Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 301
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sõjavarud? Millised?

Postitus Postitas paadikapten »

Tapper kirjutas:Hulgipoest
Makarone 30kg+60karpi lihakonservi. Hoiab elus 4 liikmelise pere 60päeva
Ja pole ka väga kallis. alla 200 euri.


Sinna juurde veel hunnik pisikesi pakisuppe. Nende hinnad on juba kah väga alla kukkunud, mõnikord on paki hind isegi 20 senti. Krabad neid 30 euro eest ja mõneks ajaks jagub. Mugavad asjad, valad paki sisu tulise vee sisse, ootad minuti ja saad lürpima asuda.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Sööge, kuniks veel saab:
Manused
DSCN4135.JPG
DSCN4137.JPG
DSCN4136.JPG
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
laifstaile
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 11 Mär, 2022 18:44
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas laifstaile »

Rosin kirjutas:Sool oli teemaks varasemate sõdade ajal, enam mitte. Varem oli sul siga või lehm, mille soolamiseks oli tarvis soola. Mul on koer, 2 kassi ja hamster. Pole midagi soolata :shock:
Vahest niipalju peab olema, et sügavkülmiku kraam ära soolata.

huvitav milleks siis meil kodukamaral kokku kraabitakse... :dont_know:
aka Küpsis...
Kasutaja avatar
wanapagan
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 27 Mär, 2007 22:20
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas wanapagan »

kaugeltuuriv kirjutas:
Rosin kirjutas:Neid kordi on olnud palju rohkem.

Nii,et pakun nende vatitupsude vedelemist müügiriiulitel vaid ajutise nähtusena.Mina näiteks ootan nüüd soolapaanikat.


laifstaile kirjutas:huvitav milleks siis meil kodukamaral kokku kraabitakse... :dont_know:


Sibulstanis ei tule soolapaanikat seni, kuni batja suur sõber on. Valgevenes toodetu soola võib/võis meilgi suvalises toidupoes leida. Meil on vist asi selles, et VV pole justkui eriti rentaabel osta ja ukrainal on muud tegemist. Viimati põdrastaanias pikalt komandeeringus olles ostsin seal miski meira soolapaki. Puhta jodeeritud ja värki. A eestlane on vist rohkem harjunud selle "päris soolase" soolaga. Need moodsad mere- ja roosad- jakuratteabmis soolad on vähemalt minu jaoks kuidagi "lahjad". Asja ajab vast kuidagi ära, a pole ikka see. Ja no muidugi vanavanemate õpetus- seepi-soola-tikke. 8)
Kasutaja avatar
Rügaja
Liige
Postitusi: 712
Liitunud: 01 Dets, 2008 3:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Rügaja »

laifstaile kirjutas:huvitav milleks siis meil kodukamaral kokku kraabitakse... :dont_know:


Ma kah uurisin poest, et mille jaoks inimesed soola kokku ostavad.
Müüjate jutu järgi mõned olevat kas ise lapsena kogenud või on vanematelt kuulnud, et sõjaajal tuleb soola ja tikke varuda. Loogika selles, et ju ka elekter varsti kaob ja siis tuleb hakata liha ja kala soolama.
Iseenesest võiks inimesed endale liha- ja kalasoolamise oskused meelde tuletada küll, elektrist olenemata. Vanasti sai ikka liha soolatud ja siis suitsu pandud, omatehtud sink sai ikka hõrgum kui tänane poekraam. Lihtsalt aega võtab see toimetamine.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Rosin kirjutas:Sool oli teemaks varasemate sõdade ajal, enam mitte. Varem oli sul siga või lehm, mille soolamiseks oli tarvis soola. Mul on koer, 2 kassi ja hamster. Pole midagi soolata :shock:


Vaat selline lugu,olen toiduainetetööstuses tööl,otseselt pagaris.Ja uskumatu küll aga leiva ja magusa saia tootmiseks,mida inimene sõõb kasutatakse ikka parajalt ka soola.Samuti hoidised,mis poeriiulitel ja igasugus muus toidukaubas,mis poodides.
Ilma lihtsalt ei saa,pealegi räägime me Venemaa lihtrahvast,mitte Eesti elanikonnast,kes suuresti väikelinnades just hoidistabki oma aialapikese toodangut purkidesse,et talv üle elada.
Ja pagaroitööstus,minu näitel,kasutab ikka ohtralt soola...ilma selleta kekinud leib lihtsalt kukub kokku,kui seda küpsetama hakata.Annan vihje,1 liitrile leivas kasutatavale veele kalkuleeritakse ca.15-20 grammi soola,keskmine väikepagaritööstus kasutab kuskil 200 kg. jahu päevas.200 kilogrammi jahu kirvena vajab 100 liitrit vett,see teeb 2 kg. soola päevas minimaalselt.Olen ka töötanud tööstuslikus pagaris,kus jahukogus tuleb korrutada kordades suuremana,sellest tulenevalt ka soolakogused.Ja see on paljalt üks tööstus ja üks väikepagar.
Inimesed ei taju,kui vajalik on tegelikkuses sool ja mõtlemine,et sool on selline vanaaja asi ei vasta töele.
Pealegi ei taju me paanika mehhanismi Venemaal,see suhkruostmine on ju hea näide.
Kordan vee,,siin oli video sellest,kuidas rabati suhkrut ja ma ütlesin seda,et vaadake naabruses olevat soolariiulit,see oli pooltühi.Minu meelest piisab paanikaks kahest kolmest asjast;kuulujuttudest ,poodide riiulitest ja ajastusest(näiteks,kui vaja hakata hoidiseid tegema).
Minu vanaema,kes elas üle nii Esimese,kui Teise Maailmasõda ütles alati,et sool ja tikud peavad alati kodus varus olema.
Viimati muutis kaugeltuuriv, 22 Mär, 2022 18:14, muudetud 3 korda kokku.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1172
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Rebane11 »

Paneelmajas elades pole tarvis ei soola ega tikke.
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Vanasti peeti igas talus siga, kanu, parte jne. Nüüd ei kostu kõrva enam ei kukelaulu ega muude pudulojuste hääli. Põhjus lihtne- maaelu on õhukeseks lihvitud. Uus aeg on elu mugavaks teinud, vanem töökas põlvkond lahkunud-lahkumas ja noortel muud huvid. Järgmise sõja ajal pühkige suu puhtaks, ei ole maalt suurt midagi võtta. (minu arvamus)
T.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Hmmh, jah, meil sai ka kodus sool otsa ja naine tõi siis ainsat, mida Selverist leidis - miski Meira lauasool. Peal suurelt kiri, et sisaldab 56% vähem naatriumkloriidi :scratch:
Mul oli tunne nagu oleksin rohkem kui poolega petta saanud :|
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Crispy »

Soolast rääkides. Sattusin ühte pisikesesse "erapoodi" ja kärust vaatasid vastu...
...kotid soolaga. 2kg sisse kallatud ja hinnaks 1.5€ kanti. Eks ma siis moe pärast võtsin ühe koti omale. Nüüd on vähemalt paar aastat muretu?
häh
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Nov, 2014 20:42
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas häh »

Poes müüdav sool päris kõigeks ei kõlba, kuna pole puhas. Kes ei usu, lugege koostist.
Päris puhast soola (NaCl siis ikka jutt) saab osta ehitus ja santehnikapoodidest, filtrisoola nime all. Konks on selles, et see on tablettide kujul ja väikses koguses tülikas kasutada. Ilma lisaaineteta on koššersool ja mõned meresoolad, aga need on mõttetult kallid.

Miks tean, laadin iga kuu pisikest ioonvahetusfiltrit, milleks kulub 2 supilusikatäit. Kohvimasin..... ;) niiet täiesti toiduteema.

Veega seonduv on uskumatult keeruline. Eestis on need valikud suhteliselt nigelad ja RO (aga ka destvesi + remineralisatsioon) ei ole näiteks asi, mida universaalselt soovitada. Poes müüdavast/saadavast on suht ainukesena Brita süsteem (Aquafori valikus on karedust vähendavad padrunid, aga neid tavapoes ei müüda). See on olemas ka veevärki vahele käiva padrunina (eri suuruses), mida siis regulaarselt vahetad. Alternatiiv ongi filtrid + ioonvahetus (on ka suuremad soolaga laetavad seadmed, koju nt 10l kanti).

Ise kasutan Brita kann + masinate filtrid, laiskus on takistanud stats süsteemi ehitamist.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Jätkame Ukraina toetamist.
Pilt
Pilt
Pilt
Läks väga mõnusalt koos šnitsli ja tatrapudruga :)
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
parkija
Liige
Postitusi: 1065
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas parkija »

Kuulasin Vikerraadiost reporteritundi , peab vist hakkama pikema aja varude soetamise peale mõtlema , päris toidupuudust või otsest näljahäda ei ennustatud , küll aga oli jutt mingist sügisesest hinnatõusust , justkui siiani poleks hinnad tõusnud , näiteks : Rakvere eelmaitsestatud seapraad pidi saama hinnaks 13€ kilo .

Järjekordselt otsin poodidest valget kuivatatud aeduba ja ei leia , vihjed on oodatud .
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Valge kuivatatud uba on vähemalt Promo ja Kaupmehe hulgiladudes kenasti olemas, hind 1,5-2,5 EURi kg eest, sõltuvalt tootjast. St, mõlemas poes on päris mitme tootja ube.
Ketipoodide epoodidesse ei vaadanud.
parkija
Liige
Postitusi: 1065
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas parkija »

Tänan !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 7 külalist