Tulejuhtimine "geodeetiliste majakatega"?

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Tulejuhtimine "geodeetiliste majakatega"?

Postitus Postitas oleeg »

:scratch:
Moderaatorid on minu postitusest kujundanud teema ja tunnen ennast pikana, keda kõik peksavad...

Hästi.

Mul pole midagi selle vastu, kui erialainimesed teema lõpuni üksipulgi lahti lahkavad, kuid soovitavalt ilma kõvasti löömata...

Ukrainas on sõjaolukord, inimestel närvid pingul ja tont iga nurga taga. Sama võib ka teistes riikides juhtuda - seega kulub iga kogemus ära.

Algul ilmusid asfaldile - hoonetele mingid värviga tehtud märgid ja neid arutati ka foorumis.
Mõnda aega on olnud signaale mingitest asjadest, mida ka mina oma algses postituses nimetasin "geodeetiliseks majakaks".

Minu loogika (kui seda mul kunagi olnud on või mis sellest järgi on jäänud :dont_know: ) ütleb mulle:
- kui on majakas, siis edastab see signaale
- kui tegu on geodeetilise majakaga, siis võib see olla tsiviilotstarbeks mõeldud abivahendiga, mida on võimalik sõjalistel eesmärkidel rakendada
- kui need abivahendid tekivad sõjapiirkonnas, siis on nende tekkimisel nii põhjus/eesmärk kui ka nende tekitaja.

"Pekske pikka", kuid kui sõdiva armee tagalas "tekib" midagi - siis on põhjust seda kontrollida.

Kogu jutt mingitest tornidest ja märkidest ja kleepsudest - ei maksa seda siia tekitada. Te ei veena mind mingi valemiga ümber.

Kui kaitsel oleva üksuse kontrollitavale perimeetrile pääseb võõras sisse - siis ei ole kontrolli.
Ükskõik mille-kellega ja mis eesmärgiga - pole oluline. Oluline on fakt, et kontrolli pole.
Selle saavitamiseks tuleb mõistatus lahti võtta ja kontroll saavutada.

Niipalju siis sellest... Eks närige - pekske pikka või... aga lahendage.
Ja no lõpuks võiks keegi seda algses postituses olevat asjandust vaadata...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
metsataat
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 03 Apr, 2020 20:02
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tulejuhtimine "geodeetiliste majakatega"?

Postitus Postitas metsataat »

oleeg kirjutas:Kui kaitsel oleva üksuse kontrollitavale perimeetrile pääseb võõras sisse - siis ei ole kontrolli.
Ükskõik mille-kellega ja mis eesmärgiga - pole oluline. Oluline on fakt, et kontrolli pole.
Ja no lõpuks võiks keegi seda algses postituses olevat asjandust vaadata...
Seda algset pilti on kindlasti kõik näinud ja vaadanud.
По информации Сергея Братчука, вчера вечером один из патрулей территориальной обороны Одессы уничтожил геодезический маячок, прикрепленный на столбе возле одного из военных объектов города.

Ilmselgelt on tegemist mingi peegeldava vidinaga, mis ise ei kiirga. "Passiivne majakas".

Tõlge:
Patrull leidis sellise "majaka" mis oli kinnitatud ühe sõjalise objekti lähedal asuva posti külge.

Kui öises taevas tekitada üks infrapunase kiirguse sähvakas, siis ehk võivad taolised "passiivsed majakad" vastu välgatada. See minu oletus, mis tehniliselt on mõeldav.
Metsas on siilid. Iga okas loeb.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tulejuhtimine "geodeetiliste majakatega"?

Postitus Postitas Kriku »

Ühesõnaga helkur.

Liigutasin teema varustuse alamfoorumisse.
gryne
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Juun, 2014 12:07
Kontakt:

Re: Tulejuhtimine "geodeetiliste majakatega"?

Postitus Postitas gryne »

olles ise geodeet siis võin ette kujutada, et kui keegi üritab ainult sellise reflektori abil midagi sihtida siis on linn nagu jõulupuu ülalt vaadates.
Endal on objektil käies taskus metallkarp kus on vähemalt paarkümmend valmis lõigatud kleepsu. Ja neid paigaldan kuhu vajadus on. Asula tingimustes tavaline on, et objekti jaoks töö punktide tegemiseks kasutatakse naaberkruntidel olevaid ehitisi: postid, majad, puud jne...
Neid kleepse tavaliselt keegi maha võtma ei hakka kuna mine tea millal taas hea seal tööd teha kui koordinaadid olemas.


Antud pildil tõenäoliselt tavaline kleepsuliim ei toiminud korralikult ja kasutati mõnda liimi taolist ainet...
Kleepsud on passiivsed ehk siis peegeldavad tagasi valgust. Tihti on need samast 3M helkurist mis ka liiklusmärgid...
Paljud firmad kasutavad kleepse kus on ka ettevõtte logo.


Sama on ka asfaltile tehtavate ristidega. Seda kasutatakse droonimõõdistuste koordineerimiseks. Ristidele on mõõdetud GPSi või tahhümeetriga koordinaadid.

Kuna ei tea militaartehnikast suurt midagi siis ei väida, et seda sama metoodikat ei või/saa kasutada ka selle jaoks.
Lihtsalt kohati tundub, et paanika on tühjast...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist