Donald Trump tagasi?

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

Täna oli uudis et Murdoch ei toeta enam Trumpi.

Selles valguses tekkis mõte. Mida kuradit peaks USAle korda minema mingite ättide pidev võimuvõitlus ? Kes kurat üldse paneb oma lootusi 80+ papide peale ?

Et siis vahime suu ammuli ja loodame et helge ja innovatiivne tulevik tuleb

Murdochilt (91 aastat vana)
Soroselt (92 aastat vana)
Trumpilt (76, aga sorri tal lähevad aastad kahe eest, pööningul ammu pooled pirnid läbi põlenud)
Bidenilt (79 aastat)

vahepeal suutis isegi Kissinger sõna võtta (99 aastat)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Trump teatab täna öösel, et kandideerib uuesti presidendiks, kuid võib vabariiklaste hulgas alla jääda Florida kubernerile:
https://www.err.ee/1608789442/trump-tea ... esidendiks
https://www.err.ee/1608789571/uuring-de ... i-alistada

Esialgu teemat uuesti oleksoloogia alla vedama ei hakka :P

LISATUD: Kuulutas välja kandideerimise: https://www.err.ee/1608789892/ametlik-t ... esidendiks
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas ruger »

Trumpi rahakott oli seotud Põhja-Koreaga???
Donald Trump failed to disclose a $19.8 million loan to a foreign creditor while running for president in 2016 and after assuming office in 2017. The company has ties to North Korea!!
https://twitter.com/joncoopertweets/sta ... 0489971714
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas ruger »

Trumpi kasutuses olnud hoidlast leiti veel salastatud dokumente, mis oleks pidanud ammu tagasi antud olema.
Additional classified documents have been found at a trump storage unit in West Palm Beach.
https://twitter.com/MuellerSheWrote/sta ... 8576739328
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Viiskümmend kuus protsenti vabariiklastest valijatest valiks eelvalimistel kandidaadiks praegu Ron DeSantise, 33 protsenti Trumpi.

Kui presidendivalimised toimuksid praegu, hääletaks ametisoleva demokraadist riigipea Joe Bideni poolt 47 protsenti ja Trumpi poolt 40. Samas kui vastasseisus DeSantisega jääks Biden alla (vastavalt 47 ja 43 protsenti).

Küsitlus viidi läbi tuhande registreeritud valija seas, kellest tubli kolmandiku moodustasid vabariiklased või vabariiklaste kallakuga sõltumatud valijad. Selle rühma veamäär oli 5,1 protsendipunkti.
https://maailm.postimees.ee/7669977/uur ... alt-trumpi

USA esindajatekoja komitee, mis uurib endise presidendi Donald Trumpi toetajate rünnakut Kapitooliumile, peab oma viimase koosoleku 19. detsembril ja avaldab raporti kaks päeva hiljem, ütles teisipäeval komitee esimees. Mississippi seadusandja Bennie Thompson ütles ajakirjanikele, et komitee hääletab koosolekul selle üle, kas teha justiitsministeeriumile ettepanek mõne isiku suhtes võimaliku kriminaalsüüdistuse esitamiseks.

Komitee ei saa ise süüdistusi esitada, kuid võib anda soovitusi justiitsministeeriumile, kes on määranud erinõuniku uurima Trumpi rolli 6. jaanuaril 2021 toimunud rünnakus Kongressile ja tema katseid pöörata ümber Joe Bideni võiduga lõppenud 2020. aasta presidendivalimiste tulemused. Arvatakse, et kaalumisel olevad potentsiaalsed süüdistused on ametliku menetluse takistamine, vandenõu riigi petmiseks, valevande andmine ja tunnistajate mõjutamine.
https://maailm.postimees.ee/7669974/kap ... detsembril
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas MadMan »

Demokraadid avalikustasid Trumpi maksude info.
https://www.zerohedge.com/political/six ... cal-weapon
Hours after they voted to release Trump's tax returns, House Democrats released a report which includes the data from Trump's taxes.
Rep. Kevin Brady (R-TX), the top Republican on the Committee, warned in a press conference, "Longstanding privacy protections for all taxpayers have been compromised. Going forward, the majority chairman in the House Ways and Means Committee and the Senate Finance Committee will have nearly unlimited power to target or make public the tax returns of private citizens—and not just private citizens: political enemies, business and labor leaders or even the returns of Supreme Court justices themselves."
https://waysandmeans.house.gov/sites/de ... report.pdf
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Trump lastakse Facebooki ja Instagrami tagasi: https://www.err.ee/1608863492/meta-taas ... mpi-kontod
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Kriku »

Ootuspärane möga:
Trump ei jätnud oma kõnes puudutamata ka Bidenit ja Venemaa rünnakut Ukrainale. „See on meie riigi ajaloo kõige ohtlikum aeg ja Joe Biden viib meid unustusse,“ kritiseeris ta USA võimulolevat presidenti. Presidendikandidaat rõhutas, et Putin otsustas Ukrainasse tungida USA ebaõnnestunud lahkumise tõttu Afganistanist 2021. aasta augustis. „Ja teil saab olema kolmas maailmasõda, muide. Meil saab olema kolmas maailmasõda, kui midagi kiiresti ei juhtu. Ma olen ainus kandidaat, kes saab anda selle lubaduse: ma takistan kolmandat maailmasõda.“ ähvardas Trump publikut.
„2016. aastal deklareerisin: ma olen teie hääl,“ ütles Trump CPACi kõnes. „Täna lisan: ma olen teie sõdalane. Ma olen teie õiglus. Ja nende jaoks, keda on rikutud ja reedetud: ma olen teie kättemaks,“ teatas ta.
https://www.delfi.ee/artikkel/120152620 ... akse-katte
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas: 05 Mär, 2023 19:47 Ootuspärane möga:
... Presidendikandidaat rõhutas, et Putin otsustas Ukrainasse tungida USA ebaõnnestunud lahkumise tõttu Afganistanist 2021. aasta augustis...
...
Eks ta ise on muidugi "puhas poiss" - tema korraldusel sõlmiti USA-Talibani leping, milles lubati vägede lahkumine hiljemalt 1.mai 2021.a.
Bideni ajal venitati see 30.augusti peale.
Taliban alustaski oma suurpealetungi 1. mail!
Kui oleks kinni peetud esmasest ajakavast, 4 kuud kiiremini, oleks asi veelgi hullem olnud ... :wall:

Isiklik arvamus.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas ruger »

SEPKA-DT võib lähipäevadel saada reaalse süüdistuse
Rumors are circulating that Fulton County District Attorney Fani Willis will indict Donald Trump tomorrow!
Liiguvad kuulujutud, et Fultoni maakonna ringkonnaprokurör Fani Willis esitab homme Donald Trumpile süüdistuse!
https://twitter.com/ericareport/status/ ... 0135331840
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas alari »

https://twitter.com/visegrad24/status/1 ... 8553094146
Trump ütleb, et kui oleks vaja olnud Putiniga diili teha, siis ta oleks ära andnud Ukraina venekeelsed idapoolsed osad.
Kui Eesti oleks samasuguses olukorras, siis kas ta käsiks meil ka Ida-Virumaa venemaale anda?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas Kriku »

Vanameister Taagepera 90 aasta juubelit tagantjärele tähistades toon teema uuele ringile oleksoloogia alla tagasi.

Noppeid Taagepera intervjuust:
Järelikult jääb USA hegemoonia nähtavaks tulevikuks püsima?

(Pikk paus.) Ma ei tea, kas pärast järgmisi presidendivalimisi USA-d enam olemas on.

Nii halb?

Väga kärarikkalt on esile tulnud see, et suur osa vabariiklasi ei tunnusta viimaste presidendivalimiste õiguspärasust. Aga rahvaküsitlused näitavad sedagi, et hämmastavalt suur osa demokraate ei pidanud Trumpi valimist õiguspäraseks. Nende mass kahtles õiguspärasuses, aga demokraatide eliit võttis tulemuse vastu. Vabariiklaste puhul eliit paraku võimendab massi soovi mitte uskuda: kui valimised ei lähe minu moodi, siis küllap tehti sohki.

Kui järgmistel valimistel on tulemused emmas-kummas suunas piiripealsed, siis vabariiklaste mass on juba harjunud mitte uskuma ja demokraatidel on põhjust uskuda võltsimisi.

Nii kindlalt? Miks?

Sest seal, kus vabariiklased on võimul, asendavad nad neutraalseid valimisametnikke oma inimestega. Ka maailmavaatelt lihtsalt vabariiklikud valimisametnikud on välja surutud, et asendada nad trumpistidega. Sellel taustal on ka demokraatidel tulemuste ausust väga raske uskuda. Seetõttu on märgatav oht, et ükskõik kumb pool võidab, osa osariike valimistulemusi ei tunnista.

On siis vähemalt mingeid märke, et pärast Trumpi perioodi ollakse valmis keskpõrandale kokku tulema, või mängitaksegi ikka üksnes äärmuste peale?

Mängitakse äärmuste peale, see on lihtsam. Kaua aega oli politoloogia peatees, et kui on kahe erakonna süsteem, siis enesestmõistetavalt üritavad kõik saada enda poole keskmist valijat. Keskmine valija on passiivne. Kui mõlemad pooled on tema meelest head või võrdselt kehvad, siis ta jääb koju. Seega ta pole kaalukeeleks.

Kui püüad keskmist valijat enda poole kallutada, pead pingutama, et ta mõtteid muuta. Oma poole äärmuslaste puhul on vaja neid üksnes piisavalt ärritada, et nad valima läheksid. Nad on osutunud väga ärritatavaks. Elektrooniline meedia võimendab kõike seda. Varem pidi neid ärritama majast majja käimise ja lendlehtedega, praegu vajutad lihtsalt nupule.

Palju mängib rolli asjaolu, et ei Trump ega ka Biden ei esinda keskmist ameeriklast juba seetõttu, et nad on nii vanad, mingi eelmine põlvkond?

See on jah imelik, et niimoodi on sattunud. Mul poleks midagi selle vastu, kui Biden ei kandideeriks uuesti. Praegu pole lootust selleks näha.

Vabariiklaste puhul on aga märksa huvitavam. Florida kuberneril Ron DeSantisel on reaalsed väljavaated. Aga kuidas ta kandideerib, kui Trump juba kandideerib? Viimased teated räägivad, Trump on hakanud teda ründama n-ö vasakult poolelt, et DeSantis ei hooli vaestest piisavalt.

Mulle on siit kaugelt jäänud DeSantisest selline mulje, et ta on sümpaatne inimene, kelle poolt võiks hääletada nii mõnigi tsentris olev demokraat. Selline reaganlik.

Ei. Asi on selles, et vabariiklased on aastakümneid enda valijaid harinud vales suunas ehk ergutanud aina lihtsameelsemalt mõtlema. Kui Ronald Reagan praegu välja tuleks, siis teda nimetataks RINO-ks – Republican In Name Only. Kogu see punt on pidevalt ennast kallutanud järjest paremini, sest iga päevaga on seda aina lihtsam teha. DeSantise programm on pigem Trumpi ületrumpamine.

Kui halb on selles vaates demokraatide nõrkus arvamusküsitlustes?

Demokraatide dogmaatilisem liberaalne joon hirmutab ja ärritab keskmist valijat vabariiklaste poolele kalduma. Nad ei saa aru, et keskmine ameeriklane soovib piirid kinni hoida ja Biden ka teeb seda!

Aga ta ei tohi seda öelda?

Ta ei tohi sellest kõva häälega rääkida, sest siis satub ta oma poole radikaalide rünnaku alla. Ta teeb keskmise ameeriklase seisukohast õiget asja, kuid nii jääb mulje, et ta ei tee seda.

Niisamuti oli demokraatidel omal ajal ettekujutus, et kui nemad on immigrantide vastu head, siis kõik need sisserändajad hakkavad siis, kui kodakondsuse saavad, demokraatide poolt hääletama. Aga vaatame ratsionaalselt: keegi ei täna poliitikuid selle eest, mida nad tegid möödunud aastal. Need mehhiklased ja keskameeriklased, keda lausliberaalid tahtsid kuhjaga sisse lasta, on oma maailmavaatelt aktiivsed katoliiklased või veel hullem: fundamentaalsed protestandid.

Ma ei saa aru, miks lausdemokraadid ei mõista, kuidas on võimalik, et osa mehhiklasi hääletab Trumpi poolt, kui Trump on nende kohta nii koledasti öelnud.

See meenutab mulle Soome eestlasi, kes osalesid seal meeleavaldustel sõnumiga „Ei immigratsioonile!“.

(Naerab.) Ja näiteks teise põlve illegaalsed immigrandid ei tunne end üldse sisserändajana. Näiteks olid sisse rännanud orientaalid siiani demokraatide poolel. Orientaalid töötavad end kiiresti üles, ja kui nad on äri omanikud, on neil kohe teine vaatepilt.

Muidugi on ka see pilt hägustunud. Varem oli tõesti nii, et vabariiklased olid n-ö kapitalipartei, aga praegu on nad muutunud nii populistlikuks, et suurem osa Ameerika kapitalist on mitmes mõttes demokraatide poolel. Mis sest, et vabariiklased pakuvad neile näiteks maksusoodustusi. Nii et pole enam enesestmõistetav, et äri omanik hääletab vabariiklaste ja teise põlvkonna sisserändaja demokraatide poolt.

Ei hääletata enam oma majanduslike huvide eest. Sada aastat tagasi, kui tööliskond oli näljane, oli tõesti majandushuvi peamine. Kuid nüüd ei sure enam keegi nälga, vaid ollakse hoopis valmis surema selle nimel, kas mu naabril on õigus samasoolisega abielluda.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120154572 ... aga-vahvad
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Madis Reivik »

alari kirjutas: 09 Mär, 2023 8:03 https://twitter.com/visegrad24/status/1 ... 8553094146
Trump ütleb, et kui oleks vaja olnud Putiniga diili teha, siis ta oleks ära andnud Ukraina venekeelsed idapoolsed osad.
Kui Eesti oleks samasuguses olukorras, siis kas ta käsiks meil ka Ida-Virumaa venemaale anda?
Trump oleks kindlasti mõttetu valik AGA ka eelmine kord kui teda valiti, kardeti et tuleb mingi "uus pakt" Putiniga.
Ajalugu aga õpetab

- kaks diktaatorit (või sellise kalduvusega isikut) suudavad "sõbrustada" ainult lühikest aega. Siis minnakse tülli. Täiesti reaalne oleks stsenaarium kus Trump saadaks lennukikandja Mustale merele, Ukraina õhuruumi kontrollima. Mitte et ta neid armastaks vaid lihtsalt "putini paikapanemiseks"

- kuna Trumpi keskendumisvõime ja üleüldine segadus pööningul teeb temast siiski kergesti suunatava isiksuse, siis küll USA poliitiline eliit ja administratsioon teda juba kontrollida suudab. Pistetakse hamburger pihku ja lastakse paberitele alla kirjutada. Oluline on lihtsalt jätta talle mulje et "Trump ainuisikuliselt otsustas"
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas Runkel »

Ma olen Nikki Haley poolt vabariiklaste presidendikandidaadi sõelumisel. Kui ta osutub vabariiklaste väljavalituks, siis olen tema poolt demokraatide vastu. Aga tühja sellest.
Vabariiklaste sisevalimisvõistlus saab olema maiuspala.
1. Trump on küll eakas, aga otseväitluses, pakun, on endiselt hea ning paneb DeSantise samamoodi pingesse ja võimalik, et ka häbiga taanduma kui Jeb Bushi ülemöödunud korral. DeSantis on Yale'i BA cum laude ja Harvardi Law School Juris Doctor cum laude. Ma kahtlen, kas ta on poliitilistes valikutes etem kui Trump.
2. Kuidas Trump või DeSantis vastanduvad väitluses Haley'ga, kui põhivõistlus läheb sinnakanti?
3. Kas vabariiklased naist söandavad valida?

Demokraadid on Bideni "lõksus".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist