Laskmiskell

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Laskmiskell

Postitus Postitas Kriku »

Käisin siis täna uut moodi laskekatset tegemas. Teatavasti tuleb 15 sekundi jooksul relv laadida ja 3 lasku sooritada, millest 2 peavad tabama.

Tulemus: 2/3, aeg 10 ja 11 sek. vahel.

Kommentaar. Täpselt sama, mis on üldine algajate maletajate puhul: kui paned neile kella ja kella peale 10 minutit kummalegi, siis lähevad hirmus õhevile ja hakkavad muudkui seda kella vahtima, partii aga lõpetavad 5 või 7 minutiga ning teevad selle aja jooksul rohkem vigu kui muidu. Algajad tüüpiliselt arvavad, et neil on vähem aega kui tegelikult ja ei kasuta kogu aega ära. Rahulikult lastes ma poleks iial märgist mööda lasknud ei 15 ega 25 m pealt ja mul oli tegelikult küllalt aega, et rahulikumalt lasta.

Küsimused. Kuidas seda omapead harjutada, ei tea - ilmselt tuleks mingi rütm saada sisse, millega kasvõi kogu salve võiks märki tabades tühjaks lasta. Vajutad kella käima, vinnastad ja hakkad laskma?

Kust muidu saaks võimalikult odavalt kella, st. lasutaimerit või kuidas neid moodsas keeles kutsutaksegi...?
hai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 02 Apr, 2015 16:49
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas hai »

Kui taimeri kella ei raatsi osta siis laena? Saab ka telefoni vastava appi tõmmata ,toimib vöga hästi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Kust ma laenan? Äpi jaoks ma peaks ostma telefoni, milles jooksevad äpid.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas: 16 Nov, 2022 16:03 Kust ma laenan? Äpi jaoks ma peaks ostma telefoni, milles jooksevad äpid.
Laskmistaimer/kell maksab suurusjärk 150...200 €. Ilmselt hiinast saaks ka odavamalt, aga mõtet osta on ikkagi siis, kui seda läheb regulaarselt vaja.
https://www.ipscstore.com/en/143-shot-timers?p=2

Telefoniäpp tahab veidi kogemust ja häälestamist ning on kapriissem. Sõltuvalt telefonist ja ruumist (kajad) ei pruugi täpselt laske registreerida. Aga mõningase nokitsemise järel saab personaalse treeningu jaoks ka vabalt äppi kasutada ning vähemalt esialgu saab kellaraha kokku hoida.
Telefoni kõige suurem probleem on see, et tal ei ole füüsilisi nuppe ja puutetundlikku ekraani käsitsemine, ise samal ajal lastes, võib lõppeda telefoni mahapillamisega ning purunemisega.

Jah, selleks, et mingit programmi või moodsas keeles "äppi" jooksutada, peab omama riistvara, millel seda käivitada. Kui varem ei ole kordagi tekkinud vajadust nutiseadme omamiseks, siis ainult laskmistaimeri pärast mina ka vastavat telefoni ostma ei hakkaks, vaid pigem soetaks eraldi laskmiskella.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas: 16 Nov, 2022 16:20Jah, selleks, et mingit programmi või moodsas keeles "äppi" jooksutada, peab omama riistvara, millel seda käivitada. Kui varem ei ole kordagi tekkinud vajadust nutiseadme omamiseks, siis ainult laskmistaimeri pärast mina ka vastavat telefoni ostma ei hakkaks, vaid pigem soetaks eraldi laskmiskella.
Aitäh.

Selleks, et sõita Tartu või Tallinna laskma, peaksin ma vastavalt tund või kaks sõitma ja tagasi ka. Laskmiskella hind tuleks bensiini arvelt üsna ruttu kokku, ajast üldse rääkimata :|
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas: 16 Nov, 2022 16:32
vtl kirjutas: 16 Nov, 2022 16:20Jah, selleks, et mingit programmi või moodsas keeles "äppi" jooksutada, peab omama riistvara, millel seda käivitada. Kui varem ei ole kordagi tekkinud vajadust nutiseadme omamiseks, siis ainult laskmistaimeri pärast mina ka vastavat telefoni ostma ei hakkaks, vaid pigem soetaks eraldi laskmiskella.
Aitäh.

Selleks, et sõita Tartu või Tallinna laskma, peaksin ma vastavalt tund või kaks sõitma ja tagasi ka. Laskmiskella hind tuleks bensiini arvelt üsna ruttu kokku, ajast üldse rääkimata :|
Täiendaks veel niipalju, et laskmiskellast on kasu ainult täiskaliibrilise ja summutamata relva puhul. Näiteks .22LR summutiga püstolivõistluste puhul kell laske ei registreeri ning tuli kasutada tavalist stopperit, kohtunik andis häälega käsu "TULD" ja viimase lasu järel pani käsitsi aja kinni. Sama teema Airsofti või õhukatega.

Ehk siinkohal ka mõte - kui kella iganädalaselt vaja ei ole, siis on ehk mõistlikum paluda appi stopperiga sõber, kes assisteerib.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Taga targemaks - kõigepealt leidku ma endale nutiseade, siis sõbrad ka :shock:
Väino
Liige
Postitusi: 683
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Väino »

Akf hai kirjutas: 16 Nov, 2022 16:02 Kui taimeri kella ei raatsi osta siis laena? Saab ka telefoni vastava appi tõmmata ,toimib vöga hästi.
Akf Kriku kirjutas: 16 Nov, 2022 16:03 Kust ma laenan? Äpi jaoks ma peaks ostma telefoni, milles jooksevad äpid.
Laena telefon :D
hai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 02 Apr, 2015 16:49
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas hai »

Kindlasti leiad ju mõnelt sugulaselt suvalise mahakantud nutitelefoni mida enam ei kasutata. Sa ei pea ju seda telefoni kasutama helistamiseks, ega sinna isegi mingisugust kaarti sisse panema ju.Ei saa ju nii keeruline olla..
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Sugga 21 »

Pole enam ammu kasutanud aga mäletamist mööda luges Shotmaxx ka .22 summutiga ära.
6FFC618E-B8E1-4D23-96F9-2C45BFB04784.jpeg
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Sugga 21 kirjutas: 16 Nov, 2022 18:37 Pole enam ammu kasutanud aga mäletamist mööda luges Shotmaxx ka .22 summutiga ära.
Noh, iseenesest võib ju pea igal taimeril tundlikkuse nii üles keerata, et registreerib summuti-plaksatusi, aga häda on selles, et siis hakkavad kõik muud helid ka segama. Ümber- ja tühjakslaadimised jms. luku klõpsatused.

Asi ei ole selles, kas kella saab summutatud .22 laske registreerima, vaid selles, kas see ka praktiliselt kasutatav on. Surma Kill Billidel on ainult stopperit kasutatud ja põhjusega. Kohtunik ei jõua (ja ei taha) ka alati laskurile nina alla joosta.

Aga minu jutu point oli .22 näitel hoopis selles, et laskmistaimerit saab ka asendada assisteeritud stopperiga ja eratreeningul polegi kallist kella vaja.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Welber »

vtl kirjutas: 16 Nov, 2022 20:13
Sugga 21 kirjutas: 16 Nov, 2022 18:37 Pole enam ammu kasutanud aga mäletamist mööda luges Shotmaxx ka .22 summutiga ära.
Noh, iseenesest võib ju pea igal taimeril tundlikkuse nii üles keerata, et registreerib summuti-plaksatusi, aga häda on selles, et siis hakkavad kõik muud helid ka segama...
Ei ole, Shotmaxxil saad mici välja lülitada ja loeb randmelt tagasilööke. Kõrval võib 10 laskjat olla, loeb ikka ainult sinu laske:
https://www.youtube.com/watch?v=rDxG5FfN95s
Õunakellal ka mingi app, kus saad "mic & motion" seadeid näppida (pole ise kasutanud):
https://apps.apple.com/us/app/shotbud/id1526352591
Garmin Shot Timer, kuidas toimib ei tea, pole kasutanud:
https://apps.garmin.com/en-US/apps/e9ef ... 209c0c233e
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Sugga 21 »

Aga minu jutu point oli .22 näitel hoopis selles, et laskmistaimerit saab ka asendada assisteeritud stopperiga ja eratreeningul polegi kallist kella vaja.
Eespool räägiti individuaalsest treeningust,mitte võistlusolukorrast,sellepärast seda Shotmaxxi võimalust mainisin.
Loeb siis tagasilööke,kui on nii seadistatud.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Sugga 21 kirjutas: 16 Nov, 2022 21:53 Eespool räägiti individuaalsest treeningust,mitte võistlusolukorrast,sellepärast seda Shotmaxxi võimalust mainisin.
Loeb siis tagasilööke,kui on nii seadistatud.
Novot, ma ei olnud selle aktseleromeetri olemasoluga kursis. Thnx.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Welber kirjutas: 16 Nov, 2022 20:47 Õunakellal ka mingi app, kus saad "mic & motion" seadeid näppida (pole ise kasutanud):
https://apps.apple.com/us/app/shotbud/id1526352591
Kriku, Sul tuleb lisaks uuele telefonile ka nutikäekell osta :)
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist