Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Martin Herem »

Aga sellest sa Borja ikka said aru, et Mev+KüVJ = on veidi üle 100. Ja kui sealt "tilulilu" välja võtta, siis ei aitaks see jalaväge rohkem kui 1-2 rühma jagu?
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Uuringut kajastava artikli pealkiri ERR-is jätab soovida, muidu täitsa hea lugemine.
Militaarsotsioloogid otsustasid uurida, kuhu sellises ühiskonnas mahub ajateenistus kaitseväes, mis on meestele kohustuslik, hierarhiline ja rohkem institutsionaliseeritud võrreldes teiste valdkondadega. Uuringus pandi kolmnurksesse mudelisse kaitsevägi, perekond ja muutuv ühiskond ning uuriti, kuidas ajateenijad selles tasakaalu leiavad.

Koostöös Kaitseväe akadeemia, Tervise arengu instituudi ja Tartu ülikooli strateegilise jätkusuutlikkuse kompetentsikeskusega viidi läbi küsitlused, kus iga ajateenija sai täita ankeedi teenistuse alguses, pärast sõduri baaskursuse läbimist (3–4 kuud kaitseväes) ja teenistuse lõpus. Enamus ajateenijaid olid 20–22 aastased, rahvuselt eestlased ja omandanud vähemalt keskhariduse. Enne kaitseväega liitumist olid ligi pooled ajateenijatest tööga ja kolmandik kooliga hõivatud.
https://novaator.err.ee/1077070/noored- ... oole-saada
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Laupäevases ÕHTULEHES kannab HEREM ette, et:

-- väljaõppetsükli 2019/20 ajateenijate väljalangevus tuleb ilmselt alla 5%
-- eelmises tsüklis oli see alla 10%
-- üleeelmises 12%
-- ja varem 15-17%

Numbrid tunduvad head.
Põhiline selle numbri "paranemises" on ilmselt see, et senine valdavalt meedikutest lähtunud ajateenijate (suht ajuvaba) "väljalangetamistegevus" on KV poolt siis (lõpuks) kontrolli alla saadud :twisted:

Igal juhul rasvane pluss KV tänasele juhtkonnale.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas hillart »

Põhiline selle numbri "paranemises" on ilmselt see, et senine valdavalt meedikutest lähtunud ajateenijate (suht ajuvaba) "väljalangetamistegevus" on KV poolt siis (lõpuks) kontrolli alla saadud :twisted:
Kas see "põhiline" pole siiski see, esiteks - KV-s nagu meditsiini suuresti enam polegi ja teiseks - KV juhtkonna poolt välja deklareeritud suhtumise muutus ajateenijasse, mis kätkeb endas ajateenija maksimaalses vabastamises igasugusest stressist ja teenistuse muutmises neile pingevabaks (et ei väsiks, et ei tunneks nälga või külma-sooja, et närv oleks kogu aeg rahulik jne) - lastakse elada kodus, karistusi praktiliselt ei eksisteeri jne.
See teine olekski see põhiline, arvan ma. Aga ma arvan ka, et selles valdkonnas on kõvasti veel arenguruumi - laske endal ise fantaasial lennata. :lol:

P.S.
Ajateenijad pole mitte "suht ajuvabad". Nad reeglina on väga terased, kui küsimus on kõikvõimalikes enda elamise mugavamaks ja pingevabamaks tegemises ja otse loomulikult nad kõiki neid võimalusi ka kasutavad, kui vähimgi võimalus tekib. :)
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Martin Herem »

Et ma päris tagantjärgi targutaja poleks ...
Sellest vaidlusest siin siis:
(1) Borja ütles, et ajateenijate suvine puudujääk tuleb 600 nägu ning see keevitatakse "jalaväe kontosse"
(2) nende kahe Borja väite alusel tembeldas siin foorumis oma nime all esinev KVJ Borja "asjatundmatuks"
(3) lõpptulemiks kipub aga ikka tulema nii miinus 600 ajateenijat kui ka selle miinuse "jalaväekontosse" keevitamine - sest muid ideid ei ole
(4) aga "lapsesuuga tõtträäkind" Borja on ikka "asjatundmatu" :oops: :mrgreen:
Lõbus ühesõnaga - nagu ma ütsin..
Kui keegi veel mäletab ühte vaidlust ... huvitav, mis need järgmise nädala numbrid siis tulevad?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:..huvitav, mis need järgmise nädala numbrid siis tulevad?
..mis seals ikka niiväga huvitavat - HEREM kannab meile siis nood numbrid ette ja nii ongi :|

Üks pallu nämmum (ja hulka vanem vaidlus) on ka üleval - märksõnadeks siis CV, 120mm & PALM..
Tegelt isegi mitte vaidlus vaid PALMi pakut kihlvedu :roll: :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Martin Herem »

Sellest Palmi asjast ma suurt ei tea. Pole minu asi.
Aga kihlveos kaotamine ja asjatundmatu kõvatamine on erinevad asjad.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Info, et seoses corona-ga võib suvises ajateenistusse kutsumises tulla miinus 600 nägu, tuli avalikest allikatest - mida kaitsevägi (ja Martin HEREM) toona ümber ei lükanud.

Mind hakkas huvitama vaid küsimus, kelle "kontosse" kirjutataks need miinus 600 - ja pakkusin suht kindlalt, et jalaväe "arvele".

Siis üritas Martin HEREM siin teemas kangelaslikult tõestada, et kusagile mujale kui jalaväe "arvele" noid miinus 600 nägu ju ei olevatki võimalik "keevitada".

Nüüd, kus on selgunud(-on vist?), et KRA ületas ennast ja toda miinus 600 nägu kutsumises ei tulegi, üritab HEREM mind siin nagu "kõvatajaks" teha - aint ma ei saa eriti aru, mis alusel :roll:

Et järsku sa, Martin, lõpetad ise siin sellise tühikõvatamise - või oled sa vahepääl ära unustanud, mille üle sa siin teemas üldse vaidlesid :?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Martin Herem »

Mäluga on mul tõesti probleeme. Kuid lugeda ma veel oskan.

Herem
Tavaline kodanik ja isegi reservohvitser ei peagi teadma, kuid siis ei peaks ka üleolevalt kommeteerima veel tegemata otsuseid..
..
Meiegi ei tea veel..
Borja
..kole kaua mõtlete siis.
Variandid - kelle-mille arvelt "võtta maha" 600 puudujäävat ajateenijat (ühes iga variandi plusside-miinustega) - peaksid ühe norm staabi poolt juba ettevalmistet // sinu töölaual olema..
Herem
Seega ei ole puudujääk 600 täna kindel.
Borja
..väidan jätkuvalt, et see on täiesti kindel - eriolukord venib kindlasti üle suve. Niiet "puudu jäävadki" kõik tänaseks vällakäidud 600 ajateenijat ja "tagasi teha" ei jõuta siit mitte midagi - kogu see allolev PISKUNOVi tsitaat vaid tingivasse kõneviisi jääbki..
Borja
..nagu ma juba ütsin, oledki hiljaks jäämas oma "otsustega". Sinu saldo praegu on miinus 600 ajateenijat ning lahendivariandid "kelle-mille arvelt" see tuleb, peaksid juba sinu töölaual olema.. aga nagu sinu textist näha - neid ei ole :|
Üksuste ettevalmistusest ei jaga sa nii kui nii enam midagi.
Prognoosiga (täiesti kindlalt) panid puusse.
Puusse pandud prognoosi najal kritiseerisid otsustamatust või tegevusetust.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas: Üksuste ettevalmistusest ei jaga sa nii kui nii enam midagi.
Tõestuseta väide..

Prognoosiga (täiesti kindlalt) panid puusse.
"Prognoos" oli meediast vahendatud avalikud andmed - millel minuga pole mingit seost..
Ja millisele "prognoosile" toona ka kaitsevägi poole sõnagagi vastu ei vaielnud muuseas..


Puusse pandud prognoosi najal kritiseerisid otsustamatust või tegevusetust.
"Prognoosis" ei kahelnud toona keegi - samas kajas siin teemas HEREMi tige vastuseis lahenduste otsimisele juhuks kui "prognoos" lähebki täide - mistap oli ka "otsustamatuse kriitika" toona täiesti omal kohal..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Health »

https://leht.postimees.ee/7037422/andre ... otide-kool

Artikkel tundub huvitav, vähemalt nii palju kui seda näha on. Ei oska selle "võõrpataljoni" kohta kommenteerida, kuid kui see peaks olema puhtalt venelastest koosnev siis vähemalt mulle tundub et ta töötaks pigem integratsiooni vastu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36562
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Hiljaaegu ilmus venekeelsel veebilehel dokole.eu, mis avaldab uudiseid Eesti elust, arvamuslugu «Venelane Eesti sõjaväes». Anonüümseks jääda soovinud autor nimetas ennast «vene poisiks Narvast», kes oli kutsutud ajateenistusse Eesti sõjaväes. Mõned tsitaadid loost: «Seal siis viimaks, vene poisina Narvast, puutud kokku imekauniga, see tähendab eestlastega. Üldine suhtumine on tervikuna mõistagi vaenulik, suhtutakse nagu võõrasse elementi. Kolmas periood (sõjaväepolitsei) oli suhteliselt talutav, sest leitnandi asemele tuli veebel. Fun fact – kogu vahetuse jooksul rippus veltveeblil kabinetis Kolmanda Reich’i lipp, laual lebas SSi kiiver ja vööl oli Wehrmachti sõduri pannal. Vaat sihukesed veeblid. Kui kummaline see ka ei paista, tema agressiivsusega silma ei torganud. Oli nagu ikka, rutiinne teenistus ja kõik muu selline. Peamine sõjaline vaenlane oli mõistagi Venemaa.»

Pole loomulikult mingit kindlust, et see on tegelik lugu. Rohkem sarnaneb see portaali ajakirjanike väljamõeldisega. Kuid fakt on fakt: Venemaa propaganda kasutab innukalt ära vene noorte Eesti sõjaväes teenimise teemat, püüdes sisendada mõtet, et kõik NATO teenistuses venelased on Venemaa reetnud. Sellest kirjutatakse rohkelt ühismeedias, selle üle arutatakse palju Venemaa telekanalite jutusaadetes, eriti Vladimir Solovjovi saadetes kanalitel Rossija ja Tsargrad. Kremli poliitiliste huvide eest seisvad eksperdid on oma arvamuses vankumatult ühtsed: venelasel, kes elab Euroopas või Ühendriikides, ei ole vähimatki õigust tõsta relva Venemaa venelase vastu.

Seoses sellega sai Eesti venekeelses ühismeedias ja ajakirjanduses suurt vastukaja Valgevene emigrandist Eesti kodaniku, sõjaväearsti Nikolai Iljini hukkumine Donbassis. Venemeelsed aktivistid tema hukkumise pärast kaastunnet ei avaldanud. Facebooki kommentaatoreid ärritas, et venelane sõdis ukrainlaste, mitte aga «Donetski rahvavabariigi» poolel. Sama meelt olid venekeelse Delfi kommentaatorid: «See on talle täiesti paras!», «Toetas natse – sai, mis tahtis…», «Ei hukkunud, vaid kõnges! Kuidas? Nagu peni!».

Paljud uuringud on näidanud, et mida vähem elanikke on valmis kaitsma oma kodumaad, relv käes, seda ohustatum on riiklik julgeolek. Uurimisasutuste andmeil võbeleb venelaste osakaal, kes on valmis kaitsma Eestit kolmanda maailmasõja tingimustes, 45 ja 60 protsendi vahel. Enesest mõista – mida rohkem Eesti venekeelseid elanikke on kaasatud Eesti riigi julgeoleku kaitsele, seda õhemaks jääb pinnas, millele külvata riigi venekeelses kogukonnas vaenulikke ideid, mida aina genereerib Venemaa propaganda oma «hübriidsõjas». Sisekaitseakadeemia andmeil on vene emakeelega õppurite arv 32 protsenti, viie aastaga on see mõnevõrra suurenenud ja suisa ületab venelaste osakaalu Eesti elanikkonnas (statistikaameti andmeil oli see tänavu 1. jaanuaril 24,7 protsenti).

Need andmed näitavad ilmekalt venelaste lõimitust Eesti üldisse julgeolekusüsteemi. Paraku pole lood sugugi nii kenad vene noorte teenimisega Eesti sõjaväes. Minu päringu peale andis Eesti kaitseministeerium teada, et täpseid andmeid venelastest kaitseväelaste arvu kohta pole, kuid «2019. aastal hakati kõikides väeosades andma sõdurite integratsiooni ja kohanemisvõime tõhustamiseks keeleõpet vähese eesti keele oskusega ajateenijatele. Keeleõppe võimalust kasutas mullu 230 ajateenijat». Põhiline takistus kaitseväes teenimisele on tarvidus olla Eesti kodakondne. Rahvastikuregistri andmeil on siiski Eestis elavast 327 000 venelasest Eesti kodakondsus 176 000 venelasel ehk 53,8 protsendil. Vene noorte seas on Eesti kodanikke tunduvalt rohkem. Ent Venemaa kodanikest ja kodakondsuseta vene noortel ei ole sõjaväes teenida lubatud.

Sel aastal lõpetas mu poeg Tallinnas tehnikumi. Kaks noormeest tema vene rühmast kutsuti ajateenistusse. Algul nad pelgasid väga sõjaväkke minna: vene noored said ju aru, et neil tuleb suhelda eestlastega, aga eesti keelt ei kõnele nad kuigi hästi. Läks aga mööda kuu ja poisid on teenistusega väga rahul. Nad ütlevad, et suhted eestlastest sõdurite ja ülematega kujunesid suurepäraseks, ülemad räägivad nendega kord eesti, kord vene keeles. Ääretult rahul on noored sõdurid toiduga, mis on maitsev ja toitev ja mida antakse palju. Minu poja sõbrad kirjutavad, et nii hästi ei saanud nad süüa isegi kodus.

Kahjuks on Venemaa ja teiste riikide kodanikud ning ka mittekodanikud, kes elavad püsivalt Eestis, jäetud võimaluseta lõimuda Eesti ühiskonda sõjaväeteenistuse kaudu. Ma mõistan loomulikult spiooniskandaalide riski. Aga ehk võiks Eesti noortele, kel pole kodakondsust, luua võimaluse teha sõjaväeteenistus läbi spetsiaalses «võõrpataljonis», kus sõjakunsti ja eesti keelt õpetataks sama tõsiselt ja kvaliteetselt, nagu seda suudetakse teha sõjaväes. Sõjaväes teenimine oleks noortele hea ja korralik elukool, lausa ülikool, kus valmistatakse ette Eesti patrioote.

Vene keelest eesti keelde ümber pannud Marek Laane.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas nimetu »

Eesti riigi kaitse on Eesti kodanike kohustus. Just nimelt kohustus, mitte võimalus. Võõrriigi kodanikud ei puutu seetõttu üldse teemasse.
Ja mida see võõrleegion meile annaks? Hea tunde?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mulle silmahakanut // minu viis kopikat sellest artiklist siis :twisted:
Minu päringu peale andis Eesti kaitseministeerium teada, et täpseid andmeid venelastest kaitseväelaste arvu kohta pole
..siis on küll avameelselt sitasti - selleks, et miski "nähtusega" tegeleda, tuleb selline "nähtus"(-loe: venekeelsete % ajateenijate seas) esmalt perfecto kaardistada. Ja kui kaminal pole "täpseid andmeid venelastest kaitseväelaste arvu kohta", siis minu silmis on see otse lolljabur tegematajätmine.
Aga ma ei välista ka, et artikli autor KUZITŠKIN on siin midagi "tõlkes" ära puterdanud.
Aga ehk võiks Eesti noortele, kel pole kodakondsust, luua võimaluse teha sõjaväeteenistus läbi spetsiaalses «võõrpataljonis», kus sõjakunsti ja eesti keelt õpetataks sama tõsiselt ja kvaliteetselt, nagu seda suudetakse teha sõjaväes. Sõjaväes teenimine oleks noortele hea ja korralik elukool, lausa ülikool, kus valmistatakse ette Eesti patrioote.
..oijahh - siin on humanitaarintellektuaali mõttelend ikka täiega lappama läind :shock:
Ei ole Vabadussõja aeg, et uusi "katšanovi pataljone" formeerima hakata :mrgreen:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 12 Aug, 2020 11:26, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist