Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta

Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid (terveks saanud või põdevaid)?

Perekonnas
67
31%
Sugulasi
20
9%
Sõpru-tuttavaid
93
43%
Ei ole
37
17%
 
Hääli kokku: 217

Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Dr.Sci kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Nonii, vanem (ülikooliealine) laps - ka korralikult vaktsineeritud - eilsest haige olemine, täna kiirtestid näitasid 2x "=", pühapäeval on PCR, varem ei saanud... Palavik üle 38, kerge nohu ja köha on ammu (detsembrist), pole oluliselt ägenenud. Ma siis järelikult lähikontaktne, 2xAZ (teine oli aprilli keskel) ilma tõhustuseta, madala antigeeni tasemega, eks annan edasi arengutest teada.
Mul ka täna 2x"=" - eri testid. Peab hakkama pcr aega sebima. Enesetunne nagu ikka tavalise nohu korral.

Tõhustusdoosist sai seega kõrvale hiilitud :)

EDIT:
Perearst täna ei tööta ja tundub et 1220 on DDos rünnaku all... aga ma annan oma parima et see kestaks sest kui liinile ei pääse siis saatekirja ei saa...
Niipalju et - sain saatekirja, järgmine päev (30.01) andsin testi, 31.01 tulemus et positiivne. Enesetunne ikka nagu külmetusel - 29.01 oli imelik, 30.01 oli ok, 31.01 oli jälle tõsine külmetus ja kerge lihasevalu, täna (01.02) - võiks minna mingile pikemale matkale... aga värskelt tehtud kiirtest oli siiski "="
Zwyx
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 29 Dets, 2017 13:13
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Zwyx »

Enda tagasihoidliku kogemused.
Vaktsineeritud eelmise aasta maikuus Jansseniga ning novembris Comirnaty tõhustusdoosiga.
Kuidas siis läks?
Ilmselt üle-eelmisel kolmapäeval lapsel (vaktsineeritud kahe Comirnaty doosiga) kokkupuude koolis viirusekandjaga, pühapäeva õhtul kahtlane. Suundusin eelmisel esmaspäeval tööpostile nagu ikka. Teisipäeva öö miskipärast kahtlane, unekatkestus paar tundi keset ööd. Hommikul kiirtest negatiivne. Keset päeva hakkasid ootamatud kerged selja lihasvalud, tegin jälle kiirtesti, endiselt negatiivne, selg endiselt õrn. Kolmapäev - selgus, et lapse PCR-test positiivne, jäin kodukontorisse. Kallal kerge väsimus, mõni lihas valulik. Neljapäev - kiirtesti peale tekkis imeõrn teine triip, kiire tegutsemisega sain PCR-testi antud. Pea kergelt uimane, vahepeal õnnestub ka palavik välja kraadida. Reede - test ametlikult positiivne, võtsin haiguslehe. Vahepeal mõni kõhahoog, kerge palavik. Järgmistel päevadel palavikku ei õnnestunud enam välja manada, kuigi kraadisin hoolega. Kõhahood praktiliselt kadunud, lihasvalud samuti, nina taas kuiv. Ametlik 10-päevane isolatsiooniperiood parajalt pikk, enam ei tule meeldegi, millal mingi sümptom oli, pidanuks kirja panema Laps terve juba eelmise nädala lõpust, aga kooli tagasisokutamine keeruline, kuna too suure juhtumitearvu tõttu distantsõppele viidud.
Ilmselt vaktsineerimine tasus ära, kuna läbipõdemisest erilisi muljeid ei tekkinud.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas aht0 »

Pigem mitte 'kerged selja lihasvalud' vaid järas neerude kallal (neeruvalu võib väljenduda samuti seljavaluna). Kahtlane et immuunsüsteemi reaktsioon viirusele väljendub isoleeritud lihasgrupis ja mitte üldisemalt paljudes lihastes/liigestes..

Eelmiste tüvedega kaasnes aktiivne viiruse paljunemine neerukudedes (ning nende armistumine), sümptomiks 'seljavalud'..

Tänud muljetamast, O mõjust ülejäänud organitele pole just palju leida..
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Gideonic »

Meil jäi 9-kuune poiss tatiseks. Tegime ka kiirtestid ära ja kõik peale minu on peres positiivsed, kuigi sümptomeid pole kellelgi teisel. Eks nüüd ka jälgib mis saab. Endal on tõhustusdoos käes 3 nädala eest, seetõttu ilmselt ei nakatugi piisavalt. naisel on 2 süsti ja lapsed liiga väikesed et teha
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Järjekordne tuttav, ~50a, vaktsineerimata, andis ka positiivse kiirtesti tulemuse, nüüd on kodus, ootab PCR aega, haigusnähud puuduvad, isegi nohu ei ole... Aga arvestades et ta on nii mitmes olukorras lähikontaktne olnud, ei imesta kui ka positiivne PCR tuleb.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu tütre klassiõde (11 klass) läks eile voolikute alla omikroniga. :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas mart2 »

Kas tehti spetsiaalne kontroll või oletad?
Deltat pidi päris palju veel liikuma.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pidi olema kontrollitud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:Minu tütre klassiõde (11 klass) läks eile voolikute alla omikroniga. :oops:
Kapten Trumm kirjutas:Pidi olema kontrollitud.
Siis peaks varsti ka meedikute-viroloogide suust kuulma seda, et omikron pole "mänguasi".
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Fucs »

Mul kolhoosi raamatupidaja läks nädal tagasi Covidiga teisele ringile.... vaktsineeritud 1x (Pfizer) kuna enne seda põdes korra juba keskmise raskusega läbi. Nüüd on siiani haige.
Mõlemal korral olime enne raamatu positiivset testi paar tundi ninapidi koos kolhoosi paberites...
Ja mõlemal korral tundub, et mulle külge ei hakanud (2x Moderna + 1x Pfizer)... vähemalt ma ei tea, et ma oleks natukenegi haige olnud.

Naine läks nüüd siis tiba üle kuu tagasi "COVID pessa" väljalangenud töötajaid hädas asendama.
Neil seal üle paari päeva keegi jälle Covid+ kellega tööpäeval läbi on käinud.
Siiani pole õnneks ka naisele külge jäänud (3x Pfizer)... [ sülitab nüüd kiiresti kolm korda üle vasaku õla ]

31.Detsembril puutusin kokku naise kõige noorema õe perega... istusime ühe laua taga terve õhtu vastakuti.
Päev hiljem andis kälimees positiivse tulemuse ja kaks päeva hiljem terve pere neil (naise õde ise ja kaks last 15 ja 17).
Mees ainukesena peres vaktsineerimata... on "põhimõtteline"...
Mulle ja minu naisele külge ei hakanud.

Need siis viimased uudised Covid+ tutvusringkonnast.
Rohkem pole "vene ruletti" koroonaga mänginud.
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas an2 »

Ehh, tuli ära. Värskelt põdenuga, kes küll köhis veel aga arst saatis tööle, olin ekraani juures juhendit lapates 30 sekundit koos ja jäin positiivseks. Enesetunne hea ainult nohu on. Palavikku pole ja midagi ei valuta. Loodan, et teisel-kolmandal päeval haigus ei ägene.
Süstitud kolme Pfizeriga. Teise ja kolmanda süsti kõrvalmõjud olid raskemad, kui praegune seisund.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas ruger »

Tuttav, kes paar kuud tagasi oli koroonas, jäi nüüd uuesti. Kuna läbi põetud siis lootis, et annab kaitse(ei vaktsineerinud). Aga nüüd siis uuesti kodus.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
AivarV
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 11 Okt, 2014 22:10
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas AivarV »

Nüüd kah läbi põetud. Vanust 47, kaks korda AstraZeneca ja kolmas kord detsembris Moderna. Esimene nädal üle keskmise köha-nohu, siis hakkas vaikselt taanduma. Esimesed paar päeva ka talutav lihasvalu, kuna aga viimane õhtu enne testi tegin korraliku jõusaali trenni, võis ka sellest olla. Umbes 9.-10. päeva õhtul tõusis kerge palavik, nii 37.2, ei enamat. No ja esimesed 8-9 päeva ka veidi uimane olemine, samas eriti ei seganud. Kokku võtsin asja rahulikult, 14 päeva haiguslehte. Kokkuvõttes suht kerge läbipõdemine, ilmselt üsna värske tõhustusdoos aitas ka. Ühegi eelneva vaktsineerimisega polnud mingeid kõrvalnähte peale tunde, nagu oleks õlga süsti saanud.
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas slider »

Väldi omikroni kuis tahad, saab kätte. 1. öö hullud külmavärinad, edasi paar päeva 37,6. Nohu polnud aga turse oli. Perearst pani koduse testi põhjal kirja. 10p hiljem 2 testi neg ja siin ma nüüd olen

2 süsti, jäin moodsamat ootama ja saingi
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Madis Reivik »

Räägivad et Omikron ründab ülemisi hingamisteid. Igatahes teeb ta seda väga ebaviisakalt.
Mul 3 päeva tuumanohu ja silmamunad valutavad.
Ning kuidas seda viisakalt öelda, tuletõrjumisega hetkel hakkama ei saaks, surve kadus kuhugi ära.

Paratsetamool ja nohurohud + kerge sigar aitavad aga selline loll väsimus on peal.

Hakkab lõpuks taanduma, 3-4 päeva ilmselt kokku põdemist.
2X zeneca + 1x pfizer.

Ega see õues olev pimedus koos umbjää, tilkuva vee ja +2 kraadiga ilmselt ka reipamaks tee..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist