Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

"Keskmine venelane" tänapäeval ongi täisvene nimedekomplektiga aga keskmisest laiemate põsesarnade ja näoga - no sajanditepikkuse mongolitatari ikke tagajärg :mrgreen:

Mis muidugi ei sega ühel sellisel "õigel venelasel" end paremaks pidamast nendest, kel pole vene nime / perenime / isanime :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Castellum »

Mudakoon kirjutas:Ja Sakalauskase puhul näiteks siis? Tema leedukas ja ülejäänud mitte?
Täpselt nii oligi.

Sakalauskast kottisid mingid mustad. Vist oli neid vägistajaid kaks, need lasi ta maha. Siis ta ilmselt pööras ära, sest lasi juba maha muidukiusajaid ja paar asja üldse mittepuutuvat sõjaväelast, kes lihtsalt sattusid talle ette. Siis põgenes. Saadi kätte.

Minu mäletamist mööda oli Serbski instituudis uurimisel ja tunnistati süüdimatuks, et elas nii hirmsaid asju läbi ja läks hulluks. Mulle rääkis üks tuttav Leningradi psühhiaater, kes oma kolleegidega kuidagi ühenduses oli (haiguslugu liikus ehk ringi, sest tal olid ikka üsna detailsed jutud?). Vähemalt tema oli küll Sakalauskase poolel ja nagu sain aru, tema kolleegid ka.

Tuleb arvestada ka seda, et see oli üks esimesi glasnosti avalikke lugusid. Üle kogu NL oli ikkagi võimas kajastus, mis sõjaväelastele kindlasti oli ootamatu. Muidu ehk oleks summutatud ära.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas smr »

Russian Army conscript Ramil Shamsutdinov may have killed his fellow servicemen because of the constant abuse he endured, according to a report in Gazeta.ru.

https://russiandefpolicy.blog/2019/10/2 ... t-take-it/
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Kriku »

Dedovštšina klassika, sama, mis Sakalauskasega: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87921597
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas sadist »

Seda võis arvata.
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Tux »

https://www.youtube.com/watch?v=Yo50rX0j8rQ
Praeguseks on siis veidi rohkem selgunud. Ametliku teate järgi oli poisil isiklike probleemide tõttu närvid ülesse öelnud, mis on muidugi jama. Selgub, et algul oli tulevahetus, kus osad said haavata ja need jäid ka elama. Pärast rivistas poiss allesjäänud 7 meest ülesse, lasi neil põrandale pikali heita ja tulistas igale ühele konkreetselt pähe, et surm ikka kindel oleks!
Maha lastute seas oli üks kapten, üks vanemleitnant, üks jefreitor ja neli reameest.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Kriku »

Akf Xenderi sisuka postituse liigutasin mälestuste teemasse: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 15#p596815
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas ASuur »

Castellum kirjutas:
Mudakoon kirjutas:Ja Sakalauskase puhul näiteks siis? Tema leedukas ja ülejäänud mitte?
Täpselt nii oligi.

Sakalauskast kottisid mingid mustad. Vist oli neid vägistajaid kaks, need lasi ta maha. Siis ta ilmselt pööras ära, sest lasi juba maha muidukiusajaid ja paar asja üldse mittepuutuvat sõjaväelast, kes lihtsalt sattusid talle ette. Siis põgenes. Saadi kätte.

Minu mäletamist mööda oli Serbski instituudis uurimisel ja tunnistati süüdimatuks, et elas nii hirmsaid asju läbi ja läks hulluks. Mulle rääkis üks tuttav Leningradi psühhiaater, kes oma kolleegidega kuidagi ühenduses oli (haiguslugu liikus ehk ringi, sest tal olid ikka üsna detailsed jutud?). Vähemalt tema oli küll Sakalauskase poolel ja nagu sain aru, tema kolleegid ka.

Tuleb arvestada ka seda, et see oli üks esimesi glasnosti avalikke lugusid. Üle kogu NL oli ikkagi võimas kajastus, mis sõjaväelastele kindlasti oli ootamatu. Muidu ehk oleks summutatud ära.
Sakalauskase õigustamine mulle väga ei meeldi. Meil polnud asjad tookord sugugi nii halvad ja ta oli ise parajalt ebastabiilne tegelane. Teiste mahanottimine oli talle kahe makaroviga lihtne kuna ta oli tegelenud laskespordiga enne sõjaväge. Rong oli tookord tagasiteel Siberi tsoonidest ja relvi neil käes polnud. Kõigepealt lõi ta prapori kirvega mättasse, võttis sellelt relvakapi võtmed ning võttis sealt relvad ning moona. Üsna läbimõeldud ja plaanitud tegevus oli. Ja hulluks kuulutati ta osaliselt ka tänu sellele, et ta onu oli Leedu KGB-s kõrgel kohal. Ja minu teada polnud rongis tookord musti ka, nii et see vägistamise jutt oli tal suure tõenäosusega enese kaitseks välja mõeldud. Ühtegi tunnistajat ju ta ellu ei jätnud.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas sadist »

Venemal kogutakse noormehe toetuseks allkirju:

https://www.ohtuleht.ee/981903/reamees- ... sina-ohver
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

ASuur kirjutas:Sakalauskase õigustamine mulle väga ei meeldi. Meil polnud asjad tookord sugugi nii halvad ja ta oli ise parajalt ebastabiilne tegelane. Teiste mahanottimine oli talle kahe makaroviga lihtne kuna ta oli tegelenud laskespordiga enne sõjaväge. Rong oli tookord tagasiteel Siberi tsoonidest ja relvi neil käes polnud. Kõigepealt lõi ta prapori kirvega mättasse, võttis sellelt relvakapi võtmed ning võttis sealt relvad ning moona. Üsna läbimõeldud ja plaanitud tegevus oli. Ja hulluks kuulutati ta osaliselt ka tänu sellele, et ta onu oli Leedu KGB-s kõrgel kohal. Ja minu teada polnud rongis tookord musti ka, nii et see vägistamise jutt oli tal suure tõenäosusega enese kaitseks välja mõeldud. Ühtegi tunnistajat ju ta ellu ei jätnud.
Krd huvitav postitus sul, hea kaasfoorumlane..
Et kas sa ei evalueeriks(-täpsustaks) tsipa oma faktoloogiat..
Et kus nimelt MEIL polnud need misnimelt ASJAD "sugugi nii halvad"..
Sinu ülejäänud texti kohta küsin peale neid esmaseid vastuseid..

Ise olin tollal noor leitnant Leningradi sõjav.ringkonnas..
Mäletan pimedat talveõhtut, kui sõjaväebuss vedas pataljonidesse laiali kõrgema üksuse suusavõistlusel osalenuid (mina ja minu pataljoni sportorg sh)..
Siis oli järsku kesk pimedat maanteed stopp ning bussi sisenesid automaaturid - SAKALAUSKASt otsiti..
Lihtsalt niisama..


Lisatud hiljem:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0 ... 1%81%D0%B0
..et venek-s wiki-s on üllatavalt põhjalik kirjeldus sest SAKALAUSKASe keissist - ning kõik see on täielikus vastuolus sinu jutu ja väidetega, kaasfoorumlane.......
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 05 Nov, 2019 21:29, muudetud 2 korda kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas sammal.habe »

kui nüüd õieti mäletan, toona tunnistasid Sakalauskase kasuks ka zekid keda ta valvas, kinnitasid süstemaatilist dedovshsthinat.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ütleks niimoodi,et aastal 1985,kui mind kroonu võeti,siis oli dedovtšina ikka probleem küll.
Jah õppeväeosas,mis asus Krasnaja Gorkas,see eriti silma ei torganud.Ainukesed "vanamesed" olid seerod,kes isegi proovisid hoida ranget ustaavi liini.Ajateenijad,kes ei olnud veel laiali saadetud ning selletõttu veel hoidsid gruppidesse,mis eelkõige seostus asukohaga(liiduvabatiik) ei tükkinud ka eriti teineteist kamandama,sest suur võimalus oli saada vastu näppe teise grupi poolt.
Mind hiljem ajas naerma see,kui meenutasin oma hoovist venelast nimega Aljosha(enam ei mäletagi tema perekonnanime),lapsepõlves suurt ei käinudki temaga läbi.Loomulikult õppis ta Pärnus Tammsaare tänava venekeelses keskkoolis,kuna oli pärit vene-juudi perest.
Aga meie,see tähendab eestlaste punti,hoidis iga hinnaga,et oma päritolu tõttu mitte sattuda kiusu alla,isegi proovis eesti keelt purssida(niipalju,kui oli hoovis õppinud).Hiljem ta isa asutas koperatiivi,kuna tegemist oli juveliiriga ning Eesti Vabariigi taastumisel ka ühe esimese eraettevõtte Pärnus,kus poiss ka tegutses.Kui hiljem kohtusime,siis oli silmnähtavalt rõõmus,et teda grupist välja ei heidetud ning vähemalt õppeväeosas ei hakatud kiusama.See selleks.
Aga edasi oli juba teine lugu.Hiljem saadeti mind Moskvasse ning kohe tuli reaalsus silmade ette.
Mingi nädalake peale saabumist kukkus üks tsetseen pidevalt ülbama(tundus,et kellegi soovil ja käsul),mille tulemusena tekkis väike nägelus.Seda nägi nii mitšman,kui ka väeosa korrapidajast ohvitser(major) aga keegi nagu küsima ei hakanud midagi,mis ning miks.
Õhtul aga ootas juba grupp "seltsimehi",et läbi viia kasvatustööd.Noh,mõtlesin,et vehin niikaua vastu,kui suudan.Mingi aeg suutsin püsti seista aga lõppude lõpuks ikkagi keegi sai seljataha ning lõi jalad alt.Muidugi sain ka sinaka silma alla aga millegi pärast jäeti rahule,kui olin juba maas pikali.
Hommikul rivis muidugi komandõr(alampolkovnik) küsis,miks latern on silma all aga ütlesin,et kukkusin trepil.Kaklusest oli vähemalt niipalju abi,et otsest dedovšinat ei tundnud oma nahal.Seero oli vaid ülinoriv,kuni sain "aastaseks" aga muud hullu ei olnud.
Küll aga nägin,kuidas omaealine ajateenija Siberist ei suutnud enda eest seista ning kannatas selle dedovšina alla päris teenistuse lõpuni.Vanakeste riiete ning sokipesu ja peldiku puhastamine hambaharjaga(isikliku) olid vaid lilled tema vastu tehtavatest "rõõmudest".Ülejäänuid ma ei hakka kirjeldamagi.Kui mulle pael peale pandi,siis tuli koos leedulase Untulisega Sergei kaitseks tihti välja astuda,kurb oli aga see,et mina ja leedukas olid kahe aasta mehed.Aga Sergei oli kolme aasta tärminiga.Olin mereväes ning meil olid kahe aasta ning kolme aasta mehed segamini ning,kes tema seljatagust hiljem toetas ei oskagi pakkuda.Võimalik,et mees jäi haluiks(nii nimetati neid,kes jäidki kiusu alla) kogu teenistuse lõpuni.
Kõrval oli meil aga teine üksus,kus enamus olid kaukaaslased ning Kesk-Aasiast pärit ajateenijad.Seal lausa tappis üks ennast tualetis ära,noor äsja utšebkast tulnud mees.Pärit oli ta kusagilt Volgogradi lähedalt,lõikas teine endal öösel tualetis veenid läbi,kui oli valvekorras.
Meil aga pani Moskva lähedalt pärit just väeossa saabunud poiss ka kodulinna plehku,seal läks ta otsejoones sõjaväe komissariaati,et paluda enda üleviimist.Asi summutati maha,komandõr sai muidugi kõvasti vastu pead ning politruk tegeles natuke rohkem sellega,miks kiusati(oli ikkagi juba Gorba aeg ning asjadele vaadati teisiti) aga ega seepärast midagi nende vanakestega ei juhtunud küll,ma mäletan.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas nimetu »

Tulistaja isa väidab, et ülemused olevat ähvardanud poisi ära vägistada.
https://maailm.postimees.ee/6820150/kah ... agistamist
Dedovštšina toimumist selles üksuses tunnistavad ka varasemad ajateenijad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Kriku »

Kaks seerut peksid surnuks joodikust reamehe, kes kodus jõi ning ei suvatsenud õigeks ajaks ilmuda: https://maailm.postimees.ee/6857199/ven ... 1572247648
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas ruger »

Soomukiga läbi lennuvälja piirdeaia
https://twitter.com/MoscowTimes/status/ ... 8060850178
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist