Emakeele tund

Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

shiim kirjutas: Ja kas sellise märkuse peale taolisel viisil reageerida ei ole mitte lapsik?
Reageerisin mitte Sinu märkusele, vaid sellele peaaegu kollektiivsele hukkamõistule, mis siin maad võttis ja mille tagajärjeks oli vist peaaegu solvumine. Mille tagajärjel mõned siin mainitud küllaltki huvitavad postitused (või kuidas see väljendus oligi) asendusid punktireaga.

Mind ei ole Kalle reavahed sugugi häirinud ja minu arvates on hoopis raskem lugeda pikki tekste, mis on täiesti liigendamata. Aga minu meelest on see, et keegi siin Mälestuste allfoorumis üldse viitsib teemasid algatada ja kirjutada, palju tähtsam sellest, et kõik siinkirjutatu oleks ka vormistuselt mulle või emakeeleõpetajale meele järgi. Peaasi, et jutt oleks asjalik ja arusaadav. Õigekirja ja tekstikujundusega saan ma ise hakkama, kui vaja.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Loodame, et kalleb sellest totrast arutelust siin liialt ei solvunud.
Krt. kui on midagi isikliku teisele öelda, siis kasutage privaatsõnumit.
Kui häirib siis ignoreerige, selline nupp ju nüüd olemas.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Kapral Karu kirjutas:
shiim kirjutas: Ja kas sellise märkuse peale taolisel viisil reageerida ei ole mitte lapsik?
Reageerisin mitte Sinu märkusele...
Lapsikuse all pidasin ma silmas kallebi, mitte Sinu reaktsiooni.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

hugo1 kirjutas:Loodame, et kalleb sellest totrast arutelust siin liialt ei solvunud.
Krt. kui on midagi isikliku teisele öelda, siis kasutage privaatsõnumit.
Kui häirib siis ignoreerige, selline nupp ju nüüd olemas.


Seda vajalikku arutelu totraks nimetada ei ole küll õige.
Antud temaatika ei ole isiklik, vaid puudutab suuremat osa foorumi kasutajatest.
Ignoreerimisnupp on mõttetu, kuna lõigates välja arutelu vahelt postitusi, katkeb teema juhtlõng.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Ma ei ütleks, et tegu on kalleb'i üldise ristinaelutamisega. Pigem on tegu üsna vajaliku tähelepanujuhtimisega elementaarsetele arvutikirjaoskusele. Kahju, et just sellisel moel läinud on.

Kalleb, lase ikka edasi!
Muuseas, Tuxi mälestuskillud juba nokkisin foorumist välja. Edaspidi katsun ette võtta Sinu, komandöri ja oblää meenutused.

Isiklikult võin öelda, et kõigega harjub. Esialgse võõrastuse järel pole enam väga vigagi.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Üks kuulus eestlasest kirjamees ütles: "Kirjavigadega kirjutada on sama, mis tatise ninaga ringi käia"

Art
komandör
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 13 Jaan, 2006 14:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugupeetud kaasmaalased !

Postitus Postitas komandör »

Poisid, võtke vabalt ! Ja nüüd rivitult ! Võib suitsu teha ! :lol: :lol: :lol:
Pole kalleb `i kirjaviisil häda midagi. Ta mullegi pomme pannud, aga ma pole kunagi tähelepanu pööranud tema kirjaviisile, rohkem ikka sisule. :x Olen ise mõne kommi puhul liiga emotsionaalselt väljendanud, no ikka juhtub, kui ees selline õrn teema, nagu teenistus sõjaväes. :oops:
Olen tähele pannud, et minuvanused (mul aastaid 56) siin eriti sõna ei võta, enamus sh. kalleb, ikka nooremad. Tema tunnustuseks ütlen, et ta on minu komme lugedes möönnud- kuna see oli kaua aega tagasi, siis tollal võis see ka nii olla. Ta on võtnud vaevaks mõelda, mida loeb.
Aga nagu ma olen märkinud, olen komme kirjutades eelnevalt omi päevikuid lugenud. Ega mälu saa ikka 100% usaldada, kui demblist möödas 36 aastat.
Ja nüüd - siin on küll viimane koht, kus riidu minna !!! :oops: :oops: :oops: :oops:
vot tak
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Lugupeetud kaasmaalased !

Postitus Postitas Shiim »

komandör kirjutas: Pole kalleb `i kirjaviisil häda midagi
Kuidas kellelegi.
Riidu pole mõtet tõesti minna, aga ma ei saa mitte vaiki olla, kui näen vohavat ükskõiksust oma emakeele kirjutamise ja kirjalise arusaadavuse vastu. Kui vahet pole, siis mis mõtet on emakeele tunnil?
Ükskord ei viitsinud enne lugemagi hakata, kui lõin kõik reavahed minema.
Sisu üle ei vaidle praegu üldse - jutt käib õigekirjast ja kirjaviisist üldiselt ning loodan, et nii mõnigi lugupeetud foorumlane siit ka natuke mõtlemisainet leiab ja midagi kõrva taha panna oskab.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Eks ta ole -- ühele meeldib ema, teisele tütar... Ja valulävigi on meil igaühel erinev.

Mina jälle olen reavahede pooldaja --- lõike eraldavad tühjad read jätaksin siiski alles. Nendega liialdama muidugi ka kedagi ei kutsu.

Aga juhuks kui kõik ei tea -- Wordiga saab liigsed reavahed mõne hetkega ära koristada. Kopeerige soovitav tekst Wordi ja asendage kogu tekstis "^p^p" "^p"-ga ning tühjad (n-ö kahe Enter'iga) read on läinud!
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Kapral Karu kirjutas: Mina jälle olen reavahede pooldaja --- lõike eraldavad tühjad read jätaksin siiski alles. Nendega liialdama muidugi ka kedagi ei kutsu.
Seda küll - need ei häiri ja on vist vahel ka küljendamisel kasutatavad.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Arvutikasutamises oleme kõik õppijad lõpuni. Keeleõppega on veidike teised asjalood. Mõned inimesed ei jõuagi kohustusliku koolihariduse omandamise jooksul emakeele oskuseni kõnes ja kirjas, aga ka mingi talutava tasemeni jõudmine ei tähenda seda, et see oskus ei ole minetatav. Tunnen mitmeid inimesi, kelle igapäevane töö ei eelda kirjutamist ja nad tegelikult võõrduvad sellest. Muidu toredad tegelased, mõni käib puhkuse ajast "häälega" Indias jne. Õpib pildistama näiteks :lol: Ei oskagi lahendust pakkuda, aga head mälestused seepärast, et keegi kõrgtasemel kirjutada ei suuda, ei peaks kaotsi minema. Kõik osapooled peaksid rohkem püüdma! Kirjutajad esimestena!
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2058
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Eks minagi katsun õigekirja reegleid jälgida. Eelvaate loen tavaliselt läbi.
Ja kui lähebki midagi valesti, siis arvatavasti tuleb süüdistada iseenda mandumist ja lohakust. Keskkoolis edenes kirjutamine väga hästi, vigu oli ka minimaalselt. Aga ülikoolis tekkis täieline tagasiminek nii kirjutamise ladususes, kui ka lauseehituses.
PS. enne kooli minekut ja ka esimeses klassis olin täielik düsgraaf :D

Muitu kiriutan päriss heasti
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Eks igaühel ole omad kiiksud, mis võivad vahetevahel idiotismini kalduda.
Näiteks, kui keegi ütleb mulle, et tule kolmveerand kuus, siis ma ei saagi aru, kas pean ilmuma 17.45, 17.15 või sootuks peale kuut. No kurat, ei jää lihtsalt meelde!

Meenus veel legend hallist aastakümneid sõitnud merekarust, kes oli nii sõjas käinud kui läbi tormide, pigi ja savi käinud ainsatki meest ega laeva kaotamata. Ja räägiti, et igal tormisattumisel ja muul äreval momendil olla kapten rinnataskust raamatukese võtnud ja sealt justkui imeõpetusi lugenud ja seejärel laeva tervelt tormist välja saanud.
Ja kui kapten suri, siis keegi meremeestest olla sinna raamatukesse sisse saanud vaadata. Ja raamatus vaid üks leht, kuhu kirjutatud: "Paremal - tüürpoortd, vasakul - pakpoord!" (parandage mind, kui pooled segi ajasin)
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Taunin samuti ükskõiksust oma emakeele vastu! Mis patrioodid te olete, kui te kirjutate nagu vanad venelased.
Üks mees kirjutab pidevalt "ültse", "sootsalt" jne. Häbi! Üks röövlinägu kirjutab aga "sis". :?: Koguni üks legendaarne moderaator kirjutab "kogematta" :? . Ma ei heida ette kiusu pärast, vaid juhin tähelepanu üpriski lapsikutele kirjavigadele.
Häirib mind väljend "suht-koht". Mida see tähendab :?: Ok, suht-suhteline, aga mida tähendab koht :?: Kohtlane või? Suhteliselt kohtlane :?: Suhteliselt debiilne on suht-debl või? Jätke rumalused, kallid foorumlased.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Veltu kirjutas:... Koguni üks legendaarne moderaator kirjutab "kogematta" :?
Põhjuseks on kutsehaigus...

Pikaajaline töötamine vaimupuudega isikutega tekitab kutsehaigust...

Moderaator on ju ka kõigest inimene: lugedes 24 tundi ööpäevas teatud isikute haigeid postitusi, muutume me lõpuks samasuguseks... :oops:

PS. To Veltu!
Eespoolkirjutatut arvestades, ära Sa siin kõike loe! Või vähemalt küsi oma tööandjalt tervistkahjustava töö eest lisasoodustusi.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline