Ülikooliga või ülikoolita

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas slider »

Fortranit õppima. 99% seminaris osalevast rahvast ei osanud isegi BASIC
MatLab, Julia... kindlasti on ka Pythoni teeke teadusarvutusteks. Mis aastal käisid?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3344
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas Madis Reivik »

ca 12 aastat tagasi.

Matlab on suht Fortranisõbralik. Aga ega asi pole keeles vaid selles et loenguid ja seminare LIHTSALT EI TOIMUNUD !
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas Kriku »

slider kirjutas: 25 Aug, 2022 15:09kindlasti on ka Pythoni teeke teadusarvutusteks.
Kõikvõimalikke ja massiliselt. R saab ka läbi pythoni kasutada, kui millegipärast nii meeldib (esimene ettejuhtuv viide: https://willfondrie.com/2022/01/how-to- ... in-python/ ).
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas slider »

loenguid ja seminare LIHTSALT EI TOIMUNUD !
Päris karm jah, äkki eeldati, et füüsik juba oskab, kuid nagu näha... oli vaja teistel kätt hoida
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3344
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas Madis Reivik »

Suht mõttetu on pakkuda "haridusteenust" mida pole plaaniski osutada.
Eks juba aastal 2000 bakaõppes oli selliseid aineid, kus õppejõul oli targematki teha kui lolle õpetada. Aga magistris läks asi ikka päris masendavaks kätte..
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas slider »

heippa! seljataga TÜ andmebaaside loeng. "yeah ma chillin kuna saan tudengisoodukat... pole veel viitsind lõpetada"
ahto42
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas ahto42 »

Eks neis majades käib ka oma toolidest kinnihoidmine.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas Dr.Sci »

Madis Reivik kirjutas: 25 Aug, 2022 14:25 Teisele ringile minek on igati teretulnud ja positiivne.

Aga siin on omad karid.
"Riviõpilastega" kohanenud õppejõud on tihtipeale juba nüristunud ja vaatavad ainult "meetrikat.

Käisin ka mingi aeg tagasi "teisel ringil", tasulises. Tehniline füüsika, magistriõpe, TTÜs.

Õppejõud A vastas minu vägagi asjakohasele küsimusele Stieltjesi integraalidest - "seda me eksamil ei küsi" ja "rohkem küsimusi on. ei ole, seminar on lõppenud"

Õppejõud B tegeles seminaris maatriksite lahtikirjutamisega. a11 a12 a13 a14 a21 a22 a23 a24 .. ja kui ta jõudis lõpuks mingi 6x6 maatriksini siis ...

Õppejõud C vastas minu küsimusele et millal vastava aine loengud algavad (õppekava osa !!!) et "kuna pole piisavalt huvilisi siis sellel aastal loenguid ei toimu"

Õppejõud D suunas kogu kamba seminari raamas ISESEISVALE TÖÖLE arvutiklassi, Fortranit õppima. 99% seminaris osalevast rahvast ei osanud isegi BASICut ja pärast seda kui ma seal tunnikese veetsin ja aitasin igavusest teistel mingid programmid (a la kahe maatriksi korrutamine) käima saada, sain aru at et "füüsikaliste protsesside simuleerimist" nüüd küll õpetama ei hakata

"Nooremad kaasõpilased" avaldasid imestust et "kas päriselt võib seda kunagi vaja ka minna ?"

Kandsin siis juba makstud raha enda jaoks maha ja jalutasin minema. Totaalne mõttetus.

Kurtsin seda jama oma tuttavale doktorile-teaduspreemia laureaadile. Uurisin et äkki peaks Tartusse kiikama, ta lohutas et seal käib kõik samamoodi.


Järeldus: tahate targemaks saada siis ostke raamatuid ja õppige ise.
Nii see on. Ma vist ei peaks süvenema tagamaadesse miks nii on sest endist tööandjat pole viisakas taga rääkida ja heategevuse korras ma siiski mõne loenguseeriaga kavatsen neid aidata, justnimelt samal põhjusel et kui ülikoolis loengud sel teemal ära jätta, võib ühe ehitustegevust puudutava haru kutsekomisjoni temaatikast maha tõmmata. Ja seejärel 5 aasta pärast ka ehitustegevusest endast.

Aga...
Õppejõud tüüpi A sai pikalt saadetud 1990 ... tänu sellele oli mul füüsika 2 ... Mul tekkis küll vaidlus Schrödingeri võrrandi osas... ja relatiivsustoorias sisalduvate paradokside osas...
Õppejõud tüüpi B sisustab oma loengut rutiinse tegevusega mille eest saab rutiinset palka. Oli ka neid 1990...1995 piisavalt*
Õppejõud tüüpi C on kitsa silmaringiga, või siis on talle öeldud et kui inimesi piisavalt ei tule, siis kokkuhoiu mõttes jätame aine ära. Ma ise olen pidanud loengud ära ka siis kui 1 deklareerinu, kuigi sel juhul tuli tollele rohkem iseseisvat tööd.. ja ka mulle peeti doktoriõppes loenguid kus ma olingi ainuke deklareerija...
Õppejõud tüüpi D tahtis probleemi kaelast ära saada... ükskõik mis paremat tegevust tal too hetk teha oligi, eraärist kuni armukeseni.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas Dr.Sci »

ahto42 kirjutas: 26 Aug, 2022 16:55 Eks neis majades käib ka oma toolidest kinnihoidmine.
Kinni hoiavad need kel pole kuhugi mujale minna. Sellega ma ka lõpetan teema ja kvaliteedi kohta käivad kommentaarid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ülikooliga või ülikoolita

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas: 26 Aug, 2022 18:07heategevuse korras ma siiski mõne loenguseeriaga kavatsen neid aidata, justnimelt samal põhjusel et kui ülikoolis loengud sel teemal ära jätta, võib ühe ehitustegevust puudutava haru kutsekomisjoni temaatikast maha tõmmata. Ja seejärel 5 aasta pärast ka ehitustegevusest endast.
Enne seda ei saadagi aru, et midagi valesti on.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Castellum »

Kriku kirjutas: 02 Sept, 2022 9:51
Ehkki Tapa gümnaasiumi direktoriks soovisid saada Kaitseliidu küberkaitseüksuse staabijuhataja Marko Reichardt ja endine miinituuker Andero Põllu, otsustas komisjon mõlemad kõrvale jätta. [...] “Marko Reichardtil oli hariduse probleem. Direktorilt nõutakse magistrikraadi. Nii see ei olnud. Me küll uurisime, kas tema diplom üheksakümnendatest vastab magistridiplomile, aga meile kinnitati haridus- ja teadusministeeriumist, et paraku ei vasta. See sai tema puhul määravaks,” täpsustas Kirt. [...] Direktorikonkursi nurjumine tähendab, et Marko Reichardt jätkab igapäevast tööd küberkaitse valdkonnas.
https://virumaateataja.postimees.ee/759 ... rss-nurjus
90-tel ei saanud ju 3+2 bakat teha?

4+2 tollane baka peaks igal juhul andma magistrikraadiga võrdsed õigused (mitte küll kraadi!).
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu arvamus sellest riigiasutuste personalipoliitikast on selline, et personalipuudus on suuresti ka selle taga, et teha ja õppida tahtvate inimeste tööle/teenistusse tulekule seatakse igasugu bürokraatlikke takistusi.

Toon sellise näite. Leidsin ajalehte lugedes sellise kuulutuse - Tallinna kiirabi otsib kiirabiauto juhti. Kuna mul toona oli väike tööalane madalseis, siis mõtlesin, et vat kui tore töö - ööpäev tööl ja kaks ööpäeva vaba, saan maja ehitada kah ja söönuks kah. Autoga sõita oskan üsna normaalselt (mul on ka C-kati luba mida iga slang ei saa), elustamist oskan jah, zguti panen ka ära ja täismehe võin seljas ka ära vedada. Aga võta näpust - nõutav 400 tunnine meditsiinikoolitus. Milleks? Et osata meedikule kotist kanüüli või vererõhuaparaati anda? Võtsin siis toru ja helistasin, palk mida pakuti oli toona 700 eurot kuus. Tänan, aitäh.

Erasektoris isegi töölised, kel on 400 tunnised erialakoolitused tehtud, ei hakka sellise palga peale isegi telefonitoru tõstma. Selle numbri võib rahulikult 2-3ga korrutada.

Kui aga sul palk ja hüved ei vasta selgelt nõutule, siis pole vaja ka meedias haliseda, et inimestest on suur puudus. Mina näiteks loobusin riigikaitseõpetusest juba mõned aastad tagasi, lihtsalt see (bürokraatlikult) ette nähtud nooremõpetaja tasu mingi null koma null null koormusega ei katnud enam autobensiini ja printeri kulusid ja kaua sa selle õhinapõhisusega ikka elad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

90-tel ei saanud ju 3+2 bakat teha?
Ei saanudki. Minu 2000. a suvel väljastatud TTÜ diplomile on kirjutatud, et "läbinud 5a diplomõppe".
Aga noh, kohaliku linnavalitsuse bürokraadid ei leidnud diplomilt sõna "magistriõpe". :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas mart2 »

OT algab.
Siin on ilmselt probleem selles, et kuidas lõpetati?
Minu kursusekaaslased, kes lõpetasid metsanduses ainult riigieksamitega, ei saanud magistriga võrdsustust. Enamus, nagu ka mina, lõpetas lisaks riigieksamitele veel diplomitöö kaitsemisega ja seetõttu on täitsa magistriga võrdsustatud.
Nii tuleb välja, et oli vaja 5-aastast õppekava ja komisjoni ees diplomitöö kaitsemist!

OT lõpp.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina lõpetasin diplomitöö kaitsmisega. Mitte et see kuidagi teemasse enam puutuks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ugandiklubi ja 22 külalist