Sõjaväestatud päästeüksused

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Luderi
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 23 Aug, 2022 9:33
Kontakt:

Sõjaväestatud päästeüksused

Postitus Postitas Luderi »

Vaadates nii neid liikuvaid, kui liikumatuid pilte mobiliseeritutest, siis varustus on umbes sama mis meil 2003-2004 Päästeväes (Oli selline NjeRõba-NjeMjaso formeering)

- Relvaks AK47 :) (Seda ei antud isegi igaks juhuks rännakule kaasa, äkki kohalikud slaavlased tulevad võtavad ära :mrgreen: )
- Lasta saime 10 padrunit kogu teenistuse jooksul (5 sisse laskmiseks, 5 SPK eksamiks)
- Vorm oli tavaline, saapad olid kah täitsa OK, aga rakmed olid küll umbes laopõhjast.

Arvan et sellest lihast on seal umbes sama palju kasu kui minust hetkel :)
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas krossipart »

Selgita täpsemalt, keda-mida-kus mõtlesid-silmas pidasid? 2003-2004 Päästeväes (Oli selline NjeRõba-NjeMjaso formeering)?
Luderi
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 23 Aug, 2022 9:33
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas Luderi »

krossipart kirjutas: 29 Sept, 2022 13:41 Selgita täpsemalt, keda-mida-kus mõtlesid-silmas pidasid? 2003-2004 Päästeväes (Oli selline NjeRõba-NjeMjaso formeering)?
Sellised üksused

Sõjaväestatud päästeüksed
-Jõhvi Üksik-Päästekompanii
-Tallinna Üksik-Päästekompanii
-Tartu Üksik-Päästekompanii põhimäärus
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas krossipart »

Luderi kirjutas: 29 Sept, 2022 14:15
krossipart kirjutas: 29 Sept, 2022 13:41 Selgita täpsemalt, keda-mida-kus mõtlesid-silmas pidasid? 2003-2004 Päästeväes (Oli selline NjeRõba-NjeMjaso formeering)?
Sellised üksused

Sõjaväestatud päästeüksed
-Jõhvi Üksik-Päästekompanii
-Tallinna Üksik-Päästekompanii
-Tartu Üksik-Päästekompanii põhimäärus
Ok, Sa vist ei saanud tol ajahetkel pihta, kus või mis väeosas teenisid (Päästeväes??) Ja millele põhineb Sinu jutt eelpool, et nii oligi? Lisa palun mõned argumendid või lingid allikatele väheselgi määral. Mul oleks põnev lugeda. Millised oskused Sulle Päästekompaniis anti või ei antud? Mis rühma koosseisu kuulusid jms. Laskeharjutused ja padrunid jätame välja, kuna see ei vasta tõele.
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Sõjaväestatud päästeüksused

Postitus Postitas krossipart »

Modedel palun eelpool loetav loba tõsta õigesse kohta või kustutada.
Luderi
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 23 Aug, 2022 9:33
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas Luderi »

krossipart kirjutas: 29 Sept, 2022 14:59
Luderi kirjutas: 29 Sept, 2022 14:15
krossipart kirjutas: 29 Sept, 2022 13:41 Selgita täpsemalt, keda-mida-kus mõtlesid-silmas pidasid? 2003-2004 Päästeväes (Oli selline NjeRõba-NjeMjaso formeering)?
Sellised üksused

Sõjaväestatud päästeüksed
-Jõhvi Üksik-Päästekompanii
-Tallinna Üksik-Päästekompanii
-Tartu Üksik-Päästekompanii põhimäärus
Ok, Sa vist ei saanud tol ajahetkel pihta, kus või mis väeosas teenisid (Päästeväes??) Ja millele põhineb Sinu jutt eelpool, et nii oligi? Lisa palun mõned argumendid või lingid allikatele väheselgi määral. Mul oleks põnev lugeda. Millised oskused Sulle Päästekompaniis anti või ei antud? Mis rühma koosseisu kuulusid jms. Laskeharjutused ja padrunid jätame välja, kuna see ei vasta tõele.
Millel mu jutt põhineb, no eks ikka enda naha ja karvadega tunnetatud olukorrast.
Need formeeringud kestsid vist aastani 2005, või nii. Sel ajal veel oli nuppudega telefon juba suur luksus nii et visuaalseid ega vettpidavaid argumente mul sulle pakkuda pole :)

Sõjaväeline osa oli siis SPK, peale seda tuli eriala.
Erialadeks oli erinevalt sõjaväest demineerimine, keemiakaitse, pääste jne (Põhimõtteliselt õpiti Väike-Maaria päästekooli materjale, teooria sama, ainult et praktikat väga minimaalselt). Põhimõtteliselt said paar aastat varem teeninud võitlejad seal päästja paberid näiteks.
Enamus aega (peale noorteaega + eriala (õpiku tuupimist)) kulus kasarmu remondile. Ehk siis naljatamisi nimetasime end "Enesepääste kompanii" või "Ehituspataljon".
Ok Päästjad käisid abis kulupõlenguid kustutamas, demineerijad turvasid kaadri demineerimistegevusi.

Oli väga tugevalt tunda, et need formeeringud on veel halvemini rahastatud kui kaitsevägi. Kaadri mott oli minimaalne, koonerdati ja nurgad sirgeks igast otsast (näituseks see sama padrunite värk, see vastab kahjuks tõele).
Eks nad vast sellepärast ka ära kaotati. Jagati ressursid päästeameti ja kaitseväe vahel laiali.
Luderi
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 23 Aug, 2022 9:33
Kontakt:

Re: Sõjaväestatud päästeüksused

Postitus Postitas Luderi »

Exitus
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Re: Sõjaväestatud päästeüksused

Postitus Postitas Exitus »

Teenisin ka Jõhvi ÜPK-s mis asus Kohtla - Järvel. Olin viimases lennus enne sulgemist.
Ei viitsi telefoniga trükkida aga kõik tõsi mis akf kirjutas.
Sbk oli rõhk aiani tagasi jooksmisel, tuhamägede vallutamisel ja rivis kägarkõnni tegemisel.
Peale sbk oli päästeõpe, keemiaõpe ja äkki ärnalt oli DEM kursus ka aga seda nagu ei mäleta. Ehk siis ei olnud.
Ise olin keemiarühmas. Tegime keemiasukeldumist ja veidi veel miskit väljaõpet.
.Metsas käisime äkki korra või kaks. Lasta saime palju kuna väeosad sulgeti ja moon oli vaja ära kulutada. Lasime nii, et rauad sinised /lillad.
Garaažis oli boss kapral, mõned seerud ja üks vanem-maat. Vbl ja kaptenid nägi enamasti staabikorrusel harva.
Oli lihtne koht teeniniseks aga vast veel lihtsalt kaadrile töötamiseks. Väike seltskond ja mugavustsoonis olek.
Luderi
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 23 Aug, 2022 9:33
Kontakt:

Re: Sõjaväestatud päästeüksused

Postitus Postitas Luderi »

Exitus kirjutas: 08 Okt, 2022 21:36 Teenisin ka Jõhvi ÜPK-s mis asus Kohtla - Järvel. Olin viimases lennus enne sulgemist.
Ei viitsi telefoniga trükkida aga kõik tõsi mis akf kirjutas.
Sbk oli rõhk aiani tagasi jooksmisel, tuhamägede vallutamisel ja rivis kägarkõnni tegemisel.
Peale sbk oli päästeõpe, keemiaõpe ja äkki ärnalt oli DEM kursus ka aga seda nagu ei mäleta. Ehk siis ei olnud.
Ise olin keemiarühmas. Tegime keemiasukeldumist ja veidi veel miskit väljaõpet.
.Metsas käisime äkki korra või kaks. Lasta saime palju kuna väeosad sulgeti ja moon oli vaja ära kulutada. Lasime nii, et rauad sinised /lillad.
Garaažis oli boss kapral, mõned seerud ja üks vanem-maat. Vbl ja kaptenid nägi enamasti staabikorrusel harva.
Oli lihtne koht teeniniseks aga vast veel lihtsalt kaadrile töötamiseks. Väike seltskond ja mugavustsoonis olek.
Igas lennus oli ~30 võitlejat. Korraga enamasti sees 2 lendu (sügisene ja kevadine)
Noorte aja reha ja meil oli 27, kes SPK lõpetas vist.
Kuna millegipärast oli see kompanii alalises kõrgendatud valmisoleksu, siis linnalubadele üle 1/3 võitlejatest ei lastud.
Seega oli ka ilma lisatoimkonnata 24/7 "toimkonna ralli". (Üle päeva pääslas, korrapidajaks või köögis)

:) ma ise olin n.ö side "rühm". Ehk siis me, myself and I.
Parandasin kaadri arvuteid samal ajal, kui kaasvõitlejad lund lükkasid. Selles mõttes oli elu lill :)
Demineerijad olid iseenesest väga hinnatud (ka üle eesti).
Sinimägedes ikka leidus mida puhastada.
See kaader leidis kindlasti omale uued väljakutsed Päästeametis
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist