Poliitkorrektsusest

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Lemet »

Mingi rahvusliku tunnuse selle režiimiga seostamine - pikemat perspektiivi arvestades ma hoiduks sellest. Režiimi toetajad on ikka konkreetselt selle režiimi toetajad.


IMHO pole seesinane "Tõ, bljädil" põhinev määratlus enam ammu mitte rahvuspõhine, vaid sotsiaalne kategooria.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas:IMHO pole seesinane "Tõ, bljädil" põhinev määratlus enam ammu mitte rahvuspõhine, vaid sotsiaalne kategooria.
Minu arust ka, kuigi moodustab siiski alamhulga venelastest või slaavlastest (ühegi hispaanlase, prantslase või inglase kohta ju nii ei ütleks).
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Lemet »

ühegi hispaanlase, prantslase või inglase kohta ju nii ei ütleks).


Ja veel kuidas ütleks...tõ, bljät mentaliteet on seal täitsa olemas.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Kriku »

Mentaliteet on loomulikult olemas, aga minu arust on nende kohta siiski omad terminid.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas maksipoiss »

Kriku kirjutas:Mentaliteet on loomulikult olemas, aga minu arust on nende kohta siiski omad terminid.

Inimjätised
diesel
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas diesel »

venemaal on rahvusi kindlasti kolmekohaline arv ja tibIasid on tõenäoliselt neist kõigi hulgas.
miks peaks nüüd mõnest rahvusest tibIat teistest eristama?
üks ajupestud kõnts kõik, pole vahet miskit.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9067
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kilo Tango »

Ettepanek võtta maha sõna "t_i_b_l_a" automaatasendamine sõnaga "venelane". Kui juba orkideks võib neid vabalt nimetada, siis "t_i_b_l_a" kasutamise keelamine on aegunud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Toetan.
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 776
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas krijgsvolk »

Kilo Tango kirjutas: 25 Mai, 2023 10:04 Ettepanek võtta maha sõna "t_i_b_l_a" automaatasendamine sõnaga "venelane". Kui juba orkideks võib neid vabalt nimetada, siis "t_i_b_l_a" kasutamise keelamine on aegunud.
Hää mõte, tasub realiseerida! Minu arvates on igasuguse poliitkorrektsuse koht prügikastis! Lugu selles, et ega inimene ju siis teistmoodi arvates ja mõeldes oma mõtteid seisukohti ja arvamust ei muuda. See kõik jääb tema sisse ja tekitab tigedust. Eriti, kui on tegemist iseseisva kriitilise mõtlemisvõimega isiksusega. Loomulikult ei tohi kedagi asjata solvata, aga igat sorti üli- vasakpoolitsevate ärklejate- torklejate- blömmijate- mömmijate mõttetuid- sisutuid nõudmisi ei pea kindlasti arvestama. Arvan, et printsiibis pole meie foorumil siiani miskit viga, üks normaalsemaid, eriti kui võrrelda ümberringi toimuvaga. Eks väikest korrigeerimist tuleb vahest ikka ette. :D
diesel
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas diesel »

tibIa
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Manurhin »

Sedasi ei saa foorumis isegi legendaarset Eesti metsavendade laulu tsiteerida :evil:

Mets mühiseb nii võimsalt kutsuvalt,
võid varju sa siit leida puude alt,

:,: kui kommunistid pimedamal ööl
sind kodunt’ tahtvad viia sunnitööl’. :,:

Mets mühiseb veel vabaduse viit,
on metsa jõuks me metsameeste liit.

:,: Ei iialgi küll venelane särgi ees
ei värise me eesti metsamees. :,:

Mets mühiseb ja laulab kuuliprits,
ja venelane põgeneb kui kaljukits.

:,: Ja kõrvus tal on lõikav surmatuul,
ta tabab pea ju metsamehe kuul. :,:
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kunksmoor
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Juul, 2022 12:32
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Kunksmoor »

Kuni 10-nda eluaastani kasvasin vanaisa ja vanaema kõrval. Vanaisa kõige vägevam väljend oli "Oh sa sinine!"
Pärast 10-ndat - Siberis. Vene keele sain selgeks raamatuid lugedes. Kohalikud - tsaari-ajal Siberisse küüditatud ukrainlased - rääkisid mingit "surzhik'u" varianti.
Elukohaks meil emaga oli külast ca 15 km kaugusel stepis asuv kolhoosi karjafaarm, kus lüpsitüdrukute abiga sai maasse kaevatud auk, mis oli meil emaga koduks. Koolis ma ei käinud. Olin ratsakarjus ja asenduslüpsja. Palk - kriipsud ema nime taga, millede sügiseks kogunenud koguse järgi jagati mõned kotid nisu.
Talvisel ajal viideti karjafarmis õhtust aega mitmeti. Ükskord otsustati korraldada "mat'ide" võistlus: kes kauem suudab sõnu kordamata ropendada. Kuulasin ... Lõpuks pakkusin ka ennast. Olin siis ca 12-aastane. Imestati, sest ei teatud, et ma üldse kohalikku keelt räägin. Lubati ... Ja kui lõpetasin, siis imestati veel rohkem ... Võitsin.
Nüüd, peaaegu igivanana, võin öelda, et olen siiski elus hakkama saanud nö vanaisa "Oh sa sinisega!". Ja mulle ei meeldi, üldse ei meeldi ükskõik, mis keeles, ropendamine.
Mõni aeg tagasi oli Viru tänaval riidepood "Manda". Astusin sisse ja seletasin, et suur osa nö venekeelseid siberlasi peab seda sõna üsna ropuks. Ka siin imestati. Aga muudeti siiski ära.
Praegu aga on äärmiselt masendav roppusi kuulda Riigikogu istungitel.
Olen veendunud, et kõike saab öelda selliselt, et õeldu mitte kellegi kõrvu ei riiva. Näiteks, kremliidid, vaxikud ...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Kriku »

Teemast väljudes - kas te mälestusi olete kirjutanud?
Kunksmoor
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Juul, 2022 12:32
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas Kunksmoor »

Palun vaadata raamatupoodides mu raamatut "Seitsme elu killud" 2022
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Poliitkorrektsusest

Postitus Postitas PaganHorde »

Kunksmoor kirjutas: 29 Mai, 2023 11:33 Palun vaadata raamatupoodides mu raamatut "Seitsme elu killud" 2022
https://rahvaraamat.ee/p/seitsme-elu-ki ... 9916689028 Seal mingi soodukas. Tellisin ära :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist