General SVR

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Putinile teatatakse Donetski oblastis toimunud rindel toimunud vahejuhtumist, kus Wagneri PMC võitleja tulistas ja tappis konflikti käigus Vene armee alampolkovniku. Nad püüavad juhtumit varjata ja vältida selle avalikustamist.
https://t.me/s/generalsvr
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

General SVR:
Eile esitati Putinile julgeolekunõukogu aruanne, mis näitab, et eilse hommiku seisuga oli ainuüksi mobiliseeritud meeste hulgas üle 1300 hukkunu ja kadunu. Tuleb meenutada, et ametliku teabe kohaselt peavad mobiliseeritud mehed läbima väljaõppe ja nende osalemine lahinguoperatsioonidel on ette nähtud mitte varem kui kaks kuud pärast nende teenistusse võtmist. Aruanne sisaldas ka üksikasjalikku teavet mobilisatsiooniprotsessi käigus tekkinud probleemide kohta (üksteist lehekülge trükitud teksti) ja andis Venemaa kaitseministeeriumi tööle mitterahuldava hinnangu.

Lisaks mobilisatsiooniprobleemidele osutas Venemaa Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev aruannet esitades katastroofilisele olukorrale eesliinil meditsiinipersonali varustamisel kõige vajalikuga. Kriitiline punkt oli peaaegu täielik ressursside puudumine haavatute sidumiseks ja verejooksu tekitamiseks. Patrušev hoiatas Putinit massilise deserteerumise tõenäosuse eest mobilisatsiooniprotsessi eeskirjade eiramise tõttu, vaatamata kriminaalvastutusele ja kuni 15-aastasele vanglakaristusele. Putin kuulas aruande ära ja ütles, et olukord on täielikult kontrolli all ja et aruandes tõstatatud probleemid on olemas, kuid mitte nii kriitilised.

President soovitas Patruševil oma pädevuse piires tegeleda pakiliste probleemide lahendamisega, "selle asemel, et kurta, liialdades probleeme". Patrušev oli selgelt rahulolematu presidendi vastusega. Putini tegevus hävitab võimu kontrolli ja tasakaalu süsteemi, mille ta ise on loonud rohkem kui kahe aastakümne jooksul. Just see süsteem on Putini režiimi skelett, kus diktaator, süsteemi lüli, on võrdselt kaugel tasakaalukeskustest. Nüüd mõistab Putin, kes on isiklikult teinud fataalseid vigu võtmeotsuste tegemisel, selgelt vajadust võtta vastutuskoormast lahti ja suunata see süsteemi mõjutuskeskustele. Seega peaks rindel esinevate probleemide või õigemini eelseisva kaotuse eest vastutama eelkõige sõjaline juhtkond. Selles küsimuses võtab Putin Kadõrovi ja Prigožini ning nende "armeed" liitlasteks, tõstes neid esile ja seades nad kindralstaabi ja kaitseministeeriumi vastu. Nad ütlevad, et Kadõrov ja Prigožin hoidsid rindejoont ja see lagunes Gerassimovi ja Šoigu tõttu, andes samal ajal julgeolekuteenistustele käsu kindralite näitamiseks. Putini järgmine samm on panna silovikud ja Prigozhin Kadõrovi vastu, lootuses, et silovikud võidavad. Putini jaoks on probleemiks see, et sõjaline lüüasaamine hävitaks režiimi palju kiiremini kui ette kujutatud, ning kokkuvarisev süsteem on täiesti tõenäoline, et see degenereerub kodusõjaks, kus endised mõjutuskeskused ja süsteemis osalejad võtaksid teatud territooriumidel võimustruktuuride üle kontrolli.
Ahilleus
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 14 Aug, 2014 18:42
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Ahilleus »

NGolf kirjutas: 06 Okt, 2022 9:10 General SVR:
Eile esitati Putinile julgeolekunõukogu aruanne, mis näitab, et eilse hommiku seisuga oli ainuüksi mobiliseeritud meeste hulgas üle 1300 hukkunu ja kadunu.
Kui tõsiselt saab selliseid üllitisi võtta???
Fuchs
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Fuchs »

Ahilleus kirjutas: 06 Okt, 2022 14:29
NGolf kirjutas: 06 Okt, 2022 9:10 General SVR:
Eile esitati Putinile julgeolekunõukogu aruanne, mis näitab, et eilse hommiku seisuga oli ainuüksi mobiliseeritud meeste hulgas üle 1300 hukkunu ja kadunu.
Kui tõsiselt saab selliseid üllitisi võtta???
Ma olen juba tükk aega neid General SVR üllitisi lugedes mõelnud, et kuidas nii kitsa ringi nõupidamised ja jutuajamised üldse lekkida saaksid? Kõik lekitajad oleks sealse seltskonna traditsioone arvestades juba ammu infarkti saanud või kogemata mõne kõrghoone aknast alla kukkunud :mrgreen:
Aga nii meelelahutusliku fiktsioonina, noh et kuidas seal asjaajamine käia võiks kannatab lugeda küll :)
Viimati muutis Fuchs, 06 Okt, 2022 15:05, muudetud 1 kord kokku.
mikks
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas mikks »

Fuchs kirjutas: 06 Okt, 2022 15:00
Ahilleus kirjutas: 06 Okt, 2022 14:29
NGolf kirjutas: 06 Okt, 2022 9:10 General SVR:
Kui tõsiselt saab selliseid üllitisi võtta???
Ma olen juba tükk aega neid General SVR üllitisi lugedes mõelnud, et kuidas nii kitsa ringi nõupidamised ja jutuajamised üldse lekkida saaksid? Kõik asjaosalised oleks sealse seltskonna traditsioone arvestades juba ammu infarkti saanud või kogemata mõne kõrghoone aknast alla kukkunud :mrgreen:
Mu meelest ei saa neid üldse tõiselt võtta. Või siis võtta neid pelgalt intelektuaalse mõtteharjutusena. Ke selle taga on, keegi tea. Mõnel pool on oletatud, et tegu Ukraina infoopi kontoga. Aga võib-olla ka mõni nutikas asjaarmastaja.

Loogiliselt järelemõeldes saab ju kohe selgeks, et sellisel viisil ja vormis ei saa olla ligipääsu seda tüüpi nõudpidamistele ja aruannetele.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 3878
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Gideonic »

Selliseid asju on alati tore lugeda. Ei näe väga põhjust, miks see peaks olema välja mõeldud:

https://twitter.com/DefMon3/status/1577847555051978757
I just spoke to a friend, a "battalion" commander from the 40th Artillery Brigade. He says they got so many 152mm shells from russians past that it took him two days only to load and drive them out to a secure location.
Ehk vatid on mõnelpool ikka väga korralikult 152mm moona maha jätnud, mille Ukraina nüüd rõõmsalt kasutusele võtab.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

General SVR:
Members of the Security Council of the Russian Federation started receiving notices to be prepared for a meeting that can be held at any time, possibly via video call.
https://twitter.com/generalsvr_en/statu ... 8640676864

Veel samast:
Julgeolekunõukogule paneb Putler taktikalise tuumarelva kasutause ainult sel juhul kui ta on kindel ühehäälses toetuses. Vähemalt kahe nõukogu püsiliikme seisukohta olevat Putler just kompinud.
Viimati muutis NGolf, 09 Okt, 2022 21:03, muudetud 1 kord kokku.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

General SVR:
Juba pühapäeva õhtul eemaldas Venemaa president Vladimir Putin pärast vestlust mitme Venemaa julgeolekunõukogu alalise liikmega päevakorrast arutelu taktikaliste tuumarelvade kasutamise kokkuleppimise üle ja otsustas "massiivse raketilöögi" kohta Ukraina vastu. Rindel toimuvate pidevate ebaõnnestumiste taustal nõudis pommitamine ja Krimmi silla, Putini impeeriumi ambitsioonide sümboli osa kokkuvarisemine kindlasti "kättemaksu" ja seda eelistatavalt kohe.

Vastumeetmete valimise ajal kaalus Putin ainult kolme võimalust. Esimene, ebaselge, seisnes mitme raketilöögi korraldamises Ukraina kriitilise infrastruktuuri ja sümboolse "otsustuskeskuse", näiteks parlamendihoone vastu. Teine, massiivne raketirünnak tsiviil- ja energiainfrastruktuurile ning "otsustuskeskuse" hoonetele, mis võeti vastu, kuid millegipärast "imekombel" ei tabanud ükski rakett ühtegi kavandatud sümboolset hoonet, kas Ukraina õhutõrje töötas nende rakettide puhul või jäid raketid kaugele sihtmärgist mööda. Kolmas ja viimane hoiatus oli ultimaatum (mille Julgeolekunõukogu oleks heaks kiitnud), millele pidi järgnema väikese võimsusega taktikaline tuumalöök Dnepri jõe sildadele.

Teine variant võeti vastu kui "optimaalne" ja lahendas lühikese aja jooksul kaks peamist probleemi: "Rahvahulk", nagu Putin oma "tuumikvalijaid" nimetab, ja ultrapatrioodid saavad rahulolu rikutud sümboli eest kättemaksust ja usuvad jätkuvalt suurde võidusse, samal ajal kui eliit, kes ei mõista olukorda täielikult (mitte vähesed neist), on valmis laskma end petta ja mõneks ajaks maha rahunedes vaatavad režiimi agooniat. Tuleb kohe öelda, et massiline raketilöök on ühekordne tegevus, millel ei ole tegelikke tagajärgi ja millel on lühiajaline, enamasti informatiivne mõju. Ja muidugi võib seda tegevust korrata mitu korda umbes sama "eduga", kuid hääbuva mõjuga. Venemaa juhtkonnal ei ole võimekust teostada pidevaid massilisi raketilööke, kuna "täppisrakettide" arv on ebapiisav. Seda teab sõjaväeline juhtkond, kellele Putin veeretas vastutuse eilse Ukraina-vastase löögi eest, ja muidugi kogu Putini lähikond.

Putin on sõja juba kaotanud, võidelda pole praktiliselt millegagi. Eskaleerumine, mida Venemaa juhtkond taotleb, on mõttetu ja kuritegelik ning toob kaasa rohkem ohvreid eelkõige Venemaa sõjaväelaste seas. Lootus, et Ukraina või Euroopa "külmub" ja anub Putinilt rahu mis tahes tingimustel, on alusetu - see on propagandistlik lollus, mis on otseste idiootide jaoks. Kehvasti riietatud ja nõrgalt relvastatud "mobilisaatorite" laipadega paiskamine on arusaamatu ja sellest ei piisa kaua, ning teine mobilisatsioonilaine on väga küsitav. Valgevene, juhul kui ta liitub sõjaga Venemaa poolel, mis on väga kaheldav, ammendab oma reservid vähem kui pooleteise kuuga. Sõda on kaotatud ja Putin teab seda, peastaap teab seda, kaitseministeerium teab seda, kogu jõustruktuuride juhtkond teab seda. Iga päev, mil sõda jätkub, on Putini ja Venemaa juhtkonna jaoks hullem kui kuritegu, see on viga.
https://t.me/s/generalsvr
Getorix
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Dets, 2021 21:36
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Getorix »

Äkki ei võtaks neid General Svr tekste tõsiselt, kui infoteavet. Pole loogiline, et Venemaa kõrgel siseringis sellised lekked oleks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 37467
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Putinil on aega olnud oma siseringi rajada üle 20 aasta ja pole istutud niisama.
Seepärast, lekete võimalus vene poliitika top 50 hulgast on üsna vähetõenäoline.
Ja eeldused, mis põhinevad sellele, et küll siseringist lekib, on tõenäoliselt soovmõtlemine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mumuu
Liige
Postitusi: 479
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas mumuu »

Kapten Trumm kirjutas: 11 Okt, 2022 8:49 Putinil on aega olnud oma siseringi rajada üle 20 aasta ja pole istutud niisama.
Seepärast, lekete võimalus vene poliitika top 50 hulgast on üsna vähetõenäoline.
Ja eeldused, mis põhinevad sellele, et küll siseringist lekib, on tõenäoliselt soovmõtlemine.
See sisering on nii väike, et kui sealt peaks lekkima, siis tehakse ilmselt üsna kiirelt selgeks, mis torusidpidi lekkis ja lüüakse punn ette. Mina ka ei usu neid siseringi allikatele viitavaid jutte. No jee sa helistad oma Kremli "allikale" ja küsid, et noh, mis värk on, tahaks väikse nupukese kirjutada. FSB on homne päev uksetaga, kui mitte paari tunni pärast.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 7703
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas: 11 Okt, 2022 8:49 Putinil on aega olnud oma siseringi rajada üle 20 aasta ja pole istutud niisama.
Seepärast, lekete võimalus vene poliitika top 50 hulgast on üsna vähetõenäoline.
Ja eeldused, mis põhinevad sellele, et küll siseringist lekib, on tõenäoliselt soovmõtlemine.
Nendel põhjustel ei saa sellist järeldust teha. Poliitilises tippjuhtkonnas on ALATI praktiliselt kõikidel tegelastel mingi oma asi, mida nad ajavad. Neil kõigil on isiklik projekt ja Putini tallalakkujad on nad täpselt senikaua, kuni ei ole paremat alternatiivi. Kindlasti ei ole miski rajatud "siseringist lekkiimisele", kuid see siseringist lekkimine on ka praktiliselt kindel nähtus. Selle kohta on viimaste kuude jooksul piisavalt tõendeid.

Samas on ka alati olnud muinasjutuvestjaid, kes pääsevad juurde nö. "siseringi infole". Antud puhul paistab olevat tegu just sellise juhtumiga.
Viimati muutis Kilo Tango, 11 Okt, 2022 9:21, muudetud 1 kord kokku.
võhik
Liige
Postitusi: 1137
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas võhik »

See "General SVR" ehk Putini siseringist tuleva lekke jutud ei allu ühelegi loogikale. Oletagem - et sealt Putini seltskonnast lekitatakse. Selline leke oleks ülimalt huvitav Ukraina SBU-le, NATO-le, Hiinale, kellele iganes... See oleks ülitähtis allikas ja allikaid on vaja kaitsta ehk siis keegi ei tohi teada saada - et selline allikas-teave on olemas ja seda teavet saaks kasutada salajaselt vaid teatud arv inimesi Ukrainas, kus iganes...

Oletagem - et see leke saabub mingile isikule Ukrainas (kus iganes) ja see siis edastatakse see sotsiaalmeediasse - kus me siis õhinal seda loeme ja usume oma soovmõtlemist soodustades (nojah - seal ju kirjas kui kehv on Putinil ja Co-l). Sellise lekke sotsiaalmeediasse paisanud isik tehtaks koheselt selgeks (wikileaksi jne lekete puhul ju tehti?) jne. Ning edasisi lekkeid ei oleks enam - juhul kui lekitaja jäi seal siseringis toimima. (üks võimalus oleks, et lekitaja lekitab infot vaid tingimusel - kui see avalikkusele saadetakse ning on valmis kõigega - vahelejäämisega mis iganes - mis oleks ju ülimalt tõenäoline).

Aga muidu asi kärab küll - võibolla miskistel Venemaa siseringist veidi väljapool olevatel (kõrgetel pealikel) eri ametkondades tekib kahtlus et leke ongi olemas ja raisatakse ressurssi siseringi tegelaste uurimisega (arvatavasti seda tehakse ilma lekkeohutagi) ja siis tekivad igasugu segadused-tülid-mis iganes Venemaa juhtkonnas ja eks segadused on ju Ukrainal head? Sest et need "lekked" on koostatud ju nii - et nii need asjad võisidki olla - isegi tsitaatide mõtted võivad märki tabada (iseasi sõnastus, aga Putini ja co sõnavara ka ju on teada...) . Et kui keegi kuskil koostab neid lekkeid - siis koostaja on nagu ilmateenistuse sünoptik - kes paneb lähema 3 päeva ilmaennustuse ülitäpselt pihta (andmed ju olemas ja nende andmete põhjal ilmaennustuse mudelid olemas). Ka kuu kohta saab miskeid prognoose teha (aga täppipaneku tõenäosus kahaneb meeletult) - aga mis järgmise aasta kevadel ilmaga toimub Ukrainas, Venemaal täpselt on praegu võimatu ütelda. Aga ühte saab ju ütelda tuginedes loodusseadustel või siis sõjateadustele - et talvele järgneb kevad (aga missugune ilm täpselt - ei tea) ning Venemaa kaotab Ukrainale (missugune see on - ei tea).

Niipalju siis igasugu raamatute lugejalt, filmide vaatajalt. Et võib eelnenu koheselt ära kustutada - aga mölisesin vaid seetõttu et mind ajab närvi kui omad eesti inimesed lasevad igasugu kirjapandust tillist tõmmata. Et kui asi mingitel aegadel läheb kriitilisemaks ja need meie omad eesti inimesed - kes hetkel igasugu kirjapandust lasevad lollitada (siiski miski % on ju et tegemist oli õige infoga...) - on kriitilistel hetkedel otsustajad ja tõlgendavad allikaid siis samamoodi nagu hetkel - siis minuarust ei ole see hea.(Aga pole ma kõige õigem ütleja - sest võhikuna igasugu infot siia üles pannes - olen niivõrd palju kordi ämbrisse astunud - et piinlikusest nägu nagu punanahal).
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 752
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas isakene »

Getorix kirjutas: 11 Okt, 2022 8:42 Äkki ei võtaks neid General Svr tekste tõsiselt, kui infoteavet. Pole loogiline, et Venemaa kõrgel siseringis sellised lekked oleks.
võhik kirjutas: 11 Okt, 2022 10:04 See "General SVR" ehk Putini siseringist tuleva lekke jutud ei allu ühelegi loogikale. Oletagem - et sealt Putini seltskonnast lekitatakse...
Härrased, halloo? Näidake näpuga, kes neid jutte siis nüüd väga tõsiselt on võtnud? Igaüks, kel on rohkem kui kaks toimivat ajurakku, saab aru et sellisel tasemel leke on võimatu. On lihtsalt tüüp (või tüübid) , kel on teadmised Kremli tagatubades toimuva loogikast ning oskus hunnikust infost vajalik välja sõeluda. Pluss väga hea ilukirjandusliku teksti produtseerimise oskus. Tüüpide kvalifikatsioon on hea, ja miskit suuremat ämbrit nende tekstis justkui ei mäletagi.
Igastahes on see igati mõnus ja teemakohane lugemine ja kes iganes neid tekste siia kopeerib ning tõlgib, paluks kindlasti jätkata.
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
VMO
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 30 Sept, 2016 10:49
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas VMO »

isakene kirjutas: 11 Okt, 2022 11:11 Härrased, halloo? Näidake näpuga, kes neid jutte siis nüüd väga tõsiselt on võtnud?

Igastahes on see igati mõnus ja teemakohane lugemine ja kes iganes neid tekste siia kopeerib ning tõlgib, paluks kindlasti jätkata.
OT - Sellisel juhul paluks akf Krikul olla nii paha ja teha oleksoloogia alla General SVR teema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist