Varustus ja varustatus

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Mnjaa ... vabatahtlik organisatsioon oma heade ja veadega ...
Miks sa ei küsi malevast? Päriselt ka.
Ma olen üsna mitu korda öelnud pealikele, et küsige järgi millal tuleb üks või teine relv ja rääkige sellest oma võitlejatele. Kindlasti on see info saadaval.
Ma tean, et R20 viibis COVIDi pärast. 2022 peaks siiski kogu lepingu maht siin olema. Kuid ikka on veel puudu, sest vahepeal me suurendasime KList tuleva maakaitse suurust.
Spike tuleb sel aastal. Installazasid ka.
Päris kindlasti ei ole Javeline igasse "kompaniisse" planeeritud ja ei tule ka.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas HeiniR »

See R20 pidev küsimine kuulub kahjuks juba huumorinurka.
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Leino »

LupusII kirjutas:Javelinid on ehk Tallinnas . Harjumaalt kaugemal on see ikka veel ilus unistus. Kas minul kui maakaitse väelasel kes tegutseb väike üksuste taktika järgi on tsentraliseeritud üksustest abi? Või saan loota vaid oma kiiretele jalgadele või loota ,et ukrainlased rapivad naabrite kopteri võimekuse olematuks?


2018 maakaitsepäeva paraadil oli Javelinidega väljas Alutaguse malev näiteks.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Gideonic »

Leino kirjutas:2018 maakaitsepäeva paraadil oli Javelinidega väljas Alutaguse malev näiteks.
Tartumaal oli ka vähemalt samal ajal mil Tallinnas
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas mongol »

Martin Herem kirjutas:Ma olen üsna mitu korda öelnud pealikele, et küsige järgi millal tuleb üks või teine relv ja rääkige sellest oma võitlejatele. Kindlasti on see info saadaval.
Ei ole. Küsi palju tahad, on vastuseks "ei tea". Nii S4 kui G4 relvastusinimeste tasemel, sest nad samal õuel meil siin ja "ain" minus ei lase neil seda küsimust kuulmata mööda minna.
professional retard
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Martin Herem »

Täna rääkisin KL ülemaga, et isikkoosseisule peab edastama infot R20, TT, KP kohta.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas nimetu »

KP kohta

Ma ei tea kas KP-de kohta oskab keegi peale RKIK üldse arvatagi midagi. Hange ju alles käib. :dont_know:
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas maksipoiss »

nimetu kirjutas:
KP kohta

Ma ei tea kas KP-de kohta oskab keegi peale RKIK üldse arvatagi midagi. Hange ju alles käib. :dont_know:

No siis küsijale vastataksegi, et hange alles käib :)
nuuskloom
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Dets, 2018 17:19
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas nuuskloom »

Gideonic kirjutas:
Leino kirjutas:2018 maakaitsepäeva paraadil oli Javelinidega väljas Alutaguse malev näiteks.
Tartumaal oli ka vähemalt samal ajal mil Tallinnas


Igas KL ringkonnas on Javelinid olemas. Mõned näitavad ennast avalikult rohkem, teised vähem. Pigem on see mõistlik, et kallimate Javelinide asemel on lühema distantsiga odavamad relvad. Loodetavasti saime Spike SR-e ikkagi odavamalt kui Internetis spekuleeritud $75k (NLAW $30-40k). Kui lahingtankide hard kill suutlikkus on olemas, siis meie maastikul muutub Javelinist kiirem reageerimisaeg oluliseks eeliseks (lisaks hinnale). Hind on oluline faktor, sest tõenäoliselt nii mõnigi kaitseliitlane valiks ühe Javelini raketi asemel 2 NLAWd... või siis 20 Instalazat.

Kui MANPADsid ei kuulu orgaaniliselt maakaitse hulka, siis muidugi tekitab küsimuse, et millal nad KL-le appi jõuavad, kui KL juba oma ülesannet täidab. Väljaõpe (relva keerukus, simud, suutlikkus lahinglaskmisi läbi viia) tõenäoliselt ei erineks liialt Javelinidest.

KP teemast nii palju, et relvureid on praegu hea aeg närvi ajada küsimusega, et kas Rahele võib panna 60-100sed salved koos harkjalgadega alla, et kasutada kergkuulipildujatena.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas mongol »

Martin Herem kirjutas:Täna rääkisin KL ülemaga, et isikkoosseisule peab edastama infot R20, TT, KP kohta.

Tänud. Kontrollisin vahetu meetodiga täna üle - ehk siis G4 relvastuse nööbist kinni võttes - ja selgub, et nende teada on relvad olemas TVJ-s, mingid nimekirjadki vms dokumentatsioon valmis, aga vot asi seisvat TVJ ja sealt väljastamise taga..
Mine võta kinni, kes-kus-mis pidur on, ei tea. Parem vahendan sõnumeid, mis minu rohujuureni jõuavad või välja suudan pressida :)
professional retard
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Veiko Palm »

See on vahetevahel ikka uskumatu, kui kohmakas on meie paindlikus riigis info jagamine. Kinnitan, et (KVJ ja minu takkasundimisel) on pidevalt infot allapoole surutud. Loomulikult on olnud palju muutusi, aga ikka on hämmastav, kuidas info kogu aeg kuhugi kinni jääb. Igasugune info - koguste, aegade, komplekteerituse kohta. Olen ise ka omi seisukohti korrigeerinud - kuigi meie reegel on, et minimaalselt punatäpiga peavad kõik relvad varustatud saama, siis KL osas teeme vajadusel erandi. Samas nüüd paistab, et ereandit polegi ehk vaja teha.

Ja kommentaariks - lühikese maa TT tuleb Javelinile lisaks, mitte asemele.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas mongol »

Õnneks on olemas militaar.net, mille kaudu jõuab võtmekindraliteni õige info ka päris elust. On tõsiasi, et reaalselt relva kandvad ja sellega reaalselt harjutavad ja sellega reaalselt ümber käia oskavad sõdurid saavad ülalt pigem kabinetisisustuse, kaarditaskute viimase moe ja parima pastapliiatsi vajalikkuse osas infot. Robustselt utreeritult, aga no ega paralleele leiab igaüks ise ;)
professional retard
Hawkz
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 01 Mai, 2022 12:29
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Hawkz »

Ilmselt pole nii palju kursis nii siinse vestlusega kui ka ametlike väljaannetega aga siiski uurimise pärast pean küsima. Mida tähendab KL erandi tegemine, et siis punatäpi asemel iron sight või tuleb midagi teist asemele?
Kasutaja avatar
volpriit
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul, 2016 18:27
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas volpriit »

Hawkz kirjutas:Ilmselt pole nii palju kursis nii siinse vestlusega kui ka ametlike väljaannetega aga siiski uurimise pärast pean küsima. Mida tähendab KL erandi tegemine, et siis punatäpi asemel iron sight või tuleb midagi teist asemele?


Raudsihik on relval niiehknaa küljes ja vajadusel saaks relvad laiali jagada ka ilma punatäppideta kui viimastega peaks mingi mure olema.
www.heeliks.ee - Leatherman, Coros, Garmin, Tasmanian Tiger, Jetboil, Morakniv jpm.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No ma ei tea.
Seda R-20 küsimust ma võtmeküsimuseks ei pea. Seepärast ei oskagi seisukohta võtta, et kas demotiveerib või mitte. Ise ma olen pidanud vajalikuks koosseisule seletada, et lisaks relvale maksab ka taktika, kui valanguid pläristada ei saa, siis tuleb täpsemalt sihtida.
Küll aga see, et lisaks Javelinidele on tulemas Spiked ja mitte Javelini asemele, vaid natuke teise rolli, tean mina ehk paar viimast aastat.
Ju olen siis kohal käinud kus räägiti, aga ma pole nii kindel, et peaksin siin rääkima kõigest, mida ma teada saan. :dont_know:

Kuivõrd VVP selle ise välja siin ütles, siis natuke mõtlev inimene teeb 1+1 ja saabki aru, mis nende Spikedega tehakse.
Raudsihik on relval niiehknaa küljes ja vajadusel saaks relvad laiali jagada ka ilma punatäppideta kui viimastega peaks mingi mure olema.
Justament. Relvaga harjuma ja harjutama saab hakata ka selle punatäpita. Läheb ikka nats aega, enne kui "reamees mart" selle käppa saab ja relvajuppe ära ei kaota. Hiljem saab lisada ja kellel kihu suurem, võib endale ise ka ühte-teist osta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist