Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kallis inimene, kas sa siis guuglit ei taha kasutada? See on täis igatsugu teadmist.
retti
Liige
Postitusi: 1267
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Transiitlaager Soomes.

Postitus Postitas retti »

Tänan ksf Fucs.See oli just mida ma ootasin.
Veiko Palm kirjutas:Kallis inimene, kas sa siis guuglit ei taha kasutada? See on täis igatsugu teadmist.
Nagu näed pääsesin ma väiksema vaeva ja teise tulemusega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Transiitlaager Soomes.

Postitus Postitas Kriku »

retti kirjutas:Nagu näed pääsesin ma väiksema vaeva ja teise tulemusega.
Tõepoolest, milleks ise otsida, kui leidub hea inimene, kes paari tunni pärast wikipedia lingid postitab..?

Vabandan ette teemavälise meenutuse pärast, aga kunagi oli mul Tartus naaber, kes suhtus sama filosoofiliselt ka näiteks nõude pesemisse. Tal käis iga nädala-paari tagant ema külas.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Transiitlaager Soomes.

Postitus Postitas Andrus1973 »

Kriku kirjutas:Tõepoolest, milleks ise otsida, kui leidub hea inimene, kes paari tunni pärast wikipedia lingid postitab..?

Pole küll selle teema lugu ning enamasti on tegu lihtsalt laiskusega ja googeldamine on õpitav aga minu kogemus näitab, et osa inimesi on selles tegevuses andekamad ja osa praktiliselt lootusetult andetud. Lihtsalt ei suuda õigeid märksõnu sisestada või on sõnad vales järjekorras jne..
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Transiitlaager Soomes.

Postitus Postitas Fucs »

Info otsimisel on lisaks kaks erinevat lähenemist - sul on aega päevi sellega tegeleda või sul on vaja kiiresti midagi leida. Tulemus võib olla sama aga erineva närvi ja ajakuluga.

"Guugeldajatele" paar elementaarset ja lihtsat soovitust:

* Kiirelt guugeldamiseks on võtmetähtsusega ära tabada oma peas teemakohased võtmesõnad ja fraasid. Mida rohkem erinevaid teemasid, seda laiem peaks olema silmaring, et neid ära tabada kohe.
* Olenevalt teemast võib osutuda tulemuslikuks otsimine muudes keeltes, mitte eesti keeles. Mõtle sellele kohe.
* Kasuta jutumärke oluliste sõnade ja fraaside eraldamiseks muust mürast
(või ka tärne jutumärkide sees, kui on mitu otsisõna mis peavad olema koos: "sõna1 *sõna2* sõna3")
* Kasuta kindlast spetsiifilisest kohast otsimiseks otsisõna järel site:veebileheaadress (või ka link:veebiaadress)
* kasuta erinevate numbrite vahemikus otsimiseks kahte punkti (nt. 1940..1945 otsib 1941;1942;1943;1944;1945)
* Kasuta erinevate failitüüpide leidmiseks otsisõna järel filetype:failitüüp (nt filetype:pdf)
* kasuta miinusmärki välistamaks otsingust spetsiifilised kohad (nt. -www.delfi.ee)
* Kasuta erinevaid otsingumootoreid (Yahoo, Yandex (Яндекс), Bing, AOL, ASK, Baidu.....) Google pole ainus.
* Kasuks tuleb kiirlugemisoskus n.ö. "diagonaalselt", et eristada kiirelt vajalik muust jamast.
* Kasuks tuleb otsingumootorite töö põhimõtete tundmine

On veel terve rida keerulisemaid asju, aga sellest peaks "hobikuugeldajale" piisama küll ja veel :D

EDU !
8)
retti
Liige
Postitusi: 1267
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Transiitlaager Soomes.

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:
retti kirjutas:Nagu näed pääsesin ma väiksema vaeva ja teise tulemusega.
Tõepoolest, milleks ise otsida, kui leidub hea inimene, kes paari tunni pärast wikipedia lingid postitab..?

Vabandan ette teemavälise meenutuse pärast, aga kunagi oli mul Tartus naaber, kes suhtus sama filosoofiliselt ka näiteks nõude pesemisse. Tal käis iga nädala-paari tagant ema külas.
Siiamaani on ksf Kriku kõik vähegi teemavälised kommentaarid õigesse kohta paigutanud.
Palun tee seda.Ka nüüd.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Postitus Postitas Kriku »

retti kirjutas:Palun tee seda.Ka nüüd.
Palun lahkesti.

Paljudes foorumites on otse kirjas, et küsija peaks küsimuses muuhulgas ütlema, mis ta ise on teinud oma küsimusele vastuse leidmiseks. Meil sellist nõuet reeglites ei ole, aga siiski on ülimalt soovitatav kõigepealt ise otsingumootoreid kasutada ja alles siis foorumisse postitada, kui enda mõistus enam probleemist üle ei käi.
punaarmee.jpg
punaarmee.jpg (168.22 KiB) Vaadatud 6156 korda
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Postitus Postitas Veiko Palm »

Aitäh, et teemaarendus õigesse kohta paigutatud.

Tunnistan, et minul tavapäraselt küsijate vastu suurt midagi pole ja on tore, et foorum on täis inimesi, kes harida tahavad ning mõistavad. Sel puhul aga (paranoiline mõtlemine?) oli tegemist selgelt poliitiliselt laetud fotoga, mille kohta kiire otsing kindlasti tulemusi tooks. Ning samuti ei põhjendanud teema algataja mitte kuidagi, et miks seda infot vaja on või et kus kohast see foto näppu jäi. "Leidsin ... foorumist sellise foto, kus seletati, et soomlased ... ja tundus mulle ..., siis küsingi, et miks... jne" oleks väga ilus olnud. Muidu tundub õngitsemise ja roostes konksuga kala püüdmisena, et küll keegi ikka loll on ja orki kukub.
retti
Liige
Postitusi: 1267
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Postitus Postitas retti »

Kuulge härrased - eriti Veiko Palm
te loete sõnu,aga mitte küsimust ja kukute lahmima paremale ja vasakule.
Küsimus oli - Kuidas ja kui autentselt sellesse pilti suhtuda ?
Sõnad kuidas ja kui autentselt - viitavad juba sellele et eeltöö internetis oli tehtud.Aga loomulikult on kergem lärmata kui mõtelda.
Ps. ma tean väga täpselt mis oli Poliitpropaganda Peavalitsus NSVLs.
Out and over.
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Postitus Postitas metsapoole »

Milleks see punane propaganda poster.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Näide ebaõnnestunud kommunikeerimisest :|
Leian ka, et ksf PALMil oli õigus - tahad midagi foorumist, selgita lahti oma küse ja/või see, mix sa sellele ise vastuseid ei leia.. niisama segased hüüatused lihtsalt risustavad niigi alati ülekoormatud foorumiruumi.
Ka foorumisisese otsingumootori kasutamine tuleb alati kasuks - kasvõi ainult selleks, et mitte lõputult alustada "uusi" teemasid, mis tegelt on foorumis oma loogiliste teemapaneelide all juba ammu avatud (ja isegi pikad arutelud läbinud).

Töödeldud "punane propaposter" on antud juhul lihtsal vaimukas.. ja keda irrrmsasti häirib, minu Hispaaniasse härjaks - sest ei ole midagi ullemat, kui huumoripuudega foorumlane :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Mida oled SINA teinud, et oma küsimusele vastus leida?

Postitus Postitas suurtükimees »

metsapoole kirjutas:Milleks see punane propaganda poster.
Kerge huumor lihtsalt:D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline