Demograafia

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas AMvA »

Smith kirjutas: 23 Veebr, 2023 9:30
2korda2 kirjutas: 23 Veebr, 2023 9:09
Smith kirjutas: 22 Veebr, 2023 21:53 Oh kui kuidas mulle meeldib lahmiv iroonia:
sõiduk pole ei 5 aastat vana ega 7-kohaline.
Istu, kaks.
Oh kuidas mulle meeldib detailides urgitsemine - eks nii tekivadki need "kulud kasvavad üle pea, sest ma pean just SELLISE masina ostma":
Auto on tõesti JUBA 5,5 aastat vana. Teise istmeritta saab panna 3 isofixi ilma vanemaid esireas segamata. Just see oli tegelik ülesande püstitus.
Tõepoolest, ülesande sisust pole aru saadud, 2.
https://www.auto24.ee/soidukid/3576427

Sellisel juhul on ju ikkagi Passat pea kaks korda odavam.

Mõne kuu vanust last ei pane pikal autosõidul koos teiste turvatoolidega tagumisse ritta. Kui ikka
põhikooli matemaatika lonkab ja endal pole väikese vanuse vahega kolme last olnud, ei tasu nii julgelt tuututada
ja ennast lolliks teha. Jutt oli konkreetselt, et võrreldavate
näitajatega 7-kohaline auto on pea kaks korda kallim kui
5-kohaline.

Eluasemega on täpselt sama lugu - kahelapseline pere saab 4-toalises korteris tagada mõlemale lapsele oma toa. Kui
sünnib kolmas laps , siis vähemalt minu kodumaakonnas
5-toalisi kortereid olemas ei ole -> hakka maja ehitama.

Seejärel võtke lahti pankade laenukalkulaatorid ja vaadake mis juhtub, kui ülalpeetavate numbriks sisestada üks, kaks
või kolm. Ühe või kahe lapega ei ole erilist vahet, kolmanda
lapsega kukub võimalik laenusumma pea kaks korda.
Ehk siis kommertspankade silmis kukud automaatselt vaesusriski.

Sellest, et enamus kohtades on perepilet kaks täiskasvanut
ja kaks last, ma rääkima ei hakkagi.
No mida te jaurate?
Kõik (loe: kõik) Opel Zafirad on 7 kohalised ja hinnad algavad Auto24 andmetel 1400-st eurost. Ei pea kindlasti Volvo XC90 või Range Rover Discovery olema.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas AMvA »

Manurhin kirjutas: 23 Veebr, 2023 10:52
AMvA kirjutas: 23 Veebr, 2023 8:56
Manurhin kirjutas: 23 Veebr, 2023 4:41
Tuleb arvestada asjaoluga, et sellele 500-1000€ maksvale autole pead KOHE vähemalt 3x samapalju raha sisse laduma, et see ülevaatuselt ka läbi läheks. Ja pole kindel, et sellestki veel piisab.
No ega ikka ei pea.
Üldjuhul kutsutakse selles hinnaklassis autosid nimega "projekt", kui ei taha just otse välja öelda, et põllurallikas. Kui saad selle raha eest kätte tranduleti, mis otseselt liiklusohtlik ei ole, siis on sul kolossaalselt vedanud.
Sa väidad, et 1000 eurosele autole on vaja kohe VÄHEMALT 3x raha sisse laduda. Too mõni näide mis oleks vaja sisse taguda ja maksaks kokku 3000 eurot.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas AMvA »

Smith kirjutas: 23 Veebr, 2023 11:12
Lapse kasvamiseks on kõige tähtsam, et igal lapsel oleks oma ISOFIX kinnitus ja tuba ning peres kaks autot mis mõlemad on alla viie aasta vanad ja vähemalt Volkswagenid. Alates kolmandast lapsest oleks viisakas kui riik selle kinni maksaks, sest tegelt esimesel ja teisel lapse kasvatamiseks need asjad nii tähtsad pole.
Kaugeltki mitte. Üldiselt küll ma ei viitsi demagoogiale, või praegusel juhul juba täielikule valele vastata. Minu jutu mõte oli enda näitel selgitada, et kolmanda lapse sünd ei kasvata
perekonna väljaminekuid 1/3 võrra vaid kordades,
eeldusel, et elukvaliteet jääb samaks. Samas jah, on võimalik tegelikult eelarve isegi väiksemaks viia: volkswageni (mis sobib nii lastetutele kui kahelapselistele peredele!) vahetad dacia vastu, paned kolm last ühte tuppa elama ja tervisliku toidu asemel pakud makarone ning ketšupit. Kuna perepilet
on 2+2 , reisidel käies hotelli peretoad samuti, siis lihtsalt väljas ja reisimas ei käi jne. Tsiteeritud postituse
mõte oli ilmselt see, et suurpered peavadki sõitma kehvemate, ebaturvalisemate autodega ja üldse elus järelandmisi tegema. Kaasaegne läänelik eluviis ongi ainult ühte last ja eksklusiivset tõukoera kasvatavate moodsate perede.
pärusmaa.
Aga katsu siis anda vastus, miks nõuka ajal oli sõndivus suurem? Suuremat korterit osta ei saanud. Üldse oli hea, kui korter oli. 7 kohalist autot ei olnud üldse olemas, hea kui Zapakagi said ostetud.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Manurhin »

AMvA kirjutas: 24 Veebr, 2023 18:29 7 kohalist autot ei olnud üldse olemas, hea kui Zapakagi said ostetud.
Nõukaajal ei tehtud erilist numbrit sellest, mitu inimest autos oli. Mul ema rääkis, et kui tema kuuekümnendate lõpus Tartust koolist kodus käis ja Võrust edasi enam bussi ei läinud, võeti viie-kuuekesi takso ja mindi sellega. Samamoodi löödi vajadusel ka 5 last Zapaka tagaistmele ja oldi rahul. Mõistet "turvatool" tol ajal veel eesti keeles ei olnud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Walter2 »

AMvA kirjutas: 24 Veebr, 2023 18:29 Aga katsu siis anda vastus, miks nõuka ajal oli sõndivus suurem? Suuremat korterit osta ei saanud. Üldse oli hea, kui korter oli. 7 kohalist autot ei olnud üldse olemas, hea kui Zapakagi said ostetud.
Paljulapselised pered said taotleda vene ajal RAF-I ostuloa. Mul klassivennal oli peres 7 last ja neile eraldati see. Kas ka liikuri ostmiseni jõuti ei mäleta. Kuipalju kvalifitseerus RAF autoks oli sügavalt subjektiivne ja individuaalne. Kas sellega ka B-katiga sõita rohtis ei oska öelda (ilmselt vähemate istmetega ikka tohtis).
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Manurhin »

Walter2 kirjutas: 24 Veebr, 2023 19:02 Paljulapselised pered said taotleda vene ajal RAF-I ostuloa. Mul klassivennal oli peres 7 last ja neile eraldati see. Kas ka liikuri ostmiseni jõuti ei mäleta. Kuipalju kvalifitseerus RAF autoks oli sügavalt subjektiivne ja individuaalne. Kas sellega ka B-katiga sõita rohtis ei oska öelda (ilmselt vähemate istmetega ikka tohtis).
RAF-i jaoks oli ikka bussijuhi luba vaja (11+1 kohta). Tõsi, minu isa kunagises töökohas üks mees sõitis RAF-iga, millel oli tagumine istmerida välja võetud. Seda põhjusel, et B-kat. loaga sõita saaks.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Smith »

Aga katsu siis anda vastus, miks nõuka ajal oli sõndivus suurem? Suuremat korterit osta ei saanud. Üldse oli hea, kui korter oli. 7 kohalist autot ei olnud üldse olemas, hea kui Zapakagi said ostetud.
Sest üleüldine elustandard oligi kehvem? Polnud autosid,
viinerit, turvatoole jne. Nõuka aja koha pealt ma targutama
ei hakka, aga vanemad sugulased on rääkinud midagi “kindlustundest”. Kas mitte seda ei tahetagi praegu teha
enapalkade, peretoetuste jms?
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Smith »

No mida te jaurate?
Kõik (loe: kõik) Opel Zafirad on 7 kohalised ja hinnad algavad Auto24 andmetel 1400-st eurost. Ei pea kindlasti Volvo XC90 või Range Rover Discovery olema.
Et siis suurpered sõitku 1400.- euroste Zafiradega ? :D
Kadedus on ikka üks hirmus asi
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
mart2
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas mart2 »

Smith kirjutas: 24 Veebr, 2023 21:23 ...
Et siis suurpered sõitku 1400.- euroste Zafiradega ? :D
Kadedus on ikka üks hirmus asi
Ja mina siiani sain aru, et arutelu käis selle üle, kas sellist, 7-kohalist autot, suurpere üldse saab.
Akf-I postituses paistab, et alla Volvo või Range Rover polegi nagu auto nime väärt liikurit ... :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas AMvA »

Smith kirjutas: 24 Veebr, 2023 21:23
No mida te jaurate?
Kõik (loe: kõik) Opel Zafirad on 7 kohalised ja hinnad algavad Auto24 andmetel 1400-st eurost. Ei pea kindlasti Volvo XC90 või Range Rover Discovery olema.
Et siis suurpered sõitku 1400.- euroste Zafiradega ? :D
Kadedus on ikka üks hirmus asi
Sellest vastusest kumab küll läbi, et riik peaks kellegi naabrist parem auto kinni plekkima, mitte see et tegelikult on ka odavamaid alternatiive kui 24000-ne Hitleri kättemaks
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kriku »

Nagu auto24 foorumis oleks :dont_know: :dont_know:
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Smith »

Nagu auto24 foorumis oleks
Pigem nagu kuskil perekooli foorumis.
Osad suurperede peale kadedad olevad akf-if selgelt valetavad või ei oma funktsionaalset lugemisoskust.
Jäägu neile võit aga mulle õigus.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9135
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kilo Tango »

AMvA kirjutas: 24 Veebr, 2023 22:44 ...
Sellest vastusest kumab küll läbi, et riik peaks kellegi naabrist parem auto kinni plekkima, mitte see et tegelikult on ka odavamaid alternatiive kui 24000-ne Hitleri kättemaks
Ma ei tea, mis on sinu positsioon elus, kuid sa ilmselt ei saa probleemi tuumast aru. Kui sa oled mingil ühiskondlikul positsioonil (no ütleme keskastme juht korralikus ettevõttes), siis sa EI SÕIDA Dacia või 10 aastat vana VW Sharaniga. Ennem jäävad lapsed tegemata, kui sa paned oma karjäärile sellise miini alla. See võib tunduda lollakas kaalutlus, kuid kuidas inimesed tegelikult mõtlevad käibki tihti niipidi, et enne tuleb emotsioon ja siis leitakse sellele mingi "ratsionaalne" põhjendus.

Ja veelkord - teadusuuringud näitavad, et rahaline toetamine on laste arvu suurendamisel asjakohane meede, kuna see võtab peredelt ära ohu, et nende ühiskondlik positsioon võib laste pärast kannatada saada, mis võib tuua kaasa, et see kolmas laps jääb lihtsalt tegemata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kriku »

Kilo Tango kirjutas: 25 Veebr, 2023 18:35Ja veelkord - teadusuuringud näitavad, et rahaline toetamine on laste arvu suurendamisel asjakohane meede, kuna see võtab peredelt ära ohu, et nende ühiskondlik positsioon võib laste pärast kannatada saada, mis võib tuua kaasa, et see kolmas laps jääb lihtsalt tegemata.
Palun viidet.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 2074
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Kilo Tango kirjutas: 25 Veebr, 2023 18:35 Ma ei tea, mis on sinu positsioon elus, kuid sa ilmselt ei saa probleemi tuumast aru. Kui sa oled mingil ühiskondlikul positsioonil (no ütleme keskastme juht korralikus ettevõttes), siis sa EI SÕIDA Dacia või 10 aastat vana VW Sharaniga. Ennem jäävad lapsed tegemata, kui sa paned oma karjäärile sellise miini alla. See võib tunduda lollakas kaalutlus, kuid kuidas inimesed tegelikult mõtlevad käibki tihti niipidi, et enne tuleb emotsioon ja siis leitakse sellele mingi "ratsionaalne" põhjendus.
Ai see on äge teema. Umbes nii, et et tõsised tegijad alla maybachi (no sitemal juhul ehk ajab mõni rolls royce ka kuidagimoodi asja ära) ei saa lasna kahetoalises elada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist