REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Nii vähe kui olen huvi tundnud, siis tuttavatest keegi ei huvitu süstist ja peavad seda ebavajalikuks meetmeks.
Isegi varem mõned sutsud teinud inimesed on seda meelt.
Võimalik, et see ainult tundub nii, aga olen aru saanud, et kedagi ei huvita covid ja keegi ei karda haigestuda.

Teen vist ise ka sutsu ära ja tehtud.
See uus spetsiaalne "suts" amide jutu põhjal, ei olevat väga teistsugune, ehk vajaks veel arendamist. Uue huvitava mutatsiooni "kõrvad" juba paistavad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Turist 47 kirjutas: 26 Aug, 2022 10:42 Nii vähe kui olen huvi tundnud, siis tuttavatest keegi ei huvitu süstist ja peavad seda ebavajalikuks meetmeks.
Isegi varem mõned sutsud teinud inimesed on seda meelt.
Võimalik, et see ainult tundub nii, aga olen aru saanud, et kedagi ei huvita covid ja keegi ei karda haigestuda.
Karta on. Sügisel tuleb suur laine :|
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Jah. Arvan sama, et laine tuleb.
Kummaline on, et kui "mõned inimesed" ütlevad, et ei tee, ei ole vaja, siis "väga paljud" inimesed, k.a. kehva tervisega, isegi ei süvene, ei mõtle (kaasa) ja käituvad nii nagu, väidetav, "autoriteet" ütleb - see tundub vist turvaline ja mugav.

Ei kritiseeri mitte süstijaid - minul on ükskõik, aga kriitika on nö. mitte mõtlemisele suunatud või umbes nii.
Tekib selline pool-rabelev "karjaefekt", mis tundub tobe.
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Marvin »

Ma usun, et ma olen mitut pidi täitsa keskmine inimene. Ei ole vaktsiinivastane kohe kuidagi - ka sel aastal on mõned vaktsiinid uuendatud. Aga olles Covidi vastu vaktsineeritud kolm korda ning olles ka selle (kergelt) läbi põdenud, ei ole ma üldse kindel, kas ma ikka torman neljandat, viiendat ja viiekümnendat ühe haiguse vastu suunatud vaktsiinisüsti saama, sest üldiselt ei ole hea plaan organismi vastupanuvõimet hurraakorras surkida.
richard
Liige
Postitusi: 1088
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

Tuttav noormees 20-aastane on tänaseks 3x põdenud. 2021 põdes 2x ja ei vajanud vaktsineerimist, nüüd sellel suvel itaaliast tulles oli kolmandat korda haige. Esimene kord põdes kergelt sõjaväes. Kõige raskemalt põdes 2. korral haigestudes, jäädes veel pikalt köhima. Kolmas kord haigestudes põdes ka kummalisel kombel pisut raskemalt. Nädal aega oli täitsa siruli, kõrge palavik ja köha. Taastus kiiremini kui 2. korral, kuid pisut ehmatav, et viirused võivad üllatada. Ilmselt kolmandat korda haigeks jäädes oli saadud doos suurem, mis võimaldas viirusel rohkem paljuneda ja organismi kahjustada.

Kuna vaktsiin tekitab viiruse valkudele sarnaselt antikehad nagu päris viirusega kokku puutudes. Siis mina valiks igal juhul kontrollitud mehhanismi, ehk vaktsiini. Me teame, et see viirus võib kahjustada aju, kopse, veresooni. See võib põhjustada autoimmuunseid haigusi nagu mõned gripiviirused jne... Huvitav on kuulata inimesi, kes eelistavad viiruse potentsiaalseid kahjustusi. Müstifitseerivad vaktsiini, nagu see oleks mingi hirmus kahtlane asi mis rikub immuunsüsteemi. Sama loogika järgi mistahes elusviiruse sattumisel organismi võib rääkida ju samamoodi, et immuunsüsteemi rikutakse.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

Tuletan igaks petteks meelde, et siiani pakutakse meil vaktsiine, mis NAKATUMISE riski hetkel liikuvate tüvede vastu praktiliselt ei muuda. Mil määral vaktsineeritud (mitu korda?) viimaseid tüvesid kergemalt põevad polegi enam viitsinud uurida.
Minul on all 2xPf + Delta ja muudkui ootan juba kevadel lubatud uuendatud vaktsiine. Hiljuti suuremas pulmas käies oli seal kolle aga pääsesin. Ei usu, et vaktsiinide+põdemise tõttu. Pigem lihtsalt vedas (eelistasin maksimaalselt aega veeta jahedamas õues kui minu jaoks palavates siseruumides).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

"2021. aastal oli oodatav Eestis 77,2 aastat, meeste puhul siis 73,8 ja naiste puhul 81,4. Kui me vaatame andmeid, siis on oodatav eluiga langenud nii meeste kui naiste seas ja langenud kaheksa aasta tagusele tasemele," ütles statistikaameti juhtivanalüütik Eneli Voolens. Nii järsku eluea langust pole viimase 30 aasta jooksul olnud ning Voolensi sõnul on see seotud koroonapandeemiaga. Kas Eesti inimeste oodatav eluiga jätkab langemist, on tema sõnul vara veel öelda, sest pandeemia edasine kulg pole selge.
https://www.err.ee/1608696940/oodatava- ... ensioniiga
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ambur123 »

Mulle on praegu vaktsineerimine jäänud ebaselgeks: kas praegu on vaktsiine uute tüvede vastu (minu teada mitte) või teenib praegu vaktsineerimine seda eesmärki, et ei nakatutaks algsetesse raskematesse tüvedesse (et mitte haiglaid ummistada) ja hilisemad tüved on nagunii kergemalt läbi põetavad? :dont_know:

Eile üks inimene rääkis huvitava loo: ta ise sai kuskilt nakkuse, põdes seda omajagu aga elukaaslane oli korras. Pärast tema paranemist möödus nädal ja siis haigestus elukaaslane kuskilt saadud nakkusega (kuigi loogilisem olnuks nakkus varem kätte saada oma kodus). Selliseid lugusid kuuldes hakkad paratamatult mõtlema, et kuidagi ebaloogiliselt käituv viirus... :scratch:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Ma eelmisele leheküljele postitasin Maimetsa kommentaari selle kohta: https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 21#p749321
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ambur123 »

Tänud! Minu viga :oops: Muude aktiivsete teemade kõrval ununes see postitus täiesti (nüüd lugedes meenus, et olen seda siin juba näinud)
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ambur123 »

Koroonaviirus levib laialt, aga haigus kulgeb enamasti leebelt
https://www.err.ee/1608699478/koroonavi ... ti-leebelt

Koroonaviirusega on Eestis nakatunud ja nakkusohtlik pea iga 30. täisealine elanik, näitavad Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu värsked tulemused. See näitaja on võrreldav märtsi lõpu tulemusega, ent haiguse kulg on praegu enamasti leebete nähtudega, mistõttu teadlased erimeetmeteks vajadust ei näe.

Seire käigus toimunud käitumisuuringust selgus, et nakkuse levikut pidurdavatele ettevaatusabinõudele pööravad Eesti inimesed üha vähem tähelepanu. Kuigi nakatunuga on värskete andmete põhjal kokku puutunud pea iga kümnes täisealine, ei võta suurem osa neist kasutusele ühtki abinõud nakkuse edasise leviku vältimiseks.


Isiklik tähelepanek: vestlesin ühe papiga, kes värskelt koroona läbi põdenud. Taat ei saanud aru, kust ta nakkuse sai, kuigi hoidis end igati erineval moel. Lõpuks pani otsad kokku: tõenäoliselt apteegist rohtu tuues, sest apteekri sõnul olnud sellel päeval apteeki tulnud kolm koroonahaiget (!). Paras põrssakari, teadlikult haigetena ringi jõlkuda - ja seda veel apteeki, kus käivad vanemad / haavatavamad inimesed :evil:
NGolf
Liige
Postitusi: 3036
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas NGolf »

Pärgviiruse läbipõdemise järel on inimeste tervis märgatavalt nõrgenenud. Arstid ütlevad, et kui 80'ndatel lõpetati suitsetamist massiliselt, siis vähenesid kopsuhaigused, nüüdne pilt oleks nagu taas oleks alanud massiline suitsetamine. Pikk artikkel.
While more data will accumulate in the coming years, there is already evidence to back up his concerns. A Financial Times analysis of data from the UK’s NHS, one of the world’s richest health data sets, showed significant rises in deaths from heart disease since the start of the pandemic in all but the very oldest age groups. In the 40-64 age group, heart attack deaths increased 15 per cent in 2021 compared with 2019.

In February, meanwhile, an analysis of more than 150,000 records from the national healthcare databases at the US Department of Veterans Affairs suggested that even some people who had not been seriously ill with Covid had an increased risk of cardiovascular problems for at least a year afterwards.

Researchers found that rates of many conditions, such as heart failure and stroke, were substantially higher in people who had recovered from Covid than in similar people who had not been infected. A separate analysis of VA data, published in March, suggested that in the “post-acute phase” of the disease, people with Covid “exhibit increased risk and burden of diabetes”.

“What’s particularly alarming is that these are really life-long conditions,” says Dr Ziyad Al-Aly, chief of research and development at the VA St Louis Health Care System and clinical epidemiologist at Washington University in St Louis, who led both pieces of research.

While just 4 per cent more people contracted heart failure following a Covid infection than those who had not been infected, “because the number of people infected with Sars-Cov-2 in the world is colossal, even small percentages will translate into huge absolute numbers.
https://www.ft.com/content/26e0731f-15c ... 8591a02aec
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

2korda2 kirjutas: 26 Aug, 2022 18:11 Tuletan igaks petteks meelde, et siiani pakutakse meil vaktsiine, mis NAKATUMISE riski hetkel liikuvate tüvede vastu praktiliselt ei muuda. Mil määral vaktsineeritud (mitu korda?) viimaseid tüvesid kergemalt põevad polegi enam viitsinud uurida.
Minul on all 2xPf + Delta ja muudkui ootan juba kevadel lubatud uuendatud vaktsiine. Hiljuti suuremas pulmas käies oli seal kolle aga pääsesin. Ei usu, et vaktsiinide+põdemise tõttu. Pigem lihtsalt vedas (eelistasin maksimaalselt aega veeta jahedamas õues kui minu jaoks palavates siseruumides).
Tead sa mõnda vaktsiini, mis väldib nakatumist? Tekitab sellise mulli sinu ümber.
Minuteada sellist polegi, nakatumine toimub ikka, kuid haigus areneb välja nõrgalt või üldsegi mitte.

Mina olen tänaseks teise tõhustusdoosi teinud. Ei jäänud ootama, kuni USA ja Iisrael sellest 2.0 vaktsiinist oma osa kätte saavad ja see lõppeks kevadeks ka meile jõuab.

Olen paar korda olnud ninapidi koos inimestega, kes natuke aega hiljem on saanud positiivse tulemuse. Ei ole midagi kogenud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Benjy
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 03 Jaan, 2015 22:08
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Benjy »

Üldiselt hoiavad vaktsiinid ära levikut, mitte nakatumist. Kiirelt muteeruva koroonaviiruse puhul on leviku piiramist veidi palju tahta.
Viimati muutis Benjy, 01 Sept, 2022 16:06, muudetud 1 kord kokku.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

Kapten Trumm kirjutas: 01 Sept, 2022 14:02 Tead sa mõnda vaktsiini, mis väldib nakatumist? Tekitab sellise mulli sinu ümber.
Minuteada sellist polegi, nakatumine toimub ikka, kuid haigus areneb välja nõrgalt või üldsegi mitte.
Minu paha. Täpsustame siis - COVID vaktsiinide mõju inimese nakatumisele "viisil, mis ei võimaldaks viirust edasi levitada" on nigelast väga nigelani. Valdav enamus teiste viiruste vaktsiinidest väldib sellist nakatumist pigem väga olulisel määral - vaktsineerimine on väga tõhus viiruse leviku tõkestamise vahend (kuni sisuliselt viiruse väljasuretamiseni välja). COVID puhul on vaktsineerimine kahjuks vaid "võimaldab kergemalt põdeda". Seejuures pole mulle väga selge kui suur on tegelikult see mõju viimaste tüvede osas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist