Vene-Ukraina sõda II osa

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Miki
Liige
Postitusi: 1336
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Miki »

Sudden Surge In Russian Navy Ships And Submarines In Black Sea
https://www.navalnews.com/naval-news/20 ... black-sea/
Sudden Surge In Russian Navy Ships And Submarines In Black Sea.jpg
URR
Liige
Postitusi: 709
Liitunud: 13 Sept, 2006 10:07
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas URR »

Nad viisid oma allveelaevad jõuluks Novorossiiskisse ja toovad need nüüd tõenäoliselt merele ja Sevastopolisse tagasi. Väljasõit ühendati ilmselt väekaitseharjutusega või võtavad nad väekaitset ülitõsiselt.
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Tundub,et allveelaevad on mõeldud uuteks raketirünnakuteks,tavaliselt tulistavad nad kuskilt Musta mere sellest osast,mis asub Novorossiski lähedal.
Huvitav on see,et lisaks allveelaevadele on ka suur dessantalus väljunud sadamast,ma ei usu,et rünnakut planeeritakse Odessa vastu aga võimalik,et Novorossiskist on peale pandud varustust ja moona.Ning laev on teel Sevastoopolsse.Täiesti võimalik,et raketid õhutõrje vajaduseks,sest viimasel ajal on nad kulutanud rakette nii Ukraina sihtmärkidele,kui ka on hõivatud õhutõrjega.
Muideks,kas oleme maha maganud aga Surovikin sai sõja operatiivjuhtimise kohalt eile vabaks ja nüüd kamandab seda Gerassimov isiklikult.
Vene opositsiooni arvates,näiteks Naki sõnul on Putler selgelt tige Surovikini peale,kes koostöös muusikutega ei suutnud talle Vene jõuludeks tuua kingitusena Bahmutit.Soledari hõivamine olevat antud armee haldusalasse ning sellest ka Surovikini eemaldamine,kes olevat olnud aktiivselt muusikute kasutamise toetaja.
Gulagu Net juhi sõnul on ka tekkimas muusikutega probleem,vangidel hakkavat soov sõdimiseks üle minema ning isegi vanglate autoriteedid,kes innustasid mehi ja lootsid sellega seoses saada soodus diile võimudega on muutmas meelt.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 2074
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas _dumbuser_ »

kaugeltuuriv kirjutas: 12 Jaan, 2023 13:43 Vene opositsiooni arvates,näiteks Naki sõnul on Putler selgelt tige Surovikini peale,kes koostöös muusikutega ei suutnud talle Vene jõuludeks tuua kingitusena Bahmutit.Soledari hõivamine olevat antud armee haldusalasse ning sellest ka Surovikini eemaldamine,kes olevat olnud aktiivselt muusikute
Putler on ikka jobu küll. Kuskohast ta muidu endale pesukaru oleks saanud ?
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Allegooriana on pesukaru teema omaette,pesukaru nimelt on oportunist ja paras varastaja tüüp,kes nahaalselt ronib majadesse hea parema järele ning ei taha sealt lahkuda.Noh nagu vene šovinistid,kes opurtunistlikult proovivad 19 sajandit tagasi saada ja kellel on varastamise ja nahaalsuse kombed juures.Paras sümboolika.
https://www.youtube.com/watch?v=91cogXz6Tiw
Huvitav video ukrainlastelt,kus Saksa iseliikuv annab tuld venelastele Soledari juures.Päris korralik laskekiirus ja takikana peale laskude seeriat kohe muudetakse positsiooni.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Gideonic »

Kirs kirjutas: 12 Jaan, 2023 9:58 Väidetavalt Kreminna juures ukrid tasapisi edenevad, sisenesid Kuzmyne -sse, nüüd 3km kaugusel Kreminna linna keskusest.
https://twitter.com/ChuckPfarrer/status ... 1423955970
Chuck'i ei tasu nüüd küll uskuda. Ta kipub alati positiivseid uudised tõlgendama kosmiliselt Ukraina poole kaldu. Selle Harkovi ründe ajal septembri keskpaigas, kui tegelikult rinne oli seal kuskil Sosnove metsa piiril, oli tema kaartidel rinne joonistatud sisuliselt Lõmani (ühe Ukraina lipu pärast mis pandi kuskil tagalas püsti).

Sama teema selle Dnipro vasakkaldaga, kui seal mingid reidid käisid oli tal vist juba enamvähem pool teed Krimmini "tagasi võetud"

Dibrova ei pruugi ka veel täiel määral Ukraina käes olla:
https://twitter.com/DefMon3/status/1613406865987194880/
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

https://www.youtube.com/watch?v=31qrfykyH2U
Ukraina keelne ülevaade rindest ja olukorrast Soledaris.Niipalju,kui aru saan,siis venelased suruvad kolmes suunas Soledari piirkonnale.
Venelaste edasitung on seal peatatud ja tänu ukrainlastele juurde toodud täiendusele,jutt on vist täiendavatest haubitsatest(suurükibrigaad,kui õieti aru saan),sunniti osadest piirkondadest venelased taanduma.
Madin pidi käima kvartali ümber,mis käivat käest kätte ning ei venelased ega ukrainlased suuda seal kanda kinnitada.ühesõnaga paras hakklihamasin.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Fucs »

navigator kirjutas: 12 Jaan, 2023 12:54
Kriku kirjutas: 12 Jaan, 2023 9:33 Aga kui akf Fucs on juba kord öelnud, et tal on sisemine veendumus küll, aga hetkel ei saa ta ükskõik mis põhjustel foorumisse referaati koostama hakata kõigest, mille põhjal see veendumus on kujunenud, milleks küll siis veel edasi jaurata? Mis selle eesmärk on? Mis sellest kasu on?
Milleks siis üldse siin foorumis SEPKA-tada ? Las igaüks postitab oma kõhutunde järgi asju, vahet pole kas vene või Ukraina poole propa. Kontrollida faktide paikapidavust ju vaja ei ole. Kritiseerida ja kahelda ei tohi. Lõppkokkuvõttes bännitakse ära vene propas kahtleja, kun tal pole nii kõrget ranki adminnide seas.
Fucs kirjutas:SEPKA-st ja VPKT-st
UKR teema on põhimõtteliselt täis nn "SEPKA"-sid ja igale viitele, postile ja lausele tuleks SEPKA juurde kirjutada.
Muuseas olin mina ise see, kes need lühendid 17.06.2014 siia milnetti sisse tõi.
edasi võb SEPKA teemal lugeda siit: https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 30#p759330

Kui ma lähen ja teen omale nt Twitteri või Telegrami konto ja hakkan seal opinfot edastama ja kui keegi siinolijaist peaks hakkama sealt saadud infot siia edastama ja Twitteri või Telegrammi säutsudele viitama, siis ongi teie kõigi jaoks allikaks Fucs. Nagu praegu on Röpce, Rybar, Realnaja voina, Geraschenko ja kõik need lugematud twitterdajad, keda siia pidevalt pannakse. Siis laduge sinna ette ja taha oma SEPKA-sid vm mis meeldib nii palju kui tahate. Ja ma ei pea mitte kellelegi midagi lehekülgede kaupa seletama (nagu oli nt FAB-ide teemaga), tõestama ega õigustama. Ma küsin otse, nah. mul vaja? Mingi sadomaso olen või? Keegi oskab mulle veenvalt ära põhjendada, MIKS ma peaksin siin UKR teemas üldse jätkama kui mind pärast 8 aastat UKR sõdade teemas peetakse mingiks krdi ajudeta amööbiks, kes ainult leitud tekstidest copy/paste oskab teie rõõmuks siia teha? Minul endal on seda kõige vähem vaja.

Mul sai karikas TÄIESTI täis juba siis, kui hakkas vingumine tõlketekstide üle. Ma osalesin juba siis siin täiesti aja- närvi- ja võimetepiiril. Tõsi, mitte keegi pole käskinud ja vabatahtlikult ja ei süüdistagi kedagi (tunnistan - ise olen loll). Jätkasin, sest paljud austatud kaasfoorumlased saatsid mulle PS ja palusid jätkata ning ignoreerida vingumisi.

Minu kogutud, analüüsitud ja läbitöötatud materjalid UKR sõja kohta leiab huviline edaspidi siit: https://ukrainawar.blogspot.com/

Vabandan OT pärast ja ei reosta rohkem seda teemat siin. Ilusat päeva jätku.
Ulfhednar
Liige
Postitusi: 464
Liitunud: 05 Dets, 2022 17:28
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Ulfhednar »

Pildil kaevandus nr 4? Ehk kõige nn kesklinna poolseim, mis nõks keskusest eemal.
Vastas peaks olema haigla ja taamal pildil on nn lasnamäe stiilis kõrged hooned.

No ei taha mina uskuda, et U kuskil kesklinna kandis sees.
No kuida sa teostad järelvedu moonale, toidule ja haavatutele, kuskil orus, mille ainus lähenemistee lääne suunast on vastase poolt kontrollitava suvila rajooniga paraleerne.
Käsitsi seda samuti lagedas orus ei tee ju, kui kõrgendikud on vastase käes.
Isegi kesklinnast peaks kaugele näha olema ukropostha suunal.

Konjakeid esialgu vahele ei hakka laduma aga pakun hetkel, et:
Orkide rinde joon jooksebgi kesklinna hoonete piiris+kaevandus nr 4+ukropostha tagune kõrgendik.
Ukroposthast haiglani+haiglast kesklinnani on nn hall ala, mida ei kontrolli keegi ja käib käest kätte.
Kaevandus nr7 ja sil/sol on ukr käes.
Manused
Screenshot_2023-01-12-16-23-51-029_com.twitter.android.jpg
Kairi
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 02 Aug, 2014 9:55
Asukoht: Austraalia
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kairi »

See Ukraina võitleja Bahmutist ilmus eetrisse, ma panen siia toortõlke, kuna mul on öösel pool kolm ja pean magama minema. Parem ikka kui mitte midagi, hetkel, kus me kõik ootame uudiseid.

-------
Jooksev info seisuga 12. jaanuar 2023:
Täna veidi hilja, vabandust, just vabastati.

Olukorrast naabruses.
Bakhmut - olukord on enam-vähem stabiilne, vaenlane üritas tormi lüüa, kuid kõik 200, nagu me ütleme, on debiitide jaoks maa betoon😂
Nad töötavad veidi suurtükiväega positsioonidel, et me ei läheks ja lõhuks nende nägusid, kes jäid.
Olukord on kontrollitum, vaenlasel pole edu, välja arvatud see, et peate koguma 200, sest need haisevad.

Olukord Klištšiivkas on pisut pingeline, vaenlane üritab külgedelt mööda minna, nii et sellised asulad nagu Klištšiivka ja Soledar on selleks vajalikud.
Seetõttu on seal olukord veidi keeruline, aga tüübid kaitsevad ja seisavad.

Põhjus on selles, et Soledar on ilmselt kõigist kõige rohkem huvitatud, ma ei ütle, et kõik on hästi, sest olukord on väga haruldane, poistel on väga raske, kuid nad peavad vastu, lahingud on intensiivsed, vaenlane tormab viimati vaatamata kaotustele ja "ÜKSÜKS" võitlejate taktika on aktuaalsem kui kunagi varem, ainus, mida võin öelda, et poisid teevad juba võimatut, sellise surve all hoides pole mõtet võrrelda kaitset. Bakhmut ja Soledar... Aga poisid seisavad kangelaslikult ja igaüks neist on selle riigi kangelane.

Muide, eile oli Luganski oblastis midagi, aga tshh 😉

Praegu on see kõik, mis asjakohane.
Ta kallistas kõiki, tõstis üles, keerutas ja pani oma kohale ❤️
Kõik saab olema Ukraina, hoidke meiega pöialt Soledari ja Klištšiivka kuttidele ja meie jaoks me kannatame ja lööme katsapid 👍

---------
Originaaltekst
https://t.me/peredovich0k/261
karludune
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 24 Veebr, 2022 14:17
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas karludune »

Kriku kirjutas: 12 Jaan, 2023 9:33 Aga kui akf Fucs on juba kord öelnud, et tal on sisemine veendumus küll, aga hetkel ei saa ta ükskõik mis põhjustel foorumisse referaati koostama hakata kõigest, mille põhjal see veendumus on kujunenud.
Minu virin: On vaid 2 põhjust, miks tausta ei saa lahti kirjutada: a) Ukraina väejuhatus ei luba; b) "Noh, mulle lihtsalt tundub nii". Julgen kahelda, et ukraina väejuhatusel oleks otsesidemed akf Fucsiga.

Aga virin, nagu ka eespool teised tõdenud, ei vii tegelikult kuhugi. Sest asjadel on alati laiem kontekst. Inimese mõte ei põhine alati käega katsutavatel faktidel. Kui keegi on infoväljas, siis on väga raske kokku võtta, kuskohast teadmine täpselt sündis. Kild siit, teine kild sealt, nii ta tuleb. Ja loomulikult saab Fucs tunda kedagi, kes tunneb kedagi, kes otse asjades.

Olen Fucsi blogi lugenud ja leian, et see on asjatundlik. Olen lugenud ka, mida ta postitab siia ja ka need on asjatundlikud. Ta tunneb seda ala paremini, kui mina - ja paremini, kui enamik siia kirjutajaid.

Minu ainus prob. siin foorumis on, kui vene allikaid jooksutatakse läbi suures mahus ilma filtrita. Neist võib välja noppida igat asja. Tihtipeale on ainus tõene moment neis "kusagil toimus kusagi" - ehk siis tugeval abstraktsusastmel.

Aga tõsi ta on, meil on uudistepõud ja hoiame põialt ühele kitsale rindelõigule (ukrainlastele loomulikult). Ajalugu näitab, et ukrainlased toimetavad taustal väga vaikselt seni, kui tegema hakkavad. Ma arvan, et Bahmut/Soledar on tähelepanu keskpunktid senikaua, kuni ukrainlased päris tegevused valla käivad. Aga nendest plaanidest, isegi, kui teaksin, ei saaks ja ei tohiks rääkida enne, kui tegevused käivad.

Aitäh kannatlikkuse eest. Soovin Fucsile jõudu ja kindlat meelt jätkamiseks. Ei kahtle tema lääne-meelsuses.

---

Sellega on ehk kõik öeldud ja aeg on teema juurde naasta.

E.T.
Miki
Liige
Postitusi: 1336
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Miki »

Uus ja hetke reaalsus on sotsmeedia, kust pärit kõige kiirem info – võta või jäta.

Väidetavalt käimas taas parasiiditõrje…
(SEPKA)
Melitopoli piirkonnas on kuulda võimsaid plahvatusi.
Ajutiselt okupeeritud Melitopolis ja lähedalasuvates asulates on olnud hommikust saati rahutu – kohalikud elanikud teatavad plahvatustest.
https://t.me/riamelitopol/80086
Huviline78
Liige
Postitusi: 1287
Liitunud: 20 Mär, 2022 11:02
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Huviline78 »

Viimati muutis Huviline78, 12 Jaan, 2023 20:19, muudetud 2 korda kokku.
Qwerty226
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 31 Mai, 2022 11:37
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Qwerty226 »

OT

Bakhmuti lahing on tänase seisuga kestnud kauem kui Stalingradi.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2695
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas wk2 »

Julian RÖPCKE
Soledar on Vene invasioonivägede täieliku kontrolli all. Lähivõitlus katkes. Ukraina väed taganesid ka linnast põhja pool asuvast linnaosast. Ei mingit märki "piiratud" või suuremal hulgal alla andnud Ukraina vägedest.
https://twitter.com/JulianRoepcke/statu ... 6779682820
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: hjl85, lugeja, ugandiklubi ja 11 külalist