Meelsus Venemaal

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Turist 47
Liige
Postitusi: 4378
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Turist 47 »

Muidugi me võidame...
Saan aru, et suht kõigi jaoks on sõjakäik vale ja ilma mõtteta. Armee võimekuses ollakse pettunud, aga leitakse vabandavaid asjaolusid.
Võitu eriti ei usuta, aga kaotamine, kaotuse tunnistamine, ei ole kuidagi võimalik - siit johtuvalt tuleb edasi võidelda, vajadusel, jäädagi võitlema.
ahto42
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas ahto42 »

Turist 47 kirjutas: 25 Veebr, 2023 15:22
Muidugi me võidame...
Saan aru, et suht kõigi jaoks on sõjakäik vale ja ilma mõtteta. Armee võimekuses ollakse pettunud, aga leitakse vabandavaid asjaolusid.
Võitu eriti ei usuta, aga kaotamine, kaotuse tunnistamine, ei ole kuidagi võimalik - siit johtuvalt tuleb edasi võidelda, vajadusel, jäädagi võitlema.
Kusagilt olen ka seda kuulnud, et seda häbi ei ela rahvas üle ja neil on hirm selle ees, et äkki ei olegi nii nagu telekas öeldakse.
ahto42
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas ahto42 »

Nüüd vähe ausamad vastused
https://www.youtube.com/watch?v=0DL8EUtkb9o
aksel90
Liige
Postitusi: 761
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas aksel90 »

"See kõik on vale": venelased on Putini paralleeluniversumi lõksus. Aga mõned tahavad välja

CNNi lugu sellest, mida mõtlevad vene inimesed, kuskohast nad oma infot saavad, alternatiivset infot pakkuvatest (välismaal asuvatest) kanalitest, YouTube'ist ja selle lagundavast mõjust Kremli tõemonopolile. Ühed venelased usuvad, teised kahtlevad, enamik on apaatsed, aga siiski hakkab mure ja rahutus tasapisi suvenema.

https://edition.cnn.com/2023/02/27/euro ... index.html
"Päris sageli räägime ainult nendest suurtest toetustest (sõjale)," ütles Moskvas asuva Levada keskuse direktor Denis Volkov. "Aga asi pole nii, nagu nad kõik oleks selle sõjaga rahul. Nad toetavad oma poolt, (aga) eelistaksid, et see lõpeks ja võitlus lõpetataks."

Euroopa Poliitikaanalüüsi Keskuse (CEPA) Tulevase Venemaa teadur Natalia Saveljeva, kes on pärast sissetungi intervjueerinud sadu venelasi, et jälgida avalikkuse toetust sõjale, kinnitab, et see rühm inimesi kipub sõjale vähem tähelepanu pöörama: "Me kutsume neid "kahtlejateks. Paljud kahtlejad ei süvene uudistesse ... paljud neist ei usu, et Vene sõdurid tapavad ukrainlasi - nad kordavad seda narratiivi, mida nad televiisorist näevad."

Paljudele venelastele on hakanud sõda muret valmistama. Kuid kui Kreml ei saa oodata oma elanikkonna igakülgset toetust, võib sotsioloogide sõnul loota vähemalt apaatiale. "Püüan vältida sõjalise erioperatsiooni uudiste vaatamist, sest mul hakkab toimuva pärast halb," lisas Natalja [see on üks teine Natalja, 53-aastane Moskva elanik]. "Nii et ma ei vaata."

Ta pole kaugeltki üksi. "Peamine suhtumine on mitte vaadata (uudiseid) tähelepanelikult, mitte arutada seda kolleegide või sõpradega. Sest mida saate selle vastu teha?" ütles Volkov. "Mida iganes sa ütled, mida iganes sa tahad, valitsus teeb, mida nad tahavad." See mõttetuse tunne tähendab, et sõjavastased protestid on Venemaal haruldased ja tähelepanuväärsed – see on Kremlile sobiv ühiskondlik leping. «Inimesed ei taha protestima minna; esiteks sellepärast, et see võib olla ohtlik, ja teiseks sellepärast, et nad peavad seda mõttetuks ettevõtmiseks,” rääkis Volkov.
Sõja eiramine on aga viimase aasta jooksul muutunud keerulisemaks. Putini kaootiline osaline mobilisatsioon ja Venemaa kasvav majanduslik isoleeritus on toonud konflikti venelaste kodudesse ning suhtlemine Ukrainas asuvate sõprade ja sugulastega maalib sõjast sageli teistsuguse pildi kui riigimeedia.

"Olen selle algusest alates tundnud ärevust. See mõjutab toodete ()saadavust ja hindu," ütles anonüümseks jääda palunud naine eelmisel kuul CNN-ile. «Avalikku teavet napib. Inimestele tuleks asju selgitada. Kõik kuulavad Solovjovi," ütles ta, viidates silmapaistvale propagandistile Vladimir Solovjovile.
Tänu oma tohutule populaarsusele Venemaal ja väärtusele Kremli propagandavideote levitamisel on YouTube endiselt üks väheseid suuremaid ülemaailmseid saite, mis on endiselt juurdepääsetavad.

"YouTube'ist sai Venemaa televisiooni aseaine... Kreml kardab, et kui neil pole YouTube'i, ei suuda nad kontrollida (noorematele inimestele) suunatud infovoogu," ütles Suhhotski [Kiryl Sukhotski, Raadio Vaba Euroopa/Raadio Vabadus venekeelse programmi juht]

Ja see annab tsenseeritud organisatsioonidele läbipääsu. "Ma vaatan YouTube'i. Ma vaatan seal kõike – otseses mõttes,» ütles üks kirglikult sõjale vastu seisev anonüümseks jääda soovinud Moskva elanik CNN-ile. "Neid föderaalseid kanaleid ei vaata ma kunagi," ütles ta. "Ma ei usalda ühtegi sõna, mida nad ütlevad. Nad valetavad kogu aeg! Peate lihtsalt oma loogika sisse lülitama, infot võrdlema ja näete, et see kõik on vale.
vilhelm
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 16 Jaan, 2020 9:25
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas vilhelm »

Sobiks ka Venemaa lagunemise teemasse, aga... kuidas siis Kremli sõnumite keel on muutunud natuke rohkem kui aastaga.

Sellest:
https://www.reuters.com/world/russia-un ... 021-12-17/ (NATO korjaku kimpsud-kompsud kokku ja kadugu kus kurat Ida-Euroopast) ning sellest https://rus.postimees.ee/7448893/nravit ... oglasheniy (Нравится, не нравится — терпи, моя красавица - meeldib sulle või ei meeldi, kannata, mu kullake - Putini mage vihje Ukraina aadressil)

on jõutud selleni:
https://www.svoboda.org/a/putin-budut-m ... 88659.html (Putin: lääs on paha ja tahab Venemaad lagundada).

Rünnakule ja eufooriale omane keelekasutus on kadunud. Asemele on tulnud õigustav ja vabandav keelekasutus.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

https://www.youtube.com/watch?v=OpJh6gKRsqQ

Judini väga hea kirjeldus Venemaa sotsiaalsest suhtumisest sõtta ja naabritesse,nii reainimese(abõvatel) seisukohast,eliidist ja Putleri enda mõtetest.
Huvitav märkusi temalt:
Venemaa on siiani feodaalsuhetes,seda näitavad need mobikute protestid,kes siiani kirjutavad kirju tsaarile.
Nn.Soo osakaal on hakanud vähenema ja hetkel on raudselt sõja pooldajaid ja selle vastaseid võrdselt.Kui enne oli sõja pooldajate tuumik kuskil 10 protsenti siis hetkel on see tõusnud sarnaselt eitajatega võrdsele tasemele,25 protsendi peale.
Vene eliit on tegelikult väga degereerunud,võiks isegi ütelda,et viimase 30 aasta jooksul on nood võistelnud selle üle,kes oskab paremini ülemuse tagumikku suudelda,sügavama kummarduse teha ja parmaid mesisõnu ülemusele lausuda.
Me näeme hetkel Vene imperialismi apogeed.
Putler tahab tõesti taastada NSVLiitu ja seda ei tasuks lihtsalt naljaks pidada,tema ja tema lähikond tahab seda tõesti.Ning lisaks sellele ka taastada oma hegemoonia nn.Varssavi pakti riikide üle.Tipud unistavad isegi Ida-Saksamaa taastamist riigina GDR,just selle pärast kasutatakse Saksa kodakontsuse saanud venemeelseid aktiivselt ära,et haav osside ja lääne-sakslaste vahel kinni ei kasvaks.
Hetkel on Vene ärieliit kaotanud 20 protsenti oma rahast aga see ei pane neid mässama Putleri vastu.
Ta ennustab,et Venemaa majanduslik ja moraalne kollaps saabub 2024 aastal,siis on ka majanduslik võimekus sõda edasi pidada läbi ja enam ei suudeta seletada,miks on vaja neid meeletuid ohvreid.
Putini jaoks ei kehti peale NSVLiidu kollapsi kehtivad riigipiirid,ta peab neid ajutiseks ning ei usu,et NATO käivitaks punkti 5,kui näiteks ründaks Baltikumi või Poolat.
Poolat peab ta üldsegi ajutiseks ajalooliseks nähtuseks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Kriku »

kaugeltuuriv kirjutas: 01 Mär, 2023 17:21Venemaa on siiani feodaalsuhetes,seda näitavad need mobikute protestid,kes siiani kirjutavad kirju tsaarile.
Lihtrahva usk hea monarhi kõikvõimsusse on pigem uusaja absolutistlikele riigikordadele omane.
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas NGolf »

15 aastane koolipoiss jäi hiljaks 23.2. pühale armee aastapäeva pidustusele, kui kooli jõudis siis õpetaja sõimas teda reeturiks, ütles, et kebi oma asjadega minema siit klassist reetur, mine kuhu kooli tahad. Selliseid reetureid on Ukrainas oi kui palju praegu, sulle tuleks vot siia pähe kuul lasta! Kui sul ikka lapsepõlvest peale patriootlikku kasvatust antud pole, siis ei saagi sust muud kui kuradi reetur ja värdjas. Kao välja!
https://twitter.com/wartranslated/statu ... 8183291904
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Kriku »

Vedas poisil, sai hea näitliku õppetunni praktiliselt tasuta kätte.
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas NGolf »

Kellele ema, kellele tütart. Pidulik video NL taastamise pühast üritusest, meite lipp kah ikka teistega "Koos!"
https://twitter.com/kharkiv_warnews/sta ... 8798912530
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas NGolf »

Veteranide kanali lugejakiri Moskvast:
Ma olen moskvalane. Elu Moskvas läheb edasi nagu tavaliselt (miski ei meenuta mulle SWO-d). Nii nagu ka teised Venemaa linnad ja asulad.
Täna arutasime tööl Peterburi lennujaama kohal oleva taeva sulgemist. Kolleegid olid nördinud: kuidas nii! Inimesed lendasid Peterburi ja nad keerasid lennukid ümber. Kuidas see võimalik on? Kellelgi olid ju tähtsad kohtumised kavas ja need jäeti ära! Ma oleksin tundnud sama, kui mu abikaasa poleks 5. oktoobril mobiliseeritud... Mul ei olnud olulisi kohtumisi, minu elu oli tühistatud! Oli ja ei ole! Tühistatud!
Kas ma peaksin lennufirma kohtusse kaevata? Oli lennuk ja see oli tühistatud. Mida ma peaksin tegema? Oli elu ja see on tühistatud!
Meie ühiskond on sõjast kaugel. Meil ei ole sõda! SWO.
Meie riigis elab miljoneid inimesi. Miljonid! Nad võiksid ühineda! Esitada ühtset rinda. Aga miks? Nad ei tea midagi. Ei ole sõda! Elu on kõigi jaoks rahulik. Ja ükskõik, mis juhtub - lend tühistati, dollar tühistati, paljud muud asjad tühistati... Selle üle võib kurta. Aga elu tühistati ainult minu ja minusuguste inimeste jaoks. See on 300 000 mobiliseeritud venelast, mobiliseeritud Donbassist ja LNRist. Võrreldes kogu riigi potentsiaaliga - meid on vaid mõned. Ja me ei pahanda, miks lennud on tühistatud, tähtsad kohtumised on tühistatud. Meie lapsed ja abikaasad surevad! Meie elu on tühistatud. Aga meid on Venemaa globaalses mõttes vähe. Ülejäänud, elu läheb edasi nii nagu peab. Teistel on lennud ja tähtsad kohtumised tühistatud. Piisavalt olulised, et olla tähtsamad kui meie poegade ja abikaasade elud. Elagu riik!
Ühendage meid! Kuulutage välja sõjaseisukord! Kui inimesed mõtlevad elu ja surma peale! Ohust! Aga seda ei ole.
Me oleme suur riik! Ainult siis, kui me oleme ühtsed! Praegu me seda ei ole. Ühtsust ei ole. Ma olen üks mõnesaja tuhande õnnetu hulgast, kelle elu on tühistatud. Ja miljonid on eraldi. Ühendage meid! Kuulutage sõjaseisukord! Ühendage miljonid! Andke kõigile teada! Laske kõigil olla kaasatud! Tehke seda võidu nimel!
Muidu on meil: poliitika, teraviljakaubad, ammoniaagikaubad, gaasivood... ei mingit sõda! Paljud inimesed on poliitika suhtes ükskõiksed. Meie oleme oma elu ära jätnud ja teistel on lennud ja tähtsad kohtumised ära jäetud. Nüüd võivad mõlemad tõusta: miks? Milleks? Peab olema ühine eesmärk - sõda! Ja seda ei ole.
Me täname teid meie päästmise eest! Me tõuseme kõik koos üles!
Ja nüüd olen ma üksi... Ja paarsada tuhat õnnetut nagu mina. Aga me oleme ainsad õnnetud. See on tilk meie multimiljonilise riigi meres. Tilk!
Ja teised miljonid ei tea midagi sõjast! Neil on rahulik elu. Ja siis veel lendude tühistamine... ja tähtsad kohtumised... kui kohutav!
https://t.me/s/notes_veterans
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas: 02 Mär, 2023 10:59Vedas poisil, sai hea näitliku õppetunni praktiliselt tasuta kätte.
Kõigil nii hästi ei lähe: https://epl.delfi.ee/artikkel/120151256 ... stekodusse

Tasuline, kopeerima ei hakka. Kunstiõpetaja olevat muidu 87-aastane, nii et sõna otseses mõttes Stalini-aegne.
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas NGolf »

Hingestatud Venemaa, Habarovski autobuss. Konduktor käskis bussijuhil vanamemm bussist välja visata, sest ta haisevat hirmsasti. Teised keegi haisu ei tundnud...
https://twitter.com/Ars7513/status/1631433232968216579
aksel90
Liige
Postitusi: 761
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas aksel90 »

NGolf kirjutas: 03 Mär, 2023 10:11 Hingestatud Venemaa, Habarovski autobuss. Konduktor käskis bussijuhil vanamemm bussist välja visata, sest ta haisevat hirmsasti. Teised keegi haisu ei tundnud...
https://twitter.com/Ars7513/status/1631433232968216579
Mis veel hullem - kõik istuvad oma pingil, madalamad kui muru. Kõige julgem teeb videot.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Lihtsalt selline huvitav märge minult......Venemaal tuleb välja on veel olemas konduktorid bussis.Kui ma õieti mäletan,siis Eestis kadusid konduktorid juba 70-nendate keskel.Ma mäletan,et Pärnus sõitsid veel need 60-nendate stiilis linnaliini Ikarused,võisin olla siis veel 7-aastane vahest,esimest aastat koolipoiss,kui emaga kuskile sõitsime ja pidime koduktorile maksma.Edasi tulid need isemakstavad piletikassad,kust pilet välja tuli keerata,pannes sinna kopikaid.Ma tõesti enam ei mäleta palju aga juba nende tibukollaste Ikarusidega tulid ka talongid ning piletikontrollid bussidesse.
Nii,et über uber Venemaa on ikka veel provinsis vähemalt eelmise sajandi 60-nendates.Aga kahju on vaadata,kuidas vanainimest lausa kotina kasutatakse,selline traditsioonilise moraali riik nagu ta on. :dont_know:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist