Ohutu suund

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Üsna kehv viis püstoli kandmiseks?"

Postitus Postitas mongol »

Täitsa nõus, et on olemas paremaid viise, ma lihtsalt ei näe põhjust nii hullu saagi käima tõmmata, et kõik on maailma kõige valem selle pildi põhjal. Kriitika on põhjendatud, kindral võinuks kanda relva vööl, aga ka sellisel viisil pole häda midagi. Tegelikult ka mitte.
professional retard
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: "Üsna kehv viis püstoli kandmiseks?"

Postitus Postitas vaad »

Mina ja AKF Vtl esitasime just terve hunniku tõsiseid argumente sellisel viisil kandmise hädade kohta...
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Püstolikabuur rinnal - poolt ja vastu

Postitus Postitas vaad »

Teema algatajana vaidleks pealkirja muutmise osas vastu. Probleem pole mitte kabuuri kandmises rinnal, vaid konkreetse kabuuri tüübi kandmisel nii, et püstoli kabuurist haaramisel ja kabuuri tagasi asetamisel on ta suunatud ohtlikku suunda. Eelmine pealkiri oli minu arvates täpsem.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Püstolikabuur rinnal - poolt ja vastu

Postitus Postitas Veiko Palm »

Märkasin seda lõime alles nüüd, sestap ka nii hiline reageering. Palun vabandust, tegemist pole millegi muu, kui lihtlabase laiskusega. Mul teine kabuurialus (õige sõna?) vöö küljes ja tavaliselt tõstan relva ümber masinast väljudes. Kuid rinnal muidugi pean kabuuri kinnituse mujale ümber tõstma, et saaks relva suunda korrektseks muuta.

Aitäh veelkord tähelepanu pööramast.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Püstolikabuur rinnal - poolt ja vastu

Postitus Postitas mongol »

Olingi unustanud selle teema ise ka.
Võib rahule jääda vastusega, aga eks "eksperdid" jõua ka jaole :mrgreen:
Kindlasti tekib küsimus, kas lp VVP oli ise roolis või istus juhi taga või oli hoopis kõrvalistuja poolel, sest siis vaatab ju ohutu relv jälllllllle valele poole :mrgreen:
professional retard
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Püstolikabuur rinnal - poolt ja vastu

Postitus Postitas vtl »

vaad kirjutas: 14 Juun, 2022 10:31 Teema algatajana vaidleks pealkirja muutmise osas vastu. Probleem pole mitte kabuuri kandmises rinnal, vaid konkreetse kabuuri tüübi kandmisel nii, et püstoli kabuurist haaramisel ja kabuuri tagasi asetamisel on ta suunatud ohtlikku suunda. Eelmine pealkiri oli minu arvates täpsem.
Sekundeerin teemaalgatajale. Püstolikabuur võib vabalt rinnal olla, küsimus oli selles, et a) relv ei ole suunatud maha, vaid kõrvale; b) kabuuri lukustus on ohtlik. Kes iganes teemapealkirja ära muutis, ei ole teema sisust ilmselgelt aru saanud.

Kui oli kangesti vaja muuta, pannud siis juba "Püstolikabuur suunatuna küljele, lukustuse avamise sõrm päästiku kohal - poolt ja vastu"
mongol kirjutas: 22 Juun, 2022 6:02 Võib rahule jääda vastusega, aga eks "eksperdid" jõua ka jaole
Kindlasti tekib küsimus, kas lp VVP oli ise roolis või istus juhi taga või oli hoopis kõrvalistuja poolel, sest siis vaatab ju ohutu relv jälllllllle valele poole
Selleks ei pea isegi ekspert olema, et aru saada, kõige väiksem tõenäosus toru ette jääda on siis kui relvaraud on suunatud alla või üles.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Püstolikabuur rinnal - poolt ja vastu

Postitus Postitas vaad »

mongol kirjutas: 22 Juun, 2022 6:02 Võib rahule jääda vastusega, aga eks "eksperdid" jõua ka jaole :mrgreen:
Juba kolmandat korda palun sul mitte olla lapsik ja laskuda labaste isiksusevastaste rünnakuteni. Võideldakse argumentidega, mitte nende esitajaga.
mongol kirjutas: 22 Juun, 2022 6:02 Kindlasti tekib küsimus, kas lp VVP oli ise roolis või istus juhi taga või oli hoopis kõrvalistuja poolel, sest siis vaatab ju ohutu relv jälllllllle valele poole :mrgreen:
Ilkuvas toonis esitatud mõte, mille vastu on juba edukalt argumenteeritud.
QRX
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Sept, 2017 16:52
Kontakt:

Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Postitus Postitas QRX »

ambur123 kirjutas: 12 Okt, 2023 15:49 Ei ole küll KV ega KL, ent selle politseiniku välimus väärib ka näitamist :roll:
https://pildid.mil.ee/picture.php?/5492 ... gory/62223
Pilt
Kui selle pildi kallal norida, siis kuhu vaatab lgp politseiniku relva suue...?

O.
Trtmppa
Liige
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Mär, 2016 18:01
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Postitus Postitas Trtmppa »

QRX kirjutas: 13 Okt, 2023 11:17 Kui selle pildi kallal norida, siis kuhu vaatab lgp politseiniku relva suue...?

O.
Relva tuleb ikka käsitseda nagu see oleks laetud ja õigustada ei üritagi aga taustainfoks:
Konkreetne relv leiti harjutuse käigus OPFOR-i sõidukist, tehti esmalt ohutuks ja seejärel anti üle seal viibinud PPA patrullile.
Midagi ta seletama jäi selle relva kohta ja ju unustas ära, mis tal parajasti käes on.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Postitus Postitas Mudakoon »

QRX kirjutas: 13 Okt, 2023 11:17 Kui selle pildi kallal norida, siis kuhu vaatab lgp politseiniku relva suue...?

O.
Relva suue vaatab maha, püstolkäepide "vaatab" võitlejat kui ma ei eksi.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Postitus Postitas taara »

Ei eksi. Täpselt nii ongi. Aga aru ma ei või, et kas te lolliks ei lähe oma relva suunamistega ja asjadega. Igas olukorras pole mõistlik ega võimalik suunata seda "ohutusse" kohta. Relv on tehtud ohutuks, see on peamine. Olenevalt olukorrast ja vajadusest hoian ma seda käes, kotis, taskus, püksis, kiivris täpselt nii nagu tahan või vaja on. Peaasi, et see oleks ohutu. Kui salve all pole ja padrunit padrunipesas ei ole, siis see ongi ohutu ja vaatan või vintrauast sisse.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Postitus Postitas Kriku »

taara kirjutas: 13 Okt, 2023 15:00vaatan või vintrauast sisse.
Mulle siin selgitati, et ei tohi :)
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Postitus Postitas Mudakoon »

Suht kummaline on jah demonstreerida relva kui üritad kramplikult hoiduda seda "kuhugi" suunamast.Teoreetiliselt võib igal pool keegi olla, küsimus on vaheseintes või distantsides. :dont_know:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Postitus Postitas Mudakoon »

Kriku kirjutas: 13 Okt, 2023 15:03
taara kirjutas: 13 Okt, 2023 15:00vaatan või vintrauast sisse.
Mulle siin selgitati, et ei tohi :)
Ja relvahooldusel? Suht keeruline on läbi padrunipesa vaadata....
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Ohutu suund

Postitus Postitas alban »

Kõige rohkem laskevigastusi saadakse "tühjadest" relvadest. Seega, kui relva käsitsed, siis kontrolli kogu aeg relvaraua suunda. Mida rohkem sa igapäevaselt relvadega tegeled, seda hooletumaks sa muutud ja mida hooletum oled, seda suurem tõenäosus juhulasuks. Kui relva oled hoolduseks lahti võtnud, luku/päästemehhanismi eemaldanud, siis võid küll raua suudmest sisse vaadata aga komplektsel relval ei ole see mõistlik tegevus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist