Demograafia

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas AMvA »

Manurhin kirjutas: 23 Veebr, 2023 4:41
Smith kirjutas: 22 Veebr, 2023 21:24
Ma panin viite - 3 istmereaga sõidukeid saab alates 1000EUR. 5-6 aastaseid alates 13KEUR (sama vana "tüüpilise pereauto" Passati hinnad algavad 11KEUR juurest - vahe mitte 2 korda vaid 2KEUR).
Kahe istmereaga sõidukeid saab alates 500 eurost.
Ära võrdle näppu sellesamusega. 5 aastat vana passati hinnad
hakkavad 13 000 eurost, 7-kohalise Sharani hinnad aga 24 000.- , ehk pea topelt. Võrdle ikka võrreldavaid asju.
Tuleb arvestada asjaoluga, et sellele 500-1000€ maksvale autole pead KOHE vähemalt 3x samapalju raha sisse laduma, et see ülevaatuselt ka läbi läheks. Ja pole kindel, et sellestki veel piisab.
No ega ikka ei pea.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas 2korda2 »

Smith kirjutas: 22 Veebr, 2023 21:53 Oh kui kuidas mulle meeldib lahmiv iroonia:
sõiduk pole ei 5 aastat vana ega 7-kohaline.
Istu, kaks.
Oh kuidas mulle meeldib detailides urgitsemine - eks nii tekivadki need "kulud kasvavad üle pea, sest ma pean just SELLISE masina ostma":
Auto on tõesti JUBA 5,5 aastat vana. Teise istmeritta saab panna 3 isofixi ilma vanemaid esireas segamata. Just see oli tegelik ülesande püstitus.
Tõepoolest, ülesande sisust pole aru saadud, 2.
Walter2
Liige
Postitusi: 4020
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Walter2 »

AMvA kirjutas: 23 Veebr, 2023 8:56
Manurhin kirjutas: 23 Veebr, 2023 4:41 Tuleb arvestada asjaoluga, et sellele 500-1000€ maksvale autole pead KOHE vähemalt 3x samapalju raha sisse laduma, et see ülevaatuselt ka läbi läheks. Ja pole kindel, et sellestki veel piisab.
No ega ikka ei pea.
Alati on võimalus osta kehtiva tüv-ga sõiduk - sellisel on tulevikus tehnika korrasoleku monitoorimine ja vajadusel sekkumine kindlasti soodsam kui mõnel põõsa vilust müügiks reinkarneeritud räimel.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Smith »

2korda2 kirjutas: 23 Veebr, 2023 9:09
Smith kirjutas: 22 Veebr, 2023 21:53 Oh kui kuidas mulle meeldib lahmiv iroonia:
sõiduk pole ei 5 aastat vana ega 7-kohaline.
Istu, kaks.
Oh kuidas mulle meeldib detailides urgitsemine - eks nii tekivadki need "kulud kasvavad üle pea, sest ma pean just SELLISE masina ostma":
Auto on tõesti JUBA 5,5 aastat vana. Teise istmeritta saab panna 3 isofixi ilma vanemaid esireas segamata. Just see oli tegelik ülesande püstitus.
Tõepoolest, ülesande sisust pole aru saadud, 2.
https://www.auto24.ee/soidukid/3576427

Sellisel juhul on ju ikkagi Passat pea kaks korda odavam.

Mõne kuu vanust last ei pane pikal autosõidul koos teiste turvatoolidega tagumisse ritta. Kui ikka
põhikooli matemaatika lonkab ja endal pole väikese vanuse vahega kolme last olnud, ei tasu nii julgelt tuututada
ja ennast lolliks teha. Jutt oli konkreetselt, et võrreldavate
näitajatega 7-kohaline auto on pea kaks korda kallim kui
5-kohaline.

Eluasemega on täpselt sama lugu - kahelapseline pere saab 4-toalises korteris tagada mõlemale lapsele oma toa. Kui
sünnib kolmas laps , siis vähemalt minu kodumaakonnas
5-toalisi kortereid olemas ei ole -> hakka maja ehitama.

Seejärel võtke lahti pankade laenukalkulaatorid ja vaadake mis juhtub, kui ülalpeetavate numbriks sisestada üks, kaks
või kolm. Ühe või kahe lapega ei ole erilist vahet, kolmanda
lapsega kukub võimalik laenusumma pea kaks korda.
Ehk siis kommertspankade silmis kukud automaatselt vaesusriski.

Sellest, et enamus kohtades on perepilet kaks täiskasvanut
ja kaks last, ma rääkima ei hakkagi.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9152
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kilo Tango »

Väike kõrvalmärkus akf Smith-ga vaidlevatele kodanikele:
On vaks vahet, kas see on sinu probleem päriselt (ehk siis sul on rohkem lapsi, kui 2) või sa üritad seda probleemi lahendada distantsilt guugeldades. Ehk siis ei maksa arvata, et akf Smith on rumal ja ei saa aru, mida tähendab >2 lapsega pere pidamine. Ka ei maksa arvata, et teie oskate neid probleeme lahendada paremini, kui inimene, kes selle teemaga päevast-päeva elab. Ka ei maksa arvata, et akf Smith ei oska otsingumootorit kasutada.

Ehk siis, empaatiat, sõbrad, empaatiat.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1028
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas davidsoniharald »

Selle mõttetu autojutu lõpetuseks: https://dacia.citymotors.ee/soodus/show/offer2668.html

Täiesti uue seitsmekohalise pereauto saab 19 000 euroga, kuumaks alla 200 euro kuus.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Illike »

Kuigi endal see laste transpordi aeg juba möödas, siis huvi pärast toksisin googlesse otsingu 3x ISOFIX.
Tuli üsna kohe ette selline lehekülg: https://babydrive.com.au/articles/which ... -back-row/
Seal on autosid seinast seina igasugu hinnaga.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas muhgel »

Lapse kasvamiseks on kõige tähtsam, et igal lapsel oleks oma ISOFIX kinnitus ja tuba ning peres kaks autot mis mõlemad on alla viie aasta vanad ja vähemalt Volkswagenid. Alates kolmandast lapsest oleks viisakas kui riik selle kinni maksaks, sest tegelt esimesel ja teisel lapse kasvatamiseks need asjad nii tähtsad pole.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5223
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Manurhin »

AMvA kirjutas: 23 Veebr, 2023 8:56
Manurhin kirjutas: 23 Veebr, 2023 4:41
Smith kirjutas: 22 Veebr, 2023 21:24

Kahe istmereaga sõidukeid saab alates 500 eurost.
Ära võrdle näppu sellesamusega. 5 aastat vana passati hinnad
hakkavad 13 000 eurost, 7-kohalise Sharani hinnad aga 24 000.- , ehk pea topelt. Võrdle ikka võrreldavaid asju.
Tuleb arvestada asjaoluga, et sellele 500-1000€ maksvale autole pead KOHE vähemalt 3x samapalju raha sisse laduma, et see ülevaatuselt ka läbi läheks. Ja pole kindel, et sellestki veel piisab.
No ega ikka ei pea.
Üldjuhul kutsutakse selles hinnaklassis autosid nimega "projekt", kui ei taha just otse välja öelda, et põllurallikas. Kui saad selle raha eest kätte tranduleti, mis otseselt liiklusohtlik ei ole, siis on sul kolossaalselt vedanud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Smith »

Lapse kasvamiseks on kõige tähtsam, et igal lapsel oleks oma ISOFIX kinnitus ja tuba ning peres kaks autot mis mõlemad on alla viie aasta vanad ja vähemalt Volkswagenid. Alates kolmandast lapsest oleks viisakas kui riik selle kinni maksaks, sest tegelt esimesel ja teisel lapse kasvatamiseks need asjad nii tähtsad pole.
Kaugeltki mitte. Üldiselt küll ma ei viitsi demagoogiale, või praegusel juhul juba täielikule valele vastata. Minu jutu mõte oli enda näitel selgitada, et kolmanda lapse sünd ei kasvata
perekonna väljaminekuid 1/3 võrra vaid kordades,
eeldusel, et elukvaliteet jääb samaks. Samas jah, on võimalik tegelikult eelarve isegi väiksemaks viia: volkswageni (mis sobib nii lastetutele kui kahelapselistele peredele!) vahetad dacia vastu, paned kolm last ühte tuppa elama ja tervisliku toidu asemel pakud makarone ning ketšupit. Kuna perepilet
on 2+2 , reisidel käies hotelli peretoad samuti, siis lihtsalt väljas ja reisimas ei käi jne. Tsiteeritud postituse
mõte oli ilmselt see, et suurpered peavadki sõitma kehvemate, ebaturvalisemate autodega ja üldse elus järelandmisi tegema. Kaasaegne läänelik eluviis ongi ainult ühte last ja eksklusiivset tõukoera kasvatavate moodsate perede.
pärusmaa.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas muhgel »

Smith kirjutas: 23 Veebr, 2023 11:12Tsiteeritud postituse
mõte oli ilmselt see, et suurpered peavadki sõitma kehvemate, ebaturvalisemate autodega ja üldse elus järelandmisi tegema. Kaasaegne läänelik eluviis ongi ainult ühte last ja eksklusiivset tõukoera kasvatavate moodsate perede.
pärusmaa.
kes nende kehvemate ja ebaturvaliste autodega sõitma peavad? Ma elasin enne mugavusvanemaks saamist kahetoalises ja sõitsin kaheukselise autoga, pärast ostsin kolmetoalise ja neljaukselise, lapsetoetusest jagus ainult lasteaia kohatasuks ja ilgelt raske oli aga kordagi ei tulnud mõtet et riik peaks mulle rohkem pappi andma, et elukvaliteet säiliks. Endal mul on kaks venda ja kaks õde ja mahtusime lastena sugude kaupa kenasti kahte tuppa ära. Minu mõte on, et raha tuleb anda sinna kus teda vaja(jumala eest suurperedele tasuta lasteaed, teater, transport, huviringid jne) aga ma tõesti arvan, et VW sõitmine ja 5 toalise maja ehitamine ei ole küll selline asi mida riik peaks toetama. Ja ühelapselised pered tõukoeraga ei ole vale ja demagoogia.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9152
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kilo Tango »

muhgel kirjutas: 23 Veebr, 2023 11:40 ... Minu mõte on, et raha tuleb anda sinna kus teda vaja(jumala eest suurperedele tasuta lasteaed, teater, transport, huviringid jne) aga ma tõesti arvan, et VW sõitmine ja 5 toalise maja ehitamine ei ole küll selline asi mida riik peaks toetama. Ja ühelapselised pered tõukoeraga ei ole vale ja demagoogia.
Raha tuleb maksta selle eest, mida sa osta tahad. Antud juhul tahab riik osta kõrgemat sündimuskordajat kuna rahvusriigi säilimiseks on see vältimatu. Kolmanda lapse ebaproportsionaalselt kõrge toetamine on selleks täiesti adekvaatne meede.

Ühelapselised pered tõukoeraga ei aita seda eesmärki kuidagi saavutada ja on sestap selge demagoogia.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40240
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Smith kirjutas: 23 Veebr, 2023 11:12 Kaugeltki mitte. Üldiselt küll ma ei viitsi demagoogiale, või praegusel juhul juba täielikule valele vastata. Minu jutu mõte oli enda näitel selgitada, et kolmanda lapse sünd ei kasvata perekonna väljaminekuid 1/3 võrra vaid kordades,
Minu elukogemus ütleb ka, et nii kahjuks on. :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Smith »

VW sõitmine ja 5 toalise maja ehitamine ei ole küll selline asi mida riik peaks toetama.
Issand sa näed aga ei mürista :D
Kui tunned, et riik maksab 5-toalised majad ja sõiduautod kinni- saa kolm last, supled rahas. :wall:
2022. aasta märtsi seisuga on Eestis kokku ca 158 500 lapse- ja peretoetuseid saavat perekonda, kus kasvab kokku ligi 260 000 last. Esimeseja teise lapse toetuse (60 eurot) saajaid on kokku ca 237 000 last. Kolmandaja igajargmise lapse toetuse (100 eurot) saajaid on kokku ca 28 600 last. Kolme- kuni kuuelapselisi peresid, kes saavad lisaks 300 eurot lasterikka pere toetust on 23 000. Seitsme- ja enamalapselisi peresid, kes saavad lisaks 400 eurot lasterikka pere toetust on 126
Rahva enamust esindavad saadikud otsustasid demograafilise
olukorra parandamiseks julgustada peresid saama just kolmandat last. Kui see raha oleks kõigi peale ära jagatud oleks saanud kõik ja samas mitte keegi, lahja supp.
Meede on kasutusel, eksperimentaalne ja tulemusi saame näha loetud aastate
pärast - kas töötas või mitte. Keegi ei sünnita raha pärast
kolmandat last aga raha pärast ehk ei jäta nüüd ka sünnitamata.

https://naine.postimees.ee/406202/vilja ... e-nime-all

Samasugune jauramine oli vanemahüvitisega :”Mina tahan
karjääri , mitte lapsi, miks mina ei saa raha?”
Ja loomulikult jutud :” kui mina noor olin siis mul polnud
oma tuba , telefoni ega peres sõiduautot”.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40240
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

muhgel kirjutas: 23 Veebr, 2023 11:40 kes nende kehvemate ja ebaturvaliste autodega sõitma peavad? Ma elasin enne mugavusvanemaks saamist kahetoalises ja sõitsin kaheukselise autoga, pärast ostsin kolmetoalise ja neljaukselise, lapsetoetusest jagus ainult lasteaia kohatasuks ja ilgelt raske oli aga kordagi ei tulnud mõtet et riik peaks mulle rohkem pappi andma, et elukvaliteet säiliks. Endal mul on kaks venda ja kaks õde ja mahtusime lastena sugude kaupa kenasti kahte tuppa ära. Minu mõte on, et raha tuleb anda sinna kus teda vaja(jumala eest suurperedele tasuta lasteaed, teater, transport, huviringid jne) aga ma tõesti arvan, et VW sõitmine ja 5 toalise maja ehitamine ei ole küll selline asi mida riik peaks toetama. Ja ühelapselised pered tõukoeraga ei ole vale ja demagoogia.
Alles kuulutati, et sündivus oli meil viimase sajandi madalaim.
Ei saanud ühe aastaga need viljakad naised otsa, vaid probleem on ebakindluses tuleviku suhtes.
Samal põhjusel käis ka sündivus peale 2009 a masu (kuigi enne seda tõusis see päris kenasti) alla.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 61 külalist