Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AndresTy
Liige
Postitusi: 958
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AndresTy »

Mulle on juba aastaid jäänud arusaamatuks selline reflektoorne vastuseis nn. kanalihamassile. Võtame näiteks kana. Kintsud-koivad ära, tiivad ka. Rinnafilee. See, mis nüüd kanast üle jääb on näiteks grillkana puhul väärt igati kahviga nokkimist. Ja kui nüüd see (allesjäänu) lihamassiks puhastatakse on too äkki selline saast, mis puritaanid visklema võtab?

Hea elu probleemid, seltsimehed?
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Turist 47
Liige
Postitusi: 4370
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Turist 47 »

AndresTy kirjutas:Mulle on juba aastaid jäänud arusaamatuks selline reflektoorne vastuseis nn. kanalihamassile.
Hea elu probleemid, seltsimehed?

Kanalihamassis ei ole midagi "kriminaalset". Kasutatakse natuke "eakamate"- munemisega tegelenud kanade liha ja ka noorlindude liha pärast fileede, koibade, tiibade eraldamist.

Soja oli postituse põhjus. Sojas on valku ja kiudu ja mineraale, tärklist - on veel häid asju. Samas on ka kahjulikke, mida pea kõik niigi teavad, vähemalt arvavad, et teavad.
Suurte tootjate hakkliha on suures osas soja sisaldusega(30 ja+ %) - kass rsk. ei taha, ei söö ja teatud toite on paha teha - ei "kleepu", ei teki nö. kiudu.
Suitsuvorsti tehes looma- sealiha, 60 ja 40%, asendades 20% loomaliha (max 30%) sojajahuga, siis maitse muutumisest aru saamiseks peab olema spetsialist.
Aga, lisades näit. paar grammi kardemoni ühe kilo lihamassi kohta, siis aru ei saagi. Kardemoni lisamine "tapab" efektiivselt teisi maitseid - maitsesegude pealt annab kokku hoida.
näit. Krakovi maitseaine koos kardemoniga, siis "krakovi" maitset netu- näed ainult pekitükke ja arvad, et on krakovi vorst.
Soja (äriline) effekt on, et pärast vorsti kuumtöötlust, suitsutamist, mõõdukat kuivatamist väheneb vorsti kasulik kaal ca. 20, isegi 25% vähem.
Lihtsalt, amatöörina olen, huvi pärast, katsetanud :)
Juhul kui vorsti tahta teha, siis enda kogemuse pealt ütleks, et mida kvaliteetsem liha, seda parem tulemus. Temperatuuri reziim on II tulemi garant.
See levinud loba, et vorsti sisse kõlbab küll, see on jama. Ei muud.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Turist 47 kirjutas: Suurte tootjate hakkliha on suures osas soja sisaldusega(30 ja+ %) - kass rsk. ei taha, ei söö ja teatud toite on paha teha - ei "kleepu", ei teki nö. kiudu.


Tood äkki mõne näite? Rakvere LK on suurim tootja ja no ei leidnud nende hakklihade seest ma sojat
Turist 47
Liige
Postitusi: 4370
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Turist 47 »

AMvA kirjutas:Tood äkki mõne näite?

Enda kogemus oligi Rakvere hakklihaga. Müüvad musta värvi plasikkarbis ja sees on ca. 2(+) - 2,5 kg.
Nimi oli, kas "pere hakkliha"(?) - oli igatahes "soodus" ja ostsin "puhtast ahnusest" kohe mitu karpi.
Pärast kodus Kassile pakkumist ja nähes, et Kass ei taha, otsustasin lugeda karbi sildil olevat peenemat kirja, millest selgus, et liha ennast oli ca. 60 ja/või mõõdukas + protsenti.
Resümee - "Loll saab kirikus ka peksa" :? Toidukaupade iseseisvalt ostmine ei ole minu tugevaim külg.
Lisa.
See, et "suured tootjad" ja "suures osas" oli arvatavalt teadmatusest/hooletusest tulenenud emotsioon. Valik võib olla ongi suur - enda saamatus, et iga karbi, pakendi peenikest kirja ei mõista lugeda.
Grossi kauplusega on olnud "lihtsam" - kui on hakkliha, siis on ta kas pekisem või vähema pekiga, aga tegemist on olnud lihaga.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Perehakklihas on vähemalt 60% liha, pereviineris samas kõigest 20%. Masendaval kombel on pakendid korralike Rakvere toodetega jube sarnased.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Turist 47 kirjutas:
AMvA kirjutas:Tood äkki mõne näite?

Enda kogemus oligi Rakvere hakklihaga. Müüvad musta värvi plasikkarbis ja sees on ca. 2(+) - 2,5 kg.
Nimi oli, kas "pere hakkliha"(?) - oli igatahes "soodus" ja ostsin "puhtast ahnusest" kohe mitu karpi.
Pärast kodus Kassile pakkumist ja nähes, et Kass ei taha, otsustasin lugeda karbi sildil olevat peenemat kirja, millest selgus, et liha ennast oli ca. 60 ja/või mõõdukas + protsenti.
Resümee - "Loll saab kirikus ka peksa" :? Toidukaupade iseseisvalt ostmine ei ole minu tugevaim külg.


Loll saab kirikus kah peksa sai järjekordse kinnituse, või nagu inglsed ütlevad, et kui sa tahd odavat ja head asja pead sa kaks asja ostma
Igatahes Rakvere LK kodukas sellist toodet ei tunne https://rakverelk.ee/products/jahutatudkulmutatud-hakkliha/
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Valest kohast vaatad - see on hoopis hakklihasegude all:
https://rakverelk.ee/toode/perehakklihasegu/
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Some kirjutas:Valest kohast vaatad - see on hoopis hakklihasegude all:
https://rakverelk.ee/toode/perehakklihasegu/


No kesse käseb igasugust odavalt solki kokku kahmata, elik see mis maksad seda ka saad.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Ei osta odavat ja kaasa olen ka õpetanud koostist vaatama. Konservide osas ka olen ka väga pirtsakas.
Paar viimase aja leidu, mis hästi maitsevad - Meie poeketis on poola lihakonservid pooleliitristes klaasist purkides, kahjuks mujal ei müüda ja nime ei suutnud meelde jätta.

Ja siis on Papa konservid:
https://www.facebook.com/papakonservid/services
Enamik konserve korralikust kintsulihatükist. Kõige lõbusam on šašlõki sugulane - marinaad nagu räim tomatikastmes, ainult et räime asemel on sea kintsuliha. Hinnad on suure karbi kohta üllatavalt soodsad. Saadab pakiautomaati.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Üldiselt, kui mõne toiduaine nimesse kuulub eesliide "pere" või "kodune", lööb see minul juba hoiatustule põlema.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 588
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Che Latino »

Hitihoiatus: Kiievi kotlet molotovi kokteiliga!
Raubritter
Liige
Postitusi: 328
Liitunud: 03 Mai, 2014 21:01
Kontakt:

Sõjavarud? Millised?

Postitus Postitas Raubritter »

Vanemad perekonnaliikmed on mul selle sõja-värgiga ähmi täis ja muudkui arutavad, et peaks ikka suvilasse (Lääne-Virumaal) mingeid varusid korjama, tatratangu ja soola ja üldse. Et mina vaatan kolmes keeles uudiseid, mida mina ikka asjast arvan?

Aga ma ei teagi, mida arvata. Käärmanni "Metsavenna Käsiraamatu" järgi kuivaineid metallist piimanõusse või? See tuleks enne eBayst leida üldse...
Mis peaks (või vähemalt võiks) olla ära pandud kuhugi ja kui palju? Kunnase romaani põhjal pole üldse nagu mõtet Tallinnast kuhugi põrutada, sest siin on nagu see viimane issanda kants kus vaakumpommile otsa vaadata ja vene laeva sinnasamusesse saata?

No tegelikult arvan, et niisama närvitsevad, aga pärast loll ka kui ei närvitse. Ja näe, ütlesid et pole vaja... mida siis on vaja?
(kõlab muidugi nagu teema, mis siin foorumis on võib-olla sada korda läbi räägitud, aga ei oska otsida)
"Venemaa on tanklakett, mis mängib riiki." -John McCain
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Sõjavarud? Millised?

Postitus Postitas Tapper »

Hulgipoest
Makarone 30kg+60karpi lihakonservi. Hoiab elus 4 liikmelise pere 60päeva
Ja pole ka väga kallis. alla 200 euri.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
skulmars
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 06 Veebr, 2007 17:57
Kontakt:

Re: Sõjavarud? Millised?

Postitus Postitas skulmars »

Alati võib pakkuda Eesti üliõpilasorganistasioonide sümboolikat, fotosid 2MS eelsest ajast
Raubritter
Liige
Postitusi: 328
Liitunud: 03 Mai, 2014 21:01
Kontakt:

Re: Sõjavarud? Millised?

Postitus Postitas Raubritter »

No need on üsna lappes teemad, õlletegemise, kanalihamassi ja "Eesti Otsib Diiselgeneraatorit" võistlussaate segapundar, kas mingit komplektsemat allikat ei ole?

Kusagilt (sissinduse alafoorumi suundadelt) on meelde jäänud, et leedukad tegid terve tsiviil/geriljaõpiku, onniehitamisest käbide keetmise ja BTR variantide eristamiseni välja. Aga leedu keelt ei oska muidugi.
"Venemaa on tanklakett, mis mängib riiki." -John McCain
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist