Borja bännimisest.

Reeglid, arvamused, ettepanekud
zoho
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 27 Apr, 2017 15:39

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas zoho »

Z03 kirjutas:Pealegi, ma olen seda näinud päris mitmes foorumis, kuidas foorum modereeritakse surnuks.
Borja kohe kindlasti midagi sellist ei teeks.
41Degree
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 16 Veebr, 2013 21:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas 41Degree »

Martin Herem kirjutas: ... võtsin mõned nopped. Et me tunneks oma kangelasi :)
Kes nii on öelnud?
Kuna mul mõte käis sama rada pidi ning teema, kust need tsitaadid on võetud, sai päev tagasi espetsiaalselt selle pärast läbi loetud, siis ma vastaks sellele ühe tsitaadiga:
Borja kirjutas:Yks pani räigelt puusse moderaatori nimega - kirjutas Borja asemel Borjakene :shock:

Nädal aega (helluse)ravi :mrgreen:
Et kui sellise asja eest võetakse nädal välja kirjutada, siis... :scratch:

Väita, et Borja ei teadnud, mida teeb, on natuke naiivne, ning kui nüüd Toomase ja Borja suusad risti jooksivad, siis on tulemus ootuspärane. Kuna siin üldjuhul jagatakse "nädalat", siis esimese asjana neli kuud puhkust tundub minu jaoks pisut üle pakutud, aga mina pole ka mode. Sellest tulenevalt teen ettepaneku, et nt akf Kriku kui erapooletu moderaatori "auastmes" vaatleja võiks asjale otsa vaadata ning otsustada, kas nii on õiglane või mitte.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Z03 »

zoho kirjutas:
Z03 kirjutas:Pealegi, ma olen seda näinud päris mitmes foorumis, kuidas foorum modereeritakse surnuks.
Borja kohe kindlasti midagi sellist ei teeks.
Iroonia? :D (Pagan, ma vajan iroonia emotikoni, et netis sõnumeid paremini mõista.) Mille pärast te Borja siis Militaar.neti moderaatoriks valisite, kas viletsa iseloomu pärast? Või mingite kompetentside tõttu? Ma ei saa aru, kuidas te valite endale liidri, kes käitub täiesti destruktiivselt ja siis suure aplombi ja rahva kisa saatel ta kukutate.

Kas sama teema nagu ülejäänud ühiskonnas, et vananenud autoritaarse juhtimisstiiliga juhid jäävad ajale jalgu ja lüüakse kohapealt minema ning asendatakse kaasaegsete demokraatlike juhtidega? Olgu vana juht ametialaselt nii kompetentne kui tahes, inimestega tuleb osata suhelda uut moodi.

Ma tegelikult ei kaitse Borjat. Ma pole kellegi käest netis nii palju sõimata saanud kui siin foorumis Borja poolt. Aga mõtlesin, et siin ongi selline foorum, nö spetsialiteet ja pealegi, foorumites osalemine on vabatahtlik. EKRE on mulle igas mõttes ka täiesti vastuvõetamatu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36338
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Kriku »

41Degree kirjutas:Sellest tulenevalt teen ettepaneku, et nt akf Kriku kui erapooletu moderaatori "auastmes" vaatleja võiks asjale otsa vaadata ning otsustada, kas nii on õiglane või mitte.
Mina olen oma arvamuse Toomale juba välja öelnud, aga kui seda siin nii otse küsitakse, võin ju ka avalikustada.

Kõnealustel asjaoludel puhkuse määramine vastab foorumi reeglitele ja seni välja kujunenud praktikale. Puhkuse pikkus ei vasta. Hiljuti määrati samasuguse korduva rikkumise eest kellelegi teisele 1 nädal.
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas A4 »

Mina küsiks nüüd väga küüniliselt, et mida me siin foorumis õigupoolest kaotame, kui Borjat nüüd kolm kuud ei ole? Pakun, et jääme ilma mõnest üksikust sisulisest, informeeritud ja argumenteeritud kommentaarist tankitõrje ja faleristika teemas. Muus osas aga jääme ilma suurest hulgast lühikestest, argumentatsioonivabadest, räuskavatest ja ründavatest kommentaaridest kõige ja kõigi pihta, kes temaga sama meelt ei ole. Kas keegi selgitaks mulle palun, milles täpselt selliste parimas Delfi peldikuseina stiilis postituste lisandväärtus õieti seisneb? Ma põhimõtteliselt ei saa aru, miks siia foorumisse on tarvis tuua sedasama tarbetult agressiivset ja informeeritud diskussiooni tapvat suhtlusstiili, mis praegu meie avalikku ruumi ja sotsiaalmeediat jõudsalt mürgitab?

Asi ei ole ju mingis „poliitilises korrektsuses“, sest ei ole mina veel täheldanud, et siin foorumis moderaatorid või administraator mingit „meelsuskontrolli“ või „tsensuuri“ teostaks seni, kuni arvamus on postitatud õigesse teemasse, elementaarse viisakusega ja argumenteeritult. Ainult et selle kahe viimase asjaga oli Borjal minu arust ikka päris tõsine puue. Nii et asi on ikka elementaarses (ja mitte poliitilises) korrektsuses ja foorumi reeglitest kinnipidamisest.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Haugas »

41Degree kirjutas:
Martin Herem kirjutas: ... võtsin mõned nopped. Et me tunneks oma kangelasi :)
Kes nii on öelnud?
Kuna mul mõte käis sama rada pidi ning teema, kust need tsitaadid on võetud, sai päev tagasi espetsiaalselt selle pärast läbi loetud, siis ma vastaks sellele ühe tsitaadiga:
Borja kirjutas:Yks pani räigelt puusse moderaatori nimega - kirjutas Borja asemel Borjakene :shock:

Nädal aega (helluse)ravi :mrgreen:
Et kui sellise asja eest võetakse nädal välja kirjutada, siis... :scratch:
Nii! OT. Võrdleme seda keissi näit. jalgpalliga. Platsi peal kohtunikuga ei vaielda! seal peab see ametimees enda autoriteeti hoidma kõigi vahenditega (k.a. kaardid), muidu laguneb mäng koost. See tähendab, minu arust, müts maha temasuguse kohtuniku ees.. Laskeharjutused. Olen olnud ja saan edaspidi olema mitmetel, erinevate juhendajate läbiviidavatel laskeharjutustel. Olen märganud, et juhendaja, kes räägib nii vähe kui võimalik, ja "paberlikult", muudab treeningud igavaks. Igavus = "sunnitöö" motiveeritud harjutuste asemel. Samas, juhendaja, kes lõõbib (mõõdutundega), viskab nalja, kus vaja, kõrgendab häält, kus vaja, st. elab koos juhendatavatega, paneb ka oma õpilased mõtlema-elama koos endaga, ja harjutused on oluliselt tulemuslikumad.
Ma ei jälginud küll, mille eest akf Borja "lauale tõmmati", kuid tema töömetoodika mitte ainult ei karistanud vaid tõmbas raffast käima.
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas A4 »

Kui rääkida sellest suhteliselt lühikesest perioodist, mil Borja ise „mängukohtunik“ ja „laskeinstruktor“ oli, siis mida tehakse nt jalgpallikohtunikuga, kes määrab kollaseid kaarte vaid talle endale teadaolevate reeglite järgi ja ise väljakule palli toksima minnes sülitas vajadusel ka kõigi poolt kokkulepitud reeglitele? Või mida teha laskeinstruktoriga, kellel võib küll olla lobe suuvärk, aga kes ise relva kätte võttes eiras elementaarseid OT-nõudeid?
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Lemet »

"...suhteliselt lühikesest perioodist..." :mrgreen: geoloogilises ajaarvestuses kindlasti. Muideks, akf Borja koos akf Trolliga lahkusid ise modereerimisest täiesti õigustatult ja protestimärgiks. Kuna tulemust taheti, aga vahendeid selleks ei antud. Lihtsalt meenutuseks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Arvan ka, et bänn valimisteni on selge kruvi üle keeramine. :wall:
Ma kahjuks ei näinud kõnealust tüli kõrvalt, kui esmaspäev tulin, oli juba tehtud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Smith »

Minule Borja stiil on täiesti vastuvõetamatu, eriti kuidas ta oma EKRE propat
siin on pritsinud. Samuti ei meeldi mulle Kuninga , ega ka kuningapoja , samalaadne
faktidele mittepõhinev lõugamine.
Siin on samas suur aga....
Me elame vabas riigis ja kõiki tuleks karistada ühtmoodi.
Mina näiteks ei karda eriti vanema Helme räuskamist sest enamuse toetust ei saavuta nad iialgi.
Palju rohkem kardaks ma seda kui kui EKRE juhtfiguurid enne järgmisi valimis
erinevatel põhjustel puuri satuks.
Samuti ei tasu tuua näiteid kuidas Borja ise administraatorina karistas akf-e.
Kui venelased piinavad sõjavange ja vägistavad vastase naisi , siis meie , eestlased,
ometi kättemaksuks ju nii käituma ei hakkaks?
Karistus on õige aga ebaproportsionaalselt suur minu arvates.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Avatar »

Paistab et ajutiselt lahkunud foorumikaaslase ja ex-mode isiku prepareerimine on igati reeglitekohane ja tolereeritav tegevus siin... on see mingi lisakaristus või?
Roamless
Liige
Postitusi: 3793
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Roamless »

Minu subjektiivsel hinnangul ei olnud tegemist ei reeglitest kinnipidava mode, kui ka arutelu edasiviiva foorumlasega. Tema panus diskussiooni oli kahjuks ülbitsev ja solvav. Fakte tõi ta harva ja keskendus pigem üleolevale ärapanemisele. Mõnes teemas, kui ta kirjutas oli tõesti huvitav ja hariv, aga need olid üksikud juhud mögisemise meres.

Ma tõesti ei saa aru, miks on ühe foorumlase bännimise kohta loodud oma teema. On neid rublasid jms tüüpe siin bännitud ennemgi ja vähimategi asjade eest. Kaasa arvatud borja enda poolt.

Karistuse kergendamisest mõeldes, siis see foorum siin on eraomandus, kus kehtivad omaniku õigused. Umbes sama nagu Facebookis, mille peale kaebas keegi ka Eestis politseisse, kuid vastus oli ühene. Tegemist on keskkonnaga, kus kehtivad omaniku reeglid ja senikaua, kui need pole seadusevastased, siis nii lihtsalt on. Umbes nagu kaubanduskeskuses või eramaal.

Las härra on neli kuud eemal ja mina usun, et foorum sellest midagi ei kaota.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oled sa Roamless mõelnud, mida meenutataks sinu puhul sellises teemas?

Tegelikult on see siin alanud verbaalne onaneerimine (aga Borja ise kuses minu liivakasti-stiilis) on lapsik ja mage.
Umbes nagu maaslamaja jalgadega tagumine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Z03 »

Kapten Trumm kirjutas:Oled sa Roamless mõelnud, mida meenutataks sinu puhul sellises teemas?

Tegelikult on see siin alanud verbaalne onaneerimine (aga Borja ise kuses minu liivakasti-stiilis) on lapsik ja mage.
Umbes nagu maaslamaja jalgadega tagumine.
Ja kas SEE on midagi, mis siin foorumis varem toimunud ei ole? Et terve kamp foorumlasi mõnitab kedagi, keda kohal ei ole ja kes ennast kaitsta ei saa? Milles osalesid minu mäletamist mööda nii Borja kui Kapten Trumm kui nii mõnedki siin. Jääb üle vaid imestada Jumala veskite üle ja kuidas kõik endale tagasi tuleb, mis teistele tehtud,
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Borja bännimisest.

Postitus Postitas Lemet »

Tegelikult peaksid nüüd modereerimisõigusega kodanikud, et vähegi järjepidevad ja õiglased ning tõsiseltvõetavad olla, kõik selles teemas sõnavõtnud kodanikud k.a ka siinkribaja mingiks ajaks foorumireeglite rikkumise eest ära bännima.(modereerimise üle avalikult arutlemise eest täpsemalt) :mrgreen: Mida millegipärast pole aga tehtud...kiška tonkaja?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist