Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Sõjavangilaagrid nii siin kui seal, vangide kohtlemine jne.
Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

UKR sai tagasi 44 orkide käes olnud võitlejat
As a result of another exchange of prisoners of war, #Ukraine returned home 44 defenders of the country.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1651242227279233024
https://twitter.com/NewVoiceUkraine/sta ... 2573370370
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas Hukatus »

ruger kirjutas: 26 Apr, 2023 19:37 UKR sai tagasi 44 orkide käes olnud võitlejat
As a result of another exchange of prisoners of war, #Ukraine returned home 44 defenders of the country.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1651242227279233024
https://twitter.com/NewVoiceUkraine/sta ... 2573370370
Grupifoto, Ukrainased kõik rõõmsate nägudega koju jõudmisest
https://twitter.com/AndriyYermak/status ... 7224765440
Samas vahetatud vene võitlejad kõik väga mornide lõustadega.
https://twitter.com/NOELreports/status/ ... 6924247040
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 292
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas paadikapten »

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/04/27/7399654/

On juhtumeid, kus venelased tapavad sõjavange peale nende ülekuulamist.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 292
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas paadikapten »

Vahur Laiapea kirjutab.

https://maailm.postimees.ee/7688837/vah ... ro-vanglas

Muu hulgas saame teada, et ukrainlaste kätte langenud venelasi võib kodumaal ees oodata mahalaskmine. Kuidas piinatakse ukrainlasi vene kinnipidamisasutustes. Kui jõhkrad võivad olla budistidest burjaadid. Ja kuidas venelased mõnes külas kõik allesjäänud tsiviilisikud mõrvasid.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

Azovstali kaitsja lugu

Azovstali kaitsja rääkis uusi õudusi venelaste kätte langemisest.

Vahetuste raames Venemaa vangistusest koju naasnud Ukraina kaitsjad vajavad sageli pikaajalist ravi ja taastusravi, et toibuda sissetungijate piinakambrites kogetud piinamisest ja näljast. Samas on oluline teatud perioodi kaalus juurdevõtmiseks süüa ettevaatlikult, sest muidu ei pruugi kõht vastu pidada.

Venemaa vangistuse üle elanud Ukraina sõdurite sugulased ja sõbrad jagasid oma lugusid, ütles ajakirjanik Zoja Zvyniatkivska oma Facebooki lehel.

Tema sõbranna, Mariupoli kangelaslikul kaitsel osalenud sugulane naasis mõni nädal tagasi vangistusest, kes oli terve aasta vaenlase vangistuses.

Taastumine ja nälg

"Azovstal" kaitsja kaalus vabastamisel umbes 50 kg, normaalkaaluga 75, ja "nägi välja nagu koonduslaagri vang, nahk ta luudel". Vahetult pärast vahetust viidi ta haiglasse.

"Nüüd saan aru nendest meie vangide õuntega fotodest – inimlikult tahaks neile kohe midagi süüa anda, aga ilma arstide järelevalveta süüa anda ei saa, võib olla häda. Nad saavad ainult süüa. õunad," kirjutab Zvyniatkivska.

Esimestel päevadel haiglas tahtis sõdalane pidevalt süüa, kuid palju süüa oli ohtlik, sest kõht ei pidanud vastu.

"Siis ta rahunes veidi maha, aga tõusis ikka öösel üles, isegi kui ta ei söönud – naine vaatas, veenis teda – hoidke vähemalt süüa, tükk leiba, vaadake lihtsalt borši või lihapalle ja külmkappi ja rahunege veidi maha. See on siis, kui ta on nädalavahetusel haiglast, mille nad lahti lasid," räägib ajakirjanik.

Mis saab pärast vahetust

Esimesel minutil pärast vangistusest naasmise vahetust anti igale kaitsjale kott riietega, uus telefon SIM-kaardiga, et saaks helistada sugulastele ja sõpradele.

"Siis duši all ja siis viidi erinevatesse linnadesse sõjaväeosakondade haiglatesse vastavalt sõjaväe harudele. Haiglas täielik läbivaatus, kõik analüüsid, MRT, CT - kõik. Õnneks osutus tuberkuloosi test olla negatiivne, kuigi ta istus kahe patsiendiga. See vedas." - ta ütleb.

Okupantide väärkohtlemine vangistuses

Vaenlane hoidis Mariupoli kaitsjaid mõnda aega Olenivkas asuvas koloonias ja seejärel viidi nad Vene Föderatsiooni territooriumile vanglasse. Kaitsja vahetas aastaga 4 vanglat ja vahetuseks viidi ta lennukiga, arvatavasti Vladimirist (linnast), kuid keegi ei öelnud vangidele kunagi, kus nad on.

Ukrainlastele räägiti pidevalt igasugust jama, üritades nende vaimu murda.

"Neile öeldi, et Venemaa vallutas Ukraina, sõda oli läbi. Nad ei uskunud seda – keegi ei uskunud, aga loota oli raske," räägib Zvyniatkivska.

Vange hoiti kambrites ja inimesi vahetati iga nädala või paari tagant, et nad ei sõbrustaks ega midagi planeeriks, sest venelased kartsid ukrainlasi väga, märgib ta.

Meie piinakambrites viibinud sõdureid toideti üks kord päevas – nad andsid natuke tühja väikse keedunõu, ainult vett kartulitega ja veidi leiba.

"Ütlen ise, et seda klassikalist menüüd kirjeldas Solženitsõn "Ivan Denissovitši ühes päevas" ehk siis loos Stalini laagritest. Nii et sellest ajast pole midagi muutunud," märgib ajakirjanik.

Vangistuses praktiseeriti pidevat süstemaatilist piinamist. Inimesi sunniti kella kaheksast hommikul kuni lõunani laulma Venemaa Föderatsiooni hümni ja keeldumisel peksti.

"Neljakäpukil jalutama minnes, sirutatud - peksti. Ja peksti niisama: oli pätt, kes peksis teda iga päev samasse kohta silma alla, must sinikas kestis kuid," - ta ütleb.
https://twitter.com/albafella1/status/1 ... 6037411840
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

orkidele siis soovitus kaasa antud. Vangi natsidele end mitte anda-au on tähtsam. Lasta ennast granaadiga õhku vangi sattumisel.

In the orc's pocket, the AFU found the instructions "What to do in order not to be captured by the Nazis"

It’s written: "Take out the grenade. Pull out the check. Put the grenade under your bulletproof vest and clamp it with your chin. We will not let the Nazis replenish the exchange fund. Death is better than shame."
EST
Orki taskust leidis AFU juhised "Mida teha, et mitte sattuda natside kätte"
Seal on kirjutatud: "Võtke granaat välja. Tõmmake splint välja. Pange granaat oma kuulivesti alla ja kinnitage see lõuaga. Me ei lase natsidel vahetusfondi täiendada. Surm on parem kui häbi.
https://twitter.com/albafella1/status/1 ... 8887953408
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas Lemet »

orkidele siis soovitus kaasa antud. Vangi natsidele end mitte anda-au on tähtsam. Lasta ennast granaadiga õhku vangi sattumisel.
Kusjuures kuulates intekaid sõjavangidega võib tõdeda, et see soovitus on langenud suht-koht viljakale pinnale- nii mõnigi on oma soolikad vadtu taevast põrutanud
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

USA vabatahtlik räägib oma vangistusest orkide juures(UKR keeles).
"Ma olen elav tõestus kohutavatest tegudest, mida nad inimestega teevad," räägib USA veteran Venemaa vangistusest.
Ameerika armee veteran kaitses lahinguväljal Ukrainat, elas üle Venemaa vangistuse ja teeb nüüd kõik selleks, et USA võimud ei lõpetaks Kiievi toetamist.
Aleksander Dryuke läks täiemahulise sissetungi alguses vabatahtlikuna Ukraina sõtta. Juunis võtsid venelased ta vangi, piinati ja ähvardati surmaga. Aleksandr ütleb, et pole Iraagi sõja 12-aastase kogemuse jooksul näinud sellist jõhkrust kui Vene sõjaväes.
https://twitter.com/albafella1/status/1 ... 0842944514
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

Lugu UKR sõjaväelasest, kes pääses Wagneri orkide käest vangide vahetusega.
"Nad näitasid meie seltsimeeste maharaiutud päid": Ukraina relvajõudude vabastatud sõdur rääkis oma vangistusest "Wagner" PMK-s.

47-aastane Oleksandr Koval veetis vangistuses 40 päeva. Teda hoiti Donbassi endise kingavabriku ruumides koos umbes saja teise sõjavangiga kitsastes ja niisketes kambrites. Pealegi ilma joogiveeta, minimaalse toiduga - üks kuivratsioon tuli jagada kolmeks

Veelgi enam, vange peksti, üritati neid füüsiliselt ja moraalselt murda ning tehti ka kampaaniat Venemaa poolele üleminekuks. Kogu selle aja ei teadnud sugulased tema saatusest

"Neil on näha meie kuttide värskeid, armatuurile kinnitatud päid. Üks ütleb: "See on Edik ja see on Valera. Nad tahtsid, et kõik oleks Genfi konventsioonide järgi. Kas soovite ka konventsioone? Ruumi on ka kolmandale. Ta rääkis, mida ta vangidega teeb, kuidas ta neil päid maha rebib. Tõeline sadist, maniakk. Jätsin eluga hüvasti, ma ei kartnud enam midagi. Pilt oli silme ees – kadunud vanaema, vend, päike, soojus ja mina olen väike,» rääkis sõdur.

Üksikasjad:

Autor: Ulyana Vynogradova

"Nad näitasid meie seltsimeeste maharaiutud päid": Ukraina relvajõudude vabastatud sõdur rääkis oma vangistusest "Wagner" PMK-s.

Vene okupandid narrivad hirmsasti oma vange – Ukraina kaitsjaid. Nad kasutavad äärmuslikke julmusi. Vabastatud 47-aastane Ukraina relvajõudude sõdur Oleksandr Koval rääkis oma tabamisest Wagneri sõjaväepolitsei jaoskonnas.

Sellest kirjutab projekt "Radio Liberty" - "Donbas. Realities" .

https://radiosvoboda.org/a/polon-vagner ... 70573.html

Sõdurit hoiti vangistuses 40 päeva. Teda hoiti Donbassi endise kingavabriku ruumides koos umbes saja teise sõjavangiga kitsastes ja niisketes kambrites. Pealegi ilma joogiveeta, minimaalse toiduga - üks kuivratsioon tuli jagada kolmeks

Veelgi enam, vange peksti, üritati neid füüsiliselt ja moraalselt murda ning tehti ka kampaaniat Venemaa poolele üleminekuks. Kogu selle aja ei teadnud sugulased tema saatusest.

Tähelepanuväärne on see, et sõduril oli põhjusi ajateenistusse mitte minna - kroonilised haigused ja lahingukogemuse puudumine. Kuid ta ei varjanud end sõja eest.

24. veebruari 2022 hommikul oli Oleksandr vahetuses Zaporižži tehases, kus töötas kuuma metalli töötlemise spetsialistina – ja seal tabas teda uudis: "Sõda!". Ettevõtmine soikus ja Oleksandr otsustas jääda kodulinna ja aidata teetõkkeid korrastada.

Augustis sai ta mobilisatsioonikutse. Tegelikult polnud lahingukogemust - ainult üks aasta mereväes: 90ndate alguses teenis ta ajateenijana ristlejal "Ukraina" Mykolaivis:

"Ma ei saanud kolm korda sõtta minna. Ma kaotasin oma sõjaväetunnistuse ammu, aga taastasin selle. Siis," meenutab ta, "meie sõjaväekomissariaat pööras tähelepanu vanusele. Öeldakse: "45+ – lahkuda armee!'" . Siis: „Kellel on palju lapsi, peaksid ridadest lahkuma

Nii sattus Oleksandr 58. motoriseeritud jalaväebrigaadi ning 2022. aasta septembris saadeti ta koos üksusega Donetski oblastisse Opytnesse - Bahmuti lõunapoolsetele lähenemistele.

Juba esimeses võitluses sai ta peapõrutuse.

"18. september. Olime seitsmekesi – luuregrupp. Laaditi "motoliga" peale. Läksime venelaste positsioonide taha, otse nende tagalasse. Maaküla, majad

- reas, mööda põldu. Istusime majas. Kui nad edastasid raadios: "Valmistuge ringkaitseks!" Me kuuleme – vaenlane läheneb. Ettevalmistus? See oli esimene kord, kui ma tulistasin kuulipildujast mitte sihtmärkide, vaid vaenlaste pihta. Kolmekümne meetri kaugusel. Esimene lahing. Nad viskasid maja poole granaate. Me pääsesime sealt imekombel. Sinna jäid meie viis,» räägib Oleksandr.

Ööl vastu 31. oktoobrit 1. novembrini oli Aleksandri üksus juba Bahmuti lähedal. Vene sõjaväelased tulistasid ööpäevaringselt Ukraina positsioone.

Oleksandri positsiooni peeti "vaikseks", kuid just sel päeval läksid "wagnerlased" rünnakule.

"Mürsu all võtsime oma positsiooni sisse – mürskude all tuli kõndida 1400 meetrit. Vahetasime poisid. Mürsud ja tankid jätkusid terve päeva. Oli õhtu, päike loojus, nad läksid rünnakule, meie läks kõvasti - me lõime nad tagasi. Terve öö 1. novembril katsid nad meid miinidega, kuni hommikuni. Ja 2. novembril - droonid," rääkis ta lahingust, milles ta lõpuks haavata sai.

"Nad teatasid raadiost, et nägid vaenlase maandumist. Ja juba olid tagantpoolt – piirasid meid praktiliselt ümber. Päevalilledega sai läbi põllu välja tulla, aga seal olid miinid. "Wagnerivetid" läksid - RPG-dega, vintpüssidega. "Myasa" sees on palju... kuulsin hüsteerilist karjet, Zekivi oma, laager... Maamiini maandus...

Viimasena meenub oranž plahvatus, tugev löök rinnale, soomusvestis on keraamiline plaat katki, metsik valu, mind visatakse tagasi ja minestasin, - räägib Oleksandr. - Ma olin 20 minutit teadvuseta. Kui ma kuulen "Malyukist": "Borodo, Borodo, kas sa oled elus?" Ja ma olen uimastatud ega taha mõistusele tulla,» lisas sõdur.

Relvakaaslane tiris Oleksandri teise kohta. Ta tuli mõistusele siis, kui "wagnerid" olid juba kaevikus. Tal seoti silmad kinni, peksti ja viidi komandopunkti.

"Mul vedas väga. Sel päeval oli neil uus kord – neil oli väga vange vaja. Ja nii – ainult ohvitserid võeti vangi, ülejäänud hukati. Isegi need, kes said minna. Võtsid mu telefoni, dokumendid, võtsid kuulikindla ära. vest ja kiiver "Olin nõrk - kaks kolmandikku teest tiriti, ma ei saanud kõndida

Nad viisid meid läbi mitme punkti, seejärel veoautosse. Toodud - maakoht. Ma ei tea, milline,» rääkis Oleksandr.

Siis sai see teibiga "mähitud". Füüsiline ja moraalne surve, Ukraina sõdurite maharaiutud peade näitamine, nagu nad ütlesid, nende hirmutamine laskesalkadega, imitatsioonide korraldamine, meenutab võitleja.

"See on omamoodi piinamine. Nad kutsuvad seda "eurosaadetiseks". Käed mööda õmblusi - ja keha on suuremõõtmelise kauba pakkimiseks teibiga mähitud. Ainult jalad jäävad vabaks. Valu on metsik , ja siis läheb kõik tuimaks. Arvasin, et jään ilma käteta," räägib ta

Selle tulemusena toodi Oleksandr mõnda külla ja lasti ilmselt keldrisse, kus oli hunnik ehitusprahti.

"Neil on näha meie kuttide värskeid, armatuurile kinnitatud päid. Üks ütleb: "See on Edik ja see on Valera. Nad tahtsid, et kõik oleks Genfi konventsioonide järgi. Kas soovite ka konventsioone?

Ruumi on ka kolmandale. Ta rääkis, mida ta vangidega teeb, kuidas ta neil päid maha rebib. Tõeline sadist, maniakk. Jätsin eluga hüvasti, ma ei kartnud enam midagi. Pilt oli silme ees - kadunud vanaema, vend, päike, soojus ja mina olen väike,» rääkis sõdur.

Seejärel transporditi Oleksandr okupeeritud Pervomaiskesse ja seal, endise kingavabriku ruumides, hoiti teda koos saja teise sõjavangiga kitsastes ja niisketes kambrites. Algul oli 8 x 8 meetri suuruses ruumis 20 inimest, seejärel üle 30. Nad magasid puidust alustel, kaetud nahatükkidega. Nad ise ütlesid, et neil pole ülesannet meid tappa, vaid eesmärk on meid moraalselt ja füüsiliselt murda.

Nad andsid ühe vene kuivratsiooni kolme peale: selles oli üks purk mäda liha, üks purk tatart ja üks purk herneid. Küpsised, tee, suhkur – sööme, otsas,» rääkis sõdur.

Joogivett polnud, toitu nappis – üks kuivratsioon tuli jagada kolmeks: «Algul, umbes esimesel nädalal, anti joogivett: poolteist liitrit baklažaani kahe peale. Ja siis - ainult tehniline, tuletõrjereservuaarist. Keetsime seda. On talv, külm ja poistel olid samad termoriided. Mul oli vana mantel, naiste, 60ndatest. WC asemel oli tualett. Igal hommikul tuli "töörühm" ja viis läbi. Meie vangid, kes tahtsid, viidi "töökotta". Seal olid veidi lihtsamad tingimused: üks kuivkott kahele, rohkem ligipääsu sigarettidele,» räägib endine vang.

Vange peksti, neid üritati füüsiliselt ja moraalselt murda ning neile tehti pidevalt kampaaniat Venemaa poolele minekuks. Mitu Ukraina sõdurit lasti maha. Arstiabi oli "spetsiifiline":

"Seal oli selline ohvitser, kutsung - Doc," räägib Oleksandr. - Ta ravis, aga ka piinas. Ühel meie poisil Vanjal tuli neerudest liiva välja, tal oli väga valus. Palusime valvuril - Doc'il tulla. Kolm päeva hiljem tuli ta ja andis no-spi tableti. Doc küsitles mind. Küsisin, mida "huvitavat" ma tean, kus on meie suurtükivägi, kus on meie tankid, kus on staap... Lupiv." "Iga päev, isegi mitu korda päevas tehti kampaaniat: "Kes peaks teenima Vene sõjaväes ? Sest me tulistame kõiki." Nad vastasid: "Ei, me oleme vangid, me võitlesime." Oli ka tulistamisi. Juhtus, et meie SSOshnikud viidi meie kambrisse hüvasti jätma. Tunni aja pärast nad tulevad: "See on kõik, kas sa jätsid hüvasti? Lähme nulli." "Nulli" on nende arvates maha laskmine.

Loodan vahetada ja helistada emale

Vangistuses ellu jääda, ütleb võitleja, aitas teda seltsimees, kellega nad sõbrunesid ja üksteist toetasid, ning ka - lootus oma sugulasi näha.

«Elasime vahetuse lootuses, teadsime, et vahetusi on. See esimene nädal on väga raske, nutsid, kurvastasid, ikka hoiad kuu aega vastu ja siis võib tuimus tulla. Midagi toimub psüühikaga. Üks meie erialadest, ta jäi viieks kuuks, langes uimasesse. Oto heidab alusele pikali, katab pea ja heidab pikali. Ta ütleb: "Poisid, ma olen valmis, ma ärkan - mõtlen toidule, jään magama - ma mõtlen toidule"... Kambris toidust rääkimine oli tabu," räägib võitleja.

Kogu selle aja ei teadnud Aleksandri sugulased, kus ta on. Vanemad kuulsid kolmandate isikute käest, et mees suri.

Sõdur vabastati 14. detsembril 2022 koos 63. vangiga - vahetuse korras. Esimene telefonikõne, mille ta tegi, oli emale.

«Ta helistas juba Dniprost. Sellised emotsioonid! Sain ka kuradi kätte. Sest ma valetasin oma vanematele: ütlesin, et sööme Pyryatini lähedal, treeningväljakul normaalselt, et kõik on korras. Mul on eakad vanemad, hoolitsen nende eest,» räägib mees.

Rehabilitatsioon, VLK ja... kondiitritooted

Oleksandr taastab nüüd oma kadunud dokumente ja läbib sõjaväelise tervisekontrolli. Ta ütleb: ei keelduks ka psühholoogilisest toetusest.

"Vangistuses muutsin oma meelt palju," ütleb ta, "otsustasin oma elu radikaalselt muuta." Mõtlesin: minu eriala pole kellelegi vaja, et äkki minust saab... kondiiter? Pidevad mõtted toidust... Õppisin välja lülitama - lülitan emotsioonid välja, null emotsiooni. Meeleolu: "See pole veel kõige jubedam, vaatame filmi lõpuni, äkki tuleb midagi hirmsamat." Arstid ütlevad, et kolme kuu, kuue kuu pärast võin olla enamvähem korras. Psühholoogiga suhtlemisest ma ei loobuks.»
https://twitter.com/anno1540/status/1654655910009085953
Originaalartikkel
https://www.radiosvoboda.org/a/polon-va ... 70573.html
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

45 orkide käes olnud UKR sõjavangi sai vabaks.
"Son, is that you? I'm not dreaming?" - mom hears the voice of her son, who is back from Russian captivity.

Ilya and Katya got married at Azovstal and went through being PoWs in Russia. Now they're finally at home!

45 more Defenders returned home from Russian captivity today!
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 3944208384

Украина вернула из плена 45 защитников «Азовстали», Россия — трех летчиков, один из которых ранее раскаялся и попросил сослуживцев сдаться
EST
Ukraina sai vangistusest 45 Azovstali kaitsjat, Venemaa sai vastu tagasi kolm pilooti, ​​kellest üks oli varem kahetsenud ja palunud kolleegidel alistuda
https://twitter.com/the_ins_ru/status/1 ... 7406818310
https://theins.ru/news/261557
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

orkide heaks töötanud Motor Sichi juhti pakutakse orkidele 1000 UKR sõjavangi eest...

Former Ukrainian businessman 84-year-old Viacheslav Boguslaev accused of collaborations with the Kremlin asks to be handed over to Russia due to poor health.

Ukrainian side made a proposal to exchange him for 1000 Ukrainian POWs.

"This man worked for the Russians and encouraged them to carry out missile strikes even on his own plant.

However, if we can get back a thousand of our guys for Boguslaev, then we will definitely go forward with the exchange," commented Mykhailo Podolyak, the adviser to the head of the Office of the President.
https://twitter.com/NatalkaKyiv/status/ ... 0714290176
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

orkidele lõppeb vabatahtlik vangi andmine 10 aasta vangistusega, kust saab tagasi sõtta saata.
The Russian military is forbidden to violate orders even under threat of death, said the Russian Supreme Court.
And the voluntary surrender of a soldier in captivity with an opportunity to resist is now equal to a criminal offense.
Earlier, Putin signed a law punishing up to 10 years in prison for voluntary surrender.

EST
Venemaa sõjaväelastel on keelatud käske rikkuda isegi surmaähvardusel, teatas Venemaa ülemkohus.
Ja vangistuses oleva sõduri vabatahtlik allaandmine koos võimalusega vastuhakkamiseks võrdub nüüd kriminaalkuriteoga.
Varem kirjutas Putin alla seadusele, mis karistab vabatahtliku alistumise eest kuni 10-aastase vangistusega.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1659278045981581315
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas MadMan »

Ork räägib kuidas ta Ukraina sõjavange hukkab neil kõri läbi lõigates või kp puhastusvarrast pähe surudes. Sellisel koletisel on naine, kes "ei saa nüüd rahulikult magama minna".
https://www.youtube.com/watch?v=9dg3C9kJ5Eg
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas ruger »

orkidest sõjavangidele näidatakse nende poolt toime pandud sõjakuritegudest filmi.
Captured russian soldiers were shown the documentary film "Absolute Evil" about the terrible war crimes of the russian invaders

Without cuts and retouching: executions of Ukrainian civilians, executions of prisoners, bombing of residential high-rise buildings, torture of hostages.

“I hope that after watching, they realized who is the absolute evil in this world,” — commented Ombudsman Dmitry Lubinets.
https://twitter.com/albafella1/status/1 ... 4200087556
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Postitus Postitas Hukatus »

Bahmuti lähistel toimus sõjavangide vahetus. Ukraina sai tagasi 106 võitlejat.
https://twitter.com/NOELreports/status/ ... 5246065665
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist