Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Suur Auhind 2022

Aastal 2022 korraldavad Suure Auhinna võistluse militaar.net ja Hobimaailm!

Tingimused on järgmised:

Traditsiooniliselt osalevad võistluses Eesti ja eestlastega seotud militaar- ja tsiviiltehnika koopiamudelid. Lisaks on endiselt oodatud dioraamid, aga meestel võiksid vähemasti mingidki relvad käes olla, kui tehnikat ei ole.

Mõõtkava valik ei ole piiratud!

Konkursis osalemiseks tuleb toimetada oma mudel koos legendiga (mis mudel, kuidas seotud Eesti või eestlastega, mõõtkava jne) ja autoriinfoga Võidupüha nädalal (algab sel aastal 20.06) Hobimaailma mudelipoodi Ülemiste keskuses. NB! Jälgige poe lahtiolekuaegu!

Töid hindab 3-liikmeline žürii. Tööde hindamine toimub Võidupüha järgsel nädalal ning auhinnad antakse välja augusti esimesel kolmapäeval seal samas.

Tööde hindamisel võetakse arvesse nii mudeli(te) vastavust mõõtkavale kui nende keerukust ning kunstipärasust.

Välja antakse SUUR AUHIND - asjakohase tekstiga rändav klaasist mälestusese ning uus mudel võitja valikul (maksumusega kuni €40 koos k/m, võimalik valida Hobimaailma mudelipoe tellitavate tootjate nomenklatuurist). Lisaks jätab žürii omale õiguse jagada välja kaks ergutus- ning üllatusauhinda (Hobimaailma kinkekaardid).

Võistluses osalenud mudelid jäävad kuni 1. septembrini 2022 samasse poodi näitusele.

Ootame rohket osavõttu!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas vaoinas »

Mina suurele auhinnale sel aastal küll ei konkureeri, aga paar mõtet siin eelnevatele postitustele on.
Eelmine aasta tegin ülipeene vihje, et võiks ka osaleda saada virtuaalselt, aga see oli nii peenelt tehtud, et läks enamusest mööda ja erilist kõlapinda ei leidnud. Samas ma kahtlustan, et kui oleks võimalus ka fotode näol osaleda, siis kasvaks ka osalejate arv... mõttekoht.
Mina selle vihje siiski läbi hammustasin ja ka täiendava kommentaarina tookord selgemalt sõnastasin.
Selliseid fotodel baseeruvaid võistlusi on mujal mudelifoorumites varem ka tehtud, ja see on välja toonud paar kitsaskohta.
Esteks: Ei ole võimalik võrrelda fotot ja mudelit natuuris võrdsetel alustel. Fotodena saab saata vaid valitud paremaid rakursse, sellal kui natuuris ei jää midagi peidetuks. Samas mõjub reaalne mudel jälle silma all mõjusamalt.
Teiseks: Kui kogu võistlus taandub fotopõhiseks, siis kipuvad eelise saama need, kes paremini pildistada mõistavad ning mudeli ehitamine
ja meisterlikkus muutuvad teisejärguliseks.

Kuna minu näol on tegemist Dorpati kodaniku ees ilmseget priviligeeritud seisust nautiva Tallinna residendiga,
siis võib järgnev kõlada liigselt patroniseerivana, kuid usun, et tõsise tahtmise puhul ei saa see õnnetu 200 kilomeetrit olla ületamatu
takistus. Rongid liiguvad, bussid-autod sõidavad.

Osalejaid on kindlasti liiga vähe. Üheltpoolt tingib selle eesti tehnika nappus, soomust ju vaid 3 roomavat ühikut ....
Seda roomavat soomust on tänaseks juba ikka rohkem kui 3 ühikut - uuema aja Kaitseväe maismaatehnikast meenuvad vaid Luciano Sergei ja Panzergrenaderi MAN, seega põnevamad masinad on veel täiesti katmata. Ja alati võib ju ka uuesti seda teha, mis varem juba tehtud on.
Ning eelnevad Suure Auhinna võistlused on näidanud, et seda Eestiga seotust saab venitada ka omajagu.


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kristajani point on tegelikult õige, virtuaalnäitus kujuneks tõesti fotograafide võistluseks. Ja siis võiks edasi mõelda et ja ka 3D mudelid lubada. Et olgu siis tõesti lõpuni virtuaalne. Ilusaid 3D mudeleid on ikka mõnda näidatud. Et ehku tõesti oleks siis mõtlemisainet.

Roomavaid on tänapäeval jah Eestisse hulka juurde tulnud , tegelikult täitsa ootaks et keegi teeks Kõuga või CV90 -ga otsa lahti. Pasist peaks ka kohe kohe 1:35 täitsa sobiv toorik välja tulema.

Minu poolt jääb ka see aasta vahele, naudin teiste tegemisi!

Levar
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Sam Beaver »

Rongid liiguvad, bussid-autod sõidavad.
Vähemasti Tartu poolt tulles toob rong enamvähem poe ukse ette ka 😀
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Jalutasin täna Ülemiste poest läbi, ütleme nii et lennukid on tugevas ülekaalus võrreldes kõige muuga. 3:0 võiks isegi öelda, aga sellest pole midagi sest kõik kolm olid kenad hõbedased linnud.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Soobel »

tallinna jopede mõõduvõtt
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Eile külastas Hobimaailma poodi Suur Žürii ning vaatas selle aasta saagi üle.

Peab ütlema, et osalejad on viimastel aastatel žürii tööd veidi lihtsamaks teinud. Ei ole õunad ja apelsinid (või siis kärbsed ja kotletid) läbisegi, täiesti ühte sorti kraami tuleb. Seekord isegi kõik samas mõõtkavas ka.

Tuvastasime kapis kolm lennukimudelit, kõik 1:72 mõõtkavas. Kaks eesti värvides, üks aga naabermaa värvides. Kuna kõigil mudelitel Eestiga mingi otsapidi siiski seos olemas, siis on kõik kolm ka võistluses.

Mudelid on (järjestus vasakult paremale hindamislaualt):
Seversky P-35 "what if" Eesti värvides, autor Erki-Erki
Junkers G-24 Soome Aero OY K-SALC, autor Kalle
Letov Š-228E Eesti 137, autor Priit Rifk.

Võitjad saab teada ja aurahasid jagatakse juba järgmisel kolmapäeval, 3. augustil kell 1700 Ülemiste keskuse Hobimaailmas.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Nüüd on selline lugu, et mina küll 5ks ei jõua. Lõpetan sellel ajal pässas alles töö ja hakkaks tulema. Selleks ajaks on ilmselt plats puhas ja tulen otse sinna kuhu edasi minnakse.

Kk
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Kriku »

Vabandan ette, et ei ole teemaga kursis. Kas on tavapärane, et suurele auhinnale kandideerib vaid kolm mudelit?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kriku kirjutas: 03 Aug, 2022 9:13 Vabandan ette, et ei ole teemaga kursis. Kas on tavapärane, et suurele auhinnale kandideerib vaid kolm mudelit?
On paremaid aegu on olnud ka halvemaid . Loodame et järgmine aasta tuleb "rammusam".
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Hertsog »

Vabandan ette, et ei ole teemaga kursis. Kas on tavapärane, et suurele auhinnale kandideerib vaid kolm mudelit?
absoluutselt! tegemist on erilise ja väärika traditsiooniga. kui viitsid lugeda antud teema eelnevaid postitusi siis näed, et traditsioone hoitakse au sees ning mingit valskust ei ole... sest mõtle, mis saaks kui rikutaks iidseid tavasid ja tehakse mingeid rõvedusi nagu näiteks:

- pakutaks võistlusele iga aasta uus teema või kategooria, või suisa mitu
- hinnataks veel mõõtkavade kaupa
- lastaks veel osaleda virtuaalselt (see jälkus sai eelmine aasta õnneks maha surutud - et keegi äkki oskab veel interneti teel mingi pettuse korraldada - keegi filmib või šopib oma mudeli ilusamaks!)

kusjuures, korraldajatele veel mõtteid: ma hiljuti lugesin, et mingi lääne edumeelne ühendust sarjast "sihtasutus mudelite traditsiooni kaitseks" tegi kohe sellise reegli, et out of the box kategooria võistlusel on edaspidi nii, et isegi karbis kaasas olnud fotoetsi ei tohi kasutada... sest äkki kellegi karbis ei olnud seda saatana plekki ja no et siis on ikka ausam!

jõudu võsitlejatele! olen põnevil mitu "what if Eesti spitfiret" järgmine aasta tuleb!

(diskleimer: ma annan endale täiesti adekvaatselt aru, et tegemist on eraalgatusel korraldatud võistlusega, mille tingimused määrab korraldaja täpselt nii nagu ta heaks arvab ning kellele ei meeldi ei pea midagi tegema.)
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Tead see ei ole mitte lihtne teema. Kõigepealt tuleb öelda, et pagana äge, et selline asi meil on ja ka kolm mudelit väljas on lihtsaltka hea asi. Mõnes mõttes peegeldab see hästi meie maastiku seisu. Vähe, aga igati ok. Miks rohkem ei tule on aastate pikkune sama teema ja siin on mitu põhjust. Kõigepealt kellel parasjagu aega on..planeerimise ja prioriteetide küsimus eks. Siis veel osadele ei meeldi tähtaja peale mudeleid ehitada..arusaadav. Siis järgmine teema on see vana tuntud..mul ei tule välja teema. Üdini vale, aga inimlik. Siin on kohe põhjus ka..kui aegajalt on letis virtuoosid, nagu Kristjan, Levar, Karl, Fred, siis valmis töid vaadates läheb mõnelgi põlv nõrgaks ja mott ära, sest mis ma ikka hakkan jne. Ja kui siis Urmas ka veel kaardi letti käib ongi kurikad laiali. Seda, mis nüüd mina juttu on ikka kuulda aegajalt. No ja siis veel mõnedki pseudoprobleemid, mida ikka aegajalt on arutatud. Kokku tulemus ongi näha. Kui on hea aasta ja asjad kenasti kokku jooksevad tuleb rohkem. Muidu nagu sel aastal.
Minu seisukoht on see..midagi tuleb välja käia ja 90 prossa ei tule mulle muud kui kena lohutusauhind. Ja see on igati ok ja eriti viimasel ajal on ikka väga reaalselt head auhinnad ka. Mul on ka pea igal aastal ajastamisega jälle see, sel aastal alustan raudselt varem, aga lõpuks on ikka sama ajaga võidujooks nagu alati. Ühesõnaga järgmine aasta alaustan raudselt varem..:)

Kk
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Hertsog[quote kirjutas:.. sest mõtle, mis saaks kui rikutaks iidseid tavasid ja tehakse mingeid rõvedusi nagu näiteks:

- pakutaks võistlusele iga aasta uus teema või kategooria, või suisa mitu
- hinnataks veel mõõtkavade kaupa
- lastaks veel osaleda virtuaalselt (see jälkus sai eelmine aasta õnneks maha surutud - et keegi äkki oskab veel interneti teel mingi pettuse korraldada - keegi filmib või šopib oma mudeli ilusamaks!)



Need on edumeelsed ettepanekud, aga kui need läbi viia, siis kas on järgmine kord laual 27 tööd? Vastus on EI. Osa põhjuseid tõin välja. Sinu ettepanekul on jumet, aga minu soovitus..lükka üheks korraks oma uhkus kõrvale ja tule antud tingimuste juures lauale. See oleks väga hea ja mõtle..üks kord ei tee nii haiget:)
PS. iga what if Spit on parem kui mitte välja tulla.

Kk
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas vaoinas »

Mis nüüd juhtus, Hertsog?
Pead soojade suviste ilmadega tööl käima sellal, kui teised puhkavad ja sellest selline kibestumine?

See erinevate kategooriate ja mõõtkavade kaupa hindamise diskussioon käis ju kunagi
sama teema alguspoolel läbi ja oli päris sisukas. Järeldus oli tookord, et pole eriti mõtet sellisel viisil hinnata, kui iga
neist kategooriatest saab heal juhul ühe töö. Kui tundub et asjaolud on muutunud, siis võib ju sama
diskussiooni uuesti üles tõsta.

Virtuaalsel viisil mudelite esitamise ettepanekule vastasin nii mina, kui Levar siinsamas üleval -
paraku sa oma-algatatud teemat edasi ei soovinud tol korral käsitleda.

Et nagu olemasolevat asja kritiseerida mõistab ju igaüks, aga ole meheks ja tule
siis välja mingi sisulise visiooniga, kuidas asi parem oleks ja kus ka ülal väljatoodud
kitsaskohtadele oleks mingi mõistlik ja ausameelne lahenduskäik olemas.


Ja toetan ka Kalle mõtteid siinsamas - eriti seda, et võta kätte ja tule osale algatuseks
praegu etteantud tingimustel. Ei sa ju päris nii, et tehke minu jaoks ja minu tingimuste järgi võistlus - vat küll ma siis ehk osalen.


Kristjan
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Hertsog »

esiteks on hea, et tekkis mingi diskussioonilaadne asi. samas on halb, et see on selline ...halav. alustame otsast:
Need on edumeelsed ettepanekud, aga kui need läbi viia, siis kas on järgmine kord laual 27 tööd? Vastus on EI.
...ja esimene eesriie. ma viskasin puusalt mõned lihtsad ettepanekud, mis ei pruugi kohe käikugi minna, aga võiksid olla aluseks edasistele arendustele. kuid mul on naljakas ja kurb vaadata, et esiteks olen ma ikka nagu hea mitu aastat siin ainuke, kes on mõne ettepaneku üldse teinud. ja vastuseks on ikka vana ja hea mida kõike ja miks ei saa... ja just sellepärast ei olegi rohkem kui kolm mudelit laual. ja sellise suhtumisega nii ka jääb.
Virtuaalsel viisil mudelite esitamise ettepanekule vastasin nii mina, kui Levar siinsamas üleval -
paraku sa oma-algatatud teemat edasi ei soovinud tol korral käsitleda.
ebaadekvaatne steitment. mäluvärskenduseks:
Kristajani point on tegelikult õige, virtuaalnäitus kujuneks tõesti fotograafide võistluseks. Ja siis võiks edasi mõelda et ja ka 3D mudelid lubada. Et olgu siis tõesti lõpuni virtuaalne. Ilusaid 3D mudeleid on ikka mõnda näidatud. Et ehku tõesti oleks siis mõtlemisainet.
küsimus: MIDA on siin EDASI käsitleda, kui jutt on jälle ümmargune "ei tea... vaatame... peaks mõtlema...äkki ikka ei sobi..."
"fotograafide võistlus" - mida te kardate? mis kuradi fotograafid? kas selline võimekus ei oleks aluseks ka mudelite presenteerimist arendada? ilmselgelt õppisin ka mina alguses, kuidas pildistada, millise nurga alt ning kui kaugelt. ei tea, ei olnud raketiteadus. tulge kapist välja järgmisse sajandisse: ma olen viimased + aastat pildistanud KÕIK oma mudelid telefoniga. ainus töötlus on olnud pildi õigesse mõõtu lõikamine ja võibolla automaatne valguse/värvide korrektuur. sellega saab hakkama IGAÜKS, kes vähegi viitsib.
Ei sa ju päris nii, et tehke minu jaoks ja minu tingimuste järgi võistlus - vat küll ma siis ehk osalen.
jälle üsna ebadekvaatne steitment. kes eritingimusi küsinud on? meil siin juba on üks vend, kes iga aasta teab, et kuna tema ei võitnud, siis ta rohkem ei osale. mina see kindlasti ei ole.
Et nagu olemasolevat asja kritiseerida mõistab ju igaüks, aga ole meheks ja tule
siis välja mingi sisulise visiooniga, kuidas asi parem oleks ja kus ka ülal väljatoodud
kitsaskohtadele oleks mingi mõistlik ja ausameelne lahenduskäik olemas.
ja millest me räägime, kui isegi ideede algatustele on vastuseks kuidas midagi ei saa ja fotograafid tulevad teevad kõigile liiga...
kui ikka nii hirm on, siis tehtagu eraldi kategooria kasvõi "fotograafidele" - äkki tuleb üle kolme osaleja?

või siis korraldaks järgmine kord mudelite ülevaatuse näiteks võrus? ole siis meheks ja tule osale!

mulle meeldib muidu ka selline... efektiivne olemine: lihtne arvutuskäik näitab, et mudeli kohaletoomine tartust tallinnasse tähendab ajakulu 4-5 tundi. selle aja jooksul jõuaks nii mõndagi teha. näiteks kasvõi mudelit...

kokkuvõtteks on ikkagi kurb tõdeda, et läbiv on selline mehine tsinovniku mentaliteet, mille järgi midagi ei saa, uuendused on saatanast ja üldse... las lohiseb vanamoodi edasi. samas... kui valitud seltskonnale see sobib ja eesmärk ei olegi asja propageerida, siis... milleks midagi muuta...? võibolla tõesti pole vaja suskida siin ja mõnusat vaikelu segada.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist