Riigikaitse eelarve

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Palun tungivalt teema juurde tagasi.
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Xender »

Üks asi on reaalsus, teine asi on, et kuidas võiks olla. Reaalsus on see, et keskklass maksab nagunii enamiku maksudest (eesti suurim kogutud maks on käibemaks)

Rikkamatel tegelastel, firmadel on vahendeid ning võimalusi maksudest mööda hiilida oluliselt rohkem, samuti ka motivatsioon seda teha. Näiteks mul poleks suurem probleem liigutada oma tegevus ka juriidiliselt Rumeeniasse (tulumaks 10%, käibemaks 5% - läheb erisoodustuse alla, kõrgtehnoloogiat eksportiv firma).

Ma patriotismist pole partnerite sellekohaseid jutte kuulda võtnud , kuid kui lüüakse praeguse 14% tulumaksu asemel 22% tulumaks peale ... paneb juba mõtlema, ning kui löödaks näiteks 35% ... võib ka minu patriotism otsa saada.

Riik ei näe siis seda 14%, 22% ega ammugi 35%.

Mitte kusagil pole õnnestunud rikkaid pigistades rohkem raha kätte saada - sealjuures ka Eestis tõusis firmadest maksulaekumine absoluutsummas kui pidevalt dividende makstes, kehtestati maksumäär 14%, mitte ei langenud. Õigemini see kehtestatigi selleks, et parem midagi, kui mittemidagi kätte saada.

Vabandan offtopicu pärast, kuid inimesi tuleb ka pilvede pealt maapeale tagasi tuua.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Fucs »

Xender kirjutas: 12 Apr, 2023 16:17 eesti suurim kogutud maks on käibemaks
Pilt
Maksuliste tulude jaotus, tuhat eurot. Autor/allikas: Rahandusministeerium
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Xender »

Oleks pidanud veidi rohkem seletama - maksude juures on oluline see, mis saadakse kätte erasektorist, mitte avalikust/poolavalikust sest, õpetaja makstud sotsmaks lahustub eelarves, millest talle makstakse palka. Tegemist pole netomaksjaga.

Sotsmaks on jah suurem, kuid sellel on see jama, et sellest moodustab täiesti märgatava osa avalik sektor, poolavalik sektori (Eesti energia või Pagulasabi näiteks) jne.

Muidugi maksab ka avaliku sektori töötaja käibemaksu, kuid näiteks OÜtajal (hea näitena just riigkokku saanud Rõivase naine) saab küll sotsmaksu vältida, kuid käibe ja aktsiise on tal keerukam täiesti vältida.

Kuna eestis, tegelikult puudub täpselt see statistika (mida on ka tänu paljudele MTÜdele üsna keeruline teha, kes on ka faktiliselt avalik sektor) jään ma selle juurde, et kõige suurem summa mis netona sisse saadakse riigieelarvesse on käibemaks.
aksel90
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas aksel90 »

Kui on vaja panna maks sõltuma sissetulekust, siis pigem tuleks leida mingi teine lahendus, kui see "maksuküür". Küsimus pole selles, nagu ma ei võiks ka kuskil seal kesklassi keskel olles 50-60 eurot rohkem maksta - ma teen seda oma riigi heaks hea meelega. Probleem on selles, et mu maksuvaba tulu on ujuv nähtus, kuna iga kuu on tasu natuke sinna, natuke tänna. Ja kui aasta lõpul peaks näiteks preemia tulema, siis tuleb kogu seni arvestatud maksuvaba tulu taas ümber arvestada ja ülima tõenäosusega tuleb riigile mingi summa hiljem tagasi maksta. See on tobe. Maksusüsteem ei pea olema 3b tasemel lihtne, aga segane ta olla ka ei tohiks. Pandagu tulumaksule veel 1 või 2 prossa juurde, tõstame tulumaksuvaba tulu piirmäära veelgi, siis on see küüru kaotamise kulu kaetud, vähem teenivam inimene maksab oma palgast maksuks proportsionaalselt vähem, rohkem teeniv rohkem, kui ikkagi liiga vähe, siis tehtagu ka astmed.

Ja ma tõepoolest ei saa aru, miks ei võikski seda niimoodi selgitada, vaid tuleb välja mõelda mingeid poliittehnilise maiguga põhjendusi ja süüdistada kaitsekulutuste tõstmise vajadust.

OT-i lõpp.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Poti soldat »

Ehk liigutada see "maksudebatt" siit eraldi teemasse "Et juttu jätkuks" foorumis?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Pigem tõmbame "maksudebatile" joone alla nii siin kui mujal, kui mingit uut ja huvitavat infot ei lisandu.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Leo »

Smith kirjutas: 11 Apr, 2023 6:11 https://www.aripaev.ee/uudised/2022/10/ ... -3700-euro

Mediaanpalk Soomes aastal 2022 oli 3314 eurot,
sellise palgaga on tulumaks 18,5%. Lihtsalt märkusena.
Keskmine palk üle 3700 euro, see kiputakse ära unustama.
Tulumaksule tuleb juurde arvestada kusagil 9,5% muid lisasid, mida kutsutakse lühendite järgi tüllid, sällid ja pällid, ning maha arvestatakse ka midagi vastavalt sellele, kas on alaealiseid lapsi ja kui kaugelt tööle tullakse. Sisuliselt on siis mediaanpalka või keskmist palka teeniva soomlase maksukoormus kusagil 27-35%. Enamik tavalise töö tegijaid teenivad 1500-2500 € bruto, mis peaks olema väga lähedal eestlaste keskmistele palkadele.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Kolmas STV pataljon (ratastel)
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas MadMan »

Chupacabra kirjutas: 09 Juun, 2023 20:04 Kolmas STV pataljon (ratastel)
Ukrainas pole kaotatud ühtegi Caesarit vaenlase tegevuse tõttu.
https://bulgarianmilitary.com/2022/12/3 ... le-figaro/
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Xender »

Minu meelest jäi puudu arengukavast

Liikuv 120 mm MP teema
Odavama otsa MLRS vahendid
Gepardi sarnane droonitõrje

Tankid (kuigi hetkel minu meelest, ainuke mis tasuks meil osta oleks K2 ning seda siis kui Poola on oma liinid tööse saanud).
Taaniel Tina
Liige
Postitusi: 927
Liitunud: 07 Nov, 2012 9:54
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Taaniel Tina »

Tankide koha pealt Herem kirjutas seal, et esiteks vaja moona, teiseks moona ja kolmandaks moona. Alles siis tankid.

Moona koha pealt
Lisaks eelmisel aastal valitsuses juba otsustatud laskemoona soetamisele 1,3 miljardi euro väärtuses,
Kas ostetaksegi 1,3 miljardi eest moona? See summa ju suurem kui kaitse eelarve? Või jaotub see mingi 10 aasta peale? Või olen ma midagi valesti aru saanud?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Kahjuks jaotub summa tõesti 10 aasta peale, sest igal aastal on mingid vältimatud kulud (personalikulud, olemasoleva hooldus, juba otsustatud hanked).
Tegelikult jäi arengukavas puudu hoopis raha, mille eest hankida kõike seda mis välja jäi.
mb
Liige
Postitusi: 386
Liitunud: 17 Okt, 2009 16:08
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas mb »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist