Re: Signatuuri URL tekstid ja automaatsed väljalogimised

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid ja automaatsed väljalogimised

Postitus Postitas Fucs »

Küsimus: Kuidas panna uues foorumis signatuuri link koos lingist erineva tekstiga, ehk kuidas signatuuris kasutada hüperteksti ?

Näide:

Kood: Vali kõik

[url=https://www.google.ee/]Google[/url] 
toimib tavalises postituses nagu peab:
Google

AGA sama asi signatuuris näeb välja nii nagu terve kood on kirjutatud
signatuur.png
signatuur.png (1.95 KiB) Vaadatud 945 korda
.

Nt. AKF Soobel endine TGMB.gif pildiga signatuur näeb nüüd pärast foorumi uuendusi välja selline
signatuur Soobel.png
signatuur Soobel.png (3.4 KiB) Vaadatud 945 korda
.

aga AKF Kriku oma näeb välja nagu peab ja nagu muiste...
signatuur Kriku.png
signatuur Kriku.png (6.26 KiB) Vaadatud 945 korda
.

Mis NIPP on?
:scratch:

Edit: Muutsin teema pealkirja.
Viimati muutis Fucs, 21 Okt, 2022 12:06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36336
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Kriku »

Ma tegin tinyurlid.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Fucs »

Jah, ma tegin ka (et vähendada tähemärkide hulka millel on signatuuris piirang 255 sümbolit), aga ei toimi.
Tulemus on sama mis iganes lingi sa sinna paned.
:roll:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36336
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Kriku »

:dont_know:
Manused
signatuur.jpg
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36336
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Kriku »

Mul on HTTP.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Fucs »

Nägin ja proovisin ka ilma httpS ita, aga sama. Ei mõjutanud kuidagi
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36336
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Kriku »

"Keela BB-koodi kasutamise" lipp on sul ikka maas?
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Fucs »

Sain korda!

Võtsin BB koodi lubamise maha nii profiili seadetes
Profiil > Muuda signatuuri > Keela BBkoodi kasutamine - linnuke sisse
kui Foorumi valikud > muuda postituse valikuid > vaikimisi luba BBkood > Ei

Võtsin profiili seadetes maha Ära automaatselt näita URLi lingina - linnuke sisse

Keela emotikonid - linnuke sisse

Salvestasin seaded, logisin välja.

Logisin sisse ja korjasin profiili seadete alt uuesti kõik linnukesed ära ja lubasin ka foorumi valikutes uuesti BB koodi, salvestasin seaded ja voilaa, töötab.

Korras.
Mitte midagi ei saa aru.
:dont_know:

Edit:

Ma pean vist kõik profiili seaded uuesti üle käima, ehk saan korda ka selle jama, et teloga viskab jätkuvalt pidevalt välja suvalisel ajal. Praegu tekkis see mõte seoses selle eelmise jamaga. Ma pole neid seadeid pärast foorumi uuele versioonile üle minekut kordagi näppinud ega uuesti üle vaadanud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36336
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid

Postitus Postitas Kriku »

Fucs kirjutas: 20 Okt, 2022 20:07Profiil > Muuda signatuuri > Keela BBkoodi kasutamine - linnuke sisse
Nii sa keelad, mitte ei luba.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid ja automaatsed väljalogimised

Postitus Postitas Fucs »

Said valesti aru.
Mul polnud seal linnukest ja signatuuri hüperteksti BB kood ei toiminud mingil arusaamatul põhjusel.
Panin siis linnukesed sisse nii keela BB kood kui Ära automaatselt näita URLi lingina.
Salvestasin seaded ja logisin välja.

Siis logisin uuesti sisse ja korjasin linnukesed ära ja asi hakkas toimima.
Kõike seda tegin androidtelefonis.

Nüüd ma olen siin uurinud ja üritanud mõtelda ka sellel teemal, miks mind pidevalt suvalistel aegadel milnetist välja loobib.
Vahel olen sisse logitud, koostan posti ja vajutan "sisesta" ning viskab mind hoopis sisselogimislehele.
Login siis uuesti sisse ja teen uuesti posti ning "sisesta" vajutamisel viskab jälle sisselogimislehele.

Nüüd olen mõelnud siin ja uurinud värki.
Sellised suvalised väljalogimised toimuvad mul 99% androidtelefoni kasutades.
Lauaarvutis ja läpakas on need harvad üksikjuhtumid.

Väike olukorrakirjeldus ka:

Mul on üks lauaarvuti, mis asjaolude sunnil töötab 24/7
Seal olen ma milnetti sisselogituna ja avatud on kolm-neli milneti erinevate teemade vahelehte, et saaks ilma menüüsid ja erinevaid UKR-iga seotud teemasid mööda pidevalt surfamata operatiivselt kohe posti teha õigesse alateemasse. Ja nendel vahelehtedel olen ma praktiliselt 24/7 milnetti sisselogituna. Vahel harva on vahepeal hommikuks ise välja loginud.

Mul on läpakas, mis on vahel harva kahes või kolmes erineva IP aadressiga kohas milnetti sisselogitud. No vahel tunnised või paari tunnised sessioonid ja seal ma pidevalt panen selle läpaka ka kinni, samal ajal ei logi ma eraldi enne seda milnetist välja. Seal läpakas ei logi mind ka keset sessiooni ise välja.

Siis kasutan veel androidtelefoni, mis on praktiliselt samuti 24/7 netiga ühendatud, olenevalt olukorrast ja asukohast nelja kuni kuue erineva IP aadressiga. Liigun ringi ja olenevalt asukohast, saan netiühenduse erinevatest kohtadest.
Seal on mul samuti avatud vähemalt kolm vahelehte, kus ma olen milnetti sisse logitud. UKR sõja teema, "vaata uusi postitusi" ja "vaata aktiivseid teemasid". Asukoha muutus ja IP muutus ei mõjuta seda, kas olen sisse logitud või mitte. S.t. asukihta vahetades ja IP muutudes mind automaatselt vahepeal välja ei logi.

Seal androidis logib mind pidevalt välja täiesti suvalistel aegadel. Mitte kogu aeg. On vahel harva perioode, kus kaks-kolm päeva püsin sisse logituna.
Seal on märgata mõningaid seaduspärasusi selle suvalisel ajal väljalogimisega.
On selline tunne (ainult tunne), et androidis logib mind suvalisel ajal välja pärast teatud kindlat arvu sisselogituna kas postitades või lehte värskendades. Näiteks jään ma õhtul milnetti sisselogituks. Hommikul olen endiselt sisse logitud. Värskendan pidevalt avatud vahelehte "vaata uusi postitusi". Ütleme, et uusi postitusi on 20. Hakkan siis neid ükshaaval lugema klikkides teemal ja pärast läbilugemist klikin "tagasi" ehk vahelehe "vaata uusi postitusi" ja klikin järgmisel teemal. Nii ma saan vahel läbi lugeda 4-5 teemat, vahel ka rohkem ilma, et mind vahepeal välja logiks. Siis ühel hetkel järgmist lugemata postitust/teemat klikkides läheb sellele teemale ja ma näen lehe päises, et ma pole enam sisse logitud. Kuna "vaata uusi postitusi" näeb uues foorumis ainult sisselogituna, siis lehe "vaata uusi postitusi" värskendusel kui on vahepeal välja loginud, tahab uuesti sisselogimist. Kuniks kasutad brauseri "tagasi" raadionuppu, saad muidugi neid uusi postitusi nii kaua ükshaaval lugeda, kuniks sa pole teinud "vaata uusi postitusi" värskendust ja uuesti laadimist. jne.

OT:
Vanas foorumis kui sul oli sisselogituna lahti leht "vaata uusi postitusi" ja sa vahepeal olid välja loginud, siis lehe uuesti laadimisel näitas sulle ikkagi uusi postitusi ja ei nõudnud sisselogimist. Mul oli milneti järjehoidja alla salvestatud just see "www.militaar.net/phpBB2/search.php?search_id=newposts" avaleht ja igal järjehoidja kaudu milneti külastusel viskas ilma sisselogimata mind sellele lehele ja näitas uusi postitusi. See uues foorumis enam nii ei tööta.
/OT

Vahel on nii, et hakkad nt. kellegi postile vastama. Oled sisselogitud. vajutad "vasta" ja postitust võimaldav aken avaneb ilma nõudeta sisse logida, sest sa oledki ju sisse logitud eksole. Koostad vastuse ja vajutad "sisesta" ning viskab sisselogimislehele. Kuna see on pidevalt, siis lühemate postide puhul ma enne "sisesta" vajutamist juba alati igaks juhuks kopin kogu postituse sisu vahemällu. Login siis uuesti sisse ja viskab ette tühja postituse akna. Kleebin vahemälust uuesti kogu postituse teksti aknasse ja vajutan uuesti "sisesta". Ja jälle viskab sisselogimislehele. Vahel on nii kolm korda.

Sisselogimisel panen ALATI linnukese sisse "mäleta mind".

Nüüd siis eile tuhlasin uue foorumi seadetes.
Mul on seal "Halda “Mäleta mind” sisenemise võtmeid" 14.06.2022-21.10.2022 nelisada kaheksa sisenemist/sisselogimist ja seda vaatamata asjaolule, et üks lauaarvuti mis töötab 24/7 on ka milnetti sisse logitud 24/7 ja androidtelefon on/peaks olema samuti 24/7 milnetti sisselogitud (ma pole seal kordagi ise milnetist välja loginud ega brauseri milneti aknaid sulgenud). Kõik need 408 sisselogimist tähendavad seda, et mind on enne sisselogimist automaatselt välja logitud.

Seal on jällegi tundub seaduspärasusi.
Rohkem sisselogimisi on päevadel, kui olen teinud rohkem poste ja vähem väljalogimisi siis, kui neid poste on vähe. Lihtsalt lugejana ilma poste tegemata kuupäevadel, on mind automaatselt välja loginud kõige vähem kordi.

Nüüd ma ei saa aru, kas viga võib olla androidis kasutatavas Opera brauseris?
Lauaarvutis ja läpakas on mul Firefox, vahel harva kasutan ka Chrome.

Nii lauaarvutis kui androidis ma pidevalt puhastan nii brauseri vahemälu, ajalugu kui küpsiseid ja MRU-d ning muud saasta.
Viimati muutis Fucs, 21 Okt, 2022 12:10, muudetud 1 kord kokku.
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid ja automaatsed väljalogimised

Postitus Postitas manjabes »

Fucs kirjutas: 21 Okt, 2022 12:06 Nüüd ma ei saa aru, kas viga võib olla androidis kasutatavas Opera brauseris?
Lauaarvutis ja läpakas on mul Firefox, vahel harva kasutan ka Chrome.
Torkan korra vahele, et mina olen ka selline imelik, kes Androidis Operat kasutab ja ma pole täheldanud mingeid anomaalseid väljalogimisi. Tõsi, ma valin sisse logides selle "mäleta mind" kasti ka peaaegu alati.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid ja automaatsed väljalogimised

Postitus Postitas Fucs »

manjabes kirjutas: 21 Okt, 2022 12:10 Torkan korra vahele...
Hmm :roll:

Kui Operas viga pole, kas siis võib olla tegemist mingi konfliktiga, kuna samal ajal on sisse logituna nii lauaarvuti kui android?
Või tekitavad mingit arusaamatust sisselogituna pidevalt korraga lahti olevad milneti vahelehed?

Brauseris kõikide akende sulgemine, ajaloo, küpsiste jne puhastus, seadme taaskäivitus ja uuesti brauseri käivitamine n.ö "nullist", lehtede avamine ning sisselogimine pole midagi muutnud. Paaril korral olen androidis proovinud ka seda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36336
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid ja automaatsed väljalogimised

Postitus Postitas Kriku »

Fucs kirjutas: 21 Okt, 2022 12:20
manjabes kirjutas: 21 Okt, 2022 12:10 Torkan korra vahele...
Hmm :roll:

Kui Operas viga pole, kas siis võib olla tegemist mingi konfliktiga, kuna samal ajal on sisse logituna nii lauaarvuti kui android?
Võib küll olla. Võib isegi nii olla, et kui võtad uues sirvija aknas samas arvutis lahti, siis eelmise akna sessioon tühistatakse ära.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Signatuuri URL tekstid ja automaatsed väljalogimised

Postitus Postitas Fucs »

Pärast mõningaid katsetusi ja toimetamisi tundub, et kui laua arvutist välja logida ja samal ajal jääda androidis sisselogituks, siis enam androidis ise niisama automaagiliselt välja ei loobi. :roll:

Võib-olla on tulevikus kellelgi kasulik teadmine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist