Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Sõjavangilaagrid nii siin kui seal, vangide kohtlemine jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas Kriku »

Mitmes video juba, kus "Azov" vange lahti riietab - loodetavasti kõik ühest sündmusest, mitte üldine praktika: https://twitter.com/Militarylandnet/sta ... 1654181892 Vilhivka siis Harkovi oblastis.

Selline asi tuleks kiirelt ära lõpetada kellegi poolt, kel selleks võimu on. See ei kõlba kuhugi ja kahjustab mainet ka
gaal
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Sept, 2014 8:50
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas gaal »

See ei kõlba kuhugi ja kahjustab mainet ka

Jah, aga kujutame nüüd ette et kuskil mundri sees väike elektrooniline vidin, mis pärast ülekuulamist antud paigale Grad tule peale toob.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas ugandiklubi »

Ilmselt selle sigaduse alustasid kadõrovlased , viiteid selle leiab küllaldaselt venelane meediast , siia ei hakka linke panema . Saavad lihtsalt tagasi ,muud ei midagi .
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Poti soldat »

gaal kirjutas:
See ei kõlba kuhugi ja kahjustab mainet ka

Jah, aga kujutame nüüd ette et kuskil mundri sees väike elektrooniline vidin, mis pärast ülekuulamist antud paigale Grad tule peale toob.

Siis sa ei tee sellest pilte ja kohe kindlasti sa ei postita neid pilte internetti.
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas KategorieC »

Kriku kirjutas:Mitmes video juba, kus "Azov" vange lahti riietab - loodetavasti kõik ühest sündmusest, mitte üldine praktika: https://twitter.com/Militarylandnet/sta ... 1654181892 Vilhivka siis Harkovi oblastis.

Selline asi tuleks kiirelt ära lõpetada kellegi poolt, kel selleks võimu on. See ei kõlba kuhugi ja kahjustab mainet ka :evil:

Ma ei saa aru miks sellesse peaks negatiivselt suhtuma? Neid ei ole kästud päris alasti, lihtsalt vormiriietus on kästud ära võtta ja sellel võib olla ka mingi praktiline põhjendus. Näiteks on mõni POW üritanud mingil hetkel ära joosta. Ilma riieteta ilmselt ei jookse. Ja olen kindel et kui nad jõuavad kinnipidamisasutusse antakse neile uued riided nagu on ka paljudes videotes näha olnud kus vene POW on tsiviilriietes.
Ukraina
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 28 Aug, 2014 0:03

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Ukraina »

Lahti riietamisel on kindel otstarve. Enne kui tulevad alla andma peab olema seljas võimalikult vähe riideid et peidus poleks lõhke keha, granaat näiteks. Seda tehti juna tsetsenja sõjas ja kõigis lähis ida konfliktides sammuti ja ka afkanistaanis.
mikks
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mikks »

gaal kirjutas:
See ei kõlba kuhugi ja kahjustab mainet ka

Jah, aga kujutame nüüd ette et kuskil mundri sees väike elektrooniline vidin, mis pärast ülekuulamist antud paigale Grad tule peale toob.


Jah, aga kujutame nüüd ette kuskil mundri sees väike elektrooniline vidin ning gradide. tuli tuleb peale, aga siis selgub ups, sõdurid istusid hoopiski oma kasarmus.

Ehk siis pole mõtet ülemõelda, sõjas ja eriti lahingu infoudus oleks selline asi lihtsalt ohtlij friendly fire magnet.


Vbl neid on vaja lahti riietada, aga seda ei peaks filmima ega hiljem üles riputama. Vangide kohtlemise kohta käivad omad reeglid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kriku »

Ja vaevalt küll on neid vaja paljalt transportida.
gaal
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Sept, 2014 8:50
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas gaal »

Vangide kohtlemise kohta käivad omad reeglid.


Vabandust poisid, ma tõesti mittemilitaristina ei mõista, kas te kursis ei ole kuidas venelased sõjavange kohtlevad. Siit samast foorumist on minu arust läbi käinud mis Volnovakha haiglas ukraina haavatutega sai.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 1999
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Kriku kirjutas:Selline asi tuleks kiirelt ära lõpetada kellegi poolt, kel selleks võimu on. See ei kõlba kuhugi ja kahjustab mainet ka :evil:


Selle põhjuseks on läbiotsimine. Kuna moodne elektroonika on pisike siis on ka peitmise võimalusi väga palju.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kriku »

Ukraina üleoleku propagandasõjas see tagabki, et nad ei ole nagu venelased.
mikks
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mikks »

gaal kirjutas:
Vangide kohtlemise kohta käivad omad reeglid.


Vabandust poisid, ma tõesti mittemilitaristina ei mõista, kas te kursis ei ole kuidas venelased sõjavange kohtlevad. Siit samast foorumist on minu arust läbi käinud mis Volnovakha haiglas ukraina haavatutega sai.



See pole oluline. Kui vaenlane rikub reegleid, ei tähenda et ise peaks samamoodi tegema. Raske ka näha, mismoodi selline vangide lahtiriietamine ja filmimine Ukraina sõjapingutusele kaasa aitab.

Muuseas, meenub ka see et isegi Zelenskõi paar nädalat tagasi hoiatas vangilangenute filmimise/pildistamise osas.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Poti soldat »

gaal kirjutas:
Vangide kohtlemise kohta käivad omad reeglid.


Vabandust poisid, ma tõesti mittemilitaristina ei mõista, kas te kursis ei ole kuidas venelased sõjavange kohtlevad. Siit samast foorumist on minu arust läbi käinud mis Volnovakha haiglas ukraina haavatutega sai.

Mis osa piltide tegemisest ja piltide internetti postitamisest arusaamatuks jäi? Saate ikka aru mis selliste piltidega edasi saab? Venelased levitavad neid tõendusmaterjalina "Azovi natsid vange alandamas ja väärkohtlemas", ning seepeale hakkavad läänes igasugu õrnahinged protestima et "kas sellistele elajatele me saadamegi relvi?"
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas Shackleton »

Mina olen erinevatest kommentaaridest aru saanud, et need paljasjagsed või üldse riietete vangid on need kes on omale selga ajanud näituseks ukraina sõdurisaapad, sooja pesu, varastanud sooje riideid jne...
mikks
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mikks »

Poti soldat kirjutas:
gaal kirjutas:
Vangide kohtlemise kohta käivad omad reeglid.


Vabandust poisid, ma tõesti mittemilitaristina ei mõista, kas te kursis ei ole kuidas venelased sõjavange kohtlevad. Siit samast foorumist on minu arust läbi käinud mis Volnovakha haiglas ukraina haavatutega sai.

Mis osa piltide tegemisest ja piltide internetti postitamisest arusaamatuks jäi? Saate ikka aru mis selliste piltidega edasi saab? Venelased levitavad neid tõendusmaterjalina "Azovi natsid vange alandamas ja väärkohtlemas", ning seepeale hakkavad läänes igasugu õrnahinged protestima et "kas sellistele elajatele me saadamegi relvi?"


Venelased ei pea isegi levitama, palju levib ise ja ma olen juba näinud arvamusi ning sugugi mitte ainult "õrnhingede" poolt, vaid ka Lääne militaartaustaga inimeste poolt, et need asjad pole päris okei.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist