Majapidamismured

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kuidas tõlkida?

Postitus Postitas Kriku »

OLAVI kirjutas:Vana sepa tarkus: "Et kuivanud (kirve) puitvars tööhoos puruks ei läheks, tasub kirved/kuvaldad/haamrid paar päeva enne puulõhkumise algust veeämbrisse likku panna."
Fiibri puhul väga ei toimi :(

AMvA kirjutas:
Fucs kirjutas:Mul on vanad veneaegsed kiilud.
Samasugused, nagu pildil



Parim variant on kaks sellist kirvest https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/lohkumiskirves-suki-3000g-581330?refSrc=4246212&nosto=nosto-page-product1 ja siis kuvaldaga pähe. Pole ka suurimad kuusepakud puruks lõhkumata jäänud.

Vist jah, ma nendeni pole veel jõudnud. Las "Husqvarna" koksub oma tee lõpuni. Ülal akf maksipoisi viidatud oranžidele asjandustele pole seevastu proovimisest hoolimata rakendust leidnud.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kuidas tõlkida?

Postitus Postitas maksipoiss »

Kriku kirjutas:Vist jah, ma nendeni pole veel jõudnud. Las "Husqvarna" koksub oma tee lõpuni. Ülal akf maksipoisi viidatud oranžidele asjandustele pole seevastu proovimisest hoolimata rakendust leidnud.

Kui otsingut allapoole kerid siis on seal ka veel toimuvad Osta oksionid vanade kiilude kohta, kuigi ma küll lõhkumisel vahet ei teinud, kiil on kiil
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kuidas tõlkida?

Postitus Postitas Kriku »

Aitäh!

Ma vist proovin siiski järgmiseks need akf AMvA poolt viidatud kirved ära. Ma elan küll sihukeses kohas, kus kuuske väga võtta ei ole, küll aga haaba, nagu juba öeldud. Suurema osa olen lõhutud saanud, aga kümmekond nukleust, kust algselt käsivarre- kuni reiejämedused oksad välja turritasid, ootavad hunnikus jaanipäeva.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Kuidas tõlkida?

Postitus Postitas Lemet »

Vana, paks ja laisk, nagu ma olen- võtsin Ramirendist nädalavahetuseks hüdraulilise lõhkuja ja laupäevase päevaga olid puud tehtud. Never ever ei hakka kirve ja kiiludega mässama...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas Kriku »

Kui jämedad pakud see ära töötleb?

Mul olid metsas pakud, mida mul polnud lusti üksinda traktorikäru peale punnitama hakata. Tegin metsas pooleks või neljandikuks ja siis tõin koju. Aga ma kardan, et ka mõni selline poolik võib masinale natuke liig olla.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas Lemet »

Jämmemad olid vast kuskil 60 cm. Aga hullusti sõlme kasvanud. Kusjuures liikus lõhkuv kiil kahes suunas, seniks kui ühele poole lõhestas, sai teisele poole uue paku vahele tõsta. Ja ilmselt oleks jämedamaidki vabalt lõhkunud, mul lihtsalt polnud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kuidas tõlkida?

Postitus Postitas maksipoiss »

Lemet kirjutas:Vana, paks ja laisk, nagu ma olen- võtsin Ramirendist nädalavahetuseks hüdraulilise lõhkuja ja laupäevase päevaga olid puud tehtud. Never ever ei hakka kirve ja kiiludega mässama...

Ma ka enam ei viitsi käsitsi jamada, võtan päevaks halumasina ja tehtud. Spordi mõttes isegi võiks lõhkuda , aga lihtsalt aega ei ole :) . See Ramirendi lõhkuja saab ilmselt ikka päris tõsiste pakkudega hakkama.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas Kriku »

Jah, 60 cm oleks koju põhimõtteliselt õige suurus küll. Metsas jääks suurte haabade jaoks väheks. Kas see põhimõtteliselt on üldse metsa viidav?
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas T-62 »

Olles keskmisest rohkem kokku puutunud igasuguste vartega, siis sellest kogemusest väike soovitus: ära kunagi osta kollast, punast või mis iganes värvi fiiber varrega tööriista. Kui neid sihipäraselt kasutada, siis ei kesta eriti kaua, lahenduseks võib osutuda puidust vars, mille saab kinni kiiluda.
Kui tahad kestvat ja head tööriista, siis vali midagi Fiskarsi toodangust, on erineva varre pikkusega. Ühe olen saanud ka varre küljest eralduma - traktori abi kasutades, sellele kahjuks puitvart ei poogi külge. Vahel juhtub ka mõni puu, mis ei allu Fiskarsi kirvele, siis tuleb kasutada kiilusid või mootorsaagi.
Kuvaldaga tööriistale, eriti Fiskarsi kirvele pähe ei taota, seda teeb ainult tööd ja tööriistu vihkav inimene. Abiks igasugused kiilud, olgu või puidust.
Need pisikesed lõhkujad saavad hakkama päris jämeda pakuga, saad ju mitmest küljest proovida. Kahjuks oksi täis kuusepakk on midagi muud, selle saad ilmselt koos lõhkujaga tagasi viia.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas maksipoiss »

Kriku kirjutas:Jah, 60 cm oleks koju põhimõtteliselt õige suurus küll. Metsas jääks suurte haabade jaoks väheks. Kas see põhimõtteliselt on üldse metsa viidav?

Kui traktoril on haakemunakas, siis paned sappa ja minek
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas retti »

Hüdrauliline lõhkuja ja Fiskarsi kirves.
Muust ei kannata isegi mõtelda.
Isegi odavama otsa hüdraulilistel lõhkujatel kui midagi otsad annab siis esimesena 220V elektrimootori kondensaator. Maksb 15€
P.s kunagi reklaamis Fiskars oma kirveid - kui inimjõul on tera varrest eraldunud - saab tasuta uue.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas Kriku »

T-62 kirjutas:Olles keskmisest rohkem kokku puutunud igasuguste vartega, siis sellest kogemusest väike soovitus: ära kunagi osta kollast, punast või mis iganes värvi fiiber varrega tööriista. Kui neid sihipäraselt kasutada, siis ei kesta eriti kaua
Kinnitan :(

T-62 kirjutas:Kuvaldaga tööriistale, eriti Fiskarsi kirvele pähe ei taota, seda teeb ainult tööd ja tööriistu vihkav inimene.
Põhimõtteliselt on sul õigus :oops: Kergendava asjaoluna võin ainult nimetada, et polnud "Fiskars". Mõneaastase väärkohtlemise järel pole ohvril küll veel häda midagi peale seenestumise.

maksipoiss kirjutas:
Kriku kirjutas:Jah, 60 cm oleks koju põhimõtteliselt õige suurus küll. Metsas jääks suurte haabade jaoks väheks. Kas see põhimõtteliselt on üldse metsa viidav?

Kui traktoril on haakemunakas, siis paned sappa ja minek
Aitäh, järgmine kord proovin ära.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas Lemet »

Kriku kirjutas:Jah, 60 cm oleks koju põhimõtteliselt õige suurus küll. Metsas jääks suurte haabade jaoks väheks. Kas see põhimõtteliselt on üldse metsa viidav?


Kust maastur läbi ronib, sinna lohistab lõhkuja kah kohale. Probleemideta. Töötab bensiinil.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas AMvA »

T-62 kirjutas:Kuvaldaga tööriistale, eriti Fiskarsi kirvele pähe ei taota, seda teeb ainult tööd ja tööriistu vihkav inimene. Abiks igasugused kiilud, olgu või puidust.


Kui sa vaatad seda kirvest, siis see ongi mõledud pähe löömiseks
https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/lohkumiskirves-suki-3000g-581330?refSrc=4246212&nosto=nosto-page-product1
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Majapidamismured

Postitus Postitas Walter2 »

Pigem on mõnele kirvele haamri funktsioon külge poogitud.
Karastatud asjadele teise karastatud asjaga pähe lajatamist tuleks võimalusel mitte harrastada - varemgi silmadest ilma jäädud.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 32 külalist