Miinisadama saatus

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Miinisadama saatus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mnjaa, perekonnainimesed pannakse siis karmi valiku ette.
On olemas kolimise kogemus ühe ministeeriumi osakonnaga Tallinnast Jõhvi, mis on märgatavalt vähem "perifeeria" kui Tagaranna kaldapealne Saaremaal ja seal olid tulemused sellised. Ja siplesid nad seal Jõhvis ka tublisti.

https://www.postimees.ee/1151602/vangla ... probleemid
Vanglate osakonna kolimine Jõhvi näitab, kui raske on tegelikult riigiametnikke Tallinnast välja saada. Vaatamata 40 protsendi suurustele lisatasudele ja teistele lubadustele, läks Tallinnast Jõhvi kolmandik seniseid töötajaid, neistki osa ajutiselt. Mitu ametikohta on aga endiselt täitmata.


Isiklikult olen seda meelt, et ükskõik kui suur on tahtmine, vastutuult urineerimine toob alati kaasa märjad püksid, punnita kui kõvasti tahad.
Arvestades järjest süvenevat tööjõupuudust on MeV kolimine Suur-Tallinna ruumist väljaspoole lausa määratud taolisi probleeme kaasa tooma.
Alguses, peale sõjakooli on noored ohvitserid äksi täis ja valmis kasvõi Antarktikasse minema, reaalsus jõuab hiljem kohale.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas tuna »

Kapten Trumm kirjutas:Tore on see loogika, et Miinisadam "asub kesklinnas", aga sealt kiviviske kaugusel asuv amortiseerunud Hundipea sadam asub sealt täpselt 1200 meetri kaugusel ja "on optimaalne" :oops:
Hundipea sadam asub otse Miinisadama kõrval, sisuliselt nad jagavad ühte kaid. Hundipea sadama remontimise II etapp lõppes hiljuti, nii et tegemist on ainsa riigilaevastike sadamaga, mis on täielikult korda tehtud.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Miinisadama saatus

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

TTA kirjutas: Küll aga on ilmselge, et mereväe või suisa koondlaevastiku baasi sinna rajamiseks on vaja massiivseid investeeringuid.


150 miljoniga peaks tehtud saama, kui just väga priisata ei taha.
Viimase aja suurematest tühjale kohale ehitatud sadamaehitusprojektidest meenub Kakumäe jahisadam.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Miinisadama saatus

Postitus Postitas TTA »

strateegiline sõdur kirjutas:
TTA kirjutas: Küll aga on ilmselge, et mereväe või suisa koondlaevastiku baasi sinna rajamiseks on vaja massiivseid investeeringuid.


150 miljoniga peaks tehtud saama, kui just väga priisata ei taha.
Viimase aja suurematest tühjale kohale ehitatud sadamaehitusprojektidest meenub Kakumäe jahisadam.


Ehksiis kuskil 6x rohkem kui ennustatav müügitulu.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Miinisadama saatus

Postitus Postitas parkija »

Tervist .
Kas te head kaasfoorumlased tõepoolest usute et see Miinisadama müük on mõeldud riigikaitse tugevdamiseks ja Mereväe suutlikuse ja olme parandamiseks ?
Mina näen selles tehingus "kinnisvarahaidele" tehtavat kingitust . Oi kui rikutud mõtlemisega isik ma olen ...
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Miinisadama saatus

Postitus Postitas nimetu »

Kas te head kaasfoorumlased tõepoolest usute et see Miinisadama müük on mõeldud riigikaitse tugevdamiseks ja Mereväe suutlikuse ja olme parandamiseks ?

Ei.

Keegi ei usu seda.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Miinisadama saatus

Postitus Postitas ruger »

parkija kirjutas:Tervist .
Kas te head kaasfoorumlased tõepoolest usute et see Miinisadama müük on mõeldud riigikaitse tugevdamiseks ja Mereväe suutlikuse ja olme parandamiseks ?
Mina näen selles tehingus "kinnisvarahaidele" tehtavat kingitust . Oi kui rikutud mõtlemisega isik ma olen ...

Millestki peavad ju erakondadele tehtavad annetused ja kilekotid tulema...
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miinisadama saatus

Postitus Postitas Leo »

Loogiline, et Tallinna kesklinnas on vaja kinnisvara arendada ja selleks on kõik võimalused piisavalt head.

Ma olen aru saanud, et EMV ei suple hetkel ka mereväelasteks tahtjate ülekülluses, nii et kui töökoht perifeeriasse kolida, siis jääb neid kindlasti veelgi vähemaks. Enamike mereväelaste sabas lohiseb logilistiline kett nimega perekond, kes soovib normaalseid elamistingimusi, k.a. abikaasa töö ja karjäär, laste koolitus, vaba aja veetmine jne, mida perifeerias on raske pakkuda. Äkki peaks präänikuna pakkuma diplomaatilisele teenistusele omast lisatasu perekonna ülalpidamiseks või rohkem arvestuslikku tööstaaži perifeerias kopitamise väljakannatamise eest? Arvestades, et päriselt laeva peal teenivaid EMV ohvitsere on mõnikümmend ja mereväelasi sadakond, siis ilmselt ei oleks liiga suured? Uue sadama ehitavad valmis Urmas Sõõrumaa juhitud ärimehed, kellelt siis renditakse vajalikud kinnisvarad koos valve- ja hooldusteenusega lähimaks paarikümneks aastaks mingi naljaka mõnekümne miljoni eest aastas :write:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist