Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Ma ei tea, kas kodanik Mayor kukub nüüd pikali, kui toon talle näite Soomest

Siin on väga karm tagaajamine Soome motopolitsei poolt.
https://www.youtube.com/watch?v=bgo9Dl2gsqM
Kihutatakse tõsiselt ohtlikult läbi linna, aga mis muud valikut tal oli? Rikkuja on vaja kätte saada, sest muidu ta tõenäoliselt jätkab.
Tõsine austus sellele motopolitseinikule.

Soomes on neid videosid veel, kuid siin on teine video Soomest, kus Politsei Volvo T4 ajab bike taga ja saab kätte ka.
https://www.youtube.com/watch?v=SXRcXOh1Ixc

Sellega olen ma igati nõus, et PPA-le oleks vaja lisaraha.
20 miljonit eurot lisaks aastas lahendaks väga palju probleeme, selle eest saaks uusi patrulle ja uurijaid, samuti palku tõsta ja oleks võimalik ka 200kW Superbe osta.
Peamine muidugi, et praegused 140-147kW Superbid säiliksid, need on juba head autod.
Viimati muutis klemmikas, 13 Dets, 2022 21:46, muudetud 1 kord kokku.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Marvin »

Äkki teeks klemmikale oma erateema pikkade monoloogide pidamiseks? :P
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Walter2 »

Tere sõber klemmikas üle pika aja! Siin raffas juba kartis halvimat .. Räägiks nüüd ka asjast ehk kas kodutöö mis ühes teises teemas püstitati on tehtud - räägi inimestele kui kiiresti siis liigub 50kw mootoriga auto?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas mayor »

Kirjutasin juba pika jutu kokku ja siis kustutasin ära. Sain aru, et mis ma ikka vahutan. Näen ju ainult kitsast pilti(mis siis, et ainuke kitsas pilt on tõsine armastus tagajamisse mehelt kes ei ole politseitööga kokku puutunud)
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas hjl85 »

Mida võimekam on politsei tagaajamistes, seda vähem on neid, kes üritavad eest ära saada, sealhulgas ka muud kurjategijad, kes pole nii erijuhud, kui sa arvad.
Akf Klemmikas
Täiesti vale arvamus. Kui isik on pannud toime mõne muu raskema kuriteo siis mingi eest ärasõidu määratav lisa karistus teda ei koti. Eesmärk on pääseda suurema kuriteo eest tabamisest.Tahtliku Kuritegu toimepannes arvestatakse, et ei jääda vahele.

Akf 2korda2: Jaapani piirang on 180 km/h.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

hjl85 kirjutas: 16 Dets, 2022 0:44
Mida võimekam on politsei tagaajamistes, seda vähem on neid, kes üritavad eest ära saada, sealhulgas ka muud kurjategijad, kes pole nii erijuhud, kui sa arvad.
Akf Klemmikas
Täiesti vale arvamus. Kui isik on pannud toime mõne muu raskema kuriteo siis mingi eest ärasõidu määratav lisa karistus teda ei koti. Eesmärk on pääseda suurema kuriteo eest tabamisest.Tahtliku Kuritegu toimepannes arvestatakse, et ei jääda vahele.

Akf 2korda2: Jaapani piirang on 180 km/h.
Kuidas sa saad praegu nii kitsalt ja mööda mõelda?
Ma ei räägi eest ära sõitmise karistusest vaid kätte saamisest.
Kui kurjategija teab, et politsei eest on väga raske ära saada, siis enamik ei üritagi seda teha üldse.

Näiteks need kuulsad autovargad, kes Eestis käivad, nad teavad et Eesti politsei eest ei saa ära.
Aga nüüd mõtle, kui meil ei aetaks eriti taga? Mõtle milline autovaraste paradiis see oleks, siis tuleks siia kuhjaga autovargaid, kuna saaks lihtsalt eest ära sõita.

Ja need kes üritavad, saadakse heade politseiautodega seda tõenäolisemalt kätte, mis on äärmiselt vajalik.
Point on see, et liiklusrikkujad annavad ennast enamuses kätte, kuna teavad, et ei saa eest ära ja ülejäänust omakorda enamik saadakse kätte, kui politseiauto on piisavalt võimekas, mida ta hetkel õnneks on.
Teiste kurjategijate puhul on äärmiselt oluline kätte saamine, sest kurjategijal ei saa ju minna lasta, sest seda kergemini hakkavad nad kuritegusid sooritama, kui teavad, et politsei eest on kerge ära saada, mida õnneks ei ole.
Samuti ootavad kindlustused politseilt tegutsemist, et varastatud autod näiteks tagasi saada.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

mayor kirjutas: 16 Dets, 2022 0:15 Kirjutasin juba pika jutu kokku ja siis kustutasin ära. Sain aru, et mis ma ikka vahutan. Näen ju ainult kitsast pilti(mis siis, et ainuke kitsas pilt on tõsine armastus tagajamisse mehelt kes ei ole politseitööga kokku puutunud)
Kurb on see, et kitsalt mõtled sa ise ja ei saa sellest aru.

Sulle on toodud rida puudusi, mis kaasneks sellega ,kui taga ei ajaks, kuid sa ei vasta neile puudustele kas mitte midagi või siis mitte midagi sisuslist.
Jahud ainult tagaajamise ohtlikkusest ja mingist pardakaamera videost ja numbrimärgist.
Sulle on neile asjadele siin hulga argumente vastu toodud, mida sa lihtsalt eirad, see kõik näitab väga selgelt seda, et sinuga ei olegi mõtet üldse vaielda, kuna sa ei kasuta mõistust siin vaidluses, sa lihtsalt jahud oma ja ei mõtle sealjuures kaasa.

Sa millegipärast ei taha aru saada, millised tagajärjed oleks sellel, kui politsei loobuks kiiretest tagaajamistest.
Sulle on neid tagajärgi siin korduvalt välja toodud, aga ilmselt sa ei oska või ei taha niipalju mõelda.
Millegipärast ei saa ka sellest aru, et mis kasu sul pardakaamera videost on, kui autol puudub numbrimärk või kui autos oli mingi suurem rikkumine, mida enam tagantjärele teada ei saa.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas mayor »

Nagu olen väljatoonud, siis noormees klemmikas ei ole PPA-s töötanud minu arusaama järgi. Armastus kihutamise vastu ei ole spetsialisti arvamus. Ega politseil tagaajamata jää. Ikka saadakse kätte aga kätte ei saa mitte tänu tohutu võimsatele ja kiiretele autodele, vaid politseinike treenides. Koostöö harjutamine teiste jaoksondade, prefektuuride vahel. Karpi võtmisest. Marsruudi ettearvestamine, et oleks blokaadid jne. Nendeks tegevusteks pole absoluutselt vaja 200kw sõidukeid jne mis siin klemmikas välja on toonud.
See ülikiire tagaajamise jutt hakkab juba veits hirmutavaks muutma ühe noore inimese juures.
Soovitan sügavalt noormees klemmikas, käi politseikoolis ära ja mine tööta näiteks Tallinnas, Tartus, Narvas või Pärnus, Prefektuuride keskustes. Saad ruutu kogemusi mis ja kuidas mida tuleb teha, mida tohib ja eelkõige, et nii sina kui sinu paariline ja tsiivil saaksid igal ajal koju oma lähedaste juurde turvaliselt.
Seni kuni inimesel puudub arusaam, et kõik isikud tahavad TURVALISELT oma lähedaste juurde jõuda, siis ei tasu avaldada oma arvamust teemadel mida ainult youtube videote põhjal kujundada. Siin foorumis on seda naljakas lugeda aga kui selline inimene päriselt tänavale satub oma ''action'' filmi järgi tegema, siis on asi puhta /ropp sõnakasutus/
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Auto24.ee-s on praeguse seisuga müüa 18 sedaani, mille mootori võimsus on 300 kW ja rohkem (408 hj ja rohkem) ja mille hind on kuni 20 000 eurot (igale tõsisele pätile jõukohane). Väikse raha eest on tänapäeval sealt võimalik ka eemaldada see 250 kmh piiraja. Ilma selle piirajata arendab 400+ hj sedaan kiirust 270-290 kmh. Ehk diiselskoodadele täitsa kättesaamatu.

Seepärast, rõhumine politseiauto dünaamikale pole jätkusuutlik.
Alati on võimalik osta kiirem auto kui riik patrulle varustada jaksaks.
Terav kirves leiab kivi, teadis vanarahvas.

https://www.auto24.ee/kasutatud/nimekir ... &otsi=otsi
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Kapten Trumm kirjutas: 19 Dets, 2022 11:04 Auto24.ee-s on praeguse seisuga müüa 18 sedaani, mille mootori võimsus on 300 kW ja rohkem (408 hj ja rohkem) ja mille hind on kuni 20 000 eurot (igale tõsisele pätile jõukohane). Väikse raha eest on tänapäeval sealt võimalik ka eemaldada see 250 kmh piiraja. Ilma selle piirajata arendab 400+ hj sedaan kiirust 270-290 kmh. Ehk diiselskoodadele täitsa kättesaamatu.

Seepärast, rõhumine politseiauto dünaamikale pole jätkusuutlik.
Alati on võimalik osta kiirem auto kui riik patrulle varustada jaksaks.
Terav kirves leiab kivi, teadis vanarahvas.

https://www.auto24.ee/kasutatud/nimekir ... &otsi=otsi
Loomulikult on oskusliku juhi ja hea organiseerimisega kõik võimalik, kuid oluline on see, et 99% seda ei suuda ja nad saadakse kätte.
Sellepärast ju olengi korduvalt öelnud, et politsei auto peab omama teatavat võimekust, üleliia polegi vaja.
Kuigi minu pakutud Audi RS6 eest ei saaks enam eriti miski ära.
Kuid siin jätad sa arvestamata paar väga tähtsat asjaolu, nimelt seda suurt võimsust ja tippkiirust pole enamikes kohtades võimalik eriti kasutada, mis tähendab, et praegune politsei Skoda ei jää igal pool nii tugevalt maha.
Ühtlasi piisab sellest, kui politsei ei jää liiga maha, mis annab võimaluse näha, kuhu põgeneja suundub ja anda teada järgmisele patrullile.

Ühtlasi takistab nii liiklus, kui liiklusolud selle auto võimuse kasutamist ja enamik ei oma ka piisavalt sõiduoskust, et seda võimsat autot niipalju ära kasutada, et politseil eest ära saada.

Kuid ma ei oleks üldse vastu, kui 50% liikluspolitsei autodest oleks Audi RS6-d või vähemalt 200kW Superbid.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nende RS6te ülalpidamiskulu kasvab kosmiliseks, kui nendega hakatakse hollywoodi stiilis tagaajamisi tegema.
Need eeldavad ikka Superbist mitu korda paksemat rahakotti ka.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

mayor kirjutas: 18 Dets, 2022 14:55 Nagu olen väljatoonud, siis noormees klemmikas ei ole PPA-s töötanud minu arusaama järgi. Armastus kihutamise vastu ei ole spetsialisti arvamus. Ega politseil tagaajamata jää. Ikka saadakse kätte aga kätte ei saa mitte tänu tohutu võimsatele ja kiiretele autodele, vaid politseinike treenides. Koostöö harjutamine teiste jaoksondade, prefektuuride vahel. Karpi võtmisest. Marsruudi ettearvestamine, et oleks blokaadid jne. Nendeks tegevusteks pole absoluutselt vaja 200kw sõidukeid jne mis siin klemmikas välja on toonud.
See ülikiire tagaajamise jutt hakkab juba veits hirmutavaks muutma ühe noore inimese juures.
Soovitan sügavalt noormees klemmikas, käi politseikoolis ära ja mine tööta näiteks Tallinnas, Tartus, Narvas või Pärnus, Prefektuuride keskustes. Saad ruutu kogemusi mis ja kuidas mida tuleb teha, mida tohib ja eelkõige, et nii sina kui sinu paariline ja tsiivil saaksid igal ajal koju oma lähedaste juurde turvaliselt.
Seni kuni inimesel puudub arusaam, et kõik isikud tahavad TURVALISELT oma lähedaste juurde jõuda, siis ei tasu avaldada oma arvamust teemadel mida ainult youtube videote põhjal kujundada. Siin foorumis on seda naljakas lugeda aga kui selline inimene päriselt tänavale satub oma ''action'' filmi järgi tegema, siis on asi puhta /ropp sõnakasutus/

Praegusel juhul sa endiselt väldid puudusi, mille ma su jutust välja tõin, ehk siis sa lihtsalt ajad oma joru, ega mõtle loogiliselt.
See näitab veelkord, et rohkem ma sinuga vaielda ei viitsi, kuna loogikat sa ei kasuta, sa ei üritagi kaasa mõelda ja ajad lihtsalt oma joru.
Reaalsest elust räägid väga elukauget juttu ja samuti puudub sul võime ette näha, mis siis saaks, kui politsei loobuks tagaajamistest.
Korra ütlen veel seda, et minu jutt ei tulene mitte kiirusearmastusest, vaid rikkujate ja kurjategijate kätte saamine on äärmiselt oluline.

Sulle on välja toodud rida asju, mis juhtub, kui taga ei aetaks ja rida olukordi, kus pardakaamera salvestusega pole mitte midagi peale hakata, nagu ka mitmed olukorrad, kus isegi numbrimärgi nägemisest pole kasu.
Sa lihtsalt eirad neid, kuna sul ei ole neile mitte midagi asjalikku vastata, see tähendaks sinu poolset diskussiooni kaotust, mille sa nagunii oled juba kaotanud.
Õnneks meil endiselt lubatakse politseil taga ajada ja ei kuulata sinusuguseid.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Kapten Trumm kirjutas: 22 Dets, 2022 16:34 Nende RS6te ülalpidamiskulu kasvab kosmiliseks, kui nendega hakatakse hollywoodi stiilis tagaajamisi tegema.
Need eeldavad ikka Superbist mitu korda paksemat rahakotti ka.
Jah ma olen nõus, kuni raha napib, siis me neid RS6-i ei saa meie politseile.
200kW Superbid seevastu oleks täiesti käegakatsutavad, kuid ütlen veelkord, et olen ka üsna rahul praeguste superbidega 140-147kW, tegemist on igati optimaalse politseiautoga, nagu ma olen ammu arvanud, et peaks neil olema.

Ma muidugi ei usu, et väga palju neid kiireid tagaajamisi oleks RS6-te puhul, sest selline asi ei ole igapäevane ja need autod selgelt hoiaks ära hulga eest ära sõitmisi.
Selgelt isegi mitmed bike vennad annaks ennast kohe kätte, kes seda muidu ei teinud.
Motopolitseile on ju isegi öeldud, et tänu motikale peatuti.

Tegelikult muudaks väga palju juba see, kui praegusi Superbe oleks 30 tükki rohkem patrullis, ehk siis rohkem politseinikke.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas mayor »

Ausalt õeldes tahaks teada klemmika vanust juba kui ainult üks tagaajamise jutt hollywoodi stiilis käib. Mina oma aastate jooksul PPA-s ei jäänud ühestki rikkujast ilma. Kõik keda kinni pidada tahtsin, kõik nad peatatud sain. Ja ei mäleta olukorda, et oleks olnud põhjendatud kuidagi 200km/h ja kiiremad kiirust arendada. Pole need rikkujad ka seda eriti teind. Kui tegidki, siis oli teine patrull juba teadlik, et tuleb maha võtta.
Lisan veel juurde, et 90% rikkujatest jäid ka märguande peale kohe seisma ja kui ei jäänud, siis tuli vabandusi ette ja taha, et ikka otsiti mõistliku kohta kus seisma jääda või ei pannud tähele, et vilkurid sabas.
Lisaks veel kui ka mõnikord saabki rikkuja minema, siis las sai. Järgmine kord ei saa. Ei tea mitte ühtegi sari rikkujat kes oleks 10 pluss aastat saanud süüdimatult ringi kihutada või muid liiklusseadusi rikkuda.
Mis puudutab auto vargaid. Euroopa liidus kehtib koostöö lepe. Kui meie tänased politseinikud kätte ei saa, siis on lõuna naabrid järgmised ja sealt järgmised jne. Olles olnud ka lühikest aega piiripunktis, siis seal nägin, et meie spetsialistid vargus kahtlusega sõidukite puhul on tõelised spetsialistid ja juba sisetundega võtsid maha sõidukeid kus oligi erinevad tunnused, et on vargus kahtlusega sõiduk.
Aga kui autodest üldiselt rääkida. Siis arvestades meie väga muutlike ilmastiku olusi peaks olema enamus PPA sõidukitest kõrgema kliirensiga, et igasugused näiteks aktuaalsed lume probleemid kergelt saaks ületatud.
Selle rs6-ga võib ühte samust asja pühkida kui ees on rohkem kui meetrise tuisuvaalud. Isegi kodiaqiga oli seda ebameeldiv teha aga tegi. Sõbra volvo nelikvedu aga madal jäi nii ilusti kinni, et lõpuks traktor tuli välja tirima. Ja seda sitta teeolusi pluss erinevaid kohti kuhu on vaja patrullides jõuda. Neid on kordades rohkem kui Tallinn-Tartu maanteel klemmika sugust taga ajada
parkija
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas parkija »

Kuulge kiire sõidu fanaatikud
1. Politsei ei võta maha vaid peatab ja vajadusel kontrollib .
2. 200 km/h pole mingi kiirus tänapäeval , omal ajal Mazda 626 oma 1,8l mootoriga eriti üle 180 ei "käinud" , Nissanid, täielik möödapanek , need ei pööranud ka .

Mis nüüd tagaajamisse puutub siis , minu arvates oli palju ohtlikum joosta joobes juhi poolt juhitud sõiduauto kõrval , ronida sisse liikuva sõiduki juhiuksest kui samal ajal juht kobis kõrvalistmele ja muutis kiirust gaasipedaaliga , seisma ma ta raipe sain ,enda kiituseks pean mainima : suutsin end taltsutada ja molli talle ei andnud .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist