Poliitkorrektsusest

Reeglid, arvamused, ettepanekud
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas toomas tyrk »

Nii!

Kätte on jõudnud ka see aeg, kus militaar.net foorum hakkab tegelema poliitkorrektsusega :twisted:

Esimene keelatud sõna on "venelane" kõigis tema käändvormides. Selle poliitkorrektsuse aluseks on ÕSi seletus sõna tähendusele (venelane halvustavalt) ning foorumi vene rahvusest liikme protest sõna kasutamises liikme allkirjas.

Kuna allkirjas eraldi sõna keelata pole võimalik, ja sõna (kuri)tarvitatakse ka mujal kui allkirjades, siis on ta hetkel kõigis oma vormides ning kõigis postides asendatud küsimärkidega.

Näis mis on järgmine keelatud sõna. Võimalik, et mitmesugused "vägisõnad" mida mitmed foorumi liikmed tarvitama kipuvad ning millede kohta samuti proteste on tulnud...
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Toomas!

Arvan, et see on liiga karm minu arust see t-sõna keelata; selline keeld mängiks ainult haakristidega kaunistatud seltsimeeste kasuks.

Ei tea, kes foorumlastest protestis t-sõna vastu, pöördun siis tema poole -- mind see samuti häirib, aga keeld ei ole väljapääs. Laulust sõnu ei visata. Niigi leidub võimalusi asendada t-sõna teiste solvangutega, see ju ainult provotseerib selliste asenduste otsingule. Parem käituda ja end siin väljendada nii, et foorumikaaslastel oleks piinlik põhjuseta need sõnu kasutada. Ühesõnaga, ole hea, loobu protestist -- sellega teenime enadale plusspunkte :)
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Millal Toomase ÕS välja on antud? Minu teada on see va t i b l a neutraalne väljend. Aga eks iga sõna annab solvavalt või ebasündsalt kasutada.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Soobel kirjutas:Millal Toomase ÕS välja on antud? Minu teada on see va t i b l a neutraalne väljend. Aga eks iga sõna annab solvavalt või ebasündsalt kasutada.
1999. a. see viimane väljaanne. Eesti Keele Sihtasutus on väljaandja.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Sasha kirjutas:Toomas!

Arvan, et see on liiga karm minu arust see t-sõna keelata; selline keeld mängiks ainult haakristidega kaunistatud seltsimeeste kasuks.

Ei tea, kes foorumlastest protestis t-sõna vastu, pöördun siis tema poole -- mind see samuti häirib, aga keeld ei ole väljapääs. Laulust sõnu ei visata. Niigi leidub võimalusi asendada t-sõna teiste solvangutega, see ju ainult provotseerib selliste asenduste otsingule. Parem käituda ja end siin väljendada nii, et foorumikaaslastel oleks piinlik põhjuseta need sõnu kasutada. Ühesõnaga, ole hea, loobu protestist -- sellega teenime enadale plusspunkte :)
Keeld ei ole kindlasti väljapääs. Poliitkorrektsus on lõppude lõpuks mingi kompromiss või isegi pealesunnitud lahendus.

1. t1bla on venelase rahvuse mainimise solvav vorm

2. foorumil on mitmeid vene liikmeid

3. sõna "t1bla" on foorumil liigagi tihedas kasutuses ilma ühegi selgituseta miks või kelle suhtes seda kasutatakse

Mingit individuaalset kasvatust ma tõesti ei viitsi ette võtta kõigi nende selle sõna väärkasutajatega. Praeguseks on see keelatud sõna ning edaspidi leiavad ka igasugused kirjatrikid (mis ka selles postituses kasutatud) selle sõna põhjendamatuks postitamiseks oma karistuse...
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

On äärmiselt kurb, kui me siin foorumis jõuame "poliitkorrektsuse" ajajärku isegi varem kui selleks sunnivad meid meie uued isandad EL-st.
Saan aru küll, et see foorum on eraomand ja peremehe õigus maksab, aga ebameeldiv on siiski, et seda taolisel moel peab meelde tuletama.
Soov, teha avalikust foorumist steriilset ja eluvõõrast katseklaasieksperimenti, ei vii kaugele.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Raudristiga täiesti nõus!

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

yhinen 100% raudristiga. yhtlasi tundub mulle et söna juut ja ameerika on nyyd ka keelatud vöi siis vöib neist rääkida ainult ylimalt head. se pole ju enam normaalne ja meenutab kangesti nsvl-i päevi.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Kahe käe ja jalaga toetan Raudristi. Kuhu me niimoodi jõuame, kui järjest igausuguseid asju keelama hakkame? Que vadis, Militaar.net :?: Mind sõimatakse pidevalt kommariks jne, jne. Keelame järsku sõna "kommar" ka ära :?:
Las foorum olla nagu ta on, praeguseni sujus kõik ülesmäge. Kardan, et liigne poliitkorrektsus peletab teenekad militaar.netlased minema.

Ja veel. Hoolimata suurest respektist musjöö Tyrki vastu, nõuan ma siiski, et poliitilistel teemadel lubataks kõnelda. Que vadis, Militaar.net, kui isegi sellistel olulistel teemadel ei lubata kõnelda?
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

Veltu kirjutas:Kahe käe ja jalaga toetan Raudristi. Kuhu me niimoodi jõuame, kui järjest igausuguseid asju keelama hakkame? Que vadis, Militaar.net :?: Mind sõimatakse pidevalt kommariks jne, jne. Keelame järsku sõna "kommar" ka ära :?:
Las foorum olla nagu ta on, praeguseni sujus kõik ülesmäge. Kardan, et liigne poliitkorrektsus peletab teenekad militaar.netlased minema.

Ja veel. Hoolimata suurest respektist musjöö Tyrki vastu, nõuan ma siiski, et poliitilistel teemadel lubataks kõnelda. Que vadis, Militaar.net, kui isegi sellistel olulistel teemadel ei lubata kõnelda?
Ma arvan, et administraator on kõrgel, näeb kaugemale ja suhtleb vägevamatega kui arvame. Kui kellegil väga sügeleb, siis ehk võib kasutada sõna "vankad" või "ivanid". Esimene neist tundub mulle selline raskekaalulisem et mitte öelda põlastavam, teine on lihtsalt pärit ilmasõja aegsest sõdurizargoonist. Antud raamatus pole neid venelase halvustava nimetusena ära tähendatud vist.
Viimati muutis lembetu, 01 Mär, 2006 20:53, muudetud 1 kord kokku.
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ja veel. Hoolimata suurest respektist musjöö Tyrki vastu, nõuan ma siiski, et poliitilistel teemadel lubataks kõnelda. Que vadis, Militaar.net, kui isegi sellistel olulistel teemadel ei lubata kõnelda?
Mnjah, mina arvasin ka, et võiks, aga nüüd lugedes Eesti Wabariigi teemat, mis on poliitiline mõistan Tyrki.
Selline asi saaks siin toimida ehk vaid prügikastina, hoiatusega sisenemine omal vastutusel.


On äärmiselt kurb, kui me siin foorumis jõuame "poliitkorrektsuse" ajajärku isegi varem kui selleks sunnivad meid meie uued isandad EL-st.
Saan aru küll, et see foorum on eraomand ja peremehe õigus maksab, aga ebameeldiv on siiski, et seda taolisel moel peab meelde tuletama.
Soov, teha avalikust foorumist steriilset ja eluvõõrast katseklaasieksperimenti, ei vii kaugele.
Selle üle tasuks tõesti adminnil mõelda.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Arusaadav. P***se on see riik minemas ja paljude asjade kohta ei saa enam avalikult õige nimega öelda.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kõigile krokodillipisarate valajatele - minu arust ei saa olla õigus teisi inimesi solvata ühegi inimese põhivabaduseks või -õiguseks. Ja pole seda ka mitte kusagil.

Ja kui mõnedel inimestel ei jätku sisemist kultuuri hoiduda asja eest teist taga oma kaasfoorumlasi solvamast, siis õpetatakse neile jõu positsioonilt sellistest asjadest hoiduma.

Samuti ei näe ma mingit põhjust miks peaksid halama need inimesed, kel see kultuur olemas on. Neid see keeld ei tohiks ju üldse häirida, kuna nad lihtsalt ei tarvita halvustavaid väljendeid.

Või oskab keegi mulle selgitada, miks peab sõja-ajaloo teemalisel foorumil kindlasti olema võimalus seda t-tähega sõna kasutada? Milliste ajaloosündmuste kirjeldamisel või arutamisel see on möödapääsmatu?

Ehk vaid mõne ajaloolise dokumendi tsiteerimisel või arutamisel, kus seda võib vabalt asendada...
Blitz
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 07 Jaan, 2005 9:42
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Blitz »

Meenus millegipärast JMKE : Ei no mis sa kostad demokraatia on nii suur, et seda imetledes lahti jääbki suu...

Suurt rohkemat ei olegi öelda. Sõnavabaduse viljastavates tingimustes tuleb end väljendada ridade vahel või läbi sümbolite (nüüd siis teame mida viis küsimärki siin foorumis tähistavad ).
Blitz
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 07 Jaan, 2005 9:42
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Blitz »

Nüüd meenus veel ka see, et Ameerikamaal ei tohi enam kirjastada raamatut "10 väikest neegrit" algse pealkirjaga, vaid "neegrid" tuleb asendada sõnaga "indiaanlased". Nii et "10 väikest indiaanlast". Mis muidugi näitab indiaanlaste positsiooni USA ühiskonnas. Tahaks loota, et herr Türk ei satu kunagi elu jooksul kirjastama Ivan Orava memuaare, sest vastasel juhul oleks raamatus üks küsimärk teises kinni :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline