Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Saturn
Liige
Postitusi: 699
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Saturn »

Pints kirjutas: 27 Mär, 2023 18:54 Juba on räägitud alkoholi/ainete kuritarvitamisest,
Ainete kuritarvitamise jutu võib vist nüüd kõrvale lükata.
https://mobile.twitter.com/Harri_Est/st ... 2679009286
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Madis Reivik »

Saturn kirjutas: 31 Mär, 2023 6:52
Pints kirjutas: 27 Mär, 2023 18:54 Juba on räägitud alkoholi/ainete kuritarvitamisest,
Ainete kuritarvitamise jutu võib vist nüüd kõrvale lükata.
https://mobile.twitter.com/Harri_Est/st ... 2679009286
Mind huvitaks parem mida Pints pidas silmas "juba on räägitud...".

Kes rääkis kus rääkis ja mis alustel rääkis ? Mingeid tõendeid on ka või lihtsalt tatipritsimine.

Btw, mul on täiesti põhjendatud alus kahtlustada et HarriESTi koduõuel jooksevad alasti koerad ja kassid. Seetõttu palun alustada kriminaaluurimist.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Kriku »

Mul on andmeid, et alaealised.
Kasutaja avatar
Pints
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 05 Apr, 2022 13:01
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Pints »

Madis Reivik kirjutas: 31 Mär, 2023 18:15
Saturn kirjutas: 31 Mär, 2023 6:52
Pints kirjutas: 27 Mär, 2023 18:54 Juba on räägitud alkoholi/ainete kuritarvitamisest,
Ainete kuritarvitamise jutu võib vist nüüd kõrvale lükata.
https://mobile.twitter.com/Harri_Est/st ... 2679009286
Mind huvitaks parem mida Pints pidas silmas "juba on räägitud...".

Kes rääkis kus rääkis ja mis alustel rääkis ? Mingeid tõendeid on ka või lihtsalt tatipritsimine.

Btw, mul on täiesti põhjendatud alus kahtlustada et HarriESTi koduõuel jooksevad alasti koerad ja kassid. Seetõttu palun alustada kriminaaluurimist.
"juba on räägitud" - sotsiaalmeedia + need kes ise miskit ukridele viinud jagasid, et sellised jutud liiguvad a la stiilis naised saunas, motiive ei tea aga pigem olid rääkijad murelikud. Kui soovid seda nimetada tatipritsimiseks, siis sul on see õigus.
analooge mitteomav sõrulane
Sakamoto
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:43
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Sakamoto »

Muidu üks cool pilt https://twitter.com/ramusvanagas/status ... 42753?s=20
auto on küll Eestist pärit, tundub et üks lahe fr(v)end samuti.
mm2018
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 28 Veebr, 2022 1:48
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas mm2018 »

Eestist pärit vabatahtlik abistamas ukrainas
https://www.tiktok.com/@mrls_estonia/vi ... 8331099418
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Runkel »

Kõva lugu Piirsalult Bahmuti lahingutest.
Bahmutis võib isegi ühe maja pärast lahing kesta paar päeva, ütles sealsetes jõhkrates lahingutes aprilli alguses haavata saanud eestlasest sõdur.
Venelaste kummaline taktika

Eestlasest rünnakrühmlase sõnul oli Vene sõduritel sellistes majalahingutes väga kummaline taktika – nad kasutasid ruumides sees RPGsid ehk Nõukogude päritolu õlalt lastavaid granaadiheitjaid.

«Sellest oli raske aru saada, sest nendega lastes on tagant see laks ikka väga korralik, nad olid pärast lasku ise kõik uimased,» rääkis Engine [eesti võitleja kutsung - R]. «Me tavaliselt ootasime seda juba, et nad paneksid RPGga kuskil keldris või toas. Nad ise löövad end rivist välja, siis sa lihtsalt sisened sinna ruumi või tuppa ja paned ära.» «Paned ära» tähendab siin kontekstis vaenlase tapmist.

Omade kaotustest majalahingutes ei tohi Engine rääkida, kuid ütleb, et need olid mitu korda väiksemad kui Vene üksustel. «Kui me maja kätte saime, siis neil jäi ikka alati vähemalt seitse-kaheksa hukkunut maha,» lausus ta ning andis mõista, et tema üksusel õnnestus maju tagasi vallutada ka nii, et ei kaotatud ühtegi meest. Aga mitte alati ei õnnestunud neil hoonet tagasi vallutada.

«Meil on vastas olnud päris head üksused, Vene dessantväed. Nad on kohe päris head,» tunnustas Engine vaenlast. Ta kinnitas, et venelaste eraarmee Wagneri sõduritega pole tema enda teada kordagi lahingut pidanud. «Kõik tahavad saada [sõjasaagiks] Wagneri [sõdurite] embleeme, see on väga hinnas. Minul veel pole,» ütles ta naerdes.
https://maailm.postimees.ee/7757532/pos ... u-aeg-peal
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Roamless »

Noh, sünnilt eestlane, aga põhimõtteliselt võib liigitada väliseestlaseks, 15 aastat Rootsi armees, pole paha ja 49 aastase kohta väga heas vormis ja mõnuga kotib venkude rasvunud 20-ne, 30-ne aastaseid tölle. Aga väga meeldib see Eesti Leegioni märk kiivril :D
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas ruger »

Endine Rootsi parlamendi saadik võitlemas Ukrainas.
Former Swedish MP Caroline Nordengrip is fighting for Ukraine. Before being elected to parliament she had spent years in her own country's armed forces.
https://twitter.com/XSovietNews/status/ ... 8377127936
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Nibelungen »

Paistab, et Harri on ka tuhast tõusnud ja tegutseb edasi uue organisatsiooniga https://twitter.com/1team1fight_org Viimased päevad päris palju pilte kraamist mida laiali jagatud, muidugi mastaabid on väiksemad kuid töö käib. Jõudu tööle!
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas ruger »

Taiwani vabatahtlik jagas oma kogemust Ukrainas vabatahtlikuna sõdides

Üks Taiwani vabatahtlik, kes võitles Ukrainas, tuli hiljuti tagasi Taiwani, ta postitas artikli, milles kirjeldas oma kogemusi vabatahtlike leegionis. Siin on tõlge:

Kuna minu kogemus Ukrainas ilmnes. Erasõnumeid, milles küsitakse, kuidas liituda rahvusvahelise leegioniga Ukrainas, on minu kontole voolanud nagu lumehelbed.

Et vältida probleeme ja võtta ettevaatusabinõusid, kirjutan siia erilise artikli. Et rohkem inimesi ei üritaks registreeruda rahvusvahelisse vabatahtlike leegioni ainult minu pärandi pärast.

Ma ei taha, et keegi saaks minu pärast sõjas haiget või sureks.
Neile, kes soovivad liituda, loodan, et oma kogemuste jagamisega saan aidata teil täielikult mõista rasket olukorda Ukrainas ja enne otsuse tegemist kaks korda järele mõelda.
______ _____________________

◆ Raha:
Kõigepealt on kõige suurem esialgne kulu transpordikulu. Enne leegioniga liitumist tuleb hankida lennupiletid Ida-Euroopasse (enamasti muidugi Poola, tagasilennupiletite jaoks tuleb raha varuda, sest ei ole garanteeritud, et teid valitakse).

Järgmine on teie varustuskulud
Kuigi rahvusvaheline vabatahtlike leegion annab teile põhilise isikliku varustuse.
(kiiver, alussärk, vormsaapad jne).

on siiski soovitatav võtta kaasa oma isiklik varustus. Need, kellel on sõjaline kogemus, teavad, et riiklikult väljastatud toodete kvaliteet ei ole üldse hea.
Mõned on isegi kasutatud, nii et kindlasti ei ole seda liiga mugav kanda. Ametnikud soovitavad ka enda omad kaasas kanda.

Samuti on vaja osta täiendavat taktikalist varustust, näiteks sihikud, relvatarvikud, taskulambid, kõrvaklapid, lisamagasinad, öövaatlusprillid, soojuskaamera jne.

Rääkimata tarbimisest nagu kulumine missioonidel. See on suur summa kulutusi.

Loomulikult võite olla vaba poiss kõik tugineda avalikkusele, kuid professionaalse sõduri jaoks võib professionaalsete ja sobivate tarvikute, varustuse, rekvisiitide, täiendava kaitse jne lisamine oluliselt suurendada teie lahingutõhusust, suurendada ellujäämisvõimalusi või missiooni edukuse määra.

Mitte ainult isiklikuks kasuks, vaid ka meeskonna kasuks. See on professionaalne ja vastutustundlik esinemine lahinguväljal.

Mina isiklikult kulutasin enne ja pärast rohkem kui 10 000 USD, investeerides isiklikesse lisaseadmetesse ja taktikalistesse osadesse, ja kuigi ma tuginesin hiljem ka sõjalistele hindadele, et neid osta, kulutasin rohkem kui 3300 USD oma taskust ainult algkapitali jaoks. kui teil oleks sellised rahalised vahendid, arvan, et teie elu ei oleks olnud liiga halb.

Kas tasub loobuda eesolevast elust, see on kaalutluspunkt. Kui teil ei ole suhkru issi, kes on valmis sponsoreerima teile varustust ja kõiki sellega seotud makseid, siis võite selle arutelu vahele jätta.

◆ Füüsiline võimekus:

Paljudel inimestel võib olla kogemusi relvadega või isegi ellujäämismängude mängimisega. Kõige tähtsam on õppida tsiviilühiskonna oskusi ja taktikat ning saada relvaluba. Kuid kõige põhilisem ja tähtsam asi lahinguväljal on "füüsiline võimekus".

Võitlusoskusi võib veel võtta klass, väljaõpe, relvaga laskeoskuse harjutamine. Enam-vähem saab ikka kasutada. Aga "füüsiline võimekus" ei tule kiirelt, selleks on vaja aastaid ja aastaid kasvatada pika aja jooksul. Ilma kõige elementaarsema füüsilise võimekuseta, lihtsalt täies relvastuses ja seljakotiga, võib olla kurnatud, rääkimata igasugustest taktikalistest tegevustest ja laskmisest.

Võtke mind näiteks:
Iga kord, kui me teenime kogu keha varustus pluss relvad, laskemoona, seljakotid, toit, vesi. Vähemalt 30kg ~ 60kg vahemikus.

Linnasõjas võib olla vaja võidelda terve päev üle 10 tunni ilma puhkamata, tuleb kanda raskust (30-60 kg), joosta ja ronida üles-alla, teha üle seinte ja akende ronimist.

Missioonil määratud kohta jõudmiseks võib olla vaja kõigepealt kõndida mitu kilomeetrit raskes mudas, metsas, varemetes.

Olen näinud liiga palju meeskonnakaaslasi, kes ei ole füüsiliselt heas vormis, ja iga kord, kui neil energia otsa saab, on nad
Sa ei saa teda maha jätta, sa saad ainult kanda tema varustust rohkem lisa
See on kahtlemata koormus. Samas seab see ka teid ja teie meeskonda ohtu. Mind on sellised meeskonnakaaslased mitu korda maha vedanud ja ohtu seadnud.

◆ Keel:

Rahvusvaheline leegion kasutab põhiliselt inglise keelt ühise keelena, kui te ei oska seda keelt vabalt rääkida, kuidas te saate lahinguväljal aru missioonist ja ülemuste käskudest?

Isegi kui te kuulute eriüksusesse, mis on palju lahinguid läbi teinud ja ei suuda oma meeskonnakaaslaste ja ülemustega suhelda
Nende silmis oled sa lihtsalt idioot, kes ei tea midagi. Sõda ei ole soolokangelaste mäng. See on meeskonnatöö kunst

Kui sa ei oska keelt, siis ei saa sa isegi seda lepingut lugeda, mille sa alguses allkirjastasid. Armee ei võta sind vastu, kui sinuga ei ole piisavalt palju inimesi, kes räägivad sama keelt. Aga hiinlaste jaoks on see võimatu.

◆ Lahinguoskused:

Te ei ründa vaenlast ainult püssiga oma käes, vaid kasutate ka muid relvaliike. Kui te tavaliselt neid sarnaseid relvi ei puutu, on kontseptsiooni puhul kiirem aeg alustada. Amatöör-tulnukal kulub rohkem aega, et õppida kasutama relvi igast maailma nurgast.

Nt: soomusevastaste relvade puhul on meil : Javelin, NLAW, AT4, C90, MATADOR, M72, RPG-7, RPG seeria (22, 26, 27, 28, 29, 30, jne.).

Rääkimata kuulipildujatest, mürskudest, granaadiheitjatest ja muudest relvadest. Ja muud oskused lisaks relvade käsitsemisele

Nagu: võitlus esmaabi, kaardistamine, raadio, üksikvõitluse oskused, laskmine ja oskus, meeskonnataktika jne.

Kuigi korpus pakub ka põhikoolitust, põhineb see teie enda sõjalisel või lahingukogemusel. Lühike kuu aega kestev väljaõpe on vaid selleks, et tutvuda relvade ehitamisega ning arendada meeskonnatööd ja lihtsaid esmaabitehnikaid.

Nii nagu ülaltoodud isikliku varustuse omandamine, võite olla ka lahinguvälja algaja. Kui jõuate lahinguväljale on järgida vägesid, kohtuda vaenlase võitlevad pimesi, pesitsetud seina taga toetuda meeskonnakaaslastele. Aga see on lihtsalt vastutustundetu käitumine.

◆ Tahtmine, mentaliteet:

Unepuudus ja intensiivne füüsiline koormus, mis on tingitud pikaajalisest missiooni täitmisest.
Elu ja surma surve lahingukeskkonnas, paanikahood, mida toob kaasa tohutu šokk mürskudest, meeskonnakaaslaste surm. See on lihtne hävitada inimese meelt

Isegi professionaalne sõdur võib sattuda paanikasse. Hirmu tõttu kaotatakse otsustusvõime ja võitlusvõime.

Näiteks: minu üksuses on 50% kaotusi. 20% minu meeskonnakaaslastest hukkus lahingutegevuses
Ainuüksi minu brigaad hävitati kaks korda ja ma olin ainus meeskonnas, kellel oli õnne, et ta jäi vigastusteta. Samuti õnneks ei sõdi minu üksus kõige surmavamas sõjapiirkonnas 🙂 .

Aga mõnikord on see pigem igav. Sõjas ei ole alati ründav missioon. Pattiseisu korral tuleb korduvalt ja pikalt hoida linnust või kaevikut.

Sageli kustub paljude inimeste, kes tahavad kogeda sõja põnevust, entusiasm.
See ei ole kaasaegne NATO armee, millel on tugev logistika ja tugi.
Täielik lahingusüsteem, kolmemõõtmelised operatsioonid ning armee, mereväe ja õhujõudude kombineeritud relvastuse

See ei ole film. See ei ole lihtne, ega ilus, ega üldse lahe . Sõjal ei ole midagi pistmist romantikaga

See on pigem sellest, kuidas mudas jalaga jalaväelane võitleb lahinguvälja mudas. Kõik, mis sul on täis kaost, mustust, kurbust, kurnatust, valu jne.

Paljud elukutselised sõdurid Euroopast ja Ameerika Ühendriikidest, kuigi nad on head selles, mida nad teevad. Eespool nimetatud põhjused võivad põhjustada nende tahte murdumise ja lahkumise, isegi jätta varju kogu eluks (PTSD)

Me ei ole Ukraina sõdurid, et kaitsta oma kodumaad, kellel ei ole valikut taganeda.

Kui inimesel on väljapääs põgenemiseks, võib ta kergesti loobuda asjast

Ma ei usu, et korpus tahaks teile väljaõpet, varustust ja raha taganemise eest anda. Kahjuks on tõsiasi, et paljud inimesed põgenesid.
____________________________
Kokkuvõte:

Ma ei püüa väljendada, kui hea ja professionaalne ma olen sõdurina, mul on ka palju puudujääke, mida õppida ja parandada. On liiga palju inimesi, kes on isegi paremad kui mina. Sõdurina arvan vähemalt, et olen vene vaenlasest lahingukatsetuse läbinud. Ma püüan ka mitte aeglustada oma meeskonnakaaslasi ja anda endast parima, et iga missioon lõpule viia.

Ma lihtsalt loodan, et pärast ülaltoodud artikli lugemist saate teha põhjaliku hinnangu oma võimetele, et mõelda kaks korda, enne kui liitute rahvusvahelise leegioniga ja liitute sõjaga.

Me kõik tahame olla abiks, mitte koormaks. Koormaks olemine ei ole mitte ainult Ukraina kallite sõjaressursside raiskamine. vaid võib teid tappa ja isegi teie meeskonnakaaslased saavad surma.

Ärge küsige minult, kas te saate logistikat teha. Tegelikult on suurem osa logistikast Ukraina armee käes ja logistilisi töid on sinu jaoks rindel vähe. Ja nende logistiliste tööde tegemise oskus on peaaegu alati äraantav ja asendatav.

Välja arvatud juhul, kui sul on erilised asendamatud oskused, nagu meditsiiniline jne.

Samal ajal pead sa mõtlema, mida teha, kui sa satud õnnetusse? Lihtsam on lihtsalt ära surra ja lõpetada. Aga mis siis, kui sa oled invaliidistunud? Vabatahtlikuna ei vastuta Ukraina valitsus sinu ülejäänud elu eest.

Kui te olete otsustanud sõjas osaleda ja soovite astuda armeesse, siis minge palun armee veebilehele. Palun kandideerige ise armee ametlikul veebilehel või Ukraina ametlikul veebilehel. Tänapäeval on internetimeedia väga arenenud ja kõikvõimalikku teavet ja kanaleid on lihtne saada. Seal on üksikasjalik teave selle kohta, kuidas kandideerida ja kuidas toimub protsess

Kui te isegi selle pisiasjaga ei saa hakkama ja ei saa oma võimekusega ettenähtud kohta, siis soovitan teil mitte minna.
Pidevalt muutuvas lahinguväljas usun, et te ei ole võimeline toime tulema igasuguste ootamatute olukordadega
Lahinguväljal ei ole lapsehoidjat, kes teid juhiks.

Lõpuks, lahinguväljal ei ole kuulsust
See ei ole koht, kus saavutada au ja teha kangelast. Sõda on ainult teiste vigastamiseks ja vigastada saamine. Vastutasuks on ainult lõputu valu ja kannatused. Tõenäosus, et te kaotate palju, on ainult suurem kui see, mida te saate.

Välja arvatud juhul, kui teil on kõrged ideaalid ja tõekspidamised ning te olete valmis pühenduma sellele. Siis ma vaid avaldan siiralt austust ja soovin teile edu.
https://twitter.com/ChengWeiLai2/status ... 2444556289
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda: Ukraina kaotused

Postitus Postitas Vastaja »

Väidetavalt on Soome vabatahtlik langenud, kaitstes Ukraina vabadust...
https://www.youtube.com/watch?v=RS3Lak-Nc-g
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda: Ukraina kaotused

Postitus Postitas Hukatus »

Vastaja kirjutas: 11 Juun, 2023 12:05 Väidetavalt on Soome vabatahtlik langenud, kaitstes Ukraina vabadust...
https://www.youtube.com/watch?v=RS3Lak-Nc-g
Privaatne video.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Kuuluud1, ruger, Tarmo Männard ja 12 külalist