M14

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas M.R. »

Ma küsiks siis hr. Heremilt, et kas on üldse küsitud, palju oleks soovijaid?
Nagu eelkõneleja kostis, võtaks kohe mitu, aga ei. Meile ei anta vaid annetame krt teab kellele.
Nüüd rahunenult;
- mina näiteks oleks nõus mingi sümboolse rahagi välja käima
- võimalusel tahaks minagi mitut M-14 (täpsusrelv, jahirelv, sportrelv)
- teised minu KL kompanii TL-d sooviks ka omale M-14eid
- minu kogemus M-14ga on ca 8aastat KL-s ja 5 aastat sellest on see relv olnud remondis. Nüüd ma kuulen et meil seisab laos 40k selliseid tukke ja ma pidin mingi 4. omanikuna ärahooratud raipega mängima TL-i, punnitama, selgitama ja moosima relvureid, et ma tahan reaalselt ka sellega lasta (mulle tglt see relv istub ja meeldib) ja palun tehke see ikka ja jälle korda ja nüüd öeldakse, et pohh, meil selliseid 40 tuhhi ja anname lihtsalt ära... :shock: :cry:
Lihtsalt soovitus - äkki annaks nendest 40 tuhandest TL-le paremaid palasid proovida ja kui sealt siis miskit üle jääb saab ju annetada. No problems!
Kallis koolivend ära solvu, aga see seisukoht tõi nüüd küll mõru muige suule.
Ehh, aga head uut ikka kõigile ja ootan juba millal saab mariinidega Saaremaad vallutama minna :D
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas vtl »

M.R. kirjutas:- võimalusel tahaks minagi mitut M-14 (täpsusrelv, jahirelv, sportrelv)


Mitmed tuttavad relvavennad on ka änksi täis ja ajavad asju, et M14-t koju saada. Seletage mulle rumalale see fenomen, miks just seda ihaldada? Kas ainult sellepärast, et "tasuta" saab või on sellel veel mingeid unikaalseid omadusi, mis mul kahe silma vahele jäänud.

* Ma olen seda usku, et täpsusrelv peaks olema poltlukuga. (Pool)automaat on alati suuremate lõtkudega ja pole kunagi nii täpne.
* Jahirelvaks on M14 küllaltki suur ja raske. Minu .308 kaliibris jahivint on koos optikaga kolmandiku võrra kergem ning lühem. Pealegi poolautomaatsel jahirelval ei tohi seaduse järgi salve mahtuda rohkem kui 2 padrunit (+ 1 rauas), seega tuleb salve piiraja panna.
* Sportrelvaks on M14 jällegi raske, kohmakas ja suure tagasilöögiga. Praktikalilaskurid eelistavad .223/5.56 kaliibrit, mis tuleb kiiremini märki tagasi ja saab paremaid splitte.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas affa »

На халяву и уксус сладкий.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas andrusjo »

Andke andeks minu uudishimu aga mis relvaga te praegu jahil käite,et sellist käkki omale jahirelvaks ihaldate?

Ma ei suuda leida mitte ühtegi omadust selle püssi puhul,et isegi tasuta tahta omale.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas mutionu »

Mõnele kala, teisele liha.
Kui asi taandub meeldimisele siis pole vast kellegi asi seda kommenteerida.
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas maskeerimisvork »

Isiklikult ei kujuta ette põhjust, miks mitut M14 kodusele hoiule tahta aga vähemalt 1 võiks küll olla ja kaitseliitlasena just hajutamise pärast. Eeldame, et on KL kapp, kus on 8 relva kohad ja hoiutingimustega on kõik hästi. Samas võibolla on üksuses kaasvõitleja, kes ei saa kodus relva hoida (üürikorter, kuri naine, väiksed lapsed, misiganes põhjus). Siis on hea, kui olukorras X on midagi hajutatult olemas - kui see kapp nagunii on ja seal ruumi jagub.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas M.R. »

Minu kommentaar oli ikka ajendatud hr. Heremi märkusest, et püsse pole kellelegi kinkida. Kui pole küsitud siis ju ei teagi ja selle toimingu keerulisuse kohta ütleks kpt Trummi sõnadega, kui on tahtmist küll leiaks võimaluse, aga kui pole siis... Kui on reservväelaste ja Kl meeste seas huvilisi siis kingime neile ja ülejäänud kingime siis juba kellele iganes.
Kuidas keegi seda relva kasutab ja tuunib sõltub vajadusest, võmalustest ja eesmärgist.
Enda näite pealt käksin ma põrkamas ühega, teise seadistaks võistlustel käimiseks ja kolmandat kasutaks jahi otstarbel nii harva kui seda juhtub. Aga mul oleks ühes kaliibris enda käe järgi raud kogu aeg olemas kasvõi varuosade näol mida ma saaks ustavalt kodumaa kaitsel kasutada.
Kellel võmalust kasutagu iga asja jaoks erinevat kaliibrit ja relva, mina selleks vajadust ei näe.
Kõvematele jahimeestele siin, kes sellise rimakaga jahil ei käi, tahaks ka miskit ütelda, aga ei hakka oma ilusat algavat aastat ära rikkuma :lol:
M.R.
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas HotelVictor »

Põhjuseid miks eelistada M14 on päris mitu, kui võrrelda meie teise 7,62 relvaga G3.
M14 on uueväärses seisus, oluliselt parema ergonoomikaga (kaba-põsk-laesäär-sihikud komplekt ning laadimis- ja tõrkedrill) ja parema päästikuga, väiksema tuntava tagasilöögiga (isiklik arvamus, sest G3’ga saan iga lasuga litaka vastu nägemist).

Võimalusel eelistaksid kõik ju uut AR relva, aga olemasolevatest on M14 väga hea valik. Tuleb lihtsalt aru saada, et see relv on kindla suunitlusega.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas alban »

See M14-te kinkimine või laiali jagamine ei ole niisama lihtne. Jah need relvad on Eestile kingitud USA poolt aga selliste kingetega kaasnevad tavaliselt ka teatud piirangud. Ma ei tea konkreetse tehingu tingimusi aga analoogsete teiste tehingute puhul võib riigile olla seatud hulk piiranguid kuidas, kes ja kus neid relvi kasutada võib ning võib sisaldada ka tingimust, et kui kingisaaja neid enam aktiivselt ei kasuta, siis peab riik need USA-le tagastama (N: L-Korea ja M1 Garand).
Feliks
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 03 Mai, 2010 19:17
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas Feliks »

Kaitseliidu ülem lubab võtta M-14 kodusele hoiule, hoolimata sellest milline relv sulle ametikoha järgselt kinnitatud on. Ilmselgelt peavad olema relva kodusele hoiule võtmise tingimused täidetud. Vähem hala ja marss relvuri juude M-14 küsima.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas mongol »

Feliks kirjutas:Kaitseliidu ülem lubab võtta M-14 kodusele hoiule, hoolimata sellest milline relv sulle ametikoha järgselt kinnitatud on. Ilmselgelt peavad olema relva kodusele hoiule võtmise tingimused täidetud. Vähem hala ja marss relvuri juude M-14 küsima.

Ei saa ju, siin oskajamad ei kiida M-14 üldse heaks valikuks, sest et on sitt ja vana ja kõike muud.

Muidu on hää püss.
professional retard
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas vtl »

mongol kirjutas:Ei saa ju, siin oskajamad ei kiida M-14 üldse heaks valikuks, sest et on sitt ja vana ja kõike muud.
Muidu on hää püss.


Ma ei tea, mida oskajamad kiidavad, aga küsimus taandub ju ainult sellele, millised püssid enne seda kapis on. Või siis ei ole.

Kuna minu tutvusringkonnas on valdavalt relvaentusiastid, kes tegelevad suuremal või vähemal määral kas laskespordi või vähemalt laskeharrastusega ning sekka ka mõned jahimehed... siis neil on ammuilma isiklikud relvad kapis olemas. Reeglina ka pisut moodsamad kui M14. Sellest ka minu veidi ülalpool esitatud küsimus, miks seda M14-t lisaks ihaldada.

Aga loomulikult nõustun ma sellega, et M14 on parem kui paljad käed ja kui oma isiklikku relva/i poleks, siis tahaks omalegi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas mongol »

KLi liikmetel on võimalus võtta koju M-14. Tasuta. Koos nn häiremoonaga. Idee järgi on kehvemal momendil 40 000 püssi moonaga igal pool põõsas valmis ja ma arvan, et see on vägagi hea argument, miks M-14 võtta.
See võimalus on kõigil KL liikmetel, isegi neil, kes pole SA kohustust võtnud ja kel pole seetõttu ka SA relva võimalik määrata.
Sealt edasi tuleneb võimalus sellesama püssiga käia tiirus laskeoskust parandamas, mis on ka vägagi hea argument, miks M-14 võtta.

Kõigil pole võimalust/tahtmist isiklikke pikki püsse soetada, sest kas ei tehta sporti või ei käida jahil või lihtsalt ei taha/saa osta.

Ja relvana on M-14 väga hea, hoolimata "spetsialistide" halvustavatest märkustest. Ei käi TP-2 kohta, kes teab, see teab (aga too on "SA relv" niikuinii).
professional retard
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas vtl »

mongol kirjutas:Kõigil pole võimalust/tahtmist isiklikke pikki püsse soetada, sest kas ei tehta sporti või ei käida jahil või lihtsalt ei taha/saa osta.


Arusaadav. Loomulikult võiks (ja tuleks) sel juhul (M14) võtta.

Kordan veel kord - minu küsimus oli ajendatud AKF M.R. lausest: "võimalusel tahaks minagi mitut M-14 (täpsusrelv, jahirelv, sportrelv)"
Kui inimene soovib seda (M14) omale sport- või jahirelvaks, siis oletan, et ta juba on tegelenud nende valdkondadega. Järelikult on/oli ka midagi varasemast olemas.

PS. Pika püssi soetamiseks ei pea isegi sportlane või jahimees olema. Piisab ka C-tähest tsiviilloal (enese ja vara kaitseks).

Aga teema on minu poolt selge(ks räägitud). M14 ei ole kindlasti halb püss, olen ise lasknud. Lihtsalt mõned on veel paremad.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
jannor
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Okt, 2017 14:22
Kontakt:

Re: M14

Postitus Postitas jannor »

Kui on soov veidi modida M14(pigem siis ikkagi veidi järgi aidata nullist), siis mida spetsid soovitaks soetada?
Mõtlen just optikat ja harkjalga, jne. Äkki kellegil on oma kogemus olemas, siis ei peaks KLi värsked püssimehed netis nullist otsima hakkama ja omal nahal kõiki vigu läbi tegema. Omast kogemusest tean, et need vead on lihtsad tulema, just odavate diilidega.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist