Ametnike poolne liialdamine

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Ametnike poolne liialdamine

Postitus Postitas Kriku »

Roamless
Liige
Postitusi: 3808
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Ametnike poolt jõuga liialdamine

Postitus Postitas Roamless »

Lisaks oma viis kopikat, seda mida ametnik tegi, on muidugi jama, vanad pätid ja parteitrollid lõugavad kinnimätsimisest, mis muidugi tüüpiline näide pläustist. Aga mul on küsimus, kas tüüp videos on üldse politseiametnik? Esiteks Tallinna kandis haldavad teisaldatavaid kiiruskaameraid vist maanteeameti tegelased, kes kannavad ka helkurveste. Teiseks, politseinikud kasutavad pigem mingeid uusi, kahe kollase triibuga taktikalisi siniseid veste kuigi vahest saab ka veel kollaveste näha, kuid videos kollase helkurvesti kiri loetamatu. Kolmandaks, jalas pole jalaga vehkijal kindlalt politseimundri juurde kuuluvad püksid, ehk kaks helkurriba kumbagi püksisäärel sa politseivormilt juba ei leia. Lõpetuseks, politseinikud on piisavalt hästi psühholoogiliselt koolitatud, et pigem nad ennast välja ei ela või kui seda teevad, siis ikkagi kohas kus kaameraid pole ja kõrvalised filmima ei pääse.
Unforeseen consequences
parkija
Liige
Postitusi: 1065
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Ametnike poolt jõuga liialdamine

Postitus Postitas parkija »

Ei tea selle video kohta , politseinikel pole sellist vormiriietust näinud , uus vorm on raskemini märgatav aga kindlasti mitte selline nagu videos .
Mobiilsete kiiruskaameratega "majandavad" politseiametnikud .
HAT
Liige
Postitusi: 968
Liitunud: 25 Dets, 2016 10:18
Kontakt:

Re: Ametnike poolt jõuga liialdamine

Postitus Postitas HAT »

Kõnealuse
Mobiilne kiiruskaarera.jpg
Mobiilne kiiruskaarera.jpg (10.78 KiB) Vaadatud 1424 korda
juhtumi asjaosaline ei ole politseiametnik.
"Askeldavad" / loe: paigaldavad etteantud kohta, turvab raud - ja riistvara , pakib kokku spetspakendisse / mobiilse kiiruskaameraga PPA teenistujad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ametnike poolt jõuga liialdamine

Postitus Postitas Kriku »

Lääne prefekti Kaido Kõplase sõnutsi on praeguseks teada, et esmaspäevase juhtumi suhtes, kus politsei kiiruskaamera valvespetsialist lõi jalaga tänaval maas istuvat meest, oli lööke rohkem kui videosalvestiselt nähtud kaks. Prefekti selgituse järgi on videost näha, et valvespetsialist kandis politsei kirjaga helkurvesti, mis lõi mulje politseiametnikust.

“Tunnistan siin politsei- ja piirivalveameti viga: politsei kirjadega helkurvest anti valvespetsialistile ekslikult ja ta poleks seda tohtinud kanda. Tsiviilkäibes enesekaitseks lubatud pipragaasi, mis kaamera valvespetsialistil kaasas oli, tohib kasutada vaid enesekaitseks. Konkreetses olukorras ei olnud gaasi kasutamine põhjendatud,” selgitas Kõplas.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3342
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Ametnike poolt jõuga liialdamine

Postitus Postitas Madis Reivik »

https://epl.delfi.ee/artikkel/120120026 ... menetluses

Politsei tegi pommiähvarduse majale et sinna lutikaid sokutada ;)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Fucs »

Mul selline isiklik kogemus.
Ei mäleta, vbl 6-7 aastat või rohkem aega tagasi...
Taustaks võin ütelda, et mul puudub "isiklik ajalugu koos politsei ja kohtutega".
Ei ole kriminaalne element.
Liikluseeskirjade rikkumise eest olen saanud väga ammu trahvi
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 47#p533047
ja see on ka kõik

*

Magan oma kalli abikaasaga õndsat unekest.
Kella 2 ajal öösel fonoluku uksekell väljast trepikoja ukse tagant.
Kuna olin ühistu juhataja, siis põhimõtteliselt ma pidin reageerima igasugustele uksekelladele ja telefonikõnedele 24/7, sest kunagi ei teadnud, mis kusagil jälle juhtunud võis olla. Uputamised ja muud veeavariid olid suht tavalised. Vahel ka pidutsemised, joomingud, mõni põleng vms tossamine mõnes korteris, kus nt päästeamet, politsei või kiirabi vajas sissepääsu majja. Lisaks majas kolm paberitega hullu, kes korraldasid absoluutselt kõikmõeldavaid olukordi, kus kõik kolm eelpool nimetatud ametkonda regulaarselt käisid olenemata kellaajast "olukordi lahendamas"....

..ja kui sulle helistatakse kell kaks öösel, siis peab üldiselt olema midagi juhtunud....

Ajasin siis kiiruga püksid jalga ja särgi selga ning läksin võtsin fonoluku telefonitoru ja küsisin, et kes on?
Vastuseks sain, et politsei.
"No selge", mõtlesin "jälle mingi jama majas kusagil" ning tegin alt trepikoja ukse ja oma korteriukse lukust lahti, avasin korteri ukse ning jäin uimase ja unisena uksevahele ootama.
Ukse taha ilmusid kaks patrullpolitseinikku, mees ja naine.
Küsisin siis, et mis siis nüüd jälle juhtus?
Meespolitseinik (MP) küsib, et "Jälle?" ja siis kohe edasi, et "mis teil siin korteris toimub?"
Mina hämmeldunult, et "mis mõttes?"
MP: Kas te elate siin korteris?
Mina: Jah
MP: Meil on väljakutse teie aadressil. Palun esitage oma dokumendid.
Mina: Misasja?
MP: palun esitage mõni isikut tõendav dokument.
Mina: ..no ma pean otsima... oodake...
Panin siis esikus tule põlema, jätsin ukse lahti ja läksin rahakotti otsima, et ID kaart võtta.
Toon ja annan oma ID kaardi MP-le.
MP vaatab dokumenti, tagasi ei anna ja küsib: "mitmekesi ja kellega te siin korteris olete?"
Mina: Mis mõttes?
MP: Kas te olete siin korteris üksi või kellegagi koos?
Mina juba kergelt ärritatuna: Kas te selgitaks mulle, mis toimub? Mis see teie asi on, kellega ma siin korteris öösel koos olen?
MP: Ärge muutuge agressiivseks!
Mina: Agressiivseks??? Kas te ei leia, et võlgnete mulle selgituse, miks teil seda keset ööd vaja teada on?
Naispolitseinik (NP) meespolitseiniku selja tagant: Meile helistati ja kutsuti teie aadressil välja.
Mina: Miks?
MP: See ei....
NP samal ajal: Korterist pidavat kostma imelikud helid ja hääled.
Mina: Mis asja? Teie arust kostavad siis minu korterist praegu mingid imelikud helid või?
MP: See mis praegu kostub või ei kostu pole oluline. Enne olevat kostunud. Kas te olete siin praegu üksi või on siin korteris veel keegi?
Mina: Kes helistas?
NP: Me ei saa seda teile ütelda.
MP: Palun vastake minu küsimusele
Mina: Minu abikaasa on ka siin ja magab, sest kell on kaks öösel.
MP: Kas te saate abikaasa dokumente meile näidata?
Mina juba vihasena: Ei saa.
MP: Siis palun kutsuge oma abikaasa siia.
Mina juba erivihasena: Ei kutsu. Inimene magab, läheb hommikul vara tööle.
MP: Siis me peame teie korterisse sisenema ja siin olevad isikud kindlaks tegema.
Seepeale ma jäin mokk töllakil ja silmad pealuuseest välja tungimas neid vahtima.
Tekkis paus, kus kõik olid vait.
Ma tundsin, kuidas mul hetkega vererõhk läks nii kõrgeks, et kõrvus hakkas kohisema.
Mina sirutan lõpuks MP poole ukse vahelt käe välja ja katkestan vaikuse: Andke palun minu ID kaart tagasi ja lahkuge.
MP (nihkub veidi tagasi ja läheb nähtavalt "kaitseseisakusse"): Härra palun ärge muutuge agressiivseks.
[siin oli hetk kui ma arvasin, et nad tulevad murravad mu nüüd vist maha]
Mina üritades rahulikuks jääda: Mina ja agressiivseks? Te tulete öösel kell kaks suvalise ukse taha, ajate inimesed üles ja nõuate dokumente ning nimekirja isikutest kellega ma siin korteris magan, sest keegi suvaline tüüp kuskil helistas ja ütles, et minu korterist kostub mingeid hääli! Ma oleks võinud üldse välisust mitte avada ja edasi magada! Kas te oleksite siis koos uksepiitadega mulle külla tulnud või? Te minge kõigepealt ja küsitlege oma helistajat ning hinnake saadud infot allikakriitiliselt.
MP: Härra, meie teame ise, keda ja millal me küsitleme...
Mina, lastes käe uuesti alla ja katkestades MP jutu: ...mingid niinimetatud "imelikud helid" minu korterist saaksid kostuda ainult minu naaberkorteritesse. Näete, siin paremal elab juba 20 aastat vanatädi, kes ei pelga tulla minu ukse taha oma muredega ükskõik mis ajal, kui talle midagi muret teeb ja tema ei helistaks politseisse mitte kunagi, sest esimese asjana tulevad inimesed ühistu juhataja juurde. Ajame tädi üles ja küsime, kas tema helistas? Üleval on minu hea sõbra tühi korter ja seal pole kedagi. Teiselpool seina elab kõrval trepikojas paberitega skisofreenik. Kui tema helistas, siis peaksite oma andmebaasist nägema, et politsei käib seal iga kuu paar korda, kui tädike jälle ära pöörab ja päästeamet käib iga kolme kuu tagant seal uksi maha murdmas, et kiirabi saaks haige inimese ära viia. Juba mitmeid aastaid. Ma olen nõus tulema homme normaalsel kellaajal vajadusel politseisse vestlema. Praegu on kell pool kolm öösel. Mul on samamoodi vaja hommikul tööle minna. Kas te peate tekkinud olukorda normaalseks või?
NP MP-le: paneme kodaniku isikuandmed kirja.
..selle jauramise peale ärkas ka minu abikaasa üles ja tuli (õnneks?) öösärgis esikusse, jäädes ise esiku nurga taha ja pistes sealt nurga tagant ainult pea välja ning küsis pahura ja unisena, üks silm kinni (pimedast valgustatud ruumi tulles), teine pilukil: Mis siin toimub?
Mina: Politsei tuli, sest keegi helistas, et meie korterist kostuvad kummalised hääled.
MP: Kas teie olete härra abikaasa?
Minu naine pahuralt ja unisena MP-le: Jah.
Minu naine: Issand, mingi hullumaja on siin, isegi magada enam ei saa. Küll märatseb skisomutt teiselpool seina, küll käiakse öösiti ukse taga kella andmas pidevalt...
MP: Miks teile öösel pidevalt kella antakse?
Minu abikaasa: Sest minu mees on ühistu juhataja....

Seepeale läks minu kallis abikaasa tagasi magamistuppa ära, NP ja MP vahtisid tobedate nägudega ukse taga teineteisele otsa.
MP kraamis välja märkmiku ja pani sinna minu isikuandmed kirja. Küsis ka telefoni numbri. Andsin.
Lõpuks ulatati mulle ka ID kaart tagasi.
MP: Hea küll, me uurime asja. Kui keegi peaks uuesti meile helistama, siis tuleme tagasi. Head õhtut.
Mina: Ööd mitte õhtut...
ja panin korteri ukse kinni.

Järgmisel päeval ega edaspidi minuga politseist keegi sellel teemal vestelda ei tahtnud.

:mrgreen:

Ei taha kedagi õigustada, kritiseerida, süüdistada ega õpetada.... ei taha kommenteerida ühesõnaga.
Lihtsalt hea näide, kuidas asjad võivad lambist ja väga kiiresti ning kergesti käest ära minna.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Some »

Mul analoogne kogemus kui ma veel Õismäel korteris elasin. Kell 10 õhtul ukskell. Teen lahti ja kaks poliseinikku ukse taga. "Tere, kas teie olete Hr.X?"

"Eil ole."

"Näidake isikuttõendavat dokumenti!" Näitasin.

"Kus on Hr.X?"

"Hr.X oli korteri üleeelmine omanik ja ei ela siin juba üle kümne aasta, pole elus kohanud"

"Vaatame korteri üle!"
Ja siis vaatasidki voodite alla ja kappidesse. Kedagi ei leidnud. Vabandasid ja läksid ära. Tegu olevat olnud kohtu sundtoomisega.
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Lemet »

Kas politseil on ülepea õigus lambist korterisse siseneda? Või on see minu vaba valik, lasta nad ilma kohtu määruseta sisse või mitte
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Kriku »

Kohtu luba on vaja läbiotsimiseks.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Walter2 »

Fucs kirjutas: 04 Jaan, 2023 12:34 Mul selline isiklik kogemus.
Kortermajas aktiivse ja hääleka suguelu elamine on varemgi küsimusi ja probleeme tekitanud..
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Lemet »

Kriku kirjutas: 04 Jaan, 2023 13:56 Kohtu luba on vaja läbiotsimiseks.
Ja ma pean südaöösel laskma politsei tuppa, et see saajs tuvastada, kes mul voodis magab??. Tõsiselt või?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Kriku »

Vaata korrakaitseseaduse § 50:
§ 50. Valdusesse sisenemine
(1) Politsei või seaduses sätestatud juhul muu korrakaitseorgan võib siseneda valdaja nõusolekuta tema valduses olevale piiratud või tähistatud kinnisasjale, ehitisse, eluruumi või ruumi, sealhulgas avada uksi, väravaid ja kõrvaldada muid takistusi, kui:
1) see on vajalik kõrgendatud ohu väljaselgitamiseks või tõrjumiseks;
2) on alust arvata, et piiratud või tähistatud kinnisasjal, ehitises või ruumis viibib isik, kellelt võib võtta seaduse alusel vabaduse või kelle elu, tervis või kehaline puutumatus on tingituna tema abitust seisundist ohustatud;
3) see on vajalik seadusega või seaduse alusel kehtestatud nõuete täitmise tagamisel ohu ennetamiseks, väljaselgitamiseks või tõrjumiseks või korrarikkumise kõrvaldamiseks, ning selliste nõuete täitmise tagamine on valdusesse siseneva korrakaitseorgani pädevuses.
[RT I, 13.03.2014, 4 - jõust. 01.07.2014]

(2) Politsei või seaduses sätestatud juhul muu korrakaitseorgan võib käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud tingimustel siseneda valdusesse ohu väljaselgitamiseks või tõrjumiseks või korrarikkumise kõrvaldamiseks, kui valdusest levivad väljapoole teist isikut oluliselt häirivad mõjutused ning nende kõrvaldamine ei ole muul viisil võimalik. Mõjutuse häirivuse hindamisel lähtutakse keskmisest objektiivsest isikust.
[RT I, 13.03.2014, 4 - jõust. 01.07.2014]

(3) Valdusesse tuleb võimaluse korral siseneda valdaja või muu õigustatud isiku juuresolekul ja ajavahemikus kella 7.00-st kuni 23.00-ni. Äriruumidesse tuleb võimaluse korral siseneda nende töö- või lahtiolekuajal.

(4) Eluruumi tohib valdaja teadmiseta siseneda vaid siis, kui teda ei ole mõistlike pingutustega võimalik teavitada ja sisenemine on vajalik korrarikkumise või vahetu kõrgendatud ohu tõrjumiseks. Ajavahemikus kella 23.00-st kuni 7.00-ni või eluruumi valdaja teadmiseta on isiku eluruumi sisenemine lubatud ainult juhul, kui see on vajalik:
1) korrarikkumise kõrvaldamiseks, kui valdusest levivad väljapoole teist isikut oluliselt häirivad kestvad või korduvad mõjutused ja nende kõrvaldamine ei ole muul viisil võimalik;
2) vahetu kõrgendatud ohu tõrjumiseks.
[RT I, 12.07.2014, 1 - jõust. 13.07.2014]

(5) Kui valdaja isik on tuvastatav, tuleb esimesel võimalusel teavitada valdusesse sisenemisest. Kui valdusesse sisenemise tagajärjel jääb valduses valveta oluline varaline väärtus, tagab korrakaitseorgan kuni valdaja või muu õigustatud isiku saabumiseni valduse valve.

(6) Valdusesse sisenemisel võib kasutada vahetut sundi nii kaua, kui see on eesmärgi saavutamiseks vältimatu.

(7) Käesolevas paragrahvis sätestatud meetme protokollimine on kohustuslik.
https://www.riigiteataja.ee/akt/106082022016?leiaKehtiv

Akf Fucsi juhtumit käsitlev norm on § 50 lg. 4 p. 1 või 2, olenevalt isiku jutust, kes politsei kutsus. Võib vaielda, kas kriteeriumid olid täidetud (ja kui veenev selle isiku jutt oli, kes politsei kutsus), aga iseenesest õiguslik alus sisenemiseks on olemas.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Fucs »

Mul pole oma juhtumi kohta midagi lisada ning arutleda sellel teemal ei taha.

..aga
(5) Kui valdaja isik on tuvastatav, tuleb esimesel võimalusel teavitada valdusesse sisenemisest. Kui valdusesse sisenemise tagajärjel jääb valduses valveta oluline varaline väärtus, tagab korrakaitseorgan kuni valdaja või muu õigustatud isiku saabumiseni valduse valve.
Muig.
Mul on n.ö. "väga rikkalik kogemustepagas" nende igasuguste sisenemistega korteritesse.
Viimane toimus kaks nädalat tagasi ühe segase korterisse, kes märatses öösel oma korteris.
Kohal olid: Politseipatrull (2 inimest), kiirabibrigaad (3 inimest) ja päästeameti brigaad (4 inimest).
Üksikasjadel ei viitsi peatuda ja kaasfoorumlasi oma hulludega tüüdata (ma võiks interneti nendel teemadel täis kirjutada... või raamatu välja anda), aga ühel hetkel pärast tund+ korteri ja maja piiramist tekkis politseil lõpuks küsimus, kuidas sinna korterissesiis ikkagi sisse saab.
Päästeamet ütles, et vajadusel lähevad koos uksega või kui saab, siis lõhuvad ainult ukselukud ära.

Politsei pöördus siis minu poole, et kas ühistu poleks nii kena ja ei organiseeriks siis pärast koos uksega sisenemist või lukkude maha murdmist sinna korterile mingi ajutise luku ette, et saaks korteri kuidagi lukku panna. Mina ütlesin, et ei saa keset ööd. Mul pole varuks lukusüdamikke, mis sellele uksele sobiks ja kui ka oleks, siis mina ei hakka ka öösel seal lukkseppa mängima, tööriistakastiga ringi jooksma ning lukke vahetama. Kutsuge kodaniku täiskasvanud lapsed (3tk) või lähisugulased (2tk elavad suht lähedal). Nemad vastutavad oma ema jne eest ning see peaks olema nende, mitte minu kui võhivõõra mure. Lukufirma tehakse hommikul kell 8 lahti ja siis saaks tellida, aga tellimine ka pole ühistu rida. Et kui muidu ei saa pitseerige uks kinni.

Politsei ütles seepeale, et pitseerimine ei taga, et sinna keegi sisse ei saaks ja neil on tööl ainult kaks patrulli ning sinna hommikuni jätta pole kedagi võimalik. Ja lastele nad juba helistasid aga need lülitasid nüüd telefonid välja ja enam ei saa neid kätte. No kuna see KINU konkreetses korteris käib meil juba aastast 2012 ja minu igasugune haletsus, hoolivus ja vastutulelikkus sellel konkreetsel teemal on juba aastaid tagasi täielikult ammendunud, siis ma ütlesin neile, et arusaadav, et pole kedagi siia valvesse panna, aga mina ka ei ole nüüd see isik, kes hakkab siin tagama, et korter uuesti lukku saaks.

See on reality. See mis seal seadustes kirjas on, on teooria. :D
(2) Politsei või seaduses sätestatud juhul muu korrakaitseorgan võib käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud tingimustel siseneda valdusesse ohu väljaselgitamiseks või tõrjumiseks või korrarikkumise kõrvaldamiseks, kui valdusest levivad väljapoole teist isikut oluliselt häirivad mõjutused ning nende kõrvaldamine ei ole muul viisil võimalik. Mõjutuse häirivuse hindamisel lähtutakse keskmisest objektiivsest isikust.
* Mis puudutab politsei sisenemist korterisse, kui sealt on kostunud lärmi jms (politsei on sellepärast välja kutsutud), siis juhul kui politsei saabudes on kõik vaikne, tuled kustunud ja keegi korterist elumärki ei anna (kõik on hirmust püksi teinud, ongi juba vahepeal ära mindud, või ollakse lihtsalt kavalad ... või kui olla õel siis vbl ongi keegi juba maha löödud), siis meil pole politsei kordagi sellisesse korterisse väevõimuga sisenenud. On lihtsalt mingi aeg kohal oldud, ukse taga prõmmitud, omanikule helistada püütud ja kui kedagi kätte pole saadud, siis lõpuks minema mindud.

* Vägivaldsed peretülid, kus kodanikud korteris juba leppinuna rõõmsalt edasi istuvad. Siis on politsei lõpuks ka vägivaldselt sisenenud, kui sisse pole lastud. On olnud peksmisi ja peretülisid, kus uks tehakse lahti ja siis on sisenetud ilma takistusteta ja on ka kodanikke minema viidud.

* On olnud kolm juhtumit suurema seltskonnaga suuremat sorti pidutsemistega (no ikka sellised tõsised labrakad), kus politsei kohale jõudes on kõik järsku vaikseks jäänud ja kõik vaikselt seal korteris edasi istuvad. Kõikidel juhtudel tehti korteriuks omaniku poolt lahti ja politsei sisenes ka korteritesse, tegi kindlaks, kes seal on ja ühel juhul viidi ka paar tegelast platele (kolmas väljakutse samasse korterisse ja samad isikud seal laamendamas).

* On terve rida lugematu arv kordi väiksemaid pidutsemisi, kõvat discot, aknal karjumisi, aknast asjade väljaloopimisi jne.
ma pole ninapidi vahel olnud, aga politsei on enamus kordades saanud kodanikega kontakti ja nende väljakutsete käigus pole kordagi koos uksepiitadega korteritesse sisenetud. Küllap saadi niisama sisse või räägiti inimestega ilma sisenemata.

* On üks juhtum, kus hull Nr.2 lubas oma 10-12 aastase lapse ära tappa kui ema talle raha ei anna. Hullu ema kutsus hirmuga politsei. Seal siis mindi koos piitadega sisse pärast eelnevat pikka veenmist ja läbi ukse suhtlemist. Ühel teisel "kahekümneviiendal" korral samasse korterisse mindi päevasel ajal ja kohalikust "Lukuabi" lukufirmast telliti spets, kes ukseluku ilma ust lõhkumata lahti tegi (sinna oli juba neli-viis korda koos piitadega sisenetud ja oli tõsine oht, et järgmisel taraanimisel kukub kokku ka juba osa trepikoja ja korteri vahelisest seinast). Pole aimugi, kes teenuse eest maksis.

* On paar juhtumit, kus hull Nr.3 ei märatsenud ja istus vaikselt, aga helistas hommikust õhtuni päevast päeva igale poole (politseisse, Linnavalitsusse, päästeametisse, erinevatesse ettevõtetesse jne) ja lihtsalt sõimas, sest "teil seal on kõik kurjategijad ja tuleks vastutusele võtta" vms midaiganes. Siis politsei tuli, sisse ei saanud, rääkis hulluga läbi ukse ja läks minema kuni kordusväljakutseteni.

* On ... ma ei tea... paarkümmend juba? juhtumit, kus hull Nr.1 märatseb korteris ja politsei on sisenenud kas koos piitadega, saanud ukse kuidagi lahti või läinud sisse läbi avatud akna. Alati käib enne seda ca tunnine piiramine ja suhtlus läbi ukse/akna.

* On üks juhtum, kus oli tõsine kahtlus, et vanainimene võib olla ära surnud. Siis oli õnneks üks õhutusaken natukene lahti ja päästeamet sai redeliga aknast sisse. Korter oli tühi.

Kui on mindud "koos piitadega", siis on alati politsei kohale kutsunud lisaks päästeameti brigaadi, kes siis uksi või aknaid "avab".
Kui on hullud märatsenud, siis on alati koos politseiga maja piiranud ka päästeamet ja kiirabibrigaad.

See kõik oleks vahel isegi tegelikult naljaks, kui poleks oma olemuselt nii krdi kurb...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist