Metslooma hädatapmine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Turist 47 »

Märkus kohane , seadust nimetada ei oska , ei tea ka.

Õigustamiseks võin vaid märkida , et antud teema on ka Keskkonnainspektsiooni ametnike / inspektorite jaoks hell. Olen isiklikult osalenud kuulaja rollis koosolekutel korda 2-3 , kus Keskkonnainspektsiooni ametnik / spetsialist on rõhutanud , et vigastatud / abitus seisundis uluki hukkamine tuleb läbi viia väärikalt , õigesti , kiiresti ja nö. märkamatult ,eriti siis kui see toimub sunnitult avalikus kohas näit. elava liiklusega teel , asustatud punktis.
Rõhutatud on ka , et võimalikud vabatahtlikud relvaomanikud , relvastatud isikud , head ja humaansed kodanikud ei tohi kohe mitte ilma tõsise vajaduseta / võimaliku ohuta inimestele seda protsessi läbi viia. Aga nagu eespool viitasin , et sellekohast Seadust nimetada ei oska ja ei ole ka mõistnud KKI spetsialistidelt selle võimaliku Seaduse võimalikku seaduslikkust ja muidugi selle Seaduse enese faktilise ja füüsilise olemasolu kohta infot küsida.
Minu arvates on selline käitumine mõistlik isegi kui See on ka ainult kokkulepe , hea tava ; Samas kindlasti ei saa välistada
Uluki hukkamist täpselt käsitleva Seaduse olemasolu. :(
T.

Pärast 1313 Teie poolset kõnet / teavitust hakkab kohe asi liikuma. KKI ja Jahiseltside vaheline koostöö on hea. Vigastatud suuruluki korral kellaaeg ja koht ei oma tähtsust , Jahimehed on vajadusel väga operatiivsed.
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas maskeerimisvork »

Küsimus saab olla selles, et suvaline tont relvaga ei pruugi olla adekvaatne hindama, kas loom hukata või hoopis ravida. Jahimeestel justkui võiks selline pädevus olla. Teine küsimus ja mitte vähemoluline on see, et mis saab korjusest. Käitlemiseks on kindlad reeglid ja tee äärde jätta ei tohiks, kuna meelitab röövloomi, kes omakorda võivad (uusi) õnnetusi põhjustada. Ja ehk veel midagi. Ehk et, antud lõigus (liiklusõnnetuses viga saanud uluk) on Eestis süsteem paika loksunud ja toimib kenasti, ei ole vaja hakata relvaomanikul ise halastuslaske tegema.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Metslooma ei hakka keegi ravima.

Vist 28.06 oli Tallinn-Narva maanteel liiklusõnnetus (kui keegi viitsib, otsigu uudistest). Sõitsin just sel ajal mööda, kui politsei polnud veel kohale jõudnud. Esiteks hakati eespool üsna järsult pidurdama, siis oleks mulle äärepealt tagant sisse sõidetud, aga kodanik suutis kuidagi tühja vastassuunavööndisse loovida ja seal pidama saada. Siis oli vastassuunavööndis üks segamini esiotsaga masin ning siis suur põder kõhuli maas ja tema juures veel teinegi katkine auto. Põder oli ikka totaalselt maoli, koon vastu asfalti, aga liigutas veel kõrvu. Siis mõtlesin küll, et kui oleks praegu püstol kaasas, võiks ta ju ära kustutada. Ei näinud ta kuidagi sedamoodi välja, et võiks veel vehkima hakata.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas retti »

See on just situatsioon mida ma silmas pidasin.
Sellisele põdrale hädatapu teostamine ilma püssita ei ole ohutu.
Lähemale kui 5m sellises seisus põdrale minna ei või ja sedagi vaid seljapoolt.
Lask püstolist (ka kuklalask) ei tee sellisele šokis loomale midagi kui just TT või .50 kaliiber ei ole.Ainult kõrva.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Aitäh, võtame arvesse.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vintraudse püssiga (poolautomaat, karabiin, vintpüss) tasuks ehk korra mõelda, kes ja mis asub teisel pool looma, enne kui tulistama kiirustada.
7,62x51 kuul lendab kehast läbi päris kenasti ja kui keegi eemal pihta saab, saate kriminaalasja lisaks. Või kui mööda lasete, siis tappev kiirus säilib nii 2 km kaugusele.

Selles mõttes on haavlitega jahipüssid ja püstolid ohutumad, nende "tabanud" moon jääb kindlamalt tabatu keresse pidama ja mööda lennanu ei lenda kaugele.

See "ilus" või "mitteväärikas" on rohkem pehmoriigi leiutis - kindlasti leidub ka härdameelseid loomakaitsjaid, kes läheks selle maas oleva agoonias soku pead ka silitama. Tegelt sellises olukorras on prioriteet inimeste ohutus, sellest peaks olema kantud ka relva kasutamine. Kui kasutate relva suurema kahju ära hoidmiseks ja see teil õnnestub, ei saa siin ükski keskkonnaametnik midagi kobiseda, et miks jahimeest ei oodanud on selline mõiste nagu "hädaseisund" ja suurema kahju ärahoidmiseks on õigustatud tegutsema igaüks.
Viimati muutis Kapten Trumm, 29 Juul, 2020 9:41, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas Kriku »

Lasu suund peaks igal juhul olema selline, et pärast looma tabamist maha jõuaks. Inimene, kes on mõne meetri pealt rahulikult sihtides võimeline mööda laskma, ei tohiks üldse üritadagi.
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas maskeerimisvork »

Kriku kirjutas:Metslooma ei hakka keegi ravima.
Krikule üks hiljutine näide: http://www.ejs.ee/video-liiklusavariis- ... de-juurde/

Mis puudutab haavatud põdra või nt karu hädatappu püstoli või revolvriga kontaktlasuna siis see võib ju filmis realistlik paista, päris elus ei pruugi kõige targem mõte olla nagu mitmed teisedki on kommenteerinud.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas andrusjo »

Teeme nii,et kui ei tea ja ainult kaugelt näinud siis ei lähe torkima ja ei hakka targutama.
Aastast 2004 olen käinud neid vigaseid maanteedel teise ilma saatmas ja ära korjamas.See kui ta lebab koon maas ja ei näi ohtlik ei tähenda,et ta ei või sealt tõusta ja rünnata.
Nähtud ja kogetud küll ning küll.
Iga olukord on erinev...nutitelefonide ajastul kus kõik kõike filmivad on asi parajalt nõme.Ikka ja jälle on targutajaid ja teisitimõtlejaid.Mitmeid kordi on tulnud paluda patrullilt abi inimeste eemale hoidmiseks ja ka lausa tegevust katte taga teha.
Siiani ei ole ükski politsei patrull ega päästeametnik teinud ühtegi liigutust selleks,et looma piinad lõpetada.
Esiteks järgneb igale patrulli tehtud paugule hunnik seletamist ja paberitööd.Teiseks aduvad nad väga hästi,et kui ei oska ära näpi.

Kriku väide,et metslooma ei ravita ei päde....ravitakse.Alles mõni nädal tagasi tehti üks mäger terveks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas Kriku »

Olgu, ma olin oma mõtlemises liiga suurtes loomades kinni. Kuidas põder loomaarsti juurde sikutatakse, ma ei kujuta ette, aga mägraga on muidugi teine lugu.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas andrusjo »

Üldiselt lähevad ikka loojakarja....kui pehmod enne jaole saavad võib juhtuda igat sugu asju.
Mul on kah olnud korra juhus kus tõstsin käed ülesse ja läksin mminema.Andsin KKI-le teada,et mina debiilsustega ei tegele ja las ise tegelevad nende lillelastega.
Hommikuks oli loom ikka samas kohas ainult,et surnud.
Lillelapsed saades aru,et nüüd on koht kus nad peavad ise edasi tegema sest keegi ei toimeta nende soovide järgi lasid ka ise vaikselt varvast jättes kitse põllule hingevaakuma.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas Kriku »

andrusjo kirjutas:Teeme nii,et kui ei tea ja ainult kaugelt näinud siis ei lähe torkima ja ei hakka targutama.
Torkimise koha pealt olen nõus. Vaevalt, et kui mul tegelikult olekski püstol käepärast olnud, siis ma oleksin torkima läinud... Inimesed ju ka ümberringi. Mõtteid võib igasuguseid läbi pea käia, aga mõtte ja teo vahele jääb mul vähemalt hulk maad.

Targutamise koha pealt ei ole, selleks see foorum siin ju ongi. Sain mina praegu targemaks ja saab vahest keegi veel.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas davidsoniharald »

ruger kirjutas: Veidi lugemist, kuidas on eelnevalt sarnastel juhtumitel olnud... http://loomakaitse.eu/liiklusonnetus-lo ... s-kaituda/
Korralik mahlakas lugemine. Soojalt soovitatav!

Ah sa vana Siberi l...!
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas Fucs »

davidsoniharald kirjutas:
ruger kirjutas: Veidi lugemist, kuidas on eelnevalt sarnastel juhtumitel olnud... http://loomakaitse.eu/liiklusonnetus-lo ... s-kaituda/
Korralik mahlakas lugemine. Soojalt soovitatav!
Pean kinni ja lähen rebase juurde. Loomulikult paljakäsi ikka! Lebab teine rahulikult. „Kutu, mis kutu, aga koristan ta vähemalt maanteelt ära“, mõtlen teda jalaga togides. Rebasel igasugused elumärgid puuduvad. Hakkan siis turjast haarama ja ....
https://www.youtube.com/watch?v=7__dvuXqEso

8)
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Metslooma hädatapmine

Postitus Postitas oliver »

9mm mõne meetri kauguselt põdrale kuklasse või silmade vahele ei tee midagi? Ainult kõrva? Mis seal kõrvas on, otsetee ajju?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist