Ähvardavad sõnumid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas Kriku »

On laekunud informatsioon, et mõni akf on saanud vigases eesti keeles ähvardava sisuga SMS-e foorumis kirjutamise eest.

Sellisel puhul on soovitav:
1) kindlasti hoida sõnum alles;
2) võimalikult ruttu teatada politseile.
Eku
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 23 Mär, 2010 18:00
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas Eku »

Kuidas need telefoninumbrid kättesaadud on ?
Ostu müüdigkuulutuste alt?
TankiKumm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Veebr, 2022 18:45
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas TankiKumm »

See näitab, et vattidel on valve peal... Kindlasti välkkiirelt politseisse, et saaks koheselt alustada uuringuid.
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas mongol »

Eile päeval helises telefon, mul nuppudega Nokia. Numbri asemel "unknown number". Veider.
Politsei kasutab ka aeg-ajal numbrinäidu blokeerimist, aga kuna uuesti pole helistatud, siis suure tõenäosusega ei olnud PPA.

Üldiselt ma telefonile ei vastagi, helistan tagasi, sest et hääletu, taskus ja millegipärast helistavad inimesed just siis, kui mul on käed küünarnukkideni õlised või midagi suht rasket just sülle võetud, nagu vahiksid pealt.
professional retard
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas PaganHorde »

Nuti omadel saab panna peidetud numbrid bloki alla. Tänapäeval on ikka haruldane kui keegi varjab numbrit. Seega võib ilusti kasutada.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Ojaa. "Unknown number" helistas mõned päevad tagasi ka minule.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas Faust »

Kui juba ähvardavaid sõnumeid foorumiliikmetele tuleb siis kui natukene laiemalt mõelda võib militaar.net olla edaspidi ka võimalik sihtmärk küberrünnetele. Venemaal nad tõerääkimist keelavad ja ega neile sellegi foorumi sõjakajastused meeldi.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
FordSierra
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Mär, 2022 18:25
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas FordSierra »

Faust kirjutas:Kui juba ähvardavaid sõnumeid foorumiliikmetele tuleb siis kui natukene laiemalt mõelda võib militaar.net olla edaspidi ka võimalik sihtmärk küberrünnetele. Venemaal nad tõerääkimist keelavad ja ega neile sellegi foorumi sõjakajastused meeldi.


Mind paneb muretsema ka militaar.neti potentsiaalne kasutamine infopsideks. Näiteks postitavad siin aeg-ajalt omaenda nime alt ka mõned olulised isikud. Kui vastasel õnnestub selline konto märkamatult üle võtta, siis võib parasjagu segadust korraldada, enne kui keegi aru saab.

Igasuguseid ründevektoreid on ilmselt hulgi, aga üks mis kohe silma hakkab on see, et militaar.neti saab ka ilma krüpteeringuta kasutada (http://militaar.net vs https://militaar.net). Kasutajatel on üsna lihtne seda kahe silma vahele jätta. Ilma krüpteeringuta on jällegi oluliselt lihtsam paroole vahelt võtta või ka "modifitseeritud" saiti õige pähe näidata. Üldjuhul http kas suunatakse kohustuslikus korras https peale või keelatakse üldse ära.
laurit
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Juul, 2014 23:16
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas laurit »

Tuli 25.02tundmatult numbrilt kõne, vastates ühendust ei tekkinud.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas mart2 »

Täpsustus!

Varjatud numbreid kasutavad ka mõned eriti suure töökoormusega kasutajad, vältimaks sinna sissehelistamist.
Näiteks mina saan peale analüüse tagasi kõne perearstilt või -õelt varjatud numbrilt.

Lihtsalt teadmiseks.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas mäger »

Kasutan samuti varjatud numbrit, kui on vaja patsiendiküsimusi lahendada erakorraliselt ja kiirelt, aga töötelefon kuskil kättesaamatu. Olen vea teinud, et ei varjanud numbrit, mille tõttu olen saanud näiteks laupäeva õhtul kõnesid, a la "olen ennast lõikunud, mis ma edasi teen" ja siis pool tundi oma vabast ajast patsienti nõustanud ja enesetappu ennetanud. Halvemal juhul jagavad patsiendid omavahel numbrit ka.
otsin puude taga metsa
devro
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 26 Jaan, 2015 14:13
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas devro »

1 märts 16.27 kõne numbrinäiduta, mille maha magasin,
kell 20.12 helistati uuesti , kõnet vastu võttes see katkestati, kestuseks 3 sekundit.
oh sa kuriloom, oh sa kuriloom, oh sa Põltsamaa kuriloom
Peeter
Liige
Postitusi: 2506
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas Peeter »

Sama jutt: 3. märts tundmatu kõne, kõne kestus 3 sekundit.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas Kriku »

Eestis tegutses kunagi välismaal baseeruv väljapressija, kes internetis noori poisse provotseeris endale alastipilte saatma ning kui mõni saatis, hakkas neilt raha välja pressima. Kahjuks lõppes lugu traagiliselt, üks poiss tappis ennast ära.

Ma olin siis natuke solvunud, et minult ei küsitagi, et kas ei peetagi inimeseks või. Sama praegu.
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Ähvardavad sõnumid

Postitus Postitas Walter2 »

Paljud vastamata kõned on arvutite poolt tehtud telefonimüügi firmadest, mis kontrollivad kas number on aktiivne. Paari päeva pärast tuleb müügikõne. Seda on juba aastaid praktiseeritud.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline