Kalevi jalaväepataljon

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

hillart, ma kardan et sa mõtled praegu 1. JVBr märki. Seda soomustatud kätt tõusva päikese kiirtes kannab brigaadi staap juba mõnda aega.
Just, just. Ja see ongi selle uue Kalevi pataljoni embleem. :cry:
1.brigaadile viitab selle kohal olev kaarjas silt.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
KategorieC
Liige
Postitusi: 731
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Ma siiski usun, et embleemide asja pole veel lihtsalt aja nappusel korda saadud - käivad ju endised ROK'i instruktorid, nüüdsed Kalevi pataljoni mehed endiselt ROK'i embleemidega. Siin on ikka õige embleem ju: http://www.mil.ee/?menu=maavagi&sisu=rok
Jurmas
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Jaan, 2009 22:14
Kontakt:

Postitus Postitas Jurmas »

Utria kohta niipalju et embleemid panime peale kuna olime esindamas Kalevi ÜJP Ohvitseride kogu. Ja need olid vanad säilinud embleemid. ;) igatahes lahe on, et märgati. :D
ennnou
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Jaan, 2006 15:27
Asukoht: Uppsala ja Tallinn
Kontakt:

Kalevi pataljon, 10. jalaväerügement 1923-1924 Koplis

Postitus Postitas ennnou »

Kas keegi teab midagi Kalevi pataljonist 10. jalaväerügemendi koosseisus 1923-1924. Kasarmud koplis. 3. kompanii, ülem nooremleitnant Rudolf Marnot. Foto veltveebel Kirill (Karla) Nõu 1924 koos teiste allohvitseridega on mul üleval facebookis.
Olen nendest sõdadest kirjutanud romaanis "Mõtusekuke viimne kogupauk" ja nüüd viimasena "Vabariigi pojad ja tütred I osa".

Enn Nõu
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Kalevi jalaväepataljon

Postitus Postitas NGolf »

Kalevlaste maleva formeeriti Eesti Vabadussõja alguspäevil, 20.12.1918. Pataljoni asutasid grupp Tallinna spordiseltsi Kalev liikmeid. Kalevlaste maleva pataljon osales mitmes Vabadussõja lahingus nii idarindel kui ka landesveeri sõjas. Pärast sõja lõppu, alates 1920. aastast, oli pataljoni ülesanne reservväelaste väljaõpet läbi viia ning riigipiiri valvata ja kindlustada. 1940. aasta juunis saadeti väeosa laiali.

Kalevi pataljon taastati 18. märtsil 1992. aastal Kalevi üksik-jalaväepataljonina. Pataljon paiknes esialgu Harjumaal Kose alevikus kutsekool nr 40 ühiselamus, suve algul asuti Jägalasse endise Nõukogude armee Ehitusvägede Kõrgema Poliitkooli territooriumile. Tolleaegse pataljoni eesmärk oli koolitada ajateenijatest võitlusvõimelisi jalaväe reservüksusi.

1990. aastail oli pataljon ka reaalselt lahinguvalmiduses. Väeosa oli relvastatud soomustransportööridega BTR-80UNSh ja luuresoomukitega BRDM-2. Kalevi üksik-jalaväepataljoni üritati koondada muudki Kaitseväe soomustehnikat, mis oli saadud lahkuvalt Vene armeelt.

Pataljon likvideeriti 2002. aastal. Väeosa likvideerimist põhjendati logistiliselt ebasobiva asukoha, ebavajalikkusega Kaitseväe uues struktuuris ja tollases arengukavas. Soomustehnika ja suur osa kaaderkoosseisust suunati samal ajal Paldiskisse, kus paiknes Balti pataljoni Eesti allüksuste baasil formeeritud Scoutspataljon. Paldiskis jätkas tegevust ka tugeva meeskonnavaimu säilitanud Kalevi pataljoni ohvitseride kogu.

1. jaanuaril 2009. aastal taastati Kalevi jalaväepataljon kiirreageerimisüksusena 1. jalaväebrigaadi koosseisus, asukohaga Paldiskis. Pataljoni isikkoosseis formeeriti suures osas Rahuoperatsioonide Keskuse väljaõppesektsiooni kaitseväelastest. Kalevi jalaväepataljon võttis üle 2008. aasta lõpus likvideeritud Rahuoperatsioonide Keskuselt ülesande plaanida ja valmistada ette rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel osalevaid Eesti kontingentide allüksusi ja kaitseväelasi. Praegu on pataljonil teised ülesanded.

Kalevi pataljoni olmet septembris 1992 kirjeldab toonane 1. kompanii ülem patlajoni staabiülema ülesannetes n-ltn Riho Terras siin videol:https://www.facebook.com/s6durileht/vid ... 2883747541. Pesuruume oli vaid üks 200 mehe peale. Kaadris vilksatab ka selle päeva pataljoni staabi korrapidaja, kapral Palm.
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Kalevi jalaväepataljon

Postitus Postitas krossipart »

"Kalevi pataljon taastati 18. märtsil 1992. aastal Kalevi üksik-jalaväepataljonina. Pataljon paiknes esialgu Harjumaal Kose alevikus kutsekool nr 40 ühiselamus..."

Lisan ühe huvitava fakti aastast 1992, kui Kalevi bat paiknes Kose kutseka ruumides. Nad nimelt kasutasid Kose Risti krossiraja hooldusala (madalam plats keset krossirada, kuhu krossisõitjate hooldustelgid-autod jms püsti pandi) laskeharjutuste imiteerimiseks-läbiviimiseks (ei ole kursis kas teravat kasutati). Aastal 1992 oli Kose Risti mu kodurada harjutamiseks-sõitmiseks siis mingil hetkel avastasin ennast tulejoonel (rõhutan, ma ei tea kas teravmoona kasutati. Hilisemalt ma ei leidnud ühtegi kuuli ega hülssi!), kui nö. hooldusalale puhkama sõitsin rajalt. Ühel pool laskeasendis võitlejad ja teisel pool sihtmärgid... Ja mina oma krossikaga seal nende vahel... Pakun välja, et üle aegade kiirem stardireaktsioon mu elus!

MK
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist