sa öelda tahad, et kohaletoomine on ainuõige? Olgu. Aga miks siis Tallinnasse kokku ei sõideta...? Eestist isegi. Rääkimata Lätist?

nende kahe alljärgneva väite osas ei jää mul midagi muud üle nentida, kui, et lugupeetud positajatel on tugevaid probleeme teksti töötlemise ning deduktiivse loogikaga:
lükka üheks korraks oma uhkus kõrvale ja tule antud tingimuste juures lauale.
see on nagu nii rumal steitment, et siis, ausalt kalle, sa suudad paremini...
Kellele ei meeldi vaikelu, see korraldab ise nii suurepärase konkursi kuhu oleks väärikas osalema tulla.
Loe minu algse posti disclaimerit.

aga ma annan teile järjekordse "tasuta idee" (tõttöelda, ma imestan kuidas keegi selle peale varemei ole tulnud)... ja hoolimata sellest et siin nii sõbralikult isklikuks läksime, jätan kommentaarid sarjast "saage oma egodest üle" kirjutamata ning ütlen lihtsalt:

...pange suur auhind ja minimaailm kokku:

...saab suurema kõlapinna ja isegi osalejaskonna isegi äkki?
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Minimaailmal olen näinud soomlasi, rootslasi , lätlasi, leedukaid... Omi mudeleid näitamas ilma igasugu konkursita... Ega vist rootsis pole konkursil vaat et keegi osalenud, lihtsalt kaasas et näidata et siin nurgas ka midagi tehakse. Soomes oleme osalenud küll, a seal olid ka omad joped kohal ja riisusid koore :-)

Minimaailma mudelinäitusel pole veel võistlust olnud, aga küll ta tuleb. Ühisehitus korra oli , meeldis kõigile. Suure auhinna osas jagan täiesti Toomase seisukohta , eesti , või eestiga seotud mudeleid on vähe ja oleks tore kui neid juurde tuleks. Samas on ka kuupäev , võidupüha väga sobilik.

Mis aga puutub fotode abil osalemisse..jah telefon on kõigil, jah kõik oskavad pildistada, jah see on lihtne, jah ma saan varjata liimipleki, jah teen pilti nurga alt kus mudel näeb eriti effe.... Jne jne.. pigem antud konkursil näeks reaalselt mudeleid. Fotode abil on meil siin vist ka ühteist toimunud, BOB näiteks 😁 pärast olid ikka minimaailmal rivis ka ilus oli.

Tule tee parem üks ilus mudel valmis ja küll selle kohale ka saab.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Hertsog kirjutas: 05 Aug, 2022 21:41 ...ausaltöelda poleks sellist kohatist väiklust oodanud :D

... et lugupeetud positajatel on tugevaid probleeme teksti töötlemise ning deduktiivse loogikaga:

...pange suur auhind ja minimaailm kokku:

...saab suurema kõlapinna ja isegi osalejaskonna isegi äkki?
Mul on nende esimeste lõikude peale selline küsimus, et milline peaks olema põhjus, miks mulle ei peaks tunduma, et sa pead ennast kõvasti paremaks ja taregemaks kui kõik siin kokku? Mul on tunne, et tegelikult võiks mõne kolmapäevase kokkusaamise moodi asjaraames ikka reaalselt ka kokku saada kogu kambaga. Mulle tundub, et see klaveri taga suhtlus ei tule väga kasuks. Vaadates tagasi viimasele kokkusaamisele, siis see oli küll selline kuhu see arurelu oleks laivis paremini sobinud.


Ja kui ma ka suudan paremini, aga selle teema raames ja antud tingimustel kutsuks sind ikkagi esinema ja ma ei usu, et transport ja sellele kuluv aeg siiski probleem saaks olla. Tegelt ka, pane kirja üks põhjus, miks mitte, kui logistika kõrvale jätta, mille võin ise orgunnida kui vaja:)

Ja minimaalima idee on ka täiesti hea ja ka sinna kutsuks sind kindlasti jätkuvalt osalema:)

Kk
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

toomas tyrk kirjutas: 03 Aug, 2022 19:01 Auhinna mõte oli ja on tuua värvi juurde. Eesti värvi juurde.
Ja siinkohal veel selline õrn lubadus, et järgmiseks korraks teen kindlasti tugevama seosega ja õiges värvis :)

Kk
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas vaoinas »

No ma olen ka siis nüüd korra päris otsekohene.

Meil on selline suur ühine üritus nagu Minimaailm, mis on järjepidev ja tomiv ja igal aastal üha parem, lisaks veel
väiksemad nö Minimaailmad viimastel aastatel Rakveres ja nüüd siis Narvas tulev.
Mitu inimest näeb nendega palju vaeva ja on maksnud kohati omast taskustki, et selline asi toimuda saaks. Paljud inimesed
aitavad järjepidevalt igal aastal oma osalemisega kaasa.

Ja siis on teine, Suure Auhinna nimeline võistlus, mida ka tänuväärselt igal aastal järjepidevalt viitsitakse korraldada,
Ja mille toimumisse osalejana on paljud inimesed aastate jooksul panustanud.

Mõlemad üritused on järjepidevalt aastast aastasse toimivad ja nendega ollakse üldjoones päris rahul - rahul on osalejad ja rahul on ka korraldajad.
Ja siis tuleb üks mees, kelle mudeleid Minimaailma laual mäletan mina viimati üle kümne aasta tagasi ja kes
Suurel Võistlusel pole kunagi vaevaks võtnud osaleda.
Aga vaat, see mees on toimiva olukorraga päris rahulolematu ja tal on korraga varrukast tõmmata väga palju häid ideid,
kuidas mõlemat üritust tegelikult korraldama peaks. Kuid oh häda, ülejäänud ei oska ette loobitud pärleid lihtsalt näha.
Hertsog, vaata nüüd korra peeglisse ja mõtle, millist kaalukust need sinu paljud ja kohati väga hektiliselt välja käidud ideed
ja kriitika ülalnimetatud ürituste aadressil sellises kontekstis omab? Võta kõigepealt vaevaks ise neisse üritusisse panustada ja
siis võta alles kritiseerida toimivaid lahendusi.


Kristjan
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Hertsog »

ma arvan ka, et on aeg joon alla tõmmata sellel teemale.
minu üllatuseks on päris palju lastud emotsioonidel varjutada ratsionaalset mõtlemist ning arutelust pole mõtet ütldse rääkima hakatagi. ning need viimased postitused teemal "sina pea üldse lõuad" ja "kuidas ta ikkagi julgeb, bakbaaak" ei ole ikka kuidagi konstruktiivsed. aga samas tõmbavad üldist taset päris alla. pisut isegi piinlik. tõtt-öelda olen ma ka üllatunud. ju siis ma ikka astusin mingile nähtamatule konnasilmale.

iseenesest on huumor selles, et nagu näeme, on probleem minus, aga osalejaid on ikkagi iga aasta kolm... minuga või minuta :D
olgu siis nii, lõpuks ju ikkagi on tegemist täiesti toimiva lahendusega.

piiss änd rakkaus...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Tead - sinuga ei soovi enam üldse millestki rääkida. Lihtsalt ei soovi.

Aga väide vajab korrektuuri - ei ole iga aasta kolm osalist. Teema on siin sul ju ees. Keri tagasi ja vaata, palju on olnud mingil aastal.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas vaoinas »

Ma tegelt olen veits statistikat selle Suure Auhinna võistluse kohta salamisi pidanud.

17 korda korraldatud võistlus on senini andnud meile kokku 71 Eesti teemalist mudelit, ehk siis natuke üle nelja töö aasta kohta.
On olnud erinevais mõõtkavades lennukeid, maismaatehnikat, allveelaevu ja 2015. aastal oli isegi kaks 54mm figuuri.
Kahel aastal - 2006 ja 2009 - oli vaid kaks tööd väljas, samas 2011 aastal oli töid kokku suisa seitse ning
aastail 2016, 2018, 2020 oli neid kuus.

Lisaks veel, et oma nime klaasist asjale on seni jäädvustanud kaheksa inimest.
Enkus
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Enkus »

kalle kirjutas: ...Mul on tunne, et tegelikult võiks mõne kolmapäevase kokkusaamise moodi asjaraames ikka reaalselt ka kokku saada kogu kambaga. Mulle tundub, et see klaveri taga suhtlus ei tule väga kasuks. Vaadates tagasi viimasele kokkusaamisele, siis see oli küll selline kuhu see arurelu oleks laivis paremini sobinud.


Ja kui ma ka suudan paremini, aga selle teema raames ja antud tingimustel kutsuks sind ikkagi esinema ja ma ei usu, et transport ja sellele kuluv aeg siiski probleem saaks olla. Tegelt ka, pane kirja üks põhjus, miks mitte, kui logistika kõrvale jätta, mille võin ise orgunnida kui vaja:)

Ja minimaalima idee on ka täiesti hea ja ka sinna kutsuks sind kindlasti jätkuvalt osalema:)

Kk
Viia üks kolmapäevane üritus üle laupäevale ja korraldada see Tartus?
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Suur Auhind 2023

Aastal 2023 korraldavad Suure Auhinna võistluse militaar.net ja Hobimaailm!

Tingimused on järgmised:

Traditsiooniliselt osalevad võistluses Eesti ja eestlastega seotud militaar- ja tsiviiltehnika koopiamudelid. Lisaks on endiselt oodatud dioraamid, aga meestel võiksid vähemasti mingidki relvad käes olla, kui tehnikat ei ole.

Mõõtkava valik ei ole piiratud!

Konkursis osalemiseks tuleb toimetada oma mudel koos legendiga (mis mudel, kuidas seotud Eesti või eestlastega, mõõtkava jne) ja autoriinfoga Võidupüha nädalal (algab sel aastal 19.06) Hobimaailma mudelipoodi Ülemiste keskuses. NB! Jälgige poe lahtiolekuaegu!

Töid hindab 3-liikmeline žürii. Tööde hindamine toimub Võidupüha järgsel nädalal ning auhinnad antakse välja juuli esimesel kolmapäeval seal samas.

Tööde hindamisel võetakse arvesse nii mudeli(te) vastavust mõõtkavale kui nende keerukust ning kunstipärasust.

Välja antakse SUUR AUHIND - asjakohase tekstiga rändav klaasist mälestusese ning uus mudel võitja valikul (maksumusega kuni €40 koos k/m, võimalik valida Hobimaailma mudelipoe tellitavate tootjate nomenklatuurist). Lisaks jätab žürii omale õiguse jagada välja kaks ergutus- ning üllatusauhinda (Hobimaailma kinkekaardid).

Võistluses osalenud mudelid jäävad kuni 1. septembrini 2023 samasse poodi näitusele.

Ootame rohket osavõttu!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Eile külastas Hobimaailma poodi Suur Žürii ning vaatas selle aasta saagi üle.

Tuvastasime kapis kolm lennukimudelit, neist kaks 1:72 mõõtkavas, üks 1:48. Kõik kolm Eesti värvides. Veel oli toodud üks HIMARS "what-if" kui Eesti enda omad 2025 kätte saab, Ja üks laev

Mudelid on (järjestus vasakult paremale hindamislaualt):
FBA-H 1:72 autor Kalle Kindel
Avro Anson Mk. I, 1:72 autor Erki Erki
Letov L-39C, 1:48 autor Priit Rifk
M-142 HIMARS 1:87 autor Ivar Suuk
Lahingulaev Knjaz Suvorov, 1:350 autor Meelis Kupits

Veidi diskussiooni tekitas vürst Suvorovi seos Eestiga, kuna see aga autoril ilusti kirjeldatud, siis võtsime omaks.

Võitjad saab teada ja aurahasid jagatakse juba homme, 5. juulil kell 1800 Ülemiste keskuse Hobimaailmas.
Üles
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist