Poliitkorrektsusest

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Minule torkas silma, et seda t-tähega sõna kasutas väga tihti ise üks v-rahvusest inimene.
Neegrifilmid tulid meelde, kuidas neegrid igal võimalusel valgeid rassistideks sõimata üritavad :lol:
Kuid, mis me edasi teeme, kui t-tähega sõna ära keelatud on. Axise eeskujul võiks näiteks keelata ka kõik kes julgevad kahelda holocaustis jne...
Tore ajaloo foorum tuleks asjast välja nii küll :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mis kuradi püha lehm nüüd viimastel aastatel solvamisest tehtud on? kruat, inimesed on teineteist solvanud tuhandeid aastaid ja pole kuulnud, et keegi seeläbi ära surnud oleks. see on asi, mis käib eluga kaasas ja selle keelamine on kui just mitte mõttetu, siis lausidiootne igatahes. niimoodi jätkates jõuame välja sinnamaale, kus keelatakse erinevad isiksused kah ära. eino tõsiselt.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

toomas tyrk kirjutas:Või oskab keegi mulle selgitada, miks peab sõja-ajaloo teemalisel foorumil kindlasti olema võimalus seda t-tähega sõna kasutada?


Asi on väga lihtne- igal inimesel peab olema võimalus kasutada iga sõna. Kuidas ja kas ta seda kasutab, selle järgi kujuneb temast pilt ja kujunevad tema suhted teistega.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

toomas tyrk kirjutas:Kõigile krokodillipisarate valajatele - minu arust ei saa olla õigus teisi inimesi solvata ühegi inimese põhivabaduseks või -õiguseks.



Kindlasti on aga seda sõnavabadus.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
alax
Liige
Postitusi: 1492
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

Sõnavabadus ei ole sõimamisvabadus!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

alax kirjutas:Sõnavabadus ei ole sõimamisvabadus!


Sõnavabadus on sõnavabadus.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Blitz kirjutas:Nüüd meenus veel ka see, et Ameerikamaal ei tohi enam kirjastada raamatut "10 väikest neegrit" algse pealkirjaga, vaid "neegrid" tuleb asendada sõnaga "indiaanlased".
Sõna "neeger" oleks siis poliitiliselt korrektselt väljendatuna: "afroameeriklane"

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

alax kirjutas:Sõnavabadus ei ole sõimamisvabadus!
sõimamine on üldiselt sõimaja ja sõimatava omavaheline asi ja kui sõimatavale miski vastu sittumist käib, siis on siinkohal kohus abiks. täiskasvanud mehed-naised peaks nagu küll minu arust suutma need asjad omavahel ära lahendada või oskama sõimajale üle õla põlglikult vaadata, laskmata end sõnamulinast suuremat häirida.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

"Kuradi venelane" näeb igatahes koledam välja, kui sõna päriskujul. Aga tegelikult paneb see mure lihtsalt heatahtlikult muhelema ja viib mõtted sellele, kui madal (või hüsteeriliselt kõrge) peab ikkagi olema enesehinnang, et pähe tuleks mingi sõna kasutamise keelamist nõuda.
---------------------------------------------------------------
Tšuhnaa-kuraat, Läti immigrantide järeltulija.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

propatria kirjutas:
Blitz kirjutas:Nüüd meenus veel ka see, et Ameerikamaal ei tohi enam kirjastada raamatut "10 väikest neegrit" algse pealkirjaga, vaid "neegrid" tuleb asendada sõnaga "indiaanlased".
Sõna "neeger" oleks siis poliitiliselt korrektselt väljendatuna: "afroameeriklane"

ProPatria
ja ameeriks viibides ei tohi naise kohta öelda "woman" sest "man" on ikkagi mees (nagu pole saesman'i ega policemani vaid on sales-person ja police officer) ja see VÕiB naisele solvav olla (olgugi, et ehk ühele kümnetest tuhadetest aga see ei loe sest ka sajad miljonid peavad mõne üksiku ulikese pärast oma sissejuurdunud, mingi konkreetse tagamõtteta keeekasutusest loobuma ja poliitiliselt korrektseteks hakkama). ja nii tulebki ameerikamaal nüüd naise kohta woman'i asemel öelda "vaginal-american". mujal maaimas sobiks ka "vaginal-person".

PS! kas eestis elavad siis nüüdsest neegrid, afroameeriklased või ehk afroeestlased? kas siis, kui ma lähen aafrikasse/aasiasse, olen ma kahvanägu, valge või euroaafriklane ehk euroasiaat?

appi, minge p...tsi! peatage maakera, ma tahan maha minna!
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Sõnavabadust, nagu kõike muudki, peab alati olema vaid nii palju, et see ei tekita kahju.

Antud küsimuse puhul on kahju täiesti olemas (näiteks mõni inimene, kes seda ära teeninud pole, solvub).

Üks inimene arvab:
Aga tegelikult paneb see mure lihtsalt heatahtlikult muhelema ja viib mõtted sellele, kui madal (või hüsteeriliselt kõrge) peab ikkagi olema enesehinnang, et pähe tuleks mingi sõna kasutamise keelamist nõuda.
Seos madala või kõrge enesehinnangu ning kõnealuse või taoliste sõnade (pole vahet, mis rahvuse või rassi kohta) keelamise vahel on olematu.
Küll võib seos olla (ehkki tingimata ei pruugi) enesehinnangu ja taoliste sõnade kasutamise vahel. Kindlasti on seos olemas taoliste sõnade keelamise ning madala ja kõrge kultuuritaseme ehk tsiviliseerituse vahel.

Praegu on administraator astunud sammu eemale delfistiilis diskussioonidest, mida iseloomustavad näiteks sellised, kahtlemata suurest maailmavalust tagant tõugatud hüüatused:
appi, minge p...tsi! peatage maakera, ma tahan maha minna!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Reigo kirjutas: Sõnavabadust, nagu kõike muudki, peab alati olema vaid nii palju, et see ei tekita kahju.
Tubli, Reigo!

Oled tabanud asja olemuse!

Nõukogude ajal olid ka meil kõik vabadused, kaasaarvatud sõnavabadus.

Lahtiseletatult: ainult riigikorda jne KIITEV ja POOLDAV osa, niipea kui aga midagi kritiseerida juleti või hakati teisiti mõtlema, siis oli see juba kahjutoov ja oli seega keelatud!

Seega - ei midagi uut päikese all!

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Ära mind tublita midagi: mina su mõttekaaslane pole, sest su jutust jääb mulje, et oled üks vana kommar. Miks muidu leiad, et nõukogude korra kritiseerimine olnuks kahju?
:P :D
Aga muidu sõnast "kontekst" ja selle tähendusest oled midagi kuulnud? Nagunii oled, aga eelistad keerutada.
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas valdo »

Satakas kirjutas:mis kuradi püha lehm nüüd viimastel aastatel solvamisest tehtud on? kruat, inimesed on teineteist solvanud tuhandeid aastaid ja pole kuulnud, et keegi seeläbi ära surnud oleks.
Minu arvates eristab inimest loomariigist mõistus ning võime teha faktidest ja argumentidest järeldusi ka ilma liigsetesse emotsioonidesse laskumata. Seetõttu eelistan vähemalt mina jääda soliidsuse piiridesse ning soovitan soojalt sama ka kõikidele kaasfoorumlastele. Mõistlik on austada ka neid, kelle seisukohti/tõekspidamisi ei jagata. Paljud tõed ongi mitmeti vaadeldavad, eriti inimühiskonnas (erinevalt tehnikast/loodusteadusest).

Muidugi - osad inimesed sõnadest aru ei saa, aga nende tarvis ei ole mõtet siin foorumis oma sõnu raisata... Ja see on nende isiklik sügav probleem, millega ei tohiks mõistusega inimestel (korralikel kaasfoorumlastel) mingit olulist seost olla...
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

reigol on vist kerge lühis. mulle ei jäänud PP sõnavõtust küll midagi sellist silma, kus kommarlust või kontekstivälisust paistnud oleks. ütles minu arust väga selget ära, mida tähendab "sõnavabadust saab lubada vaid nii kaugele, kus sellest kahju ei teki"
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist