Militaarnet ostab soomuki.

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Mina lähtun sellest, et kui seni on oma jõududega üles putitatud ja leitud üksikutele Peetritele kasutus (ja nägin ka BRDMi suvel), siis ega nad uut töötavat asja minema viskaks. Tean juba üht malevkonda kellel roostetab BTR kusagil (ei, mitte see kus mina olen). Tegu on juhtumisi malevkonnaga mis on piisavalt suur et selle põhjal on loodud lahingkompanii, pakun et nad kasutaks sellist hea meelega. Ja teatud üksustes on ka brauningud olemas...

Sest kui saame kokku rohkem kui paar võiks neid juba koondada ühte (sõja-aja) üksusesse. Qtec käis välja ostetavate soomukite arvuks 16. Väga meelevaldne soovmõtlemine muidugi ühe reamehe ja ühe mitte-kaitseliitlase poolt, but there we go. Esiteks üritame ühegi kätte saada.

Mis kaitseliitu puutub, nende viimane vastus oli see kus nad üritasid meie tuhinat suunata teises suunas. Aga meile ei tulnud midagi muud pähe ja mingeid sõiduautosid neile kah ei hakka ostma.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas pagan »

Ennem tommy ka, et "nojaa, aga mille jaoks teil seda ikkagi vaja on?"
Meenub üks vene kultuuriruumi karikatuur millel rahulolematud tsaari hiiglasliku kabineti uksest sisse murravad sõnadega: "Tahame muutust!"
Mille peale tsaar: "Nojaa, aga kes teist kõige tähtsam on? Kellega muutuse üle arutleda?".
Mille peale rahulolematud siis teineteisele otsa vaatavad ja isekeskis usinalt kõige tähtsamat (Uut tsaari?) selgitama asuvad.(Kaotades muutuse eesmärgi silmist.)
Ühesõnaga ma pean sellist "nojaa, aga ikkagi" repliiki sihilikuks segaduse külvamiseks ja tommyle vastamise asemel väärtustasin oma aega kõrgemalt. Nüüd aga võtan ennast kokku, aga teen lühidalt.

Lugupeetud militaarplaneerijad, kes te olete selle asjaga tegelenud palju kordi kauem ja rohkem sügavuti kui mina.
Te olete kindlasti kokku puutunud õppetunniga, et tuleb "planeerida põrumist". Kulutadki tühise % oma planeerimisressursist mõttele, et: "Aga mis siis kui miski ei lähe nii nagu planeeritud ja seda kriitilisel hetkel. Mis mu tegevusplaan selleks puhuks on?".
Kõiki võimalikke põrumise kohti ette ei näe, aga selle jaoks võikski ette näha universaal tööriista. Nimetame seda näiteks QRF-iks.
Sest põrumise korral tuleb arvatavasti midagi kuskile viia, kedagi kuskilt tuua, kedagi kuskil toetada ja vastasvõistkonda kuskil peletada. Ebasõbralikus keskkonnas. Ja kiirelt, et vältida suuremat kärisemist ja rohkem kannatusi.
Näiteks pudeneb väga lugupeetud meditsiini instruktori suust repliik keset õppust: "Kas meil on mingit vahendit, millega selles olukorras siia haavatule järgi tulla? Õige ei ole. Ja seepärast, mis me teeme? Õige lohistame oma haavatu madalalt kändude vahel mitusada meetrit selles suunas.".

Ma saan aru, et KL organisatsioonina on eksimatu, aga oletame korraks et ühe korra eksib. Ja planeerime selleks üheks korraks siin ühiselt põrumise koos tühise rahvasoomuse ressursiga. Nii südamerahuks ja moraali tõstmiseks. Teadmiseks, et oleme mõelnud kõigele.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Herem kirjutas:Lugupeetud soomuki hankijad!
Mul on Teile siiras küsimus. Ma saan aru, et hetkel on pakkumisega veidi lahtine, kuid kas Teil nõudmisega on ikka kõik klaar?
Tobe tundub küsida aga: Kas Teil on keegi, kes seda vajab? Mitte, et siinse foorumi arvates. Mitte üksiku kaitseliitlase arvates. Organisatsiooni mõttes. Te ei kavatse ju soomustada ühte isikut. Kas KL või selle osa vajab soomukit selles mõttes, et on teadlik Teie toetusest, omab plaani selle kasutamiseks ja ülalpidamiseks ... lõppeks tunneb vajadust sellise toetuse järgi?
Siinseid lehekülgi lugedes ei ole ma rahuldavat vastust saanud.
Oled Sa nõus väitega, et Kaitseliit vajab rohkem rauda ihu ja lendava metalli vahele?
Arvestades viimasel ajal Kaitseliidule pandud lisaülesandeid, kas rahastus on sellega kaasas käinud?


Loomulikult oleks kõige parem, kui riik annaks raha ja Kaitseliit planeeriks/hangiks asja korralikult. Aga no ei anta raha ja seega pole midagi planeerida. Vähemalt minu jaoks on soomuki(te) hankimisel lisaks lihtsalt soomuki(te) hankimisele veel üks tagamõte - see võib juhtida riigiisade tähelepanu suurele puudujäägile ja utsitada kõrgeid ametnikke asjaga tegelema. Lugedes AKFide tähelepanekuid võib nentida, et tõenäoliselt on odavate soomukite hankimine üks kõige soodsam meetod riigikaitse parendamiseks.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1723
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Poti soldat »

Mulle tunduks ka nagu loogiline et mõned potentsiaalsed "klient" malevkonnad kes teemast huvitatud võiks olla varem valmis vaadatud. Osta soomuk ära ning alles siis hakata uurima et kes seda tahaks tundub veidi imelik.
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas aj1972 »

Poti soldat kirjutas:Mulle tunduks ka nagu loogiline et mõned potentsiaalsed "klient" malevkonnad kes teemast huvitatud võiks olla varem valmis vaadatud. Osta soomuk ära ning alles siis hakata uurima et kes seda tahaks tundub veidi imelik.
Õige mis teeb militaarorganisatsioon soomukiga!!! Parem kui saaks politseist vanu autosid need on vajalikud Kaitseliidule ja sobivad struktuuri. :D
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Walter2 »

Kui juba lihtne autopark sõjaväelisele organisatsioonile eeldab süsteemset lähenemist siis seda enam soomuki(-te) ülalpidamine, halduse ja muude probleemide lahendamine. Ses mõttes saan aru küsimustest a la mis edasi saab et hea tahte sünonüümina hangitud väärt aparaat kuhugi aianurka seisma ei jääks.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Martin Herem »

Oled Sa nõus väitega, et Kaitseliit vajab rohkem rauda ihu ja lendava metalli vahele?
- jah.
Arvestades viimasel ajal Kaitseliidule pandud lisaülesandeid, kas rahastus on sellega kaasas käinud?
- ei ja jah.
Viimasel ajal EI OLE ülesandeid juurde antud :shock: "Viimasel ajal" mõõdan mina 8 aastaga. Kirde KRK ülemana peaksin ma ju teadma, mis ülesanded olid KLil aastal 2008.
Rahastuse "jah" vajab ka selgitamist. See mida otsustati KLis arendada aastal 2012, on arendatud võrdväärselt teiste KV üksustega. Ka brigaadid, merevägi, õhuvägi jne jne vajaksid rohkem raha, kuid ... ja ma ei hakka seda teemat siin enam arendama.
Õige mis teeb militaarorganisatsioon soomukiga!!! Parem kui saaks politseist vanu autosid need on vajalikud Kaitseliidule ja sobivad struktuuri. :D
- iroonia on kohatu. Äkki tuleb on valida, kas täita tagalakaitse raames 3x patrulli tsiviimasinatega või 1x patrulli soomukiga? Sõltub vastasest muidugi, kuid ühel hetkel peab ülem otsustama,
a) kas ta saadab ühe soomuki ja tagab ühe marsruudi luure/julgestuse ning riskib kaotada kaks varustuskolonni, sattuda varitusse kahe rännakut sooritava üksusesega (mis lähevad näiteks dessanti tõrjuma)
b) või saadab ta 3 meeskonda, riskides need mõlemad kaotada, kuid tagada seeläbi eelpool nimetatud liikumiste turvalisus.

Nüüd sellest "nõudmisest". Kahtlemata oleks lahe, kui kõik üksused saaksid mingi pleki ümber. Kuid minu küsimus on seotud pikema perspektiiviga. Ütleme, et hangite ühele malevale soomuki. Pole vahet millise ja palju maksab. Õnn saabub maleva õuele ... aga kas malev hakkab seda ka ülal pidama? Palju see maksab? 1000 või 10000 EURi aastas? Keegi kõvasti ei räägi, kuid minu teada on BTRidele esimese hooga kulutatud 5e kohaline number masina kohta. Palju neid ekspluateeritakse, ei tea. Seepärast ei tea ma ka palju ülalpidamine maksab. Kuid "teeme ise põlve otsas" ei ole eriti kindel lahendus sõjaajal.
Ma ütlen ausalt, kui mul oleks täna valida 3 UNIMOGi või 1 BTR, valiks ma esimese. Samas kui oleks valida 50 CV90 või 500 APCd, siis ma mõtleks.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Chupacabra »

Kuna mina pole projekti läbiviija, siis ma ei saa öelda täpselt mis on plaan seoses edasiste kuludega aga oma vaimusilmas näeksin ülalpidamise osas segarahastastamist. Kuna soomuk asendab praeguse transpordivahendi, siis jooksvad kulud peaks maksma malev (kütus, rehvid jt). Masinale plaanitava relvastuse eest peaks hoolitsema malev ja samuti moona eest. Kui aga masinal vajab mingi jupp asendamist (ütleme käigukast ja selle saaks 1000€ eest Tsehhist), siis tuleks selleks uuesti annetusi koguda. Kui on soov soomukile täiendusi teha (nt lisasoomus/võre), siis tuleks ka see rahastada annetustest. Nii tundub õiglane.

Ses suhtes olen absoluutselt nõus, et enne soomuki ostmist tuleks saavutada kokkulepe malevaga. Selgeks tuleb rääkida samad asjad, mis siin juba välja toodud.
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas aj1972 »

Samas kui oleks valida 50 CV90 või 500 APCd, siis ma mõtleks.

Eesmärk on meil väike õige oleks ikka tõesti proovida koguda 500 APC raha!
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas pagan »

Tsiviilmasinaid saab ka tsiviilist, soomukeid ei saa.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=75905387

Kaitseväes seda ei ole, aga KL õppuste ajal on parkla ikka autosid täis. Nende seas ka päris uhkeid erinevaid sorti maastureid.
Mõnikord mõtlen seda ilu parklas vaadates, et KL on nagu aristokraatlik meelelahutus, nagu rebasejaht.

Et kas 1 soomuk ja 2 tsiviil-maasturit või 3 unimogi. Mis valik siis oleks?
Vastasel ka keerulisem, tsiviilvärvides maasturi jahtimise asemel võib soomuki toruga tõtt vahtida.
----

BTR ei ole haavatute vedamiseks, nagu auväärt oponent ise tähelepanu juhtis. Seepärast ehk püüaks midagi avarama uksega leida.
----

Et see asi algas sellest, et mehed vaatasivad, et Ukraina stiilis ATO-t segastes piirkondades täiesti ilma soomukiteta nagu ei pea.
Selle peale ilmusid auväärsed õpetatud pagunitega veenvad mehed ja ütlesid pädevaid argumente nagu:
Meie peame, sest meil ei ole ressursse, inimesi ning meil on väljaõpe! ja eridrillid. (Haavatute maraton-lohistamine on vist ka üks selline.) Ja nendes argumentides on tõetera sees. Ja siis meie astusime sammu tagasi.
Heakene küll, ressurssi ei ole ja kõigile ei jagu. Olgu peale. Riskid tõusevad, aga mis häda korral teed.
Aga kui isegi mitte mingisugust hädalahendust (kasvõi kollektiivset) ei ole, siis kõlab see nagu üheotsa pilet ja peab tunnistama, et meestel vabatahtlikkuse ind pisut raugeb.


Kui muud loogika-argumendid ei veena, siis ehk võiks lihtsalt leppida et rahvasoomuse rahakogumise näol on tegemist - paganliku ebauskliku rituaaliga, mille eesmärk on hinge rauda valamine, vastase heidutamine ja võitlusvaimu hoidmine.
-----

Pealegi ega soomuk mingi traktor ei ole mis kogu aeg peab raha tagasi teenima.
Seistes aia ääres ja paar korda aastas õppusel osaledes teeb ta oma tööd suurepäraselt.
1)Julgustab omasid.
2)Heidutab vastast.
3)On häda korral võtta.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Tux »

Nüüd sellest "nõudmisest". Kahtlemata oleks lahe, kui kõik üksused saaksid mingi pleki ümber. Kuid minu küsimus on seotud pikema perspektiiviga. Ütleme, et hangite ühele malevale soomuki. Pole vahet millise ja palju maksab. Õnn saabub maleva õuele ... aga kas malev hakkab seda ka ülal pidama? Palju see maksab? 1000 või 10000 EURi aastas? Keegi kõvasti ei räägi, kuid minu teada on BTRidele esimese hooga kulutatud 5e kohaline number masina kohta. Palju neid ekspluateeritakse, ei tea. Seepärast ei tea ma ka palju ülalpidamine maksab. Kuid "teeme ise põlve otsas" ei ole eriti kindel lahendus sõjaajal.
Täiesti nõus sellega, et tehnika ülalpidamisega tuleb ka tegeleda. Kui ma käin väljas ja näen kogu seda varustuse hulka mida vabatahtlikud omale enda isiklikust rahakotist juurde ostavad, siis ma usun, et on võimalik ka sellele probleemile lahendus leida. Kui asi peaks jamaks minema, siis võtan mina ka ühte-teist ja kolmandat kodunt kaasa, mida malevas pole... Ehk siis igas probleemis peitub samal ajal ka võimalus!
KL "häda" on selles, et inimesed kes siin koos käivad on eraelus ka enamasti edukad ja tegelevad akatiivselt igatsugu asjade korraldamise ja organiseerimisega ja sellepärast ei mahu me hästi paberil joonistatud kastikeste sisse ära ja tegeleme isemõtlemisega. Midagi ei ole teha, me ei saa teisiti, sest kui kaua jaksab inimene, kes eraelus juhib näiteks 20 või 200 inimese tegevust, aga KL on jaoülem (vajadus mõelda ja orgunnida on ju hoopis väiksem, kas pole?) vaadata lahendamata olukorda, mida ta suudaks lahendada? Käed hakkavad sügelema ja ta käib ja räägib, et seda võiks nii ja naa teha ja ta ootaks siis ka mingit toetust. Ma arvan, et KV ja KL ei oska kõike seda kasutamata inimresurssi alati mõistlikult rakendada, kuigi võiks ja peaks. Paljud inimesed muidugi on ka oma võimetele vastaval kohal ja teevadki juba ammu vajalikke asju, neid aga kes veel ei ole peaks julgustama ja aitama. Initsiatiivi tappa on väga lihtne, taastada aga väga raske.

Meile on muuseas ka ülesanne seatud värvata hulgaliselt uusi liikmeid ning nii KL liikmeskonda kasvatada. Selline soomustehnika hankimine on võimalik pöörata ka just nimelt selliseks liikmete juurdekasvu saamise vahendiks, sest see võimaldab pidevalt hoida teemat inimeste teadvuses. Meestele on alati ka meeldinud tehnikaga mässata ja seda ei maksa ka alahinnata. Kui iga mees loobuks kuus paarist õllest, siis võiks ka päris arvestatava rahavoo tekitada! Samuti on meil palju ettevõtjaid ja ma näen kuidas ka nemad raha annavad, kui õigesti õige asja jaoks küsida.
Kui ma olen oma raha millekski annetanud või osalenud mingis ühistegevuses, siis kasvab ka minu side selle organisatsiooniga, ma olen sellega emotsionaalselt rohkem seotud. Kui ma ise ei investeeri sellesse suhtesse KL-ga, siis on see rohkem kliendi ja teenindaja suhe, et tulen kaks kätt taskus kohale ja ootan, et kõik on ette-taha ära tehtud, mida tegelikult pole ka vaja.
Seega on vaja tegelikult KV ja KL poolset stambivaba mõtlemist, et näha võimalust organisatsiooni kommunikeerida nii KL sees kui ka väljaspool.

Majandusmasinatena neid ju kasutama ei hakata, läbisõit teab kui suur olema ei hakka ja seega ei peaks kütusekulu olema ka ületamatu takistus, kuigi malevale eraldatud kütusenorme tuleks suurendada.
Struktuuris nendele masinatele koha leidmine pole ju mingi probleem.

"Teeme ise põlve otsas lahendusi" saab ka vältida, kui näiteks SEBEGA remondileping sõlmida, seda peab tõsi küll juba kõrgemalt poolt keegi tegema, mitte seda vabatahtlike hooleks jätma.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas trafomees »

Võibolla pakkuda soomukeid Toompea malevkonnale ning nemad ajavad muud asjad korda?
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Mortar ärkas eile, lohakalt kirjutatud kirjas oli üks liiga kõrge number kuid me tahame neilt teada mida see täpselt sisaldab. Kahtlustan, et nad ikkagi jätsid mootori vahetuse sisse. Detaile seal polnud.

Juhuslikult googeldades leidsin ka sellise variandi:
http://www.army.cz/images/id_5001_6000/5021/02.jpg
Ma tunnistan et ma ei tea midagi suletud tornidest või kuidas relv sinna paigutatakse/külge monteeritakse. Kuid see paistab juba kulukas töö ning paindlikkus puudub. Selles mõttes, et pardarelvi võib meil valikus olla mitu. Aga lahtise puhul paistab olema ainult relva tarbeks kinnituskoha küsimus, nii et küsime kas neil on lahtise torniga masinat.

Parandage mind kui eksin kusagil.

Veel üks faktor on muidugi kaitstus mehe jaoks seal relva taga, mida ma erinevatel masinatel (internetis) näen on lahendatud soomusplaatidega ja mis suletud tornil on ilmselgelt parem.

Ma nägin millalgi talvel küll üht Peetrit KL territooriumil. Küsiti proovimiseks ühe võitleja MG3, et saaks kuidagi torni toppida ja sealt välja tulistada, olevat sobivaks ehitatud. Aga ma ei pööranud sel hetkel tähelepanu sellele, ma ei arvanud siis, et mulle see kunagi tähtis on.
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Tux »

Neid sõidukeid saab ka Poolast http://sklep.militariaanhol.pl/en/milit ... ot-64.html Sealt võib ka küsida.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Peaks jah, need tšehhid pole vist huvitatud eriti millegi müümisest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist