Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: ISIKKOOSEISU ARV VÄEOSADES TEGELIKULT JA PABERIL

Postitus Postitas kalleb »

morsevend kirjutas:
kalleb kirjutas:Meie väeosas oli ca 60 sõdurit + 20 ohvitseri

kunagi aga olin ühes väeosas Tsernjahhovskis kus teenis 15 sõdurit+ 5 ohvitseri-nimeks brigada obespetsenija armii,seal oli pargis ca 300 NZ autot ja sõjaolukorras pidi kokku tulema 3000 meest


Teenisin kah Tšernjahhovskis. Kas see mainitud brigaad asus Leningradskaja ulitsa lõpus? Enne sõda ehitatud kasarmud? Mustade pagunitega mehed?
Jah nii see oli , uulitsat ei tea, punastest kivisest hooned olid , suures kasarmus oli mingeid teisi värosasid ka peale brigaadi, brigaad asus 3 korrusel , väga mõnus teenistuskoht, puhkus
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas davidsoniharald »

Urams kirjutas:622 Octb,stroibat,umbes 350 mardisanti ja 40 ohvet ja praporit.Relvastus ,labidad ja
gaasimaskid.Lahingu võime -0.
Lahingivõime miinus null :lol:
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas kalleb »

Strobat võitles tööga ehk tuuleveskitega - see oli tema vaenlane

Ja lahingusse nad ei asunud, nad olid lihtsalt orjad
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas T-62 »

Kommentaariks eelmisele: ori või vang olid sa igal pool.
75221 - üksik ilma liputa polk, teenindas Kubinka instituuti. Kolm lahjalt mehitatud pataljoni: esimene tankistid, teine inseneerteenistus, kolmas kuratteabmis ehk saadetiste valve ja transport. Lisaks igat masti komanteerituid, vahel vähem, vahel rohkem. Arv kõikus viiest poolest seitsme poole sajani. Praporid ja ohvesid minimaalselt, tihti veel praporid ohvitseride ametikohtadel. Selle eest "naabritel" ehk instituudis, mida me elus hoidsime olid enamuses vanemohvitserid, natuke praporeid ka. Kindralit võis päevas mitu korda kohata, polkovnik oli tavapärane nähtus.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas kalleb »

No tööpatis pidid sa tegema ehtsat orjatööd pidevalt , harilikus lineikas oli orjatöö hooti , kui olid ajud millele toetuda siis said sellest ka kõrvale viilida ning tegeleda sellega millega ise tahtsid

Nõukogude Liidus oligi sõdur= sõjaväe ori , biorobot kes kingib oma elust 2- 3 aastat ära , inimene ta seal viibides eriti ei olnud

Sinu keha võeti üle , aju ülevõtmise kallal töödati aga see alati ei õnnestunud , mul aitas aju ülevõtmise vastu oma sisehääle ehk egoga vestlemine eesti keeles , ma naersin neil segaseid ohvitsere mõttes välja ja vaidlesin vastu , seda ei saanud keegi ära keelata

Niisama vastuvaidlemine ja vastuhakkamine oli keelatud , võidi karistada , võidi orjaaega ka pikendada , see polnud mõistlik

Aga 2 aastat sai ära antud nüüd juba kadunud riigile mis elab veel ainult mälestustes , see tuli lihtsalt ära kannatada , mingit mõistuslikku selgitust sellele ei olnud
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas Peeter »

Utšebnõi tsentr suhoputnõh voisk PVO. Dislotseerus Bogoduhhovis, Harkovi oblastis Ukrainas. Väraval oli väeosa numbriks v/tš 63148. See oli ka peamiseks numbriks. Keskuses endas oli dislotseerumas veel (vähemalt) kolm väeosa oma numbritega. Lisaks veel ümberõppel olevate polkudega. Õppekeskuse sööklas oli õppeperioodi ajal ca 2000 kursanti&lihtsõdurit (alla prapori) söömas.
1) Škola mladših spetsialistov- Ossa operaatorite utšebka. 8 patareid 160-170 meest igaühes. Neist siis 1200 kursanti kõik esimese pooleaasta poisid. Ülejäänud siis utšebka seerud ja muu staff. Ohvitserid igas patareis 6tk. Lisaks utšebka staap ca 50 ohvet & praporit. Kooli v/tš numbriks 63148 erinevate tähtedega.
2) POUP- polk obespetšenia utšebnõh protsessov. Kaks divisioni. Ühes 150-200, teises 100-125 meest. Tagasid kõike õppeprotsessis. Numbriks 22016 või oli ka 22015. Koosseis kas utšebkast korjatud, või siis teistest utšebkadest saadetud spetsialistid. Lisaks paras ports igatmasti ja igatsugu märkide ja tärnidega ohvitsere kuni alampolkovnikuteni. Neid "ilmus" ja "kadus" suht tihti. Komandeeringutesse. Üks selline ilmus järsku rivvi razvodil ja kõik teretasid nagu vana sõpra. Pärast kuulsin, et mees tuli Angoolast või krst kuskilt Aafrikast uueks aastaks puhkusele, aga sel ajal löödi tema poolt "sõjaliselt nõustatav" mingi ca 10tuhandepealine valitsuse vägede üksus puruks ja enamus ohvitsere tapeti ära. Oleks seal olnud, oleks tõenäoliselt samuti läinud.... igaljuhul tema komandeering kuulutati lõppenuks ja naasis tagasi oma koduväeossa. Paljud neist olid kuskil sõjakolletes möllamas käinud. Aafrika, Aasia, Lähis-Ida, ka Ameerika, rääkimata DRA-st ja muust lähivälimaast. Lisaks polgu staap karja oma ohvitseridega.
3) Škola praporšikov: ca 150-200 kursanti. Tulid nii ajateenistusest, kui ka graždankast. Ja nende ohvitserid. Numbriks 63148
4) Kaks kadreeritud polku. Mõlemad oma numbriga, mida aga enam ei mäleta. Tehnilisel territooriumil oli pukkide peal üle paarisaja enamjaolt uue auto. Läbisõidud mõne tuhande ringis. Pluss NZ ladudes kogu mant ei-te-mitme-mitme-tuhande mehe jaoks. Territooriumi ümber jooksime 3 kilti, sellest ca 2 oli piki seda NZ territooriumi. Koosseisus osmotri/razvodi ajal kummalgi ca 5-7 ohvitseri (vb paar neist ka praporid) ja maks 2-3 lihtsõdurit.
5) Kaks kasarmut erinevate täiend- või ümberõppel viibivate väeüksuste majutamiseks. Mahutas kuni kaks polku PVO SV koosseisu. Alates uue relvastuse saanud polkudest, ja ainult joomisega tegelevatest kohalikest partisanidest kuni kõrgemate ohvitseride täiendkursusteni ja seal hulgas nägin üks kord ka Ukraina KP Keskomitee kindralitaseme-"partisanide" õppekogunemist- kõik ainult papahhades ja lampassidega. Meil postajankadel kästi kaduda nende teelt ja sulgeda end töökotta luku taha.
6) Õppekeskuse staap sajakonna ohvitseriga. Kõikide oma osadega sh osobistid ja muud erilised sulelised.
7) Kogu seda manti teenindas 63148 numbri alla asetatud vzvod svjaziste (staabikirjutajad, sidemehed ja muidu tentsikud vmt). Orkester eraldi vzvodina. Santšast oma 50-60 voodi, kahe prapori, nelja sõduri, karja tsiviilidest ohvitseride naistega ja kahe ohvitserist arstiga. Lisaks neile transportnõi vzvod, ca 40 meest vodiilasid, hozvzvod (söökla, õmblejad, postiljonid krst veel ca 20 meest) ja siis remrota. Seal olin ka mina, mehi siis 27-30.
Esimene ports siis õppisid või õpetasid ja kõike, nii platsil rivi, kui tehnikat, aga 7.s osa tegi igapäevaselt pidevalt oma ettenähtud töökohustust. Kes õmbles, kes tagas elektri, kes tegi päevadläbi süüa, kes ... jne. Mina nt poolteist aastat konkreetselt remontisin igatsugu elektroonikat, olin lahingutehnika remontija, aga loomulikult ka ohvitseridele laitarbekauba remontija-hooldaja. Hmm, esimesel 6-kuulisel perioodil omandasin kogemusi ka keevitajatöö vallast. Olin nimelt vaba aja tekkimisel jootetööst kamandatud "isiklku vanakese", väljaõppinud elektri-gaasikeevitaja ZKR-i "adjudandiks". Sellest ajast on "eredamana" meelde jäänud intsident, kuidas hapniku keevitusvolla läks ootamatult põlema ja ballooni kraani saime kinni (mis kah pedereeris) :shock: alles paar meetrit enne balloonireduktorit. Siiani meeles kuidas mõlemad seisime krambis nagu naelutatult, kui sinine tuli läks......... ja alles siis vabanes keha krambist ja hüppega asusime tegutsema.

Lõpetuseks veel üks seik: kui nüüd nii aastat 5-10 tagasi otsisin netist infi, siis pidevalt viskas ühhe väga kõva mehe nime ette. Vaieldamatult on tegemist selles väeosas teeninutest kõige kaugemale ja kõrgemale jõudnud mehega, kelle auks kui see väeosa veel eksisteeriks, võiks seal sisse seada aukohale voodi koos mundri ja muu isikliku staffiga kirjaga "siin voodis magas aastatel..." jne. Selle mehe nimi on Roman Abramovitš. Teenis POUP-is lihtsõdurina ja läks demblisse aasta-poolteist enne minu sinna väeossa jõudmist.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas kalleb »

Utsebnoi tsentris oli teenistus üldiselt veshalka - täielik ustavshina

Muidugi kui olid mingis väga ärakadreeritud polgus kus väga vähe sõdureid siis oli natuke lahedam aga ohvitseridel oli seal pidevalt kohutav hirm et mõni kontroolija- kindral neil pagunid maha tõmbab

Ma olen näinud seda ablaavat mida tehti enne kindrali tuleku , jube värk
Urams
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas Urams »

Alati ei pea kindral tulema,et lolliks minna.Stroibatis käis
mingi komisjon,paar polkovnikut ja eraisikut.Kombat oli
nädal aega marutaudis, haukus ja kippus hammustama ,
orjad tegid tsirkust.Lõppes see jama ,et major sai tärni
juurde ja saadeti polgu komandöri asetäitjaks tagala alal.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas Lemet »

Ma olen näinud seda ablaavat mida tehti enne kindrali tuleku , jube värk
Taburetijalgade vastu põrandat käiva osa värvimata jätmise eest üldrahvalik klistiir partei ja valitsuse hüvanguks tärpentiini ja kolmetolliste põrandanaeltega. Näiteks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Kaasfoorumlaste väeosade isikkooseisud

Postitus Postitas jackpuuk »

35-s eraldiseisev kaardiväe dessant-ründebrigaad pp 16407 Cottbus DDR. Asukoht 51 43 34N, 14 19 00E
1988-1990 sügisene priizõv.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist