Relva kasutamine politsei poolt

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas hjl85 »

https://www.postimees.ee/7456083/ma-las ... ja-kuuliga

Politseinik peatas mullu augustis Läänemaal Haeska külas tema maaslamavat kolleegi teibaga peksnud ründaja nelja püstolilasuga. Tallinna ringkonnakohus otsustas eile, et politsei käitus õiguspäraselt ja juhtunu uurimiseks algatatud kriminaalmenetlus tuleb lõpetada. Otsus on lõplik ega kuulu edasikaebamisele.
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas manjabes »

Natuke murettekitav, et isegi nii ilmselge otsuse tegemiseks kulus pool aastat.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Venimisel pole asja sisuga vähimatki seost.

---

Sündmuste senisest täpsem kirjeldus:
1. august 2021. Häirekeskus sai kell 21.53 väljakutse Läänemaale Haeska külla. Helistaja andis teada, et purjus mees sõitis autoga kraavi, muutus seejärel agressiivseks ja hakkas teisi inimesi rusikate ja puukaikaga peksma. Kell 21.59 sai häirekeskus uue kõne, milles paluti kiirustada. Kell 22.06 tuli kolmas kõne, milles teatati vajadusest saata kohapeale ka kiirabi, kuna kaks meest on saanud vigastusi.

Sündmuskohale saabunud politseinikud Aivar ja Martin (nimed muudetud – toim) tulid autost välja ja hakkasid tülli pööranud seltskonnaga rääkima. Esialgu kulges vestlus rahulikult. Kui aga Martin soovis mõõta taluhoovil seisnud mehe joovet, too ärritus, hakkas vaidlema ja kõndis politseinikest eemale. Mees osutas kahele teisele mehele, kellel olid kaklusele viitavad vigastused, ja soovitas politseinikel hoopis nendega tegeleda.

Politseinikud üritasid ärritunud mehega rahustaval toonil rääkida ja kõndisid talle järele. Ootamatult jooksis mees eemal oleva lauavirna juurde, haaras sealt 3–4 meetri pikkuse jämeda laua, astus sellega vehkides mõne sammu politseinike poole ja kõndis eemale. Sel momendil võttis Aivar kätte püstoli ja käskis mehel latt maha visata.

«Mind ei huvita!» karjus mees vastu ja kostitas korrakaitsjaid roppustega. Elukaaslane palus mehel rahuneda, kuid too ei kuulanud. «Pane maha, ma lasen su maha ka!» hüüdis Aivar. Eemale kõndinud mees pööras ringi, tõstis lati ja tegi taas mitu kiiret sammu politseinike poole, samal ajal neile koera kallale ässitades. «Ma lasen su maha. Hoiatan!» hüüdis Aivar ja tegi hoiatuslasu õhku. Sellel momendil haaras püstoli ka Martin, kellel oli seni käes joobe mõõtmiseks välja võetud alkomeeter.

Latiga vehkinud mees pööras uuesti ringi ja jooksis maja nurga taga. Mõne hetke pärast ilmus ta uuesti nähtavale, jämeda lati asemel käes peenem, rehavarre jämedune teivas. Mees jooksis politseinike poole ja üritas Aivarit kaikaga lüüa. Too taganes ja tegi püstolist hoiatuslasu õhku. «Pane see pulk maha! Tahad surma saada siin?» hüüdis Aivar. Mõlemad politseinikud taganesid aiaväravast välja teele. Kaikaga vehkiv mees üritas lüüa Martinit, kes taganes, komistas ja kukkus selili. Samal hetkel kõlas tema käes olevast püstolist lask õhku. Ründaja lõi maha kukkunud politseinikku kaikaga kaks korda pähe. Ta üritas lüüa võimalikult tugevalt, võttes löökideks hoogu ja tehes liigutusi nagu puude lõhkumisel. Martinil õnnestus ennast külili keerata ja käed pea kaitseks ette tõsta. Löögid olid niivõrd tugevad, et pärast teist hoopi teivas murdus.

Samal hetkel tulistas mõni meeter eemal seisev Aivar oma kolleegi peksva mehe pihta püstolist lasu. See ei mõjunud. Aivar kõndis peksja juurde ja tegi vahetust lähedusest veel kolm järjestikust lasku. Mees kukkus teeservale pikali. Politseinikud panid talle käerauad peale. Seitse minutit hiljem võtsid nad lamavalt mehelt käerauad maha, kui oli selge, et ta enam ohtu ei kujuta.
https://www.postimees.ee/7456083/ma-las ... ja-kuuliga
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Crispy »

Kolm lasku lähedalt ja karjumine "ma lasen su maha" ei kõla just eriti professionaalselt :roll:
moscito
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 30 Juun, 2017 10:56
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas moscito »

Oot, tulistas lähedalt kolm lasku, mees kukkus pikali, siis panid politseinikud ta käed raudu ja seitsme minuti pärast avastasid, et mees vist surnud. Tuleb meelde kaitseväes räägitud, et ära hoida igasuguseid jamasi, oleks soovituslik väeosa territooriumile tunginud inimese peale hoituslask ja järgmine lask teha kõhtu.
Viimati muutis moscito, 18 Veebr, 2022 10:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Crispy kirjutas:Kolm lasku lähedalt ja karjumine "ma lasen su maha" ei kõla just eriti professionaalselt :roll:
Tundub, et juhtumil on mõningaid sarnasusi Doroškevitši looga.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Roamless »

Kolm lasku lähedalt ja karjumine "ma lasen su maha" ei kõla just eriti professionaalselt :roll:
Kui tüüp peksab kaikaga julmalt pähe su paarimeest ja tal on hoiatuslaskudest savi, siis ma imestan, et talle lähedalt tervet pidet keresse ei kihutatud sõnade saatel "said raisk". Lisaks Kuu-Uurija ühepoolse loo varjus paistab, et lask, mis tegelast ei peatanud, tehti kätte, kuna saates lahkelt lahkunu kuulihaavu näidati.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Gideonic »

Roamless kirjutas:
Kolm lasku lähedalt ja karjumine "ma lasen su maha" ei kõla just eriti professionaalselt :roll:
Kui tüüp peksab kaikaga julmalt pähe su paarimeest ja tal on hoiatuslaskudest savi, siis ma imestan, et talle lähedalt tervet pidet keresse ei kihutatud sõnade saatel "said raisk". Lisaks Kuu-Uurija ühepoolse loo varjus paistab, et lask, mis tegelast ei peatanud, tehti kätte, kuna saates lahkelt lahkunu kuulihaavu näidati.


Ma ka ei saa hästi aru kuidas saab keegi sellist riigivastast tegevust ühtegi pidi normaliseerida või õigustada. Kui politseinik tõstab sinu vastu relva ja teeb hoiatuslasud siis see ei ole koht plõksimiseks (seda võid teha hiljem). Kui plõksid, siis pead arvestama tagajärgedega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Plõksimine plõksimiseks, aga tegelikkuses toimus ju politseiametniku vastu külmrelva kasutamine eluohtlikul viisil. Oleks kähmluse käigus rehavarrega korra üle küüru antud, võiks ju veel midagi vaielda, aga maaslamajale mitu korda pähe... :dont_know:
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Walter2 »

Rehavars nüüd ei kvalifitseeru külmrelvana. Samuti nagu telliskivi, kohver ega lendav lehm. RS § 2. lg.1.
Isegi kirves ja kööginuga mitte. RS § 2. lg.6.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
moscito
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 30 Juun, 2017 10:56
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas moscito »

Seda fakti, et konflikt lõppes ründaja surmaga, tema enda süül, ei vaidlusta vist keegi. Mind seal ei olnud ja lähtun meedia poolt kajastatud infost, aga see tekitas küsimusi, mitte lauset , oli siis vaja rünnata politseid. Mis siis, kui naine või laps oleks emotsionaalsel põhjusel oma isa kaitsma läinud, kas siis oleks ka näpp sama lihtsalt päästikut plõksinud või. Kordan veel kord, ma ei näe siin nende tegevuses midagi seadusevastast, kuid liiga närvilised või vähese koolitusega tunduvad politseinikud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

RS § 2 ütleb, millistele esemetele kohaldub RS, mitte ei defineeri külmrelvi.
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas an2 »

moscito kirjutas:Seda fakti, et konflikt lõppes ründaja surmaga, tema enda süül, ei vaidlusta vist keegi. Mind seal ei olnud ja lähtun meedia poolt kajastatud infost, aga see tekitas küsimusi, mitte lauset , oli siis vaja rünnata politseid. Mis siis, kui naine või laps oleks emotsionaalsel põhjusel oma isa kaitsma läinud, kas siis oleks ka näpp sama lihtsalt päästikut plõksinud või. Kordan veel kord, ma ei näe siin nende tegevuses midagi seadusevastast, kuid liiga närvilised või vähese koolitusega tunduvad politseinikud.


Allikat otsima ei hakka aga kogu probleem oli selles, et inimene oli tingimisi karistatud ja selle üks tingimus oli, et ei tohi tarvitada alkoholi. Kui politsei väljakutse peale kohale sõitus, siis mingil hetkel sooviti teha joobekontrolli, mis mõjuski sütikuna, sest ta teadis, mis sellele järgneb. Kirjelduses on kirjas, et ühel politseinikul oli käes alkomeeter.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Roamless »

Viimane oli ka Kuu-uurijas lähedaste eriti rumal argument, et küsimusele, miks ta koostööd ei teinud, vastati, tal oli ju tingimisi all, kartis vangi minna, kuna oli joobes ja asuski "ennast kaitsma". Ja omaste versioonis olid lühikeses süütenööris süüdi naabrid, kes tulid tüli norima, said peksa ja siis, igavesed kitsed, kutsusid veel politsei ka.
Mis siis, kui naine või laps oleks emotsionaalsel põhjusel oma isa kaitsma läinud
Oleks tädil till oleks ....... Ehk suht rumal on hakata juhtumile mingeid olekseid külge keevitama, samamoodi võib öelda, oleks kätte juhtunud kirves, oleks äkki kaks laipa?
Unforeseen consequences
moscito
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 30 Juun, 2017 10:56
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas moscito »

Sama oleks tädil till ... jutt on ka politseiniku võimaliku tapmise kohta kaikaga virutamisel, ärge püütke minu jutust mingeid õigustusi leida oma lapse sünnipäevast joomapoe teinud mehe kohta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist