Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnistus

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Martin Herem »

..UU-d esindab EKRE-t, kelle taga seisvate EV reserv- ja eruohvitseride arv on kolmekohaline.

Samas ma ei näe, et need ohvitserid seisaksid UUs avaldatava tõese info eest. Isegi siis mitte, kui neil on info olemas või nende tähelepanu lausa juhitakse vigasele infole.

Reservnooremleitnant kirjutab UUs.
Heremi sõnul on kaitseväes erinevatel põhjustel vaktsineerimata umbes 400 inimest. Need, kes 13. septembriks tõendit ei esita, saavad hoiatuse ja uue aja. Need, kes käsule ei allu, vallandatakse, ükskõik, kas neil on siis tööleping või teenistusleping. Herem ise seda käsuks, ähvardamiseks ega sundvaktsineerimise korraldamiseks ei pea: “Ma ei saa käskida kedagi, kes ei taha vaktsineerida, aga need, kes tahavad kaitseväes edasi teenida, peavad seda tegema. Kes ei taha, saavad valida teise eluala.”
Loomulikult on tegemist nii ähvarduse kui põhiseadusevastase käsu korras sundvaktsineerimisega.
Ma täpset arvu ei tea, kui teaks ei ütleks, kuid koos tegevteenistuses olevate kaitseväelaste, ametnike ja töölistega, jättes ajateenistujad välja, on kaitseväe koosseisus umbes 4000 inimest. Kui seni võis arvata, et kärpekavast tingitud isikkoosseisu vähendamine toimus viisil, mis kahjustaks meie kaitsevõimet võimalikul vähimal viisil, siis Heremi ähvardus likvideerida valimatult, lihtsalt mehhaanilisel viisil lausa kümnendik Kaitseväe isikkoosseisust, omab täiesti teistsuguseid tagajärgi.
Ei vaadata, mis ülesannet vallandatavad isikud täidavad, kas on tegemist suurte kogemustega tippspetsialistidega, kuivõrd vajalik või asendamatud need isikud meie kaitsevõime seisukohalt on, kas neile on vajadusel üldse võimalik kiirkorras asendust leida või kui kaua võtab aega uute erialaspetsialistide väljaõpe. Ei mingit sisulist kalkuleerimist, ei mingeid erandeid, lihtsalt sulg sappa kõigile, kes pole vaktsineeritud! Kuidas mõjutab see meie kaitsevõimet ja julgeolekut? Kindlasti just ja vaid Kremlile meelepärasel viisil.

Kas on tegemist põhiseaduse vastase käsuga?
Kas pole ülepakutud, ennatlik ja sihilikult halvustav, väide kümnendiku isikkoosseisu valimatust likvideerimisest?
Kas pole vaenulik ja vale, väide "sisuliselt kalkuleerimata vaktsineerimisnõudest".
Ja selle kõige Kremli kastmega serveerimine on ka ju eesmärgipäraselet üle pakutud.

Standartvale viimase aasta jooksul:
Näiteks kiitis ta (Herem) agaralt takka eelmisele ministrile Jüri Luigele kui EKRE rahandusminister pakkus kaitse-eelarvesse täiendavaid vahendeid keskmaa õhutõrje ja rannakaitsesüsteemide hankimiseks. Luik tõrjus kõike, mida EKRE välja pakkus ja pani ka Heremi õhutõrje vajalikkust eitama. Alles mõni aeg enne seda oli Herem aga kinnitanud avalikkuses, et Eesti tulemuslik kaitsmine ilma keskmaa õhutõrjeta, kui taevas on vaenlase kontrolli all, on võimatu.

Nii siin, kui seal on korduvalt selgitatud mille vastu oli KVJ. Aga ikka on vaja rääkida oma versiooni.
Viide Heremi väitele on ka osav konstruktsioon, kuigi ma ei ole seda öelnud, et meil peab olema keskmaa ÕT kohe ja teiste võimete arvelt.

Üks varasem väide veel, ekstra Borjale
„Me võime ette kujutada, mis on aegunud relvasüsteemi hankimisega saadetav sõnum kutsealustele ja reservväelastele, kes peavad olema valmis vene tankidele vastu astuma. Millise sõnumi see saadab Eesti heidutus- ja kaitsevõimest Venemaale?“ küsib Põlluaas ja leiab, et hange tuleb tühistada ning muretseda tegelikele ohtudele vastavad relvasüsteemid.
Henn Põlluaas soovib kaitseministrilt vastust ka küsimusele, kas riigireetmise kahtlusega kinnipeetud major Deniss Metsavas osales hanketingimuste väljatöötamisel ning kas keegi tema alluvatest või kolleegidest, keda tal oli võimalus mõjutada, olid sellega seotud.


Ma ei hakka siia teisi reservohvitsere esialgu tooma.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Martin Herem kirjutas:Kas on tegemist põhiseaduse vastase käsuga?
Seda selgitagu välja kohus.

Akf Chupacabra küsimuse liigutasin ära koroonateemasse.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Martin Herem »

Seda selgitagu välja kohus.
- just nimelt.
Kui tundub, et nii on, siis tuleb esitada kaebus, mitte süüdistada meedias.
Samamoodi populistlik on rääkida moraali langusest mingite otsuste puhul, ilma et suudaks tuua ühtegi näidet langusest. Ja seda korduvalt, sõltumata sellest, et KV on andnud selgitusi otsustest ja isegi moraali mõõtmisest.
Kaitseväe juhataja tõestas kokkutulnutele, et tal on kaitsetahtest ja moraalilangusest oma arusaam. Ta tõi kaitsetahte tõestuseks arvud, mis näitavad väeteenistusse tuleku protsenti, väljalangevust ja õppekogunemistele tulekut, leides, et see ongi kaitsetahe. Samas ei saanud ta aru, et tema ümberkorraldused, eriti traditsioonide ja sümboolika osas, laostavad just nende samade inimeste moraali, kes innustunult kaitseväkke ja õppekogunemistele tulevad.

See lõik ilmus pealkirja all: EKRE fraktsiooniga kohtunud kindral Herem jättis mulje, et kaitseväes ei pea oma peaga mõtlema.
Oma arusaam oma peaga mõtlemist ei näita ... juhul kui arusaam ei ühti :lol:

Ja viimane uudis ka (muuhulgas Borja reserv- ja eruohvitsere esindavast väljaandest)
Täna ei räägi Euroopas enam keegi NATO artikkel 5-st, isegi Eesti tunnustamata välispoliitilised geeniused on lõpuks taibanud, et tuumariik Prantsusmaa ega vene gaasitorust sõltuv ja padupunase valitsuse juhitav Saksamaa ei hakka isegi kaaluma sõjategevust venelastega, teistel ei ole selleks aga jõudu. Eesti seisab, vaatamata Tapal asuvatele liitlastele, sisuliselt üksi. Väike liitlaskontingent ei allu isegi meie väejuhatusele, mis muudab selle kasutamisvõimaluse üsna ebatõenäoliseks, lisaks on nii meie, kui liitlaste sõdurid ja tehnika, lihtsalt hävitatavad õhust enne, kui vene sõdurid piirigi ületama hakkavad. Õhukaitse puudumise eest tuleb tänada meie poliitikuid ja kaitseväe juhatajaid ja Venemaa ilmselt tänabki.
Kas tõesti keegi enam ei räägi?
Huvitav, miks eFP lahingugrupp ikka veel meie plaanides mingit rolli mängib?
No ja loomulikult õhutõrje ... sõdurid ja tehnika hävitatakse õhust ... :shock:

Reserv- ja eruohvitserid võiksid vähemalt elementaarsed asjad arvamusliidritele selgeks teha.
Kes haaraks relvad? Telliskivi loomelinnaku liberaalid euroopalike “väärtuste” kaitseks? Vaevalt. Mõni kaitseliitlane kindlasti, kuid viimasele õppekogunemise kutsele vastanud pooled ajateenijad ei ole kindlasti märk rahva vankumatust kaitsetahtest.”

Mitte ükski ajateenija ei vastanud kutsele. :lol:
Kaksk kuud tagasi peeti neid protsente ainult "oma arusaamaks", kuid nüüd kui on mõne protsendiline langus, siis kõlbab pasandamiseks küll :lol:

Ütle Borja, kui pallu selline jutt erineb narvamisganesvanja sõnumist?

Aga eks me saame aru eesmärkidest ja meetoditest.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Ütle Borja..

..ära pln adresseeri mind siin, Martin, oma personaalsete solvumiste // muu jamaga - ma ei vastuta mitte kuidagi UU viimasel ajal destruktiivseks muutunud "sõjalise expertiisi" eest :|

Ma paigutasin siia (ranges kooskõlas teemapealkirjaga) UU artikli, kus esitati selge faktoloogia meie raffusringhäälingu kallutatusest.
Epiteedid ja spekulatsioon foorumikaaslaste motivatsiooni kohta eemaldatud - Kriku.
Kas keegi on ühegi lausega üritanud vastustada minupandud UU artikli faktoloogia ainsatki punkti raffusringhäälingu kallutatusest - mitte krd keegi (peale minu muidugi - ise ma kommisin esimest kolme faktoloogilist artikliveergu ja need olid täiesti vettpidavad).

Juhin moderaatori tähelepanu sellele, et:
(a) kui minu aluspostitus siin oli täiesti teemakohane, siis
(b) kõik järgnenud postid siin (HEREMi omad k.a) on täiesti teemastmööda

Vbolla hea moderaator teeb extra teema UU sõimamiseks // kus kõik solvatud saaksid end välla elada - aga selle teema siin jätaks äkki ikka pealkirjakohaseks :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Lemet »

kus kõik solvatud saaksid end välla elada


Hea akf Borja, UU ei saa kedagi solvata, lihtsalt tase pole selline. Piltlikult ja väga karikatuuris- kas lugupeetav tunneb end väga solvatuna, kui aia ääres vedelev parm teda oma leksikaga üle valab? Usun, et pigem mitte, kehitab vast õlgu ja läheb edasi. Heal juhul vaagides, milline parm küll parmu hammustas, et ta sinna aia äärde räuskama "dokatilsa".
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..adresseeri see oma sõnum pln HEREMile (kes peab end solvatuks) - mina ei ole siin foorumis UU "volitatud esindaja" :mrgreen:

Teine palve veel - lõpeta teemasolkimine pln...
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 19 Dets, 2021 17:04, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Lemet »

.. ja akf Herem on? IMHO oli lugupeetav ise ju see, kes solvatute pärast muret tundis... :dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kilo Tango »

Huvitav ažiotaaž on siin lahti läinud. Ma ei saa aru miks. UU on parteilise propaganda väljaanne, mitte ajakirjandus ja seetõttu ei ole seal avaldatud lugusid põhjust ajakirjandust puudutavas teemas käsitleda.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kilo Tango kirjutas:..seetõttu ei ole seal avaldatud lugusid põhjust ajakirjandust puudutavas teemas käsitleda.

..sigalahe väide :lol:
Et too "õige ajakirjandus" on(gi) meil siis vaabse kriitikavabas tsoonis :mrgreen:

Postitaja ehk defineerib ka ära, millistele kriteeriumidele siis peab üldse vastama, et "õiget ajakirjandust" kritiseerida :roll: :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Lemet »

Seda minagi arvan. Padupropaganda (populistliku ja põhimõttelageda erakonna oma seda enam) ei liigitu kuskilt otsast ajakirjanduse alla.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Lemet »

Hea akf Borja- ajakirjandus kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav informatsioon.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ajakirjandus kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav informatsioon.

..kõlab umbes nagu paradiisi päevakord :lol: akusson sõna KALLUTATUD :roll: :twisted:

Üks asi veel - osutage pln, kus ma olen kirjutanud, et UU liigituvad "ajakirjanduse" alla :dont_know:

Samuti tahaks teada, kustmaalt võib siis hakata "õiget ajakirjandust" kritiseerima - kas selleks peab olema näit 5 x põlvkonda TELLISKIVI kvartalis elanud :roll: :?:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 19 Dets, 2021 17:35, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kilo Tango »

Borja kirjutas:...

Üks asi veel - osutage pln, kus ma olen kirjutanud, et UU liigituvad "ajakirjanduse" alla :dont_know:


Postitasid ajakirjandust käsitlevasse teemasse. Kui sa arvad, et UU on ajakirjandus, siis peaks seda olema ka sarnane kelbas, mida ajab Kesknädal.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

.sama küsimus - kustmaalt võib hakata "püha ajkirjandust" kritiseerima :?:

Et kas selleks peab olema rehvide parteipilet taskus või pädeb ka sotside oma :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Juhin moderaatori tähelepanu sellele, et:
(a) kui minu aluspostitus siin oli täiesti teemakohane, siis
(b) kõik järgnenud postid siin (HEREMi omad k.a) on täiesti teemastmööda

Vbolla hea moderaator teeb extra teema UU sõimamiseks // kus kõik solvatud saaksid end välla elada - aga selle teema siin jätaks äkki ikka pealkirjakohaseks :roll:
Akf Lemet juhtis tähelepanu, et sinu poolt tsiteeritud artikkel ilmus propagandaväljaandes. Seda tehakse allikakriitika korras kõikides teemades. Ukraina teemades näiteks ma arvan, et on kokku sadu postitusi, milles arutatakse mingite uudiste ilmumiskohtade usaldusväärsust.

Sina läksid ise UU teemalise diskussiooniga rõõmsalt kaasa, nii et ära nüüd kaeble:
Borja kirjutas:Ning muideks - mulle jääb äärmiselt arusaamatuks see, et kui "UU-d" paneb siin osasid "patrioote" õkva jalgu põtkima - siis näit narvavenkarite saidi aastatepikkune avameelselt eestitvihkav ässitustegevus (vt kõrvalteemast :!: ) ei näi selliseid "UU-vihkajaid" kudagi häirivat :roll: :?
viewtopic.php?p=697402#p697402
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist